Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 EmptyIeri la 6:04 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

+11
adelina24
Donescu Monica
firicel
cris69
avr_dana
andreea_2008
ana_bela
deiutza23
juliennej
crixuta
MagdaMarin
15 participanți

Pagina 24 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Lun 13 Dec 2010, 8:34 pm

Andreea, ti-am trimis link.
Sunt puse pe transfer. Eu as pune link si aici, dar nu stiu daca am voie.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 13 Dec 2010, 8:44 pm

am vazut ana, multumesc frumos
sper sa reusesc sa le iau ca sunt pe net mobil si nu merge prea bine
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Lun 13 Dec 2010, 11:27 pm

Buna fetelor
Am facut cateva poze cu view-ul de la et 9 Smile si fac si maine prin casa, caut cablul sa le descarc si sa le pun.
Soacra pleaca maine, dar sincera sa fiu, n-o sa fie foarte funny ca sotul pleaca joi la bucuresti si vine sambata, deci o sa fiu rupta numai eu cu Andrei, care aici inca nu s a obisnuit sa stea 5 min in patut, o sa fie greu sa ii fac mancarea, etc.
Ma gandeam ca e fain la tine Ana, ca Iannis se mai ia cu Edy si poti sa te mai misti prin casa.
Dar acum cu mei taiul sa vedem cum ne-om plimba singurei pe afara, asa poate mai scapam si noi putin de monotonia statului in casa. Pacat ca e asa frig....
Hai ca fug, noapte buna!!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Lun 13 Dec 2010, 11:57 pm

salutare!

cris, asteptam poze...Smile
andrica, dana, ana kiss

eu tot racita..am sunat la dr si tre sa merg sa-mi iau medicamnetele.sper sa dorm la noapte.
asta noapte de la 2,30 pina la 4 mi-am admirat burtica..piticoata facea salturi si se vedea cum mi se misca burta.tare fain a fost.. la 4 am mers sa-l trezesc pe om sa vaza si el si bineinteles ca s-a oprit madmoizela:))!
noapte buna si mai am o zi jumate
Merci
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Mar 14 Dec 2010, 8:25 am

Neatza
Juli, parca am eu emotii pentru tine. hug
Apoi eu m-am prins acum, piticoata ta se obisnuieste cu ora Romaniei Smile
Cris, abia astept poze.
Andreea, cum mai e la job?
Dana, ai avut serbarea cu piticii?
La noi ninge, dar e prea cald ca sa se si prinda. Acu e ceva zapada, dar pana la pranz parca vad ca nu va mai fi decat mizerie.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Mar 14 Dec 2010, 12:21 pm

Buna fetelor Smile
Mie mi-a adormit ratzunul in mei tai, ca am fost pana la tati in vizita, da am crezut ca mor pana ies din casa, scandal la imbracat, la instalat in mei tai...sunt terminata....parca vad ca iar slabesc, mai ales la ce zile ma asteapta... rade
Noi iar avem o problema. Mai fetelor, incep sa cred ca ceva nu e in regula cu noi....ne-au venit la fostul ap, 270 de m cubi de apa rece consumate, nu stiu ce s-a intamplat cand ne-au instalat centrala.
14 milioane de platit....nu stiu cum naiba o mai rezolvam si pe asta, chiar nu inteleg ce s-a intamplat. Deci sotul meu e terminat, alearga in toate partile sa le rezolve pe toate si apare problema dupa problema....
WTF??!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de deiutza23 Mar 14 Dec 2010, 1:56 pm

buna fetele.
eu sunt tare stresata,nu stiu cum sa aleg un avocat,nu ai cum sa sti 100% peste ce dai,cum va fi,dc te invata sau nu,dc te intelegi bine sau nu,dc e serios sau nu,e o alegere tare grea,asa as vrea sa stiu cum e mai bine,dar din pacate nu am cum sa stiu viitorul si e tare naspa,e o decizie importanta si mi-e tare greu,ca 2 ani nu mai prea ai ce face Sad .
la BM nu mai mergem ca matusa nu se simte f bine si nu prea poate sa se ocupe de noi,s-ar agita prea tare cu toate si nu vreau sa o chinuim.
avem super multe cheltuieli,dupa ce am cheltuit deja 2000 de euro cu masina,tre sa ma gandesc sa-mi cumpar haine,urmeaza taxa de 2000 de lei inscrierea in tablou,sotul tre sa ia material de vreo 1500 de euro,va urma naveta la Deva si alte si alte cheltuieli,nu stiu cum sa le mai impartim,sunt prea multe odata nici de sarbatori nu-mi vine sa mai fac nimic,sa cumpar nimic,imi vine sa nu mai mananc nimic,stiam ce ma asteapta,dar parca e atat de greu,mai ales ca doar sotul lucra si chiar nu poate face mai mult decat face deja Sad Sad .si eu nu am cum sa-l ajut.
maine merg sa vb cu vreo 4 avocati,nu e nimic sigur,doar vb si dc nu iasa nimic cu ei,atunci am un alt avocat care e sigur ca ma va lua,dar vreau sa mai vb si cu altii inainte de a ma hotara,mai ales ca e o decizie de care depind urmatorii 2 ani din viata mea si ex de definitivat de dupa cei 2 ani.
nu sunt f deprimata,adica nu sunt chiar disperata,dar sunt constienta ca ne va fi chiar f greu si totul pica pe sot.sper sa fie totul bine.
si m-am ingrasat ca o purcica,sunt hidoasa deja,sunt asa dezamagita de mine ca nu pot tine nimic,dc acum am 62 ce ma fac dupa sarb?vreau si eu 57 ca si Cris,dar cine sa le slabeasca.ati luat brad si cadouri?eu nu am luat nimic,imi vine sa nu mai iau nimic,sa nu mai fac nimic.
mai vb.


Ultima editare efectuata de catre deiutza23 in Mar 14 Dec 2010, 2:06 pm, editata de 1 ori
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Mar 14 Dec 2010, 2:04 pm

Ufff, Deiutza, din pacate lucrurile astea importante in viata sunt grele.
Mi se pare normal sa te stresezi pentru ca sunt banii tai si nu vrei sa faci lucru de mantuiala.
Eventual discuta direct cu ei si comunica-le care sunt obiectivele tale. In felul asta nu pot ca dupa aceea sa iti zica, pai ce, mi-ai zis ca vrei sa inveti ceva?
Trebuie sa il gasesti pe acela dispus sa faca treaba buna. Si oricum am senzatia ca in meseria asta te invata avocatul, insa e f important si ce "furi" tu de la ei. Asa ca fii atenta sa fie si cineva bun.
Si eu am inceput acum sa mai citesc chestii si sa ma pregatesc pentru ca vreau sa imi gasesc un job bun si sunt constienta ca eu fac treaba f buna insa nu ma prezint cum trebuie la interviuri. Asta si din cauza ca sunt nitel emotiva, nu se vede, insa nu reusesc sa ma prezint f organizat si sa spun tot ceea ce vreu.
Daca tot ma duc la servici sa stau pana seara, vreau sa ma asigur ca ma duc pe bani buni si ca ii pot asigura lui Andrei ceea ce vreau.
Mi-ar placea sa am bani sa platesc de ex pe cineva sa imi faca curat iar eu sa petrec acel timp cu familia mea, nu vreau sa jonglez intre servici si treburile casei si sa nu am timp de Andrei.
Ce vorbareata sunt Smile
A plecat soacra, Andrei doarme de rupe....
Vai ce frig e afara fetelor, nici daca vrei nu poti sta mult cu bebeii....
PS: as merge si eu cu sotul la Bucuresti, insa e asa greu cu Andrei pe drum.....nu ma simt in stare....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Mar 14 Dec 2010, 3:18 pm

Hello
Ce se intampla cu forunul? Imi apar poze de pe photobucket Sad

Cris, cand v-au instalat centrala, v-au schimbat si apometrele?
E imposibil sa se intample asta. Asta-i consum pe 3 ani la o familie cu multi copii.
E cu autocitire la voi sau vin ei si citesc?

Deiutza, sper sa iti gasesti un avocat bun. Aici mai intervine si norocul.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Mar 14 Dec 2010, 4:44 pm

Ana, astept si eu sa vina sotul, mergea sa se intalneasca cu proprietarul, sunt curioasa cum a decurs.
De citit citim noi, problema e ca pe repartitor chiar arata cat era trecut la asociatie (ca atunci cand ne-au schimbat centrala, au luat ei citirea).
Nu stiu ce s-a intamplat si ce au facut ei atunci, repartitoarele nu le-au schimbat.
Si mie imi arata la fel forumul.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de livia1981 Mar 14 Dec 2010, 5:46 pm

Buna fetelor , ma mai tineti minte?
Imi cer scuze ca n-am mai scris nimic de atata timp, dar...s-au intamplat multe lucruri, de cand cu serviciul pur si simplu nu-mi mai ramane timp sa fac tot ce as vrea. Putinul timp liber pe care il am prefer sa-l petrec cu Stefan. V-am mai citit, dar cand sa scriu tot timpul intervinea cate ceva...
Suntem binisor, Stefan a crescut mult, face o multime de nazbatii, e foarte activ, a invatat multe lucruri. Eu dupa cum am spus cu serviciul, cate o comanda de tort, mai nou (sau nu chiar) bijuterii lucrate manual, plus alte treburi casnice care trebuiesc facute...
Am vazut ca s-au intamplat multe lucuri noi pe-aici. In primul rand Juli felicitari pt bebelina, sa ai o sarcina cat mai usoara si o nastere la fel, Cris felicitari pt noua casuta, Deiutza felicitari pt examene, Ana la multi ani pt Edy (parca a fost ziua lui in 8- daca nu m-a lasat memoria), Andreea, va pup pe toate si va doresc sarbatori fericite si sa va aduca moshul tot ce va doriti.
Sper sa mai intru, dar nu promit nimic!
Multa sanatate!
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Mar 14 Dec 2010, 6:31 pm

Liviaaaaaaaaaaaaaa, ce dor mi-a fost de tineeeeeeeee!!!!!!!!!! ura ura
Stiu ca esti ocupata cu serviciul, dar macar o data pe saptamana sa ne mai scrii cate ceva.
Da, a fost ziua lui Edy. Smile multumim de urari. Esti o dulcica.
Eu taaaareeee as vrea sa vad si ceva poze cu nazdravanul Stefan.

Cris, sper sa descurcati itele, ca e aiurea sa trebuiasca sa platiti banii astia aiurea.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Mar 14 Dec 2010, 8:53 pm

livia kiss tare ma bucur ca ai mai dat pe aci..si mai vino cind ai timp.
si mai pune poze si cu stefan cind ai timp...multumiri de felicitari:)

cris, sper sa se repare cumva si sa nu platiti..poate puteti face o contestatie sau ceva..nu stiu zic si io...

mai am o zi fetelor...nu mai am rabdare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Mar 14 Dec 2010, 11:17 pm

Pai fetelor, oricum nu platesc, nu ma poate obliga nimeni....
Eu nu am contract de inchieriere acolo, greseala nu e a noastra, iar banii efectiv nu am de unde sa ii scot...Daca ii aveam imi cumparam macar un dulap in casa....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Mier 15 Dec 2010, 8:47 am

Neatza
Ati reusit sa ascultati colindele? Eram doar curioasa daca merg in formatul asta.
Cris, faceti o contestatie, asa cum zice Juli si apoi sa-si bata ei capul cu restul.
Juliiiiiii!!!!!!!!!! Of, ce pacat ca nu e vara!!!!!!! Tare as fi tras o fuga pana la Cluj. Oricum, daca te intalnesti cu Ramo, sa faceti pozeeeeeeeeeeee!!!!!!
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Mier 15 Dec 2010, 8:50 am

neata fetelor!

eu iar matinala...:)am dormit de la 10 pm la 1 am..si sint fresh:)
cred ca sint prea"excited" si nu pot dormi sau cum zice ana, ma pregatesc pt orarul de romania.

cris,o sa fie bine...pune pozele cind ai vreme.ai fost cu andrei la cumparaturi>

chiar, ana, ca tu te pricepi, tu ai folosit vreun wrap sau ce pt iannis in primele luni ?cred ca am mai intrebat asta da' zau ca nu stiu ce ai zis...

fetelor, de nu mai apuc sa intru inainte de plecare,zi faina si ne auzim/citim din ROMANIAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de firicel Mier 15 Dec 2010, 9:03 am

Drum bun Juliennej sa ajungeti cu bine in Romania si sa va bucurati de revederea celor dragi! kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Mier 15 Dec 2010, 9:22 am

Juli, am folosit si a fost super. Dupa ce te obisnuiesti cu legatul, o sa-ti plimbi pitica numai asa. Eu asa l-am purtat pe Iannis iarna trecuta. Caruciorul era greu de manevrat pe zapada. Si acum caruciorl e tras pe dreapta si umblam cu slingul.
Plus ca in wrap nu trebuie sa o imbraci gros. Eu ii dadeam piticului doar un pulover in loc de geaca. Si nici eu nu luam mai multe pe mine. Ne incalzeam reciproc.
Aaaa si nu va imbracati cu fas.
Daca mai ai intrebari, nu ezita.

Poti folosi si slingul cu inele E mai usor de pus. Ale Dianei sunt foarte faine si ingrijit lucrate. Nu stiu cat e unul in usa, la ea e cam 130 lei, aproape 41$, dar garantez ca o sa-ti placa. Iti trimite si instructiuni.


L.E. Cris, am vazut pozele.
Foarte fain apartamentul. Si Andrei e mareeeee. kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Mier 15 Dec 2010, 3:05 pm

Daaaaa, scuze, le-am pus si ma tot tin sa va scriu, dar Andrei se tine de capul meu Smile.
Scuzati deranjul, ca sunt aruncate toate pe acolo, v-am pus si pozele cu curcubeul vazut din balcon Smile.
Livia, m-am ametit de cap, ma bucur ca ai trecut pe la noi, ar fi fain daca ai mai veni din cand in cand, cateva min pe saptamana.
Ma bucur ca sunteti bine!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Joi 16 Dec 2010, 9:03 am

Neatza
Cris, crezi tu ca numa la tine e asa. Obisnuieste-te cu dezordinea asta, mai ales ca acum e mai mult spatiu. La mine ii tot timpul asa si eu nu ma mut, dar pur si simplu nu pot tine pasul cu ei. Eu adun, ei imprastie linapoi. N-am ce sa le fac, doar is copii.
Juliiiiiiii, esti pe drum? Asteptamvesti din Romania si primele impresii. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Joi 16 Dec 2010, 10:35 am

Neata fetelor ....
Noi am avut o noapte de pomina si suntem si singurei pana sambata seara, ufffff.
Ana, nu e legat de jucarii si hainute de bb, astea inevitabil se aduna si se imprastie peste tot, insa ma dispera cutiile, faptul ca nu am spatiu de depozitare, etc...... Stau toate adunate pe geamuri, masa, oriunde. Acuma le tot mutam dintr-un loc in altul, le scoatem din pungi, le punem intr-o cutie, etc....
Si nu stiu unde imi sunt toate lucrurile....
Era fain daca aveam macar un dulap de haine, dar o sa ne descurcam noi cumva....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 16 Dec 2010, 12:40 pm

buna fetele.
LIVIA hug hug hug ,ma bucur ca nu ne-ai uitat si nu o spun doar asa,chiar ti-am simtit lipsa kiss kiss kiss .
JULLI din pacate nu ne vom putea vedea,dar astept cu nerabdare primele impresii hug .
eu ieri am fost sa vb cu avocati,majoritatea ti-o taie din start ca nu pot lua stagiari si nu ai ce face.am noroc cu prietena care a dat def-ul si maestrul ei nu mai are stagiari si a zis ca ma ia pe mine.nu am batut inca palma,dar ea zice ca e om de cuvant si nu se razgandeste dc a zis un lucru,astept sa-l intalnesc si sa semnam contractul si ma mai linistesc,ca incep dupa 15 ian oricum.
CRIS lasa ca se aranjeaza ele toate si noi avem atat de putini bani si azi a trebuit sa ia sotul si baterie la masina ca nu a mai pornit si s-au mai dus 400 de lei pe care luam atat de multe alte lucruri,nu avem ce face,asta e viata,cu bune si rele.
DANA ati terminat cu gradi?noi de maine avem vacanta.
ANDRICA mai zi-ne ce mai faci.
ANA ce faceti de sarba?noi acasa ,pe la rude si vecini ca-n fiecare an,sper sa fie frumos,asa am chef de niste sarbatori superbe,sper sa fie asa.
va poop si mai vb,sambata taiem purcelul,abia astept,nu am mai taiat de muuuuuuuuuulti ani,abia astept sa vada si copiii si sa vad ce reactie vor avea,paaaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Joi 16 Dec 2010, 2:41 pm

Cris, nu-mi spune de cutii ca ma apuca groaza. Noi ne-am comandat alt dormitor si pe cel vechi o sa-l dam parintilor mei. M-am gandit ca daca tot golim camera ar fi pacat sa nu zugravim, asa ca iaca inainte de sarbatori ce ocupatie pot sa am.
Maine vine sa imi demonteze mobila si ma apuc de zugraveala. Sper ca pana luni sa se usuce ca sa imi aduca noul dormitor.
Deiutza, pana la urma cat o sa dai la avocat?
De Sarbatori o sa fim acasa. Sper ca anul asta sa nu mai fie cu probleme si sa avem si noi sarbatori linistite.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Joi 16 Dec 2010, 4:18 pm

salutare fetelor!

nu v-am cititi inca....o sa o fac mai pe seara.am ajuns la cj dupa muuuuuuulte ore de zbor ,tepeni, nedormiti, obositi ca vai de noi....dar am ajuns la frate-meu si logodnica lui si am mincat numai bunatati..de la cirnati la sorici de porc.o incercat si ken soricul si o zis ca ii fff "gumos"Smile)!!in rest..de abia astept sa ies sa vad orasu ca s-a aschimbat mult de tot.
ne auzim mai incolo si sint happpppppppppppppppppppppy ca -s acasaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Joi 16 Dec 2010, 4:39 pm

Spor la treaba Ana, e asa fain cand varuiesti proaspat, sa ne arati mobila noua, cred ca esti super entuziasmata de schimbari !!!!! paste Noi mereu am varuit pe unde am stat si era mereu sarbatoare cat se simtea mirosul de nou:)
Julie, suuuuuuper, sa ne povestesti tot,ce ai facut, cum e acasa, cum se simte bebelina, cum ii place aici!!!!! bucurie
PS: daca imi trimiti cartea, sa pui adresa pe care ti-am dat-o, si la destinatar numele sotului, ca cel care are stampila sa faca imputernicirea e in concediu.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 24 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB