Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Asistentul meu la croitorie - manechinul

+74
nicoleta_vls
rivka
olympia
diada
minocu
pavady
adelykitt
ancone
amnro
GABRELA
Steluzza
haute_couture
Kristina
danabekk
mami jeni
denisseby
lorinaoo1
mihaela72
IrisT
bristena
ruca
AlinaAmza
rosita
moni33
Usagy
margot
veniciuc nicoleta
adelina24
elutzamicutza
lushca
dandana
burhohaha
Karina33
delia.r
KanKan
Hamartia
mamiboom
mickyta
tomari
ancab
Giobsy
valentinadof
Uca
deeaz
leonutza69
MagdaMarin
kisslandia
cristina_v
mihamiha
mady85
DanaDC
ileana cosanzeana
milena
mdlupu
scamutza
Daisy
SilviaDumitrescu
chemio
ppisic
RalucaS
clodi
florentina69
geany20062006
Admina
puffetta
ioana soare
degetica
cherie
Clio_Ela
Adriana13
aisha
geany
Buburuza
vilcris
78 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de tomari Dum 28 Feb 2010, 6:23 pm

Multumesc ancab ptr raspuns rochia e superba love
Mi-ar place tare mult unul mai ales ca pretul e acceptabil dar ca sa-l aduc la dimensiunile mele (92-74-102 zid ) ma costa mai mult materialul de innadit decat manechinul asta in cazul in care gasesc burete de 10 cm ca sa-l aduc la dimens mele. Ar arata in final ca un tanc blindat rade
Ramane sa sun la firma sa intreb daca nu primesc si dimensiuni mai mari desi pe site nu aveau expuse. :
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de leonutza69 Dum 28 Feb 2010, 9:13 pm

ancab eu de ce nu vad rochita ta?
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de ancab Lun 01 Mar 2010, 11:21 am

leonuza69 .... nu stiu de ce nu vezi rochita...da click pe poza si poate vezi poza in Imageshack
sau poti da click aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

tomari .... sunt role de burete si mai gros....daca ai cum, mergi in bucur obor la una din intrarile care dau spre piata...se vad rolele cu burete daca treci pe acolo, iar daca nu gasesti burete mai gros, poti pune mai multe straturi de burete de 1cm...dar sunt sigura ca este si mai gros. (o rola costa ~15 lei si-ti ajunge sa imbraci de vreo 2 ori manechinul)

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ....sunt 3 locatii unde are firma vanzare in Bucuresti..eu am fost la magazinul din Izvor, si avea destule manechine dintre care sa alegi unul mai potrivit tie.

Punctul 6 din regulament


Ultima editare efectuata de catre geany in Lun 01 Mar 2010, 6:25 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje.)
ancab
ancab
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 40
Localizare : google
Data de inscriere : 24/02/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de leonutza69 Lun 01 Mar 2010, 2:41 pm

ancab a scris:leonuza69 .... nu stiu de ce nu vezi rochita...da click pe poza si poate vezi poza in Imageshack
sau poti da click aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


wou este foarte faina si deosebita,partea de sus ma incanta mai mult in sensul ca eu cand vad un model il raportez imediat la fizicul meu...partea de jos nu m-ar avantaja deloc, dar e deosebita si cred pe pe tine cu un toc 11 sta de minune.
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de ancab Lun 01 Mar 2010, 4:29 pm

Multumesc :D. Nu eram sigura daca sa o las asa la spate, dar ma amuza...si mie imi place sa ma imbrac mai vesel Smile
ancab
ancab
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 40
Localizare : google
Data de inscriere : 24/02/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de tomari Lun 01 Mar 2010, 8:57 pm

ancab pupi am luat nr de tel ptr ca e singura modalitate de contact;
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 Empty Punctul 6

Mesaj Scris de ancab Mar 02 Mar 2010, 2:40 pm

ancab a scris:leonuza69 .... nu stiu de ce nu vezi rochita...da click pe poza si poate vezi poza in Imageshack
sau poti da click aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

tomari .... sunt role de burete si mai gros....daca ai cum, mergi in bucur obor la una din intrarile care dau spre piata...se vad rolele cu burete daca treci pe acolo, iar daca nu gasesti burete mai gros, poti pune mai multe straturi de burete de 1cm...dar sunt sigura ca este si mai gros. (o rola costa ~15 lei si-ti ajunge sa imbraci de vreo 2 ori manechinul)

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ....sunt 3 locatii unde are firma vanzare in Bucuresti..eu am fost la magazinul din Izvor, si avea destule manechine dintre care sa alegi unul mai potrivit tie.

Punctul 6 din regulament

La punctul 6 nu se refera la postari succesive, adica una dupa alta?
ancab
ancab
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 40
Localizare : google
Data de inscriere : 24/02/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de geany Mar 02 Mar 2010, 3:19 pm

Exact....
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Mar 02 Mar 2010, 3:33 pm

fetele care ati umplut manechinul cu spuma,ati folosit pt spuma vreun dispozitiv special?
eu ma chinui de mai bn de o ora si nu reusesc sa scot spuma din tub...exista vreo tehnica speciala?
trebuie gaurit tumburusul ala de la spray sau unde gresesc??? zid
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de mickyta Mar 02 Mar 2010, 3:36 pm

mionela vezi ca trebuie sa ai un dispozitiv special de impingere a spumei. nu stiu exact cum se cheama, pistol parca...
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Mar 02 Mar 2010, 3:38 pm

pai aici pe spatele tubului arata ca se poate folosi si fara acel pistol....are un tub care se ataseaza in varful sprayului,l-am pus dar nu reusesc sa scot spuma,oare tre sa gauresc eu varful sprayului cu ceva,sau????
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de mickyta Mar 02 Mar 2010, 4:33 pm

eu stiu de la sotul meu ca e destul de greu sa apesi fara pistol. nu cred ca ai tu atata forta, cel putin eu personal am vazut cat s-a chinuit sotul meu la birou acum ceva vreme.
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Mar 02 Mar 2010, 4:36 pm

aha,astept atunci sa vina sotul
multumesc!
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de mickyta Mar 02 Mar 2010, 4:39 pm

eu stiu ca noi femeile suntem dornice de a invinge barbatii, dar recunosc ca uneori am nevoie de mana sotului. m-am apucat si eu de cateva ori sa rastorn lumea si pana la urma am apelat la sotul meu. mai bine asteapta si tu pana vine sotul tau acasa si cere si parerea lui: una la mana se va simti magulit ca-i ceri sprijin, orgoliul barbatesc si doi la mana scapi tu de efort.astept sa vad finalul, sper sa fie incununat cu succes.
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Mar 02 Mar 2010, 4:41 pm

manechinul,adik 'infasurarea: cu scotch,tot cu el am facut-o si la un moment dat radea d mine zicea sa ma lase asa,idee care ii suradea si printesei mele cea mare.acum el e pe drum,cu sig cand ajunge,il pun din nou la treaba
poate pe maine va si arat produsul finit
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de mickyta Mar 02 Mar 2010, 4:44 pm

super fain, cred ca a fost un amuzament total cu manechinul asta.asa ne mai descretim fruntile si ne mai inseninam zilele.
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de RalucaS Mar 02 Mar 2010, 4:50 pm

mickyta a scris:eu stiu ca noi femeile suntem dornice de a invinge barbatii, dar recunosc ca uneori am nevoie de mana sotului. m-am apucat si eu de cateva ori sa rastorn lumea si pana la urma am apelat la sotul meu. mai bine asteapta si tu pana vine sotul tau acasa si cere si parerea lui: una la mana se va simti magulit ca-i ceri sprijin, orgoliul barbatesc si doi la mana scapi tu de efort.astept sa vad finalul, sper sa fie incununat cu succes.

Uite ca mai suntem si femei fara soti si iubiti si ne descurcam :D, e chestie de atitudine Smile eu am folosit spuma si a mers f usor, tubul are un soi de pistol in capat si se ataseaza un tub care vine cu tubul de spuma. Iese f usor. Sau asa a fost la tubul cumparat de mine, cel putin. Tubul se tine cu capul in jos cand se foloseste.
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de mickyta Mar 02 Mar 2010, 4:58 pm

ralucas de acord cu tine, insa mionela nu are pistolul.
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Mar 02 Mar 2010, 5:08 pm

ba da,am acel mic tub din plastic care vine cu tot cu spray
a sosit si sotul,am bagat spuma,insa am obsercat ca nu e de ajuns un tub de 750 de ml,mai trebuie sa mai iau...
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de mickyta Mar 02 Mar 2010, 5:10 pm

a bravos, hai bine ca s-a elucidat misterul.mai cumperi unul...
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Mar 02 Mar 2010, 6:20 pm

no,mai las manechinul peste noapte,vad ca spuma s-a umflat de numa'...cred ca pana maine o sa se umple si "replica" mea cu spuma.urmeaza imbracarea lui spre a-i da o fata ceva mai "comerciala"
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de mickyta Mar 02 Mar 2010, 6:35 pm

mionela ma bucur ca ai reusit. iti tin pumnii si asteptam vesti.
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de RalucaS Mier 03 Mar 2010, 12:07 pm

Si al meu e pe jumatate umplut doar, de 2 luni Smile) ca s-a terminat spuma. Am incercat sa completez cu ziare, dar se strica forma. Isi asteapta randul intr-un colt saracul.
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Mier 03 Mar 2010, 2:07 pm

fetelor,al meu e jalnic.dupa ce aseara eram mulumita oarecum de el,azi dimi stupoare...
desi e facut dupa mine,nu mai are nici talie,nici sani nimic,,din cauza ca s-a umflat spuma prea tare si s-a deformat saracul de tot.... zid
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de Hamartia Mier 03 Mar 2010, 3:26 pm

fetelor, eu am cumparat noul Burda si acolo am avut placuta surpriza sa vad cum se face un manechin...in mare, instructiunile sunt ca cele scrise de voi pe forum insa manechinul este umplut cu fulgii de la o perna sau 2, se pune o bucata de carton capac si cam asta e:). toata treaba e detaliata pe situl .de
Hamartia
Hamartia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/03/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB