Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 EmptyIeri la 10:18 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Asistentul meu la croitorie - manechinul

+74
nicoleta_vls
rivka
olympia
diada
minocu
pavady
adelykitt
ancone
amnro
GABRELA
Steluzza
haute_couture
Kristina
danabekk
mami jeni
denisseby
lorinaoo1
mihaela72
IrisT
bristena
ruca
AlinaAmza
rosita
moni33
Usagy
margot
veniciuc nicoleta
adelina24
elutzamicutza
lushca
dandana
burhohaha
Karina33
delia.r
KanKan
Hamartia
mamiboom
mickyta
tomari
ancab
Giobsy
valentinadof
Uca
deeaz
leonutza69
MagdaMarin
kisslandia
cristina_v
mihamiha
mady85
DanaDC
ileana cosanzeana
milena
mdlupu
scamutza
Daisy
SilviaDumitrescu
chemio
ppisic
RalucaS
clodi
florentina69
geany20062006
Admina
puffetta
ioana soare
degetica
cherie
Clio_Ela
Adriana13
aisha
geany
Buburuza
vilcris
78 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de RalucaS Mar 15 Dec 2009, 4:56 pm

scamutza a scris:buna tuturor..foarte buna ideea..si pana ieri il pregatisem si eu moral pe al meu sotior moral ca are sa ma ajute sa-mi fac asa ceva dar am gasit pe un site la 83 ron ...bine nu stiu cat de bun e la pretul asta da cumva ca pret ajung tot acolo cat dau pe materialele sa-mi confectionez unul...as vrea sa va dau adresa da mi-e ca e reclama si nu vreau sa supar lumea...va atasez o poza poate ati vazut careva pe undeva si ma puteti ajuta sa ma decid[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Arata bine, dar problema ar fi dimensiunile Smile eventual, daca ale tale sunt mai mari, il iei si completezi pe unde ai nevoie, avantajul e ca are picior frumos.
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 15 Dec 2009, 5:36 pm

am si eu o idee cum sa va faceti manechin, din ala pe care sa va probati hainutele cusute de voi nu sa deveniti voi manechin rade
Materiale necesare:
- ipsos
- supot din ala in care se pune bradul
- o coada de matura de lemn (coada nu matura)
Mod de "fabricare":
Va puneti un sutien care va bine bine, va imbracati cu un tricou foarte mulat sau daca va lasa inima sa stricati sutienul va puteti unge foarte bine cu o crema grasa pe tot bustul inclusiv gat, va asezati pe spate si altcineva va "imbraca" cu ipsos. Dupa cateva minute persoana care v-a imbracat cu ipsos va scoate usor "haina". Aceasi operatiune se repeta intorcandu-va cu fata in jos.
Astfel ati obtinut matricea pentru viitorul manechin.
Acum asezati partea din spate pe o suprafata plana, o ungeti si pe ea cu mult ulei (preferabil din ala folosit de la masina pentru un cost mai mic) sau cu orice care credeti ca ar impiedica lipirea cu ipsosul care urmeaza sa il puneti in aceasta matrita. Aceasi operatiune se repeta si cu partea din fata, care se aseaza peste matrita spatelui plina cu ipsos. In partea de jos se infige coada de matura. Am uitat sa va spun ca la matrite se decupeaza un orificiu in partea de jos pentru a intra coada de matura.
Aceste operatiuni trebuiesc facut foarte repede pentru ca cele doua matrite pline cu ipsos sa nu se intareasca pe rand. Ele trebuie sa se lipeasca intre ele. Dupa ce credeti ca s-a intarit ipsosul din interior, scoateti matritele.
Se infige coada de matura in suportul pentru brad si eventual se mai finiseaza pe unde este nevoie.
Il puteti imbraca in ceva material pentru a "arata si el bine" .
ATENTIE! ACEASTA METODA NU ESTE TESTATA DE MINE
Pentru a nu ma injura va recomand sa faceti mai intai un test facand un manechin de mici dimensiuni la orice vreti voi (ex. o nuca)
Aceasta metoda am vazut-o eu la TV pentru a "confectiona" o masca cu mutra unuia.
Un inconvenient ar fi ca o sa fie destul de greu iar daca din greseala il daramati... se alege praful si de el si de munca voastra rade
A fost doar o idee asa ca nu ma injurati prea tare wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 Empty manechinul meu

Mesaj Scris de cherie Mar 15 Dec 2009, 9:10 pm

Orice manechin cumparat are dimensiunile standard, masura .x 33, 36, care este !...
Daca vrei sa lucrezi pentru tine trebuie ca manechinul sa aiba dimensiunile tale. Eu am cumparat un manechin cu nu mai tin minte cat, dar parca 20 RON (cam 20000 lei vechi) dar este subtire subtire ca nu pot sa-l folosesc asa ca am revenit la manechinul meu de carton. Metoda cu imbracatul cu scoci este cea mai buna.
cherie
cherie
cherie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Localizare : Galati Romania
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de scamutza Mar 15 Dec 2009, 11:51 pm

mdap..cu siguranta va fi cam firav pe langa mine...plus ca sigur nu va avea burtica dupa bebe asa ca...m-am convins...adica m-ati convins...multumesc! sa vad de care tricou se poate dispensa sotiorul pupi hug
avatar
scamutza
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/03/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de milena Mar 29 Dec 2009, 6:43 am

am citit cum ati facut voi manechinul si am reusit sa-mi fac si eu unul. ieri am facut o fusta cu ajutorul lui si am fost incantata ,fara probe a iesit super.multumesc fetelor ,acum imi pot face si eu cate ceva pentru mine
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de mdlupu Mar 29 Dec 2009, 11:37 am

bravo Milena, sa ne pui si poze cu manechinul tau!
am incercat si eu zilele trecute, insa nu sunt pre multumita de ce a iesit
nu am avut scotch de hartie si am folosit unul transparent insa e foarte moale si s-a cam deformat cand l-am umplut Smile
o sa mai incer odata zilel astea dupa ce imi iau scotch de hartie
kiss
mdlupu
mdlupu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 125
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/12/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de cherie Mar 29 Dec 2009, 7:59 pm

Felicitari Milena ! Privesc cu invidie la cei care isi lucreaza. N-am acum timp deloc. Dar poate mai incolo......Sper !
cherie
cherie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Localizare : Galati Romania
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de milena Mar 29 Dec 2009, 9:02 pm

trebuie sa invat sa pun poze ,of of
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de geany20062006 Dum 10 Ian 2010, 12:24 pm

Fetelor in sfarsit am facut si eu o asistenta , inca nu este gata , mai trebuie sa o pun in suport dar am sa va arat ce a iesit[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]. Insa mai trebuie sa mai adaug la solduri un pic deoarece sotul meu, pt. ca el m-a ajutat, a considerat ca trebuie sa m-a aduca la dimensiunile de inainte de nastere rade si m-a strans cat a putut el .O sa revin cu asistenta mea cand e pe suport si o sa aiba si un tricou pe ea ca sa arate mai bine .
geany20062006
geany20062006
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 207
Varsta : 48
Localizare : marasesti
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Dum 10 Ian 2010, 4:26 pm

ai umplut-o cu spuma?
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de vilcris Dum 10 Ian 2010, 7:59 pm

Uraaaa! in sfarsit cineva a "indraznit" sa faca asistentul....Bravo Geany ura
Asteptam si altele.
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de geany20062006 Lun 11 Ian 2010, 6:40 pm

Nu am folosit spuma, am bagat bluze pe care nu le purtam si resturi de materiale . Jos l-am bagat intr-o punga ca sa nu iasa materialele pana o sa atasez suportul .multumesc celor care mi-a dat ideea.
geany20062006
geany20062006
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 207
Varsta : 48
Localizare : marasesti
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de milena Mar 12 Ian 2010, 9:38 pm

acesta este manechinul meu [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de geany20062006 Mier 13 Ian 2010, 9:52 am

A iesit mai bine decat al meu, bravo MILENA Flowers
geany20062006
geany20062006
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 207
Varsta : 48
Localizare : marasesti
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de milena Mier 13 Ian 2010, 9:57 am

un pic stramb,sotul certa copilul m-am rasucit un pic sa o pot apara infasurata fiind si am un san mai sus unu mai jos, soldul asemenea, ideal este sa nu ne miscam .
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de DanaDC Joi 21 Ian 2010, 5:33 pm

iata un site frabtuzesc de croitorie care livreaza in Romania. Aici puteti gasi manechini de croitorie la vanzare. Pret cam mare pt noi de la 160 euro. Dar eu vreau sa-mi iau unul pt a-mi face rochii de ocazie.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

V-am dat situl pt ca [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] il vinde la 13-14 milioane vechi fara TVA.
Gasiti manechini de croitorie si pe
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
dar acestia nu mai livreaza in Romania.

Sper ca va sunt de ajutor.....


Dana
DanaDC
DanaDC
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de milena Joi 21 Ian 2010, 9:34 pm

[quote="milena"]acesta este manechinul meu [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de DanaDC Vin 22 Ian 2010, 7:45 pm

Bravo. Cred ca voi incerca si eu.
Sa vad ce iese. Voi puteti prinde materialul cu bolduri de "asistent" si croi direct pe el? Sau folositi tipare si doar ajustati?


Merci de idee,
Dana
DanaDC
DanaDC
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de degetica Vin 22 Ian 2010, 9:10 pm

Am mai vazut manechine reglabile si pe ebay si noi si folosite, dar nu stiu cat ar costa taxele de transport...si nu stiu cat este de sigur
Uite un ex. foarte ieftin
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Am mai vazut si pe okazii unul dar era foarte scump.
Cred ca o sa incerc sa imi fac si eu unul dupa metoda de aici. Sper sa imi reuseasca!
degetica
degetica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 87
Localizare : intr-o poveste
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de scamutza Mar 02 Feb 2010, 10:13 pm

buna..am reusit si eu sa-mi conving sotiorul si mi-a facut un manechin..bine am iesit cam fara bust ca am uitat sa-mi pun sutien..dar sper sa-mi fie de ajutor pe viitor ca vreau sa-mi incep cariera de croitoreasa rock
sa ma prezint
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
e super tare ideea oricum..cu buget redus Flowers multumesc pentru idee
avatar
scamutza
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/03/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de geany20062006 Joi 04 Feb 2010, 11:54 am

MILENA cu ce-ai umplut manechinul? Eu am bagat resturi de materiale iar cand l-am pus pe suport a cazut intr-o parte. I-am scos materialele si am bagat spuma ca asa m-a sfatuit sotul si mi-am stricat manechinul. Acum trebuie sa-mi fac altul. POATE ACUM O SA FIE MAI FRUMOS SI O SA STEA SI IN PICIOARE.
geany20062006
geany20062006
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 207
Varsta : 48
Localizare : marasesti
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de mdlupu Joi 04 Feb 2010, 12:05 pm

geany, de ce spui ca l-a stricat cu spuma?
eu am facut unul, insa nu am avut scotch de hartie si am folosit unul transparent, iar pe dedesupt am folosit un tricou si nu sunt prea multumita zid zid pt ca la umplut s-a cam deformat
l-am umplut cu ambalaje de la parbrize (folie de plastic cu bule)
acum m-am aprovizionat cu scotch de hartie si vreau sa il refac
eu ma gandeam sa folosesc spuma ca sa fixez suportul
kiss
mdlupu
mdlupu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 125
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/12/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de milena Joi 04 Feb 2010, 12:11 pm

geany am luat un bat .in capatul batului am pus o carpa si peste carpa o sticla de 1/2 plastic taiata la dop, 10 cm mai jos ,sper sa intelegi .batul cu sticla fixata de carpa l-am introdu in manechin .ai grija la gat sa pui o carpita tare sa nu treaca sticla prin ea ,apoi l-am umplut cu carpe.sper sa fi inteles ,eu am vazut treaba asta tot aici la asistentul meu........... parca la 1 sau 2 pagina.
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de mady85 Joi 04 Feb 2010, 2:14 pm

As vrea si eu sa cumpar un manechin cu picior...aveti idee cat costa si pe unde se gaseste?
mady85
mady85
helper
helper

Numarul mesajelor : 52
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de mihamiha Joi 04 Feb 2010, 3:29 pm

mady85 a scris:As vrea si eu sa cumpar un manechin cu picior...aveti idee cat costa si pe unde se gaseste?


Buna
Eu am un manechin din acela care se foloseste in magazine pentru a expune marfa. Din pacate nu are picior si nici nu are aceleasi masuri ca mine insa intr-o buna zi am sa-l mai "ingras" putin si sper sa-mi fie de ajutor.Inca nu l-am pus la treaba
mihamiha
mihamiha
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 97
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/02/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 3 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB