Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

+14
diada
avr_dana
ana_bela
deiutza23
ramomic
juliennej
Roxy
livia1981
alessia
SilviaDumitrescu
crixuta
dana_mi16
andreea_2008
arime
18 participanți

Pagina 1 din 30 1, 2, 3 ... 15 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 Empty Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de arime Vin 16 Oct 2009, 2:33 pm

Un nou capitol fetelor... prietenie

Roxy Flowers in vechiul capitol vei gasi urarile noastre!!! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] link

kiss kiss kiss
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 16 Oct 2009, 3:09 pm

inca un nou capitol wink

eu ma pregatesc sa plec ca azi iese mai devreme iubi de la munca, maine e ziua lui si trebuie sa mergem la cumparaturi love love love
pacat ca plouaaaaaa si nu da semne ca ar vrea sa se opreasca, nici rufele n-am putut sa le scot la uscat, stau cu ele intinse pe calorifere strang rufe rade rade rade + ca maine speram si noi la un gratar, cam ultimul pe anul asta dar se pare ca n-avem noroc zid
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de dana_mi16 Vin 16 Oct 2009, 3:37 pm

Ceau fetele,

LA MULTI ANI ROXY SI MULTA FERICIRE SA AI PARTE DE TOT CE E MAI BUNA
birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday birthday :birthday
Deiutza felicitari si mult spor la ultimul loc de munca
Andreea spor la cumparaturi, eu am fost afara si e tare frrrrriiiig si ploaia asta chiar daca ai umbrela ai impresia ca intra peste tot .
aaaaan si La multi ani pentru prietenul tau!!!
Fetele imi cer scuz ca nu sciu pentru toate, dar nu am citit decat asa pe sarite ca am o gramada de treaba si trebuie sa ma fac si frumoasa pentru nunta.
Pupici la toate!!!!! hug kiss pupi prietenie
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 16 Oct 2009, 3:48 pm

multumesc dana wink
stiu ca e frig si ploua, sincer n-am chef sa stau prea mult pe afara dar maine n-o sa avem cand sa facem si cumparaturile asa ca...ne sacrificam azi rade
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Vin 16 Oct 2009, 6:36 pm

Da, o vreme urata.
La multi ani pt iubi Handrica !!!
Ce are forumu asta tata?
Nu merg smiles urile, tot e in constructie...uffff
Oare cat dureaza fetelor sa ajunga un plic cu DHL ul din Olanda in Italia?
Eu inca astept sa vina contractu` ala....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 16 Oct 2009, 6:47 pm

Buna din nou fetele. Eu am intrat de servici dupa o luuuuuunga zi de umblat prin ploaie. Am plecat la 09 si m-am intors la 16 rupta de picioare. M-am odihnit de la 17 la 18 si acum iatama la datorie. o sa citesc intai tot ce s-a scris pe aici apoi o sa mai indrugalesc ceva la geanta daca o sa mai am chef. Va pup si va doresc in continuare spor , relaxare si calduraaaaaaaaa
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de alessia Vin 16 Oct 2009, 7:38 pm

BUNA!

ROXY,UN SINCER "LA MULTI ANI!" ITI DORESC SI EU SI SA AI PARTE DOAR DE LUCRURI FRUMOASE IN VIATA! hug cake .

ANDREEA,'La multi ani !" fericiti si pt prietenul tau si sa fiti fericiti impreuna!

Dau raportul repede pt ieri,ca n-am reusit sa intru si seara si apoi tre sa plec la servici.

-MD:kefir cu 1 kiwi
-P:2 mini batoane de paine calda(nu ma pot abtiiiine!),o bucatica f mica de piept de pui(cam 1/4)
-C: ciorba de pui;salata;1 pumn seminte de floarea soarelui
-G:15 migdale,1 felie minuscula si ultra subtire de pizza (maxim 150 cal),1 diet snapple ice tea(5 cal).

CRIS si eu incerc sa previn raceala cu lamaie.In fiecare dimineata imi incep ziua cu 2 cani de ceai verde in care storc lamaie.
Aaaa,am facut si 30 min de pilates.

DEEA,bafta cu hartiile si sa nu mai ai asa mult de alergat.

De acum voi fi libera duminica si lunea si nu lunea si martea cum aveam in ultimul timp.Deci sper sa reusesc sa stau mai mult cu voi duminica la o cafelutza .

V-am pupat fetelor,pe diseara sau pe maine!
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Vin 16 Oct 2009, 9:44 pm

Halinutza, din cate am inteles lamaia isi pierde proprietatile in apa calda/fierbinte. Incearca sucul simplu sau in ceai rece.
tricot

Livia, mama mea facea inainte f des Dobos :D...buuun, numai ca e de bibilit la foile alea..
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de livia1981 Vin 16 Oct 2009, 10:20 pm

Vai Cris tu ma dai de gol aici rade eu n-am zis nimic, deja mi-e jena de voi, va dati seama in ce stadiu e dieta mea Sad
Apropo azi dimi m-am cantarit 68kg, intr-o luna jumate abia 3 kg am dat jos, vai de mama ei de dieta zid

Andreea la multi ani pt iubi, sa fiti fericiti si sa va iubiti mereu. Petrecere frumoasa! pupi
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de Roxy Vin 16 Oct 2009, 10:47 pm

Buna, fetele !
Vaii, doamne cate mesaje !

Multumesc din suflet tututror pentru urari. SUnteti niste dragute si va doresc sa va vi se intoarca insutit toate aceste ganduri bune. E a doua mea zi de nastere cu voi Smile Ieri am zis ca sunt prin zona, dar am tot bucatarit si nu am mai apucat sa intru decat pe la 3 noaptea, cand v-am citit pe fuga si nu am mai apucat sa scriu. Iar ziua de azi a trecut ca in zbor. Nici nu prea am avut snetimentul ca e ziua mea. A fost cea mai trista zi de pana acum, azi noapte la 12 plangeam cu gandul la tati... Apoi, peste zi oamenii cu sufletul frumos din jurul meu s-au straduit sa imi faca ziua insorita si s-a mai schimbat putin starea mea. SI voi va numarati printre ei si va imbratisez cu mare mare drag.

Anu asta, ptr prima data nu am vrut tort, de fapt nici nu am vrut as fac nimic deosebit, dar cu trei perechi de fini, si una de viitori fini, plus nasi, cumnati etc vrand nevrand m-am pregatit. AM facut trei feluri de praji, niste aperitive si fripura de porc si curcan cu cartofi piure. Sper s apun nsite poze zilele astea. Nu am facut multe.

Andrica, la multi ani ptr iubi tau ! SUnteti asa de frumosi impreuna. SI el e tot azi ? Cum de nu am stiut asta pana acum ?

Livia, sa stii ca eu tot timpul intru sa vad ce bunatati ai mai facut. Totul e super acolo la tine ! Esti o adevarata gospodina.
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Vin 16 Oct 2009, 10:56 pm

Livi, iartaciune, da voba lui Roxa, cred ca toate intram pe la tine si aruncam cate un okishor, da numai eu te dau de gol rade rade ..si apoi bine ca s-au dus in jos kilogramele, nu in sus.
Roxa, o sa fie bine, ai sa vezi...incet incet ai sa capeti mai multa veselie hug
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de Roxy Vin 16 Oct 2009, 11:00 pm

Cris hug Ce faci burtico, nu dormi ? Obisesti bebelul ? Cand e urmatoarea eco ?

Livia, am uitat sa zic de kg, atata timp cat sunt in minus e de bine.
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de livia1981 Vin 16 Oct 2009, 11:03 pm

Roxy pupi incet, incet o sa-ti revi, e greu, dar ai un puiut mic care are nevoie de tine si pt el trebuie sa lupti! Sa-ti dea Dumnezeu putere si sa te imbarbateze!
E bine cu kg ca sunt in minus, dar trebuiau sa fie mai multe si erau daca n-as fi mancat atatea torturi zid

Cris ce sa fac daca ma mananca in palme, daca as avea mai multe comenzi cred ca toata ziua as face numai torturi si prajituri, nici mancare nu mi-ar mai trebui rade
Multumesc mult fetelor pt aprecieri! pupi
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Vin 16 Oct 2009, 11:06 pm

Roxy a scris:Cris hug Ce faci burtico, nu dormi ? Obisesti bebelul ? Cand e urmatoarea eco ?

Livia, am uitat sa zic de kg, atata timp cat sunt in minus e de bine.

pupi Asa greu ma dau dusa la somn, desi sunt rupta de obo .....asa am fost dintotdeauna, mi se pare ca am prea putin timp la dispozitie cu sotul,,,,si chiar daca fiecare face altceva, e fain ca ne simtim in aceeasi camera unul pe altul.....AM zacut ca niste marmote pana acuma, e un dezastru in casa....lasa ca recuperam maine :D
Eco pe 30 octombrie Smile suntem asa nerabdatori...azi tati i-a cumparat lu` cel mic o carte de copii si i-a citit la burtica Smile. M-a emotionat asa mult.....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de livia1981 Vin 16 Oct 2009, 11:14 pm

Cris tot e bine ca poti dormi, eu aveam niste insomnii Sad Ar trebui sa profiti cat poti acum, dupa ce vine bebe nu se mai stie wink
O cunostinta de-a mea a nascut acum 2 saptamani un bebe cuminte si papacios, nici nu plange numai papa si doarme, noaptea si 6-8 ore. E asa de fericita mamica, zicea ca atlceva nici nu-i mai trebuie Smile
Pupici fetelor, un weekend placut si somnic usor!
kiss
Na ca mi-am facut si ticker, poate imi sare pofta de dobos rade
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Vin 16 Oct 2009, 11:17 pm

Apropo de somn, fug si eu acu, ca m-a izbit dintr-o data...
Pot sa dorm, desi ma trezesc noaptea, si uneori greu mai adorm la loc..sa vedem cum o fi cand mai creste burtica, ca deja a inceput sa ma incomodeze, chiar si la intors, ma simt ca o balenutza in devenire.
Va poooop pupi pupi pupi
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de Roxy Vin 16 Oct 2009, 11:22 pm

Multumesc, Livia. pupi Te dedici cu atata drag lucrurilor pe care le faci, sa nu iti para rau de asta. CU timpul, incetisor, scapi si de kg.
Cris, si eu am impreisa uneori ca timpul fuge si petrecem asa de putin impreuna. Important e sa-l savuram atat cat e si sa avem parte de dragoste si intelegere, ca viata noastra e ca frunza pe apa.
Deiutza, am uitat sa te felicit pentru job. pe criza asta, e mare lucru sa gasesti ceva ! multa bafta !
Fetelor, ma bucur ca v-am prins. Maine dimienata am doua ture de meditatii. Cu ochiu la voi, m-am uitat peste niste materiale. Am uitat sa va spun, s-ar putea sa predau limba engleza la universitate. Astept sa vad cum se finalizeaza lucrurile.

Merg si eu la somn ca sunt ruuupta . Va pup pe toate cu mult drag. Noapte buna !

L.E. Cris, mai incolo va fi tot mai greu cu burtica, dar va fi si mai frumos pentru ca burtica ta va face valuri de la miscarile bebelului.

L. L. E. Am descoperit ca eu si forumul avem aceeasi zi de nastere.
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de juliennej Vin 16 Oct 2009, 11:48 pm

roxy-la multi ani fericiti si din partea mea.da te bucuri sanatoasa alaturi de cei dragi !
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de ramomic Sam 17 Oct 2009, 2:35 am

Buna fetele dragi kiss kiss kiss
ROXAAAA La multi ani!!! Sa ai parte doar de bucurii si impliniri hug pupi Sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci peste toate si sa-ti readuca zambetul pe buze. Te puuuuuuup pupi pupi pupi (de 1000 de ori, sti tu wink).
Iti doresc bafta multa cu jobul la universitate.
DEIUTZA bafta si tie cu noul job. Sper sa mai treci pe aici ca altfel mi se face dor de tine hug .
Fetelor va doresc tuturor mult spor in tot ce faceti Smile lucru de mana, diete, bucatareala, cautat de joburi, pus muzica la bb-ei .... toate alea dama si ma bucur ca sunteti bine voi si bb-ei.
Marutza are infectie urinara si de aceea facea febra Sad . De azi 10 zile ii dau Sumetrolim si sper sa scapam de toate problemele. Am sperat sa trecem iarna fara antibiotic, dar vad ca nu se poate zid .
DANUTZA si eu ma gandeam sa iau un aparat de aerosol. Trebuie insa sa ma consult cu doctorita Marutei.
ARIME tu ce trebaluiesti? hug Eu tricot fulare si sper ca si o caciulita pt.Marutza. Te pup si pup si balaur dulce pupi .

Fetelor mai vorbim duminica ca sunt in zona toata ziua. Pana atunci va pup pe toate pupi prietenie si va doresc multa sanatate.
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de alessia Sam 17 Oct 2009, 8:42 am

ROXY hug ;RAMO hug .

Revin cu raportul(incerc sa ma reobisnuiesc):
-MD:125 ml kefir si 1 kiwi; 1 ou fiert si felii de castravete.
-P: supa de pui cu piept de pui si mazare;1 mini baton din faina alba(n-am rezistat nici azi,dar cel putin am mancat doar 1,nu 2).
-C:mancare de fasole cu o bucatzica de carne de porc slabutza;1 kiwi ;1 cafea decaff. sugar free,o cioko mica de 30 cal(s free)
-G:15 migdale,Diet ice tea.
Aaaaa.....si la sfarsit am bagat si 2 linguri de peanutbutter(care au 190 cal zid ).

CRIS,stiu faza cu lamaia,dar eu nu imi fac ceaiul in mod traditional. Imi incalzesc intai apa la microunde,dar in loc de 1,50 min cat e programul pt beverageseu las doar 1 min,apoi pun tea-bagul pt 3 min ,iar lamaia o storc cand incep sa beau ceaiul si nu e fierbinte,e numai bun de baut. Sper sa mai ramana ceva viamine pana ajunge in stomac Laughing .

FETELOR,a inceput sa-mi placa pilatesul tare mult si ma simt tare energizata cand imi incep ziua cu pilates. Azi de exemplu ,m-am trezit f obosita,pt ca nu am dormit bine deloc si desi cand a sunat ceasul am zis ca a zi nu mai fac ,ca-s prea obosita,am stat si m-am gandit eu putin si am sarit imediat din pat,gandindu-ma la senzatia pe care o am dupa ce termin. 30 min nu e asa mult,dar e sanatos si stimuleaza metabolismul sa arda calorii pe parcursul zilei.

Cam atat pe ziua de azi,vbim maine.Un weekend relaxant tuturor dama .
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de livia1981 Sam 17 Oct 2009, 3:27 pm

Fetele a iesit soarele si ati plecat toate la gratar? Smile
Ramo multa sanatate Marutei pupi saracuta tot n-ai scapat de probmele, trece una vine alta!
Alessia felicitari pt mobilizarea cu sportul! Daca iti place sigur vei avea si satisfactii!
Weekend placut tuturor!
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de deiutza23 Sam 17 Oct 2009, 6:10 pm

buna ziua la fete.
ma bucur ca am ce citi at cand intru la noi love hug hug .

eu cu dieta pauza totala,mananc de zici ca se termina mancarea,azi e a 2-a zi de M si am 63 de kg,dar am si mancat nu e doar apa retinuta.
cu job-ul,am mom si mom,cateodata ma bucur ca am gasit,alta data ma gandesc ca-mi va fi tare greu fara copii,mai tre sa fac si treaba acasa,va trebui sa ma gandesc mereu cum ii las la ai mei si cum ii iau+ca nu stiu exact ce voi lucra,dc imi va placea,dc ma voi descurca,nu stiu ce sa zic si nu sunt nici bani multi.acum am facut-o asta e,merg mai departe si vad eu ce si cum.
am o stare tare nasopala ca nu pot tine dieta,ma influenteaza asta in toate,dar nici nu ma pot redresa.
mai vb noi,sper sa ma simt mai bine dupa ce trece M.
va poop,paaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de ana_bela Sam 17 Oct 2009, 6:18 pm

Salutare fetele
Roxi, LA MULTI ANI cu sanatate si fericire!!!! cake
Deiutza, mult succes la locul de munca. O sa fie foarte bine, ai sa vezi. pupi
Andreea, Multi Ani fericiti prietenului tau si spor la cumparaturi. La noi e soare! cheers
Livia, bravo pentru kg-le in minus, nu conteaza cate, conteaza ca merge cantarul in jos. La mine e jale. Am incercat 2 zile de SB si dimineata am crezut ca mor. Nu m-am putut ridica din pat, asa de rau mi-a fost. Dupa ce m-am furajat, mi-am revenit. Asta e, o sa fiu cuminte de acum inainte. O sa incerc sa nu mai pap seara, pentru inceput.
Alessia, sa sti ca si eu ma simteam tare bine dupa pilates. Acuma m-am lenevit. Embarassed shot
Ramo, pupici Marutei sa se faca bine. Si Edy e bolnav. Tuseste foarte tare, da eu inca nu-i dau antibiotic, desi medicul de familie ne-a prescris. shot Sper sa scapam doar cu antitusive. Ah, ii dau si Imunorezistan Junior. Sper sa aibe efect.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de alessia Sam 17 Oct 2009, 6:36 pm

Eheheeeei....se vede ca e weekend aici! Unde sunteti leneselor? cyclops

DEEA,sa nu-ti para rau ca ai acceptat jobul.Inteleg si cred ca e normal sa simti ce simti tu acum,dar e timpul sa iesi mai mult in lume,sa vezi fetze noi si nu in ultimul rand s-ar putea sa-ti placa ceea ce vei avea de facut.E super sa faci ceva nou si sa vrei sa inveti sa facilucruri noi.Si dupa cum ai spus si tu,asta poate fi doar un prim pas spre un job mai bun.Trebuie doar sa accepti jobul asta si sa tatonezi terenul. Cu copilasii iti va fi mai greu,dar daca ii lasi in grija parintilor tau ,cred ca nimeni nu ar putea sa aiba grija mai mare de ei si sa-i ingrijeasca mai bine,decat parintii tai.Cat despre bani...multi/putini -sunt bineveniti si ei ;plus ca ai si bonuri de masa. pupi si bafta multa.
Eu azi am zi de pauza la pilates.M-am hotarat sa facde 6 ori pe saptamana,cate 30 min pt inceput.Stiu ,se ard putine calorii,dar modeleaza frumos corpul(mi se pare ca se cunoaste deja Laughing ) si ma stimuleaza la bilutza sa pap mai putin.

LIVIAAAA,felicitari! 3 kg mi se par muuuulte! Tine-o tot asa! Mai bine e putin si constant decat....deloc.Si cel mai important:ai schimbat prefixul!

Pupici si o seara frumoasa!
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Sam 17 Oct 2009, 10:47 pm

Buna fetelor
Roxa, bafta sa predai engleza, cred ca ti-ar placea, nu? Mai ales daca nu ai orar full, te acomodezi, incet incet.
Da, asa ma gandesc, ca va fi dificil cu burtica mai mare, dar va fi mai palpitant...Acuma se vede de multe ori pe burtica cand izbeste cel mic Smile, e foarte fain.......si are momente cand pocneste bine de tot...
Halinutza, e fain daca bagi pilates dimineata, tine-o tot asa..
Deiutza, eu zic sa nu te gandesti la dieta macar 1 sapt-2, evident sa mananci echilibrat, dar sa nu-ti impui foarte multe, pt tine e o perioada de tranzitie, si s-ar putea sa ti se para f grea intoarcerea la servici, asa ca ai grija de tine, ia-le incet, si gandeste-te caa lucrurile nu sunt albe sau negre, ci mai mereu gri, incearca sa nu-ti faci in primele zile o parere (decat daca e super super buna), acorda-ti timp sa te acomodezi cu toate schimbarile. Dupa aceea veti gasi energie pentru toate.
Ana, cred ca e tare greu cu dieta la inceput....o sa fie bine mai incolo, mai ales ca tu ai 2 bebei, de studiat...nu e deloc usor...da sunt sigura ca la cata vointa ai, o sa dai jos si toate kg...
Ramo, multa sanatatei Marutzei..
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 30 1, 2, 3 ... 15 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB