Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 EmptyAstazi la 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 EmptyAstazi la 12:00 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 EmptyIeri la 9:37 pm Scris de LRodica

» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 EmptyIeri la 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 EmptyIeri la 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 EmptyIeri la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

+11
adelina24
Donescu Monica
firicel
cris69
avr_dana
andreea_2008
ana_bela
deiutza23
juliennej
crixuta
MagdaMarin
15 participanți

Pagina 25 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 16 Dec 2010, 9:15 pm

buna seara fetelor Smile

liiviiiiiiiiiiiaaaaaaaaa ce ma bucur ca ai mai trecut pe aici kiss ce mai face Stefan? sa ne mai arati poze cu el
cris am vazut pozele, ap e superb iar andrei a crescut mult
julie bine ai venit acasa Smile distr placuta si sa te bucuri din plin de vacanta
ana spor la zugravit, sper sa scapi repede
deiutza bafta multa cu avocatul. sa fie ok si sa iti iasa toate cat mai bine...

la mine munca, munca...azi am avut o zi tare grea si aglomerata Sad
trebuie sa ma apuc si de dizertatie si e posibil sa mai semnez si un contract part-time cu universitatea pt un contr de cercetare pt care o sa mai lucrez de acasa...de aici ar iesi f putini bani dar e un domeniu care imi place si parca arata si mai bine in cv decat jobul full-time rade asa ca tineti-mi pumnii sa imi semneze rectorul
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Joi 16 Dec 2010, 9:28 pm

Seara buna
Edy a avut serbarea de Mos Craciun. Au fost asa de faini toti.
Din pacate a venit si soacra, care a inceput sa comenteze ca asta nu-i serbare, ca altadata se faceau serbari ca lumea. M-am enervat la culme. Mai ca nu a zis ca-s copiii prosti. Oricum i-am zis ca asa cum sunt, sunt copiii nostri si trebuie sa ii apreciem.
E o idioata femeia asta. Nu stiu unde aduna atata acreala si rautate.
Juli, bien ai venit acasa. Sa ai o sedere placuta si sa te acomodezi repede cu ora. Abia astept sa ne povestesti mai multe.
Andreea, bafta multa!!! hug Sa iasa asa cum iti doresti tu.
Cris, abia am terminat cu scosul hainelor din dulapuri. Mai am noptierele de golit. E o nebunie in casa, dar abia astept sa vad mobila noua. Oricum nu o sa terminam mai repede de luni. Am luat un mov pentru 2 pereti si restul vor fi albi. Mobila e ciocolata cu iasomie. Sper ca o sa iasa fain.
Va pup si va doresc o noapte cu somn.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 16 Dec 2010, 9:30 pm

ana sa ne arati poze cand termini dormitorul Smile
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Joi 16 Dec 2010, 9:51 pm

Daaaa, promit ca o sa pun si poze. Abia astept sa se termine nebunia.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Joi 16 Dec 2010, 11:17 pm

Ce fain suna, ciocolata cu iasomie.
Felicitari pt serbare, ignore the stupid mother in law, ca nah....n-avem ce-i face Basketball . Se apucase soacra mea sa comenteze nush ce si eu i-am zis asa....in gluma Smile cica, ca Andrei al meu e perfect, dar absolut perfect, fenomenal.
Si a zis ca asa e rade , ca era imposibil altfel, din asa parinti rade .
A.....ca Andrei are strungareata, si pe mine ma enerveaza cand se apuca cineva sa zica, vai, e copilul nu stiu cum....(am 3 prietene cu copii si toti au incisivii centrali de sus departati). Stiu ca e stupid, dar eu am piticul pe creier cum au stat toti sub burta mea sa vada ce culoare de par are baiatul meu, daca nu cumva iese roscat, sau cum "prietenii" s-au bucurat ca nu mi-a iesit fata cum doream.
Stiu ca-s tampita la faza asta, dar eu chiar daca vad bebelusi care nu arata grozav, tot ii complimentez, ca sunt sigura ca toti parintii vor bb si sanatos si destept si frumos, si ce tare ar durea sa ii zici unui parinte ca are un bb mai nu stiu cum....offff, nebuna ce sunt, da asta e Smile.
Handrico, multa bafta, suntem cu tine. Nu stiu de ce dar sunt sigura ca nu f tarziu ne vei spune ca ai obtinut un job super Smile.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Joi 16 Dec 2010, 11:42 pm

saluatre.
am dormit de la 8 la 11 si acuma astept sa vina somnul iarasi.

ana, spor la treaba cu varuitul si mobila.si mie imi place mirosul ala de proaspt in casa dupa ce e varuit..

cris,iti trimit cartea,bine ca mi-ai adus aminte...tre sa o caut prin bagaje ca nu mai stiu unde-i.

andrica-spor la proiect si la serviciu.


deiuta-nu mai mergeti la baia mare?bafta cu avocatul !

asa..pe drum ,bebelina a fost f miscareata.nu cred ca i-a placut prea mult sa urcam si sa coborim "in sfere inalte'Smile) de atitea ori. cind am plecat din boston am avut 2 valizoaie mari.una depasea nr de kile si a trebuit sa mutam haine din una in alta, si intr-un carryon pt care am platit extra...ce mai ,o aventura de la inceput cu bagajele pina la sfirsit..

cum am zis ,bebelina, din momnetul plecariii a fost f agitata si am simitit jos de tot,in abdomen ca ma si speriasem la un mom dat..dar s-a calmat de cum am fost in aer.Smile) dealtfel erau 2 maminci cu 2 bebei f mici.maxim 4 luni, si si ei au fost extrem de agitati pina am fost in aer..atita au plins saracutii ,de fapt urlat ...dupa aia s-au calmat brusc..am citit ca zgomotul pe care il facem avionul este perecput de bebe din burta ca f fff puternic,mult mai puternic decit cum il perecepem noi.
n-am dormit nici 5 minute, am cam amortit ,picioarele mi s-au umflat ca bututcii, m-am enervat ca un nene ne-a lluat loucl de la carry=onul nostru..dar ,na, a trecut...

nu stiu cum rezistam mai demult fara nici o treaba la zborurile astea, dar acu se vede treaba ca am imbatrinit si ruginit.sint inca varza....Smile

dintr-o plimbare scurta, aseara ,din masina, am vazut ca cj e f fain si modern dar cumva..la fel..:)nu stiu,un sentiment tare ciudat...Smile

noapte buna, fetelor!



avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Vin 17 Dec 2010, 8:36 am

Neatza
Cris, strungareata la dintii de lapte nu trebuie luata in seama. Maxilarul lor e in crestere si pana la 6 ani cand dintii o sa se schimbe, o sa arate foarte rari. Cam asa arata acum la Edy. Asta ne-a explicat si noua un dentist, pentru ca noi eram ingrijorati ca incisivii de jos ai lui Edy erau cam strambi. Smile
Cat despre remarcile rautacioase despre bebelusi, cred ca astia-s oameni bolnavi (ete soacra) sau nu au copii
Juli, cred ca bebelina a simtit si ea agitatia voastra si sigur vibratiile avionului pe pamant nu au prea incantat-o, de altfel, nici mie nu prea imi place cum se simt, dar mai puiului de om. Bine ca ati ajuns cu bine acasa.
Ce zice Ken? Cum se simte in Romania? Nu stiu daca ai mai zis, a mai fost?
Andreea, sunt cu gandul la tine. Cunosc sentimentul de nerabdare. L-am experimentat si eu. Crede-ma ca satisfactia e enorma cand reusesti sa faci ceea ce-ti place si ceea ce ai studiat atatia ani.
Cand am aflat ca pot profesa ca si consilier juridic, am simtit ca viata incepe sa aiba sens. De fapt totul a inceput cand nu mai aveam nicio speranta. Uau, mi-au dat lacrimile.
Cred ca Deiutza stie si ea foarte bine despre ce vorbesc. wink

Am fugit sa eliberez dormitorul. (dupa ce termina omuletul cu tsiiii Smile)
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Vin 17 Dec 2010, 9:31 am

Neata fetelor Smile
Eu is tehuie de cap, ca Andrei a dormit tare rau asta noapte, se suceste, se urca pe mine, uffff, cred ca iar il agita un dintzisor. Iar singura e tare greu. Ma bate un gand sa-mi gasesc o ocupatie ceva si sa las omul o zi cu copilul sa vada cum e iar eu sa fac ceva cumva, dar cum nu am nici bani, cam greu de pus in practica.
Ana, spor la treburi. Legat de dintisori, cam asa am inteles si eu, oricum nu-mi fac griji, ca Andrei e prea dragalas ca sa mai conteze asta rade (din ciclul orice cioara isi lauda puiul)
Julie, e fain ca te simti bine la Cluj, de fapt cred ca si oamenii de acolo sunt altfel.
Eu am senzatia ca in Moldova s-au adunat toti imbecilii (si prin Bucuresti, fara suparare Andreea), da poate sunt eu prea mizantropa, da asa m-am saturat de oamenii care vb urat pe strada, scuipa, arunca gunoaie, etc....
De-abia astept sa vina tati!!!!!!!!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de deiutza23 Vin 17 Dec 2010, 10:46 am

buna fetele.
JULLI asteptam mai multe impresii,mai ales cum se simte K aici,ca e total diferit de l;umea cu care e obisnuit el.
ANDREEA bafta sa-ti iasa cum doresti,stiu cum e sa fi cu sufletul la gura hug si eu abia astept viata care va incepe,pana acum m-am realizat pe plan familial si ma bucur ca e totul bine si frumos si minunat,acum urmeaza si cariera care pana acum a fost ca un vis urat,sper de acum sa iasa soarele si sa fie cum sper eu.
da,JULLI nu mai mergem la BM ca matusa nu se simte f bine si nu vreau sa o mai agitam si noi,are ceva probl de sanatate si are grija si de nepotica de 1 an jumate 12 ore/zi,deci nu,nu mai megem.
ANA tare fain ca va innoiti,noi anul asta vom avea cei mai putini bani de cand suntem la casa noastra si nu ma simt bine fara bani si datori pe deasupra,dar ma gandesc ca trebuie sa pierzi inainte sa castigi ceva si cum oricum nu am ce face,incerc sa ma obisnuiesc cu gandul si sa nu fac mare caz de asta.vreau sarbatori minunate si sper sa fie asa,chiar si fara bani.
CRIS bravo pt slabeala,eu mananc fara paine si pana la 6 seara,cam atat pot acum,mai mult nu reusesc dar m-am dezumflat bine din cate vad,ca deja eram balena umblatoare,sper sa nu pun f mult de sarb,ca faza cu mancat pana la 6 n-o sa mai tina,ca pe seara de obicei se fac vizitele.
ANA tu ai mai slabiT?
CRIS e un scump si un dragut si un frumos ANDREI,nu te agita de ce zic altii si de copiii mei a avut cineva de comentat,am aflat de la o alta pers si m-a durut,mai ales ca eu ca si tine n-as putea zice de copiii nimanui ceva urat,eventual mai vb acasa cu sotul,dar nu as putea zice in public sau sa vb cu altcineva,eu laud orice copil,nu ma lasa inima sa vb urat de un pui de om care n-are nici o vina,dar nu toti sunt ca mine.
va poop si mai vb.

PS:ANA ai MP.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Vin 17 Dec 2010, 12:44 pm

Deiutza, ai mail Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de deiutza23 Vin 17 Dec 2010, 1:59 pm

ms ANA ,merg cu winamp,dar nu le pot asculta acum ca am culcat piticii.
am facut curat in camere,mai fac in baie si bucataria si holul le las pe sapt viitoare ca sa tina curatenia,ca de fac azi pana in Ajun e la loc shot .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Vin 17 Dec 2010, 4:36 pm

salutare fetelor

azi am umblat toata ziua,am mincat un covrig cu susan , am impartit cu ken un cremsmint si am fost la un restaurant de unde se vede tot clujul. toate sint noi si faine...imi place acasa:)!
si lui ken ii place, i se par toate deosbite si zice ca nu are cum sa se plictiseasca ca toutu-i nou. de cluj nu se astepta sa fie asa mare...
se tot mira ce scumpa e benzina..si eu la fel.pe mine ma mira ce scumpe-s hainele..am fost la mall, nu ca mi-as fi luat ceva, dar asa,de chestie si ne-am uitat la aldo si eco.sint cu muuuuuuuult mai scumpe decit in boston si stiu ca salariile sint mai mici decit avem noi.

nu stiu ce sa va mai zic..dimineata mi-a fost rau,am mincat niste lapte care mi s-a parut tare gras si toate au mers afara..dupa am fost ok.
bebelina e cuminte ,cred ca se odihneste si ea ca azi n-a fost prea activa.
no cam atita. seara faina si...e as ciudat sa va scriu si sa stiu ca aveam aceasi ora...aseara pe la 2 m-am pus sa dorm si stind in pat,ma gindeam ca poate doar visez si nici macar nu-s la cluj.:)se pare ca sint...Smile

seara faina ,fetelor!!!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Vin 17 Dec 2010, 6:48 pm

Julie Smile
Se vede ca iti prieste acasa, a fost mare dorul Smile. Dar bebelina ta vad ca iti zice ca ii place mai mult la Hamerica, asa ca ascult-o !!!
Legat de haine, asa este....sunt fffff scumpe, dintr-un salariu normal nu prea pupi sa iti iei f des ceva de la mall :D
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de avr_dana Vin 17 Dec 2010, 8:10 pm

seara buna fetelor

inca nu am apucat sa citesc tot, ati fost vorbarete

Livia hug mai treci pe la noi, macar din cand in cand. Ne pare bine ca ti-ai amintit de noi :P . Vorbeste Stefan? cum e?

Eu azi am avut serbarea ..a fost fff frumos, toti copiii imbracati in alb- ca fulgii de zapad..........ca prima mea serbare eu zic ca a fost reusita.
Eu mai merg si luni si marti iar de miercuri vacantaaaaaaaaa

Deiutza nu cunosti pe nimeni care sa-ti indrume un avocat bun.?

Prietena mea a avut o avocata super..care a implicat-o efectiv in munca, in procese, chiar o substituia in procese, dosare etc..
Dar am mai auzit si de faptul ca unii avocatii ii pun pe stagiari la biroul lor particular de la parterul blocului sa faca pe secretara ...Asa ca muuuulta bafta.
Vreau sa vad si eu pozili lui Cris ......

....fug ca ma solicita David

mai trec sper pe luni ca de azi ne-am apucat de curatenie...

poooop si wk fain
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Sam 18 Dec 2010, 12:01 pm

Neatza fetelor Smile
Mare fericire mare, azi vine tati!!!!!
Din fericire, desi la noi a nins mult ieri si asta noapte, drumul cica e bun. Sper sa ajunga la o ora decenta.
Uffff, in sfarsit incepem perioada de sarbatori, sotul e in concediu pana in ianuarie, deci poate ma mai relaxez si eu.
Sper sa nu ma ingras de Craciun, o sa incerc sa mananc din toate dar nu in cantitati mari. Poate in ianuarie reusesc si eu sa ma stabilizez si sa termin cu mancatul atent, ca m-am plictisit, vreau sa ies si eu la aer si sa imi pot lua un covrig linistita.
Legat de curatenia Craciun, la noi nu este mare lucru de facut, doar sa curat bine pe jos si la baie, sa avem totul spalat, ca din cutii daca le scot pe toate, nu mai am unde sa le pun.
Aaaaaa, Ana, ai idee cat costa un dressing la comanda? Macar sa ne facem un buget si sa vedem cam cat trebuie sa strangem pt asta. Desi probabil tu stii pretul per total la dormitor. Am fost prin magazine la un moment dat, dar nu mai stiu cam cat costa ceva fain, ca daca imi iau, vreau sa imi iau ca lumea, nu o porcarie din asta pe care sa o schimb peste un an, ca sunt satula de dulapuri de 2 lei carora le cad rafturile.
Eu mai sunt around pe aici pana mai dupa amiaza....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Sam 18 Dec 2010, 8:46 pm

Seara buna
Am fost fara net, ca modemul era in dormitor. L-am mutat pe hol, cu o improvizatie facuta de mine, ca ma saturasem de stirile din sport. zid
Juli, ma bucur ca va place in Romanica, dar eu zic ca e mai bine la USA. Asa e, totul e muuuuuult mai scump si da, benzina e ffffffff scumpa fata de hamerica.
Cris, dormitorul nostru a fost cam 3.000 lei, deci nu prea imi pot da seama cam cat ar fi un dulap. Noi l-am facut la comanda. Cred ca depinde si de marimea lui. daca este dedeman in iasi merita sa cauti pe la ei. Au produse cat de cat ok.
Dana, poate ne pui si ceva poze cu piticii tai albi. Smile

Eu nu zic nimic de curatenie ca sunt cu toate pe dos. Sufrageria e plina de haine si alte chestii ce le aveam in dormitor. Imi vine sa ma urc pe pereti. Ma consolez cu iedeea ca marti o sa am dormitorul gata. Cand m-oi vedea cu hainele aranjate beau o sampanie (de copii wink).

Tusesc si-mi curge nasul. O sa ma ia raceala si nu prea stiu ce sa iau. deocamdata ma tratez cu sirop de plante, dar sper sa nu se agraveze.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Sam 18 Dec 2010, 11:32 pm

Buna seara Smile
Tati in the house, helping.....Ooooo, ce bine e,,,,
Ana, avem dedeman, dar am fi vrut sa ne facem la comanda, sa ni-l monteze aici, si sa il compartimentam in concordanta cu cerintele noastre. Si bine ar fi sa ne luam ceva bun de-odata, ca n-o sa tot avem bani peste un an sa o luam de la capat. Ca asa pot sa imi iau ceva ieftineala ca am mai vazut, si ma scoate din necaz pe moment, dar as prefera sa lucrez cu o firma cap coada, sa hotaram ce vreau, si cand am bani sa mi le fac pe rand. Dar n-am idee ce buget imi trebuie pt dulap....ma gandeam ca poate cu un 6 mil, 7 ar fi fain.....dar nah....ce idei am eu in cap sigur is mai scumpe, si probabil va trebui sa fac un compromis, o sa vedem...
Ana, sper sa-ti revii, da-i cu limonada, la mine a functionat. Si pe sotz il paste raceala, si cred ca o sa il iau la bataie, ca data trecuta, tot el am impresia ca i-a dat microbul lui Andrei.
Dana, ce feeling fain, concediu Smile, aproape ca imi aduc si eu aminte cum e rade
Julie, cred ca te relaxezi si te simti super, sa imi mai spui ce mananci bun Smile. As trece si eu la mancat tot felul dar am zis ca ma mai abtin cateva zile, ca dupa aceea oricum mi-am programat piftie/racituri Smile, salata boef, sarmalute....chiar nu am mai servit de multa vreme felurile astea, si ca in niciun an, mi-e dor. Nici data trecuta la dieta nu mi-a fost asa dor sa mananc mancare specifica de Craciun...
Hai ca fug si eu la relaxare Smile, adica la relaxare strangand pe aici Smile.
Weekend frumos !!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Sam 18 Dec 2010, 11:56 pm

seara buna!

azi am fost tot pe afara..e frig tare si acum ningeeee...:)in mm ninge si mai si...Smile
am fost la un restaurnat traditional,am mincat ciorba de fasole cu ciolan afumat si salata de ceapa rosie,ciorba in bol de piine. fffffffff bun a fost. am mincat pt prima data papanasi.n-am fost super impresionata.lui k i-au placut f mult. a zis ca nu mai poate minca dounats pina data viitoare cind va minca papansi iar..
am mincat si kurtos colac .ala a fost suuuuper bun. a fost un concert ,afara , de dansuri si colinde si dupa voltaj. a fost tare fain, dar nu am stat mult din cauza frigului.am facut poze multe in cj...Smile
cam asta e..Smile

cris,bine ca s-a intors omul acasa si de acu incepeti sa simtiti craciunul.
ana,spor cu treaba in casa..Smile

la anul,am zis ca venim pt o luna,in august cind are fratele meu nunta dar nu mai putem veni de craciun. ken zice ca el ar putea trai aici si si-ar putea face si jobul.Smile)
eu ...inca nu stiu..doar daca as avea banii necesari sa deschid o scoala.
oricum ,totul e doar vorba.pina una alta,e bine asa cum e..in sear asta ma gindeam ca e bine sa fii acasa, e chiar tare bine.Smile

noapte buna fetelor!!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Dum 19 Dec 2010, 12:28 am

Revenit, ca am tot strans si am tot straaaaans....
Julie, daca el isi poate desfasura treaba si de aici, e fain.
Iar daca tu iti deschizi scoala, iar e fain, numai sa nu te angajezi pe la altii...
Si daca veniturile sunt bune, e mai usor de umblat prin Europa decat din Hamerica...
Si poate faci franciza si in Iasi si ne asociem, si merge si Andrei la montessori rade
Nasa lui Andrei, la care am avut eu anul trecut contract cu trainingurile face un proiect nou la cursurile caruia vreau si eu sa merg la anul ca sa invat sa scriu proiecte, si ma interesez daca se poate deschide ceva cu fonduri europene....ce fain ar fi!!!! Ca bani de investitie nu prea am rade

E posibil sa ma repet, ca sunt cu capul de oboseala, insa imi venise acu in minte sa va zic, ca am stat de vb cu sefa mea acu cateva zile, si aflasem deja de la un fost client ca vine iar cu proiect in Ro, si imi zice tipa ca e posibil, si ca are nevoie sa se ocupe de el, daca nu ma intereseaza....in fine, am dat-o in papura....da oamenii astia sunt nebuni la cap, cum as putea sa il las pe Andrei si sa ma intorc la scarbici pe un milion in plus pe care il iau????!!!
De ce?!!!??
Acu chiar ca fug, taaaaaare e tarziu... ura
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Dum 19 Dec 2010, 8:19 pm

Seara buna
Juli, eu nu cred ca m-as mai intoarce in Ro, mai ales ca tu ti-ai facut o cariera acolo. Voi acum vedeti partea faina, ca si turisiti, dar cand o sa va izbiti de marlania romanului si mai ales de cea a functionarului public (mai sunt si oameni de treaba, dar mai rar) o sa va vina sa fugiti cat vedeti cu ochii.
Cris, cred ca dulapul meu a costat mai mult de 600. Bine, la noi au folosit mult inox. O sa vezi. Nici eu nu am vazut cum arata inca. Maine vin baietii sa dea culoarea si daca pana dupamasa se usuca vine si mobila. Oricum, nu cred ca o sa putem dormi acolo ca inca miroase destul de tare. Decorativa ce am dat-o pe tavan miroase groaznic si te ustura ochii daca stai mai mult in camera.

Ii dadusem mesaj lu' cris, dar vad ca nu a mai apucat sa intre. Smile
Azi a fost la noi, la Biserica Costel Busuioc. A cantat. Supeeeerr. A povrestit si cate ceva despre viata lui. Cand or sa puna programul pe site, o sa va anunt. Merita sa va uitati. Incredibil, ce viata a putut sa aibe omul asta!!!
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Dum 19 Dec 2010, 9:37 pm

Taman ce m-am uitat la telefon Ana, si imi apare ca nu a putut expedia mesajul.
Iti raspunsesem pe la 8, de-abia vazusem mesajul, ca am trebaluit toata ziua prin casa, mai cu Andrei....
La 8 cand am venit de la o gura de aer toti 3, m-am uitat la tel si am vazut ca la 5 imi trimisesesi mesaj.
Fug sa il spal pe Andrei Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Dum 19 Dec 2010, 11:39 pm

seara buna !

ana, posibil sa ai dreptate..nu stiu.oricum nu e vorba de ne mutat in viitorul apropiat..l-am intrebat pe k daca a fost ceva ce l-a socat pina acuma. a zis ca l-a socat ca la magazin nu iti impacheteaza nimeni mincarea in punga si ca pe deaspura mai si tre sa platesti pt pungi..Smile)
a mai zis ca e socant sa vezi numai albi rade inca nu ne-a vazut tiganii:))!!!
alta a fost ca a vzaut masini mari si ca benzina e atita de scumpa.
a zis ca nu poate sa creada ca nu avem autostrazi.asta l-ar innebuni si ca a crezut ca toate tarile au autostrazi.Smile
despre cj ,zice ca e mai mare si muuult mai frumos decit a crezut ca ar fi...Smile
no,cam asta....mincarea ii place la nebunie oricum.

azi am fost la un concert cu hrusca.miine plecam in maramu'!!!!
noapte buna si o saptamina faina!!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Lun 20 Dec 2010, 8:55 am

Neatza

Cris, nu-i bai. O sa va pun link cand vor posta ei pe site tot programu. Smile
Ma gandeam ca e program in familie. hug

Juli, ce tareeeee!!!!!! M-ai facut sa rad. Aia cu tiganii mi-a placut tare. Oho, cat mai avem pana ajungem si noi cat de cat tara civilizata!!!! Sad
Sa aveti drum bun si sa ne dai vesti cand ajungi.

Stiti ca era vorba ca prin lege romii sa se numeasca tigani, da nu se mai aude nimic.

Noh, acu sa va intreb ceva. Vreau sa-mi iau telefos si nu stiu care. dati-va si voi cu parerea.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Lun 20 Dec 2010, 10:15 am

Neata fetelor Smile
Julie,e simpatic Ken....hi hi,de-ar fi numai asta, ca nu-ti impacheteaza mancarea rade .....asteptam impresii si cand o vedea un grup de gipsies, sau de tarani nebuni care scuipa si se iau de oameni....
Mergeti si la Cimitirul Vesel? Noi inca nu am apucat, de atatia ani....
Ce aiurea scriu, tot tre sa corectez, mi-a "terminat " Andrei niste taste...
Ana, astept sa vedem noul dormitor, sper sa reusesti astazi, ca e nasol.
Legat de tel, cel din dreapta cu touch screen pare ma bun, dar are sotul cu touch screen, si desi imi doream si eu inainte sa isi ia el, ma enerveaza cand trebuie sa sun de pe tel lui sau sa caut ceva in el.
Probabil e mai usor daca te obisnuiesti cu el, insa vad ca nici sotul nu e profesionist in a-l bibili, uneori suna din greseala ca se activeaza tastele prin buzunar... rade
PS: Ana, pun pe yahoo o poza cu Andrei in mei tai, ca iar am uitat cum se pune aici...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Lun 20 Dec 2010, 10:16 pm

salutare!

am ajuns la maramu'...e fain tare aici.Smile
omu' s-a socat de carutele cu fin.prima data n-o stiut ce sint alea,apoi a inteles ce-i cu ele.a tot facut poze de prin bistrita pina in maramures la carute si la ciini de pe drum rade
tigani tot n-am vazut ,da' nu scapam.
o sa mergem si la cimitir si la birsana si la sighet unde este un festival de colinzi si obiceiuri populare.

iar mincare buna si multa...si cam atita.
noapte buna sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 25 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 25 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB