Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 EmptyIeri la 6:04 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

+11
adelina24
Donescu Monica
firicel
cris69
avr_dana
andreea_2008
ana_bela
deiutza23
juliennej
crixuta
MagdaMarin
15 participanți

Pagina 14 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Mar 16 Noi 2010, 10:16 pm

Hello
Sunt prin zona. Va citesc.
Profitam de ultimele zile frumoase si stam pe afara. In rest, mi se pare totul monoton. Vorba ta, Cris, curatenie si mancare. Of!
Maine mergem cu masina la RAR. O sa fie o zi lunga si grea. Iannis ramane acasa cu mama. Sper sa fie ok. Mi-e teama ca nu o sa prea doarma la pranz.
Va pup. Sunt franta.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Mar 16 Noi 2010, 10:29 pm

ana_bela a scris:Hello
Sunt prin zona. Va citesc.
Profitam de ultimele zile frumoase si stam pe afara. In rest, mi se pare totul monoton. Vorba ta, Cris, curatenie si mancare. Of!
Maine mergem cu masina la RAR. O sa fie o zi lunga si grea. Iannis ramane acasa cu mama. Sper sa fie ok. Mi-e teama ca nu o sa prea doarma la pranz.
Va pup. Sunt franta.

Daaaa, boring, boring, boring, "toate zilili esti la fel" rade .
Eu acu il scot pe Andrei afara cand e ora lui de somn, ca nu mai stiu cum sa-l tin in carut, ufff.
Si eu pic, ma duc la somn curand, sper.
Bafta maine, Ana Smile
Handrico, adu-ti aminte ca dupa o noapte, mai rasare si soarele. Si eu am avut multe momente cand am zis ca nu merg nicaieri, dar au aparut si chestii faine, professionally speaking wink .
Dana, Andrei e bine acu, 4 dintisori din care ultimul a spart dar inca nu il simt prin gingiuta, dar doarme ok. Tot mai papa noaptea, da nu m-am hotarat sa-l dezobisnuiesc de asta. Deci mergem inainte, chiori de somn, pana la urmatorul dintzuc Smile.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Mier 17 Noi 2010, 12:17 am

seara buna!

dana, nu a nins in partea asta nicaieri..poate in statul ny,in munti..si aici e cald,miine 15 grade o sa fie, dar ploaie..si eu ma tot uit la toate buletinele meteo,sperind la o furtuna de zpada pina plec acasa..

cris,ana-eu va invidiez ca stati acasa....asa as sta si eu cite o zi/doua...dimineata m-am trezit cu 20 de minute inainte de ora la care trebuie sa plec la scoala..ma gindeam sa sun si sa zic ca -s bolnava,dar apoi ma gindesc la colegele mele, ca e greu fara una din noi...si iaca asa a mai trecut o zi..

andrica,o zi mai usoara miine.

noapte buna,fetelor.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Mier 17 Noi 2010, 9:50 pm

Vai fetelor, nimeni nu mai scrie nicareri Smile...parca a venit sezonul cald rade
Noi acu suntem singurei acasa, l-am lasat pe tati sa mearga sa vada meciul cu niste prieteni, saracul, nu pleaca niciodata fara noi, era si cazul....
Andrei nu si-a facut somnul de dupa amiaza-seara si era super obosit, l-am adormit pe la 9,30.
Mai bantui pe aici si mai fac una alta prin casa, apoi sooooomn, ca sunt picata.
Dieta am bulit-o si in seara asta cu niste prostioare, ma demoralizeaza complet cantarul, si plafonul asta cu adaugat de greutate ma face la psihic....sper sa slabesc odata, ca vad numai slabanoage in fata ochilor (adica eu in diferite ipostaze ) rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Joi 18 Noi 2010, 2:17 am

seara buna!

cris,o sa slabesti..esti slaba oricum,deja..

eu am avut azi ,las c, prinzul cu copiii si parintii de thanksgiving...nebunie mare,copii,parinti, mincare,mese si scaune extra...sint rupta.
totusi, am fost si m-am tuns si vopsit, pt prima data..
inca 2 zile si e weekend si apoi sapt scurta..de abia astept.
zi buna sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Joi 18 Noi 2010, 8:26 am

Neata
Gata, am reusit sa ducem masina la RAR. Mai putin si devin si eu platitoare de impozit la nenea Boc. Asta-i prima proprietate a mea. Aunt bogata, ce mai. rade
Cris, si eu am avut o perioada de stagnare la cantar si m-am demoralizat de numa. Am mancat numai prostii si la un moment dat m-am urcat pe cantar si arata 69 kg. Am crezut ca lesin. Era doar retentie de lichide, inainte de musafiri. Dimineata aveam 67,6. Sper sa incep sa scad si pana la Craciun sa ajung la 65. Oh, ce vise am!
Juli, sa ne arati si noua noul look. Sunt sigura ca esti o frumoasa. pupi
Andreea, omul meu are o vorba: "lasa, o sa rasara soarele si pe strada noastra".
Deiutza, asteptam rezultatele Smile Hai, mai ca nu au fost grele subiectele. Cred ca din succesiuni nu a fost nimic si nici din contracte. Sau mi-a scapat mie?

Azi noapte am visat ca ne-am apucat sa ne construim o casa si eram asa de fericita.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Joi 18 Noi 2010, 9:21 am

Neata fetelor Smile
Sunt terminata, asta mic s-a trezit de nu stiu cate ori asta noapte...o fi dintisorul care inca nu se simte sau unu nou, uffff
Julie, si eu de-abia astept weekendul. Sa ne pui poze!!!
Ana, ma termina cantarul asta, imi vine sa-l arunc. Parca m-a cobit nefericita aia de pe idioata, ca de atunci am imbulinat-o cu slabitul rade . Sper sa ma redresez de azi si sa nu mai calc stramb. Am un magazin aici la mine in cartier, si tot intru in el, vad chestii dragute (am zis ca nu-mi mai iau nimic pana nu ajung macar la 55 kg, ca sa nu dau banii de-aiurea) si ieri iar mi-a venit melancolia sa arat bine. Nici nu ziceam ca pana de Craciun nu mai dau jos cateva kg, dar in ritmul asta....
Bine-ar fi daca macar maine am primit raspunsul de la fond, sa nu ne mai lungim pana saptamana viitoare, sa avem si noi un weekend linistit din punctul asta de vedere...
Handrico, activitatea de call center e grea, ajungi sfarsit acasa, e si un efort psihic mare, mai ales daca iti pare ca nu ti se potriveste. Cred ca daca il tratezi cu "acusi plec de aici, hai sa ma distrez pana atunci", ti-ar veni mai usor. De obicei e faina atmosfera cu colegii, te distrezi intre telefoane, mai patesti ceva amuzant si uite asa trece ziua...
Mai treceti pe aici ca nu mai am ce citi ura
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 18 Noi 2010, 9:34 am

neata fete.la 3 centre de ex au afisat rez.la alba nimic inca.au promovat cam 30%.
in rest naspa,a murit nepoata unei matusi,o fata de 16 ani din Petrosani,jale mare va dati seama,vreau sa merg si la inmormantare,e cumplit cand auzi asa ceva Sad Sad Sad .multumesc la Dumnezeu ca suntem sanatosi toti Merci .
astept rezultatele cu frica dar si speranta.
de mancat si eu prostii,ca in loc sa scad tot puneam,acum am 60,6 si sotul zice ca-s nebuna ca vreau sa slabesc asa ca nu stiu dc mai fac ceva sau incerc sa ma mentin aici.
acum sunt tare trista,numa de dieta nu-mi arde.
va doresc zile mai bune ca ale mele,paaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Joi 18 Noi 2010, 10:39 am

Deiutza hug
La Timis au fost admisi 41 din 141. Nasol.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Joi 18 Noi 2010, 11:04 am

ura ura ura
Deiutzaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Joi 18 Noi 2010, 1:28 pm

neata!

ana, sa iti stapinesti masina sanatoasa si sa faci drumuri cu folos si bravo pt slabit.
cris, doamne ajuta sa va dea vestea buna cu apartamentul..si treci inapoi la slabit:)!
deiuta, bafta...tre sa -l sun pe frate-meu sa vad ce a facut colegul lui.el a dat la cj..

eu am niste vise de domeniul sf...asta noapte am visat ca aveam o bucata de carne( dintr-un animal,ceva..) vorbitoare legata de talpa piciorului pe care ma chinuiam nevoie mare sa o tai..asta e doar o mica parte.


o zi faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Joi 18 Noi 2010, 2:42 pm

Aoleu, acu mi-am dat seama! zid Deiutza, nu vreau sa te demoralizez. Eu sper ca tu o sa fii printre cei la care scrie admis. Nu poti sa dai un telefon?
Juli, e normal sa visezi numai prostii. Hormonii, bata-i vina! Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de adelina24 Joi 18 Noi 2010, 3:04 pm

Juliennej , ai grija , carnea inseamna boala !
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Joi 18 Noi 2010, 3:42 pm

aglaia a scris:Juliennej , ai grija , carnea inseamna boala !

Go away woman!!!!!!!!!!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 18 Noi 2010, 4:08 pm

am terminat treaba cu sotul si am venit cu sufletul la gura sa vad dc s-au afisat rez.nu are rost sa sun,vor afisa pe site.
JULLI la Cluj nu s-a afista,doar la Timis,Mures si Brasov.cam 24-31% admisi.
ANA nu ma demoralizezi,eu stiu ca dc nu ma fura la note si sunt 100% corecti il iau,dar spunea cineva ca dupa barem si-a calc si trebuia sa ia 8 si a luat 4 affraid ,asa ca astept si sper sunny .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 18 Noi 2010, 7:36 pm

buna seara fetelor!

bafta multa deiutza! iti tin pumnii sa iei si sa scapi
ana felicitari pt prima proprietate Smile
julie nu ne arati si noua poze cu tunsoarea si parul vopsit?
cris bafta cu dintisorii Smile
cris asa incerc sa tratez si eu situatia ca sa imi fie mai usor, mai radem intre apeluri numai ca nu am nici cine stie ce colege sa zici ca e atmosfera faina, suntem si suuper putine pt cate apeluri sunt si mai trebuie sa facem si mailuri pe langa telefoane. asta e, nu ma mai plang. oricum nu-mi mai e chiar asa greu ca la inceput numai ca e ff obositor. ieri de ex am fost logate doar 2 persoane
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Joi 18 Noi 2010, 8:13 pm

seara buna!

o sa pun poze cu tunsoare si burta..am tot zis ca voi face poze, dar n-am facut..weekendul asta sper sa-l pun pe hombre la facut foto.
daca e sa ma iau dupa ce visez, cred ca trebuia sa mor demult..Smile am niste vise stiintifico-fantastice,asa ca nu cred in interpretarea lor...

deiuta, sper sa fie bine. si eu am auzit povesti multe de cum se noteaza...
andrica,sa fie bine si poate iti gasesti alt job in curind.ce se face defpat in call centerul asta? iei telefoane si raspunzi la emailuri ?
inca 2 ore si plec acasaaaaaaaaaaa.....asa-s de obosita si ma doare spatele..
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 18 Noi 2010, 8:16 pm

iau telefoane, dau telefoane si raspund la mailuri de la agenti si clienti despre....orice problema au Smile)
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Joi 18 Noi 2010, 8:24 pm

andreea_2008 a scris:iau telefoane, dau telefoane si raspund la mailuri de la agenti si clienti despre....orice problema au Smile)

Sa stii ca experienta asta iti prinde bine si pentru tine...te ajuta sa te dezvolti. Eu care eram mai timiduta am profitat de experienta. Depinde acu si ce clienti ai...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Joi 18 Noi 2010, 8:25 pm

andreea_2008 a scris:iau telefoane, dau telefoane si raspund la mailuri de la agenti si clienti despre....orice problema au Smile)
Am o prietena care lucreaza intr-un call center si stiu ca e confidential ceea ce faci.
Dar poti sa spui ca lucrezi pentru o companie, la relatii cu clientii????? Gresesc? Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 18 Noi 2010, 8:31 pm

cris intradevar e ok pt mine, imi mai tratez din timiditate Smile) dar am unii asa nebuni, dusi cu pluta rau de tot rade nu inteleg nimic din ce le zici si stiu doar sa urle
ana nu am inteles mesajul tau, ce ai vrut sa spui?
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Joi 18 Noi 2010, 8:35 pm

andrica, bafta..eu cind eram in ro,nu cred ca era jobul asta...sau n-oi fo stiut eu...

cris,daca se ineaca andrei ,il pui pe genunchii tai pe burtica ,cu capul atirnat in jos si il lovesti pe spate. asta daca e ceva grav.daca nu il poti sustine pe genunchi, si daca el sta in picioate,cauti cu degetele ,deaspura buricului ,si apesi fff tare cu pumnul,din spate.adica mergi in spatele lui cauti despura buricului si apesi cu putere....la bebei e recomandat sa stea pe o suprafata tare.
stiu astea ca acilea tre sa facem cpr si first aid in fiecare an....da doamne sa nu se intimple niciodata..
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Joi 18 Noi 2010, 8:43 pm

juliennej a scris:andrica, bafta..eu cind eram in ro,nu cred ca era jobul asta...sau n-oi fo stiut eu...

cris,daca se ineaca andrei ,il pui pe genunchii tai pe burtica ,cu capul atirnat in jos si il lovesti pe spate. asta daca e ceva grav.daca nu il poti sustine pe genunchi, si daca el sta in picioate,cauti cu degetele ,deaspura buricului ,si apesi fff tare cu pumnul,din spate.adica mergi in spatele lui cauti despura buricului si apesi cu putere....la bebei e recomandat sa stea pe o suprafata tare.
stiu astea ca acilea tre sa facem cpr si first aid in fiecare an....da doamne sa nu se intimple niciodata..

Multumesc, ma ajuta mult mai mult decat cele legate de starea mamei rade .
Eu discutam cu un coleg care are 2 bebei despre chestia cu incatul, si am tinut minte ca mi-a spus, tinut de picioare, cu capul in jos. Cand am patit-o cu Andrei, si efectiv nu-si mai recapata suflarea, incepuse sa se congestioneze la fata, am aplicat-o fara sa clipesc, si-a revenit imediat. Dar atunci era cu lichid, nu cu mancare. Nu stiu de ce am eu senzatia ca e mai nasol cand e cu mancare solida.
Cand s-a inecat la san, nu m-am panicat niciodata, desi se mai ineca destul de tare cand era mic.

Andreea, multi nebuni sunt la celalat capat al firului, oho....
Sa vezi cu englezoii cum e, cand iti raspund taios: "I will not exapnd on this subject" si tu trebuie sa ii convingi sa-ti raspunda la intrebari....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 18 Noi 2010, 8:47 pm

rade rade rade macar eu am numai nebuni romani
am mai nimerit si cativa unguri care vroiam informatii dar nu stiau sa zica nici 2 cuv in romana
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Joi 18 Noi 2010, 8:50 pm

andreea_2008 a scris: rade rade rade macar eu am numai nebuni romani
am mai nimerit si cativa unguri care vroiam informatii dar nu stiau sa zica nici 2 cuv in romana

Eu am lucrat putin si pe romana, si mi-au facut impresie buna la telefon, culmea...
Dar nici nu am avut proiect in care sa trebuiasca sa se planga ei de un anumit serviciu/produs. Nu mai cred ca e asa amuzant... rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 14 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB