Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 EmptyIeri la 10:18 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Asistentul meu la croitorie - manechinul

+74
nicoleta_vls
rivka
olympia
diada
minocu
pavady
adelykitt
ancone
amnro
GABRELA
Steluzza
haute_couture
Kristina
danabekk
mami jeni
denisseby
lorinaoo1
mihaela72
IrisT
bristena
ruca
AlinaAmza
rosita
moni33
Usagy
margot
veniciuc nicoleta
adelina24
elutzamicutza
lushca
dandana
burhohaha
Karina33
delia.r
KanKan
Hamartia
mamiboom
mickyta
tomari
ancab
Giobsy
valentinadof
Uca
deeaz
leonutza69
MagdaMarin
kisslandia
cristina_v
mihamiha
mady85
DanaDC
ileana cosanzeana
milena
mdlupu
scamutza
Daisy
SilviaDumitrescu
chemio
ppisic
RalucaS
clodi
florentina69
geany20062006
Admina
puffetta
ioana soare
degetica
cherie
Clio_Ela
Adriana13
aisha
geany
Buburuza
vilcris
78 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de puffetta Mier 11 Noi 2009, 1:27 pm

eu am banda dublu adeziva, dar e foarte lipicioasa, cred ca iti strici si manechinul si materialele.

nu stiu cum se cheama banda utilizata la croitorie. am vazut niste emisiuni si am observat ca mereu foloseau banda pe manechine. erau niste linii cu care delimitau talia, linia decolteului, mijlocul fetei, spatelui etc. le foloseau mai ales la rochii, care nu erau croite dupa un tipar, ci direct pe manechin. materialul se lipea de ele, daca era un pic mai greu se ajutau de bolduri, care le infingeau tot in banda aia. nu prea sunt de ajutor, probabil cineva care a facut design stie mai multe
puffetta
puffetta
helper
helper

Numarul mesajelor : 70
Localizare : pufflandia
Data de inscriere : 03/11/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de geany20062006 Mier 11 Noi 2009, 4:08 pm

Oooo esti o scumpa VILCRIS , e super tare am sa incerc si eu pt. vreau si eu un manechin, iar metoda ta nu costa mult. MIHAELA_S75 am vazut si site-ul cu filmuletul e super, asa pot sa-i arat sotului si poate m-a impacheteaza si pe mine. Abia astept sa-mi fac manechinul meu. Intai sa fac rost de benzi, iau un sac menajer mai mare , o coada de matura mai lunga sau un brad fara crengi( dar trebuie sa astept pana dupa sarbatori Sad ) merge si chestia cu spuma si bidoane dar mai mult ma incanta haine mai uzate bagate in interior. Cel mai greu este sa fac rost de un suport de brad , dar cred ca sotul o sa ma ajute . VILCRIS te rog sa pui o poza cu manechinul tau . prietenie
geany20062006
geany20062006
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 207
Varsta : 48
Localizare : marasesti
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 Empty Asistentul meu la croitorie-manechinul

Mesaj Scris de florentina69 Mier 11 Noi 2009, 5:07 pm

Eu am acum un astfel de manechin facut dupa indicatiile voastre.Iata cum am procedat:m-am imbracat cu un tricou si am rugat pe fiica mea sa ma infasoare cu banda adeziva lata de la sold in sus. Trebuie atentie la nivelul pieptului si la umeri.Cand am fost multumita de rezultat(nu am folosit o rola intreaga), mi-a taiat tricoul pe mijlocul spatelui.Am lipit la loc cu banda.Interiorul l-am umplut cu resturi textile, peturi si spuma.Pentru zona pieptului, a umerilor, a soldurilor este foarte buna spuma.In total m-a costat in jur de 30 ron(spuma a fost cam scumpa dar, eram prea nerabdatoare sa il fac).In zona pieptului a iesit cam turtit dar, am rezolvat punandu-i un sutien dupa care l-am imbracat cu un tricou Smile .Am facut poze si va voi arata si voua.Este foarte util pentru atunci cand imi lucrez propriile haine.Pentru stilul meu de lucru nu este nevoie sa il intep.Cand voi avea timp imi voi face unul cu cateva masuri mai mic.
avatar
florentina69
helper
helper

Numarul mesajelor : 42
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 10/10/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de puffetta Mier 11 Noi 2009, 5:13 pm

intra boldurile in el fara probleme? stiu de metoda asta de multa vreme, dar am citit pe net ca se strica boldurile, devin lipicioase de la banda adeziva si nu le mai poti utiliza.
puffetta
puffetta
helper
helper

Numarul mesajelor : 70
Localizare : pufflandia
Data de inscriere : 03/11/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de clodi Mier 11 Noi 2009, 5:26 pm

Din ce am inteles manechinul cu banda adeziva se imbraca cu un material textil si in acela se infig boldurile. Daca gresesc va rog sa ma corectati.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 Empty Asistentul meu la croitorie-manechinul

Mesaj Scris de florentina69 Mier 11 Noi 2009, 5:44 pm

Spuneti-mi si mie, de ce aveti nevoie sa infigeti ace in manechin?
avatar
florentina69
helper
helper

Numarul mesajelor : 42
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 10/10/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de puffetta Mier 11 Noi 2009, 5:50 pm

sunt persoane care creeaza rochiile pe manechin (mai ales rochiile gen grecesti) si trebuie fixat materialul ca sa poti sa-i dai o forma.
puffetta
puffetta
helper
helper

Numarul mesajelor : 70
Localizare : pufflandia
Data de inscriere : 03/11/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 Empty Asistentul meu la croitorie-manechinul

Mesaj Scris de florentina69 Mier 11 Noi 2009, 5:56 pm

Cunosti pe cineva care lucreaza astfel?Ai fost intr-o croitorie si ai vazut practicata metoda?
avatar
florentina69
helper
helper

Numarul mesajelor : 42
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 10/10/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de RalucaS Mier 11 Noi 2009, 8:30 pm

m-ati intaratat, o sa imi fac si eu un manechin cand oi avea timp Smile

intre timp am gasit cum se face un mulaj pe manechin, si in video se poate vedea si banda aceea adeziva despre care vorbiti.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre RalucaS in Mier 11 Noi 2009, 9:53 pm, editata de 1 ori
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de puffetta Mier 11 Noi 2009, 8:46 pm

mersi, RalucaS!! despre asta vorbeam, in strainatate se lucreaza ff mult pe manechine. designerii le folosesc mereu. am vazut documentare despre chanel, valentino etc si in atelierele lor se lucrau numai pe manechine. la noi am vazut la niste studenti de la design metoda asta. pe manechin se aplica un fel de "linii de ghidare".

eu cand imi cumpar un material imi place sa ma joc cu el, il infasor pe mine, ma gandesc cum il pot folosi. vreau un manechin sa ma joc pe el cu materialul inainte de a-l taia.
puffetta
puffetta
helper
helper

Numarul mesajelor : 70
Localizare : pufflandia
Data de inscriere : 03/11/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de geany20062006 Mier 11 Noi 2009, 9:19 pm

RalucaS multumim pt. link e super,Puffetta ai dreptate si eu ma infasor cu materiale cand le cumpar , le asez in fel si chip dar daca as fi avut un manechin cred ca imi veneu tot felul de idei, cat de curand am sa-mi fac un manechin la dimensiunile mele kiss
geany20062006
geany20062006
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 207
Varsta : 48
Localizare : marasesti
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de Clio_Ela Mier 11 Noi 2009, 10:00 pm

Geany, in loc de coada de matura merge un tub de carton. La magazinele unde vand covoare poate gasesti, eu cand am cumparat covoarele erau rulate pe tub ff rezistent, aprox 10 cm diametru.
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de geany Mier 11 Noi 2009, 10:36 pm

Acestea sunt manechinele mele. Cel de-al treilea e posibil sa-si gaseasca alt stapan.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de ppisic Joi 12 Noi 2009, 12:30 am

florentina69 a scris:Cunosti pe cineva care lucreaza astfel?Ai fost intr-o croitorie si ai vazut practicata metoda?
Eu am lucrat pe manechin Smile si recunosc ca foloseam boldurile fara grija. Modelul meu era asa batrana ca isi schimbase si marimea in timp (cred ca tinea cura de slabire , hahaha in tinerete fusese 38 (cred ca prin anii 80-90) dar in timp s-au modificat marimile si devenise 36 Smile )-Glumesc, manechinul nu a patit nimic, a ramas la forma initiala, doar gama de marimi de la firma respectiva a fost adaptata Smile -
Oricum, nu a patit nimic de la bolduri Smile
De ce se foloseste manechinul: pt forma pur si simplu...sa vezi cum drapeaza materialul... pentru a realiza forme mai complexe...
De asta sunt si manechine diferite : cele de croitorie, si cele de "plastic"(sau alte materiale, de ex aluminiu placat etc) pentru vitrina...
ppisic
ppisic
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 390
Varsta : 43
Localizare : Olanda
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.ppisic.blogspot.com/

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de geany20062006 Joi 12 Noi 2009, 9:08 am

Mihaela_s75 a scris:Geany, in loc de coada de matura merge un tub de carton. La magazinele unde vand covoare poate gasesti, eu cand am cumparat covoarele erau rulate pe tub ff rezistent, aprox 10 cm diametru.
Mi-ai dat o idee si mai si , voi folosi tubul de la un balot de captuseala , e din plastic . Poate ma lipesc la colegii mei de la servici hug
geany20062006
geany20062006
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 207
Varsta : 48
Localizare : marasesti
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de clodi Joi 12 Noi 2009, 12:04 pm

RalucaS a scris:m-ati intaratat, o sa imi fac si eu un manechin cand oi avea timp Smile

intre timp am gasit cum se face un mulaj pe manechin, si in video se poate vedea si banda aceea adeziva despre care vorbiti.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Raluca multumim pentru site hug contine informatii foarte utile... inca nu am vazut toate filmuletele Smile
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de vilcris Mier 02 Dec 2009, 11:25 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Iata si "jumulitul" meu de manechin. Am promis de mult timp ca-l arat. Il am de vre-o 6 ani deja. Si-au ascutit pisicile (2 la numar, baiat si fata) ghearele in el. Are si o completare cu vata la un san pentru ca era prea turtit, vai de mama lui! rade rade
Dar nici nu stiti cat de folositor imi este.

In spate este atelierul meu. Pe perete se vede diploma de la Eurocor. wink
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de chemio Joi 03 Dec 2009, 12:02 am

Clar ca imi voi face si eu un asistent!
chemio
chemio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 182
Varsta : 48
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 Empty Asistentul meu manechinul

Mesaj Scris de cherie Sam 05 Dec 2009, 10:26 pm

Mesajul a intrat la spam si nu l-am deschis decat acum. Am vazut manechinul tau. Este lucios si pare mai jumutit ca al meu, dar nu este rau. Eu l-am facut cand eram mai tinerica... Am facut atunci 2 manechine. Primul l-am dat mamei care locuia la Galati si unul era la mine, la Bucuresti. Eu croiam insailam si trimiteam mamei sa termine lucrul care nu ma avea alaturi pentru proba ci doar manechinul... Acum am ramas cu al meu, dar nu prea mai lucrez... Atunci cand eram eu mai tanara, prin 1975 nu se gaseau lucruri frumoase in magazin si cand iti lucrai ceva erai extra. Acum sunt destule...Eu n-am lucrat decat pentru mine si dupa tipare din reviste...
Daca tu ai si fetita... e clar ca poti sa lucrezi si pentru ea, esti mai specializata decat mine...
Eu manechinul l-am facut folosind tipare de rochie. Acum , cand am devenit mai grasa, l-am modificat dar l-am mai si stricat... Eu cand lucrez imbrac manechinul cu o bluza subtire de panza veche, ajustata tare pe forma manechinului si in aia infing boldurie.
Ma bucur ca vad ce ai facut tu. Ma gandesc ca daca in loc de scoci as folosi o panza sintetica, batoasa, sau chiar impermeabila, foarte fix ajustata, (mai ales la sutien) pe care tot asa cum spui tu sa o scot dupa mine cu foarfecele ar fi mai bine. Nu vad cine m-ar infasura pe mine cu scoci.
Ma bucur ca am facut schimb de idei in legaturta cu manechinul.
cherie
cherie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Localizare : Galati Romania
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 05 Dec 2009, 10:33 pm

rade ce sexos e asa cu un san la vedere rade
Scuze dar nu m-am putut abtine. Nu te supara pe mine, atata timp cat iti e de folos sa il folosesti cu spor

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de vilcris Dum 06 Dec 2009, 12:25 am

Intentionam sa-l acopar cu jerse sau bumbac elastic dar n-am mai avut timp de asta si apoi am vazut ca-l pot folosi si asa....
rade rade Nici o clipa nu m-am gandit ca sanul ala carpit poate fi sexos...
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de cherie Mier 09 Dec 2009, 6:02 pm

Smile))Hei ! Silviuta ! "Nu te mai rade"...
Ntz ! Ntz ! Ce ti-e cu tineretea asta !
cherie
cherie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Localizare : Galati Romania
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de Daisy Vin 11 Dec 2009, 12:57 pm

Tot mai mult imi place forum-ul de fata love . O sa-mi fac si eu un manechin dupa masura mea, clar! M-am ingrozit si eu cand am vazut ce preturi au si nici nu ma gandeam ca-mi pot face singura. Sper sa iasa cat de cat, imi trebuia de mult asa ceva! Mersi mult fetelor care au postat idei si link-uri! kiss
Daisy
Daisy
helper
helper

Numarul mesajelor : 27
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 14/10/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de scamutza Mar 15 Dec 2009, 2:59 pm

buna tuturor..foarte buna ideea..si pana ieri il pregatisem si eu moral pe al meu sotior moral ca are sa ma ajute sa-mi fac asa ceva dar am gasit pe un site la 83 ron ...bine nu stiu cat de bun e la pretul asta da cumva ca pret ajung tot acolo cat dau pe materialele sa-mi confectionez unul...as vrea sa va dau adresa da mi-e ca e reclama si nu vreau sa supar lumea...va atasez o poza poate ati vazut careva pe undeva si ma puteti ajuta sa ma decid[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
scamutza
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/03/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de mdlupu Mar 15 Dec 2009, 3:48 pm

par ok, insa cred ca au niste dimensiuni standard pt siluete foarte silfide Smile
mdlupu
mdlupu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 125
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/12/2009

Sus In jos

Asistentul meu la croitorie - manechinul - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB