Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 EmptyAstazi la 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 EmptyAstazi la 12:00 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 EmptyIeri la 9:37 pm Scris de LRodica

» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 EmptyIeri la 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 EmptyIeri la 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 EmptyIeri la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

+11
adelina24
Donescu Monica
firicel
cris69
avr_dana
andreea_2008
ana_bela
deiutza23
juliennej
crixuta
MagdaMarin
15 participanți

Pagina 13 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Vin 12 Noi 2010, 9:51 pm

Eheee, Dana, e la et 9 rade . Nu gaseam 73 m patrati la 60 000 daca era la un alt etaj...Oricum, noi cand am fost, mai ramasesera f putine ap, ca al nostru am senzatia ca nu mai era la alt etaj, doar cu 3 cam, vreo 74 000.
Julie, eu nu m-am vopsit niciodata, insa din cate am inteles nu nici foarte recomandat, dar nici nu e un capat de tara. Poate gasesti ceva vopsea mai naturista, ceva organic... Oja iar daca nu e folosita in exces nu e problema. Stiu ca daca faci cezariana, nu e bine sa fii data cu oja atunci cand te opereaza.
De-abia astept pozele Smile.
Dana, e greu cu joburile in Iasi, daramite in BT nici nu vreau sa-mi imaginez...
Vreau si eu baaaaani Smile
Legat de ap, era mobilat cand l-am inchiriat, insa noi intre timp ne-am cumparat pat cu saltea, masa (din aia de se strange), masina de spalat, aragaz, frigider mare nou ne-am luat recent sa-l inlocuim pe cel vechi....
Am fost in seara asta si ne-am uitat la o canapea, e exact ce ne dorim, sper sa avem bani sa ne-o luam, dar ma cam indoiesc. In afara de asta urgenta va fi un dulap si ceva mobila prin bucatarie, ca ne-am luat chiuveta, insa e incastrabila si n-avem de ce s-o prindem.....
Hai sa va arata canapeaua, e asa faina, putem sa o facem in ce culori vrem noi (sa dati clic si pe imaginile de sub, mai sunt pe vreo 3 culori..)...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Sam 13 Noi 2010, 12:31 am

seara buna!

cris, faina canapeaua! sa o luati si o sa stapiniti sanatosi.cite camere are ap?cred ca ai mai zis, dar bineinteles ca nu mi aduc aminte...

dana, bine ca ti-ai revenit..
acu eu sint intr-o stare nasoala...ma vad grasa ,cu burta mare ....si naspa...sper sa treacaa:(
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Sam 13 Noi 2010, 8:02 am

Neata
Juli, esti o viitoare mamica. Gravidutele sunt foarte frumoase. Nu fi demoralizata, la anul pe vremea asta o sa fii iarasi slabuta. pupi
Eu m-am vopsit dupa 4 luni si mi-am facut si unghiile. Nu stiu, nu cred ca e vreo problema. Daca stai sa te gandesti si gelul de dus e la fel de plin de chimicale, care trec prin piele.
Cris, nu-i bai o sa va mobilati voi casuta. Asa am fost si noi. Am avut o canapea veche si dormitorul (cadou de la soacra. Oricum era cumparat de la fabrica de mobila care a fost a statului si se lichida, deci cam comunist), aaa si cutia de la centrala, care era pe post de masa. Din banii de la nunta ne-am luat frigider, aragaz, masina de spalat, centrala si caloriferele si cred ca fierul de calcat si aspiratorul. Asta am avut noi la inceput. Nici macar mobila de bucatarie n-am avut. Aveam o scandura pe perete pe care imi tineam farfuriile. Oalele erau intr-un colt, pe jos si trebuia sa le spal de fiecare data cand faceam mancare. Noroc ca chiuveta era din aia comunista.
Weekend fain.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Sam 13 Noi 2010, 1:03 pm

Neata fetelor Smile
Julie, e cu 2 cam, dar fiind suprafata mare mai putem face o camera, doar ca nu ne-am mai complicat acum, trebuia schimbat totul la cadastru si am lasat-o balta anu` asta.
Ana, nu ma agit f mult cu mobila, ar fi fain daca am incropi strictul necesar...oricum, bucuria cea mare e ca ne mutam Smile.
Noi am avut o noapte agitata, a spart si dintisorul nr 2 de sus, pana la 6 ne-am trambalit intr-una si de la 6 ne-am pus o comedie sa ne uitam, ca asta mic voia numai sa se catere/joace, etc Smile.
Imi doresc o zi si o noapte de relaxare....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de deiutza23 Sam 13 Noi 2010, 1:58 pm

buna fete.
in mare eu zic ca e ok,dar la cate zvonuri se aud cum ca nu au interes sa intre multi si ca vor da note mici sa intre cat mai putini,nu stiu,trebuie media 7 si nu stiu cum corecteaza.dc iau ex o sa zbier in toate colturile ca se poate si cu invatat si atat,fara bani,relatii,spate,dar mai intai sa-l iau.
maine e cel mai urat,sper sa ma ajute Doamne-Doamne sa fac de 7 si atunci am mari sperante ca-l iau,sper ca nu sper degeaba,sper sa fie si pe corect la corectare,nu stiu,oi vedea.
we fain,paaaaa.

PS:am ajuns iar de la 61 la greutatea de la ticker,ca nu am pofta de mancare si dorm 3 ore/noapte.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Sam 13 Noi 2010, 2:27 pm

Mult noroc Deiutza, o sa fie bine, vei vedea Smile
Eu azi am 60 de kg, nu stiu de la ce zid
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Sam 13 Noi 2010, 2:48 pm

neata!

deiuta,bafta pe miine.
un weekend fain, fetellor!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Dum 14 Noi 2010, 9:54 am

Neatza
Deiutza, sunt sigura ca o sa iei examenul. hug
Cris, e fain la etajul 9. Cred ca ai o vedere grozava. Sa ne pui si poze cand o fi sa va mutati.
Dana, e adevarat ca sunt bani putini in invatamant, dar tot e mai bine decat deloc.
Juli, imi aduc aminte ca si eu eram frustratat uneori ca nu puteam sa-mi cumpar haine, decat de graviduta, dar imi trecea cand simteam puiul cum se joaca. hug
Duminica faina.
Eu am o durere groaznica de cap. Sad
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Dum 14 Noi 2010, 10:26 am

Neata fetelor
Deiutza ura , sa dea Domnu sa fie bine, te asteptam cu vesti mari!!!
Ana, da, orasul se vede superb de acolo Smile
Eu tot 60 de kg am, nu-mi dadeam seama din ce cauza, pana m-am uitat cum imi sta verigheta, care imi juca pe deget, de fapt mai mult inelul de logodna, si am realizat ca retin apa, da nu-mi dau seama de ce....n-am mancat nimic deosebit care sa provoace asta...
Sper sa rezist tentatiei de a infuleca ceva naspa de ciuda. Vineri am fost in Carf si aveau cozonaci proaspeti, vaaaaai, cum aratau si miroseau....
Pe sarcina m-am cam rasfatat cu cozonac, da trebuie sa ii uit, ca astia sunt teribili pt corpul meu predispus la ingrasare, uffff.
Azi schimbam strategia de carut, mergem la servici la sot unde am depozitat carutul vechi si incercam sa scoatem copilul in Copou. Sper sa nu fie un esec, pentru ca sincer incep sa dezvolt o depresie legat de subiectul plimbat copil....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Dum 14 Noi 2010, 2:52 pm

neata fetelor!

ana, sper sa te simti bine.
cris, bafta..si incearca toate modalitatile..e fain sa iesi afara cu piticotul..
poze n-am facut ca ieri am fost plecata toata ziua...si pt ca ma cam feresc de camera.saptamina trecuta parca mi-a explodat burta dintr-o data. daca pina acuma nu era asa vizibila..adio de saptamina asta...cred ca de asta m-am depresat si io..hainele de gravida nu -mi prea plac,dar na,le iau..imi mai iau dela gap ,obisnuite,dar marimi mari si asta ma supara si mai si..
ma rog, e ca un cerc vicios..
tre sa port haine destul de largi ca parintii inca nu stiu ca-s gravida si apoi incep sa-si faca griji de cine va fi pofa la clasa, etc...
no cam asta e treaba.sa aveti o duminica faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Dum 14 Noi 2010, 5:19 pm

Hello
Juli, eu zic sa nu-ti mai faci griji pentru altii. Poarta-ti burtica cu mandrie. Eu cred ca am mai spus, dar o mai spun inca odata. Am purtat toata sarcina haine mulate, care mi-au scos burtica in evidenta, spre disperarea soacrei. rade

P.S. Edy are serbare in Biserica. Puteti sa va uitati pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] E Ziua Multumirii. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Lun 15 Noi 2010, 12:19 am

Buna seara fetelor Smile
Eu n-am mai avut asa duminica relaxanta psihic de un secol.
Ne-am dus in Copou cu celalat carut, unde nu stiu din ce motiv, a fost mai putin fleortzait ca de obicei. Cand i s-a facut ora de somn l-am adormit si ne-am mai plimbat asa. In masina nu mi-a mai facut acelasi tambalau in scaunul de masina, acasa a fost mult mai linistit, la 10 l-am culcat, ne-am pus si noi un film sa ne uitam, si am senzatia ca m-am odihnit o saptamana.
Ce mult conteaza un moment de respiro de genul asta.... Smile.
Ana, n-am mai apucat sa ma uit, cand am intrat cred ca se terminase, s-a incarcat pagina si s-a blocat.
Fetelor, sper ca ati avut un weekend frumos!!!!
Deiutza, te asteptam cu vesti.
Julie, neaparat vrem sa vedem burtica frumoasa Smile
Handrico, o saptamana usoara la munca!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Lun 15 Noi 2010, 12:29 pm

neataa si o saptamina buna la toata lumea.

ana-nici eu nu am apucat sa vad.mi s-a deschis pagina si atita.
cris,fain ca ati avut o duminica relaxanta ...poate lui andrei ii place carutul vechi.
deiuta cum a fost examenul de ieri?eu am auzit la frate-meu si frate-meu de la un fost coleg de facultate ca a fost greeuuu..cel mai greu.oricum eu nu ma pricep,dar cind am vb cu frate-meu l-am intrebat de ce a facut colegul lui si mi-a zis asta..bafta ..si bucura te ca ai scapat.

aici mai e o saptamina pina la thanksgiving si apoi avem o mini vacanta,de miercurea viitoare pina luni...si apoi inca 2 sapt pt mine si plec acasa...Smile

eu am tot felul de visuri nebune legate de piticoata mea.noroc ca nu mi le amintesc pe toate,dar ma scol asa speriata....Sad
saptamina buna sa aveti cu kile in minus, cu bebei sanatosi si cumintei si nestresanta la serviciu.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Lun 15 Noi 2010, 1:13 pm

Julie, eu in afara de sarcina, si in primele 3 luni ale lui Andrei aveam vise urate...
Probabil de la trezitul brusc al lui noaptea, de la reprizele scurte de somn, de la oboseala....de-abia asteptam sa il botez, ca aveam o stare de disconfort legat de starile astea...
Ce repede a trecut timpul!!!
Mai ai asa putin pana vii in tara...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Lun 15 Noi 2010, 1:29 pm

da,inca o luna ,fix...Smile de abia astept.peste o luna ,plecareaaaa...

legat de vise ,asta noapte si ieri noapte, groaznic..nici nu vreau sa-mi amintesc detalii..Sad
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 15 Noi 2010, 5:38 pm

buna fetele,inca nu mi-am revenit de tot,sunt tot obo,ma doare capul si acum,intr-o sapt imi revin.
sapt asta tre sa-l ajut pe sot la munca,apoi sapt viitoare sa inscriu masina si apoi tre sa fac curat peste tot,in orice dulap,sertar,cotlon ca am de aruncat saci intregi de haine si prostii,abia astept sa fac casa luna.
rezultatele am inteles pe lunea cealalta pe 22,sper sa nu astept prea mult.
a fost greu,dar putea fi si mai greu,nu stiu ce sa zic,nu stiu cum vor corecta,nu stiu dc va fi pe bune sau doar pe pile,om vedea.eu am facut tot ce-am putut.
ii las pe pitici la desene,paaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 15 Noi 2010, 7:47 pm

buna seara fetelor Smile
azi am avut o zi tare obositoare, ma ustura ochii de nu mai pot

cris inca putin si te muti la casa ta, ma bucur suuuper mult pt tine
deiutza bafta multa, ce-a fost mai greu a trecut, macar ai scapat de stresul examenelor. cand se af rezultatele?
julie inca putin si vii acasa Smile cred ca nu mai ai rabdare
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Lun 15 Noi 2010, 8:21 pm

Deiutza, spor la treaba, sper ca mai treci pe aici, asteptam rezultatele sa ne bucuram impreuna Smile.
Multumesc Andreea hug , sper sa ne mutam in curand, nu mai am rabdare deloc!!!!
Astept si raspunsul oficial de maine sa mi se ia si ultima pietricica de pe inima...
Dupa cativa ani de stat cu nasu in calculator, n-o sa te mai doara asa tare ochii, iti zic din experienta zid
Ana, Julie, ce mai faceti?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 15 Noi 2010, 8:25 pm

cris iti tin pumnii sa fie ok maine

cred ca mi-am gasit prof cu care sa imi fac dizeratie Merci

yyyeyeeyyy....tocmai am primit o veste super, cea mai buna prietena a mea o sa aiba bebic
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Lun 15 Noi 2010, 8:41 pm

andrica, spor cu lucrarea si felicitari prietenei.
deiuta ,ai scapat..acu doar rezultatul.
cris, succes miine si sa fie bine.

eu tot la lucru..inca 2 ore si gataaaa!

ps-mai ce liniste pe aici..unde sinteti fetelor.
eu imi simt pitiocoata din ce in ce mai mult..:)mai ales cind stau jos.
noapte buna
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Mar 16 Noi 2010, 12:37 am

Sa vezi Julie ce fain e cand face valuri in burtica. Sa iti faci filmulete cand misca, eu parca nici nu mai stiu cum era cand eram insarcinata....senzatiile sunt unice si frumoase...
Noi avem program de husband & wife teambuilding, care includ si urmarirea unui film dupa ce adoarme Andrei. Ca prea ne concentram pe mancare, curatenie seara si nu mai aveam timp de noi. Asa e mai bine Smile

Mda....iar intarziem cu dosarul. Vesti bune, cum era sa terminam odata cu toata tarasenia?
Am depus la banca extras de carte funciara pentru ap, pentru terenul aferent, insa mai trebuie unul pentru holul pe care avem cota indiviza. In concluzie, iar dam 1 mil sa-l scoatem la urgenta, si de-abia maine finalizam dosarul pt fond, dosar care cica era gata de vineri zid .
In tara asta e tare greu sa faci ceva conform unui plan, ca toata birocratia te face sa nu te poti tine de el nici macar odata.
M-am resemnat.... Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Mar 16 Noi 2010, 8:30 pm

ziua buna.


eu nu pricep de ce va da acordul ala odata,cris..pai e si interesul lor, nu???ciudata modalitate de a atrage oamenii sa-si ia case..

fix peste o luna ,pe vremea asta sint in ro:)
ana, deiuta, dana, andrica, pe unde sinteti>?
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de avr_dana Mar 16 Noi 2010, 8:52 pm

buna fetelor

Cris...cred ca aveti nervii tocanita...........e birocratie multa si nesimtire si mai mare pe deasupra tuturor. Asa e in Ro .
Pana la urma sa fie bine si sa va mutati.
Andrei ce mai face? Dintii ? Doarme mai bine dupa ultima eruptie

Andrica bafta cu disertatia wink

Juli ce frumos o sa faci sarbatorile alaturi de cei dragi. Poate o sa vina si la noi zapada. Am auzit ca in NY a nins. Asa e? La noi e destul de cald pana la 18-20 gr la vremea asta.

Eu imi ocup tot timpul cam asa: dimi la gradi apoi umbland prin oras si dupa fac fise si imi programez activitatea pt a doua zi si uneori mai fac si ceva treaba prin casa.
In wk am fost la o cumatrie si a fost superrr , nu m-am distart de mult asa . A fost o locatie super si un meniu pe masura. Potae o sa pun si poze maine

VA pop si inchid ca ma apuc sa fac niste strugurei pt maine sa-i picteze copii Smile
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Mar 16 Noi 2010, 9:09 pm

EI fetelor, va dati seama ca suntem flenduri.
Dar na, oricum nu mai avem mult de-acuma. Ideea e totusi sa vedem ca oficial la fond e totul ok.
Problema tot de la notar vine partial, ca astia teoretic stiau, si trebuiau sa ne zica.
As incerca sa ii schimb pentru contractul de vanzare cumparare ca sa ii usurez de comisionul gras nemeritat din pacate.
Eu in seara asta am calcat in strachini si am mancat porcarii, ca in loc sa slabesc parca mai pun cat 100 gr pe mine, si degeaba mananc corect. Ma oftic asa...Sper sa ii fi dat un kick final cu eclerul ingurgitat adineaori rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 16 Noi 2010, 9:35 pm

buna seara fetelor, am aj si eu de la facultate wink
am avut o zi tare plina si obositoare azi si maine o sa fie si mai si ca lipseste o colega
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 13 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB