Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

+11
adelina24
Donescu Monica
firicel
cris69
avr_dana
andreea_2008
ana_bela
deiutza23
juliennej
crixuta
MagdaMarin
15 participanți

Pagina 15 din 30 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Joi 18 Noi 2010, 8:53 pm

andreea_2008 a scris:cris intradevar e ok pt mine, imi mai tratez din timiditate Smile) dar am unii asa nebuni, dusi cu pluta rau de tot rade nu inteleg nimic din ce le zici si stiu doar sa urle
ana nu am inteles mesajul tau, ce ai vrut sa spui?
Am zis ca am o prietena care lucreaza intr-un call center. Eu am intrebat-o ce face, concret. Ea mi-a spus ca nu poate sa-mi spuna pentru ce companie lucreaza, ca-i confidential. Poate doar sa-mi spuna ca e vorba de relatii cu clientii, gen Vodafone, Orange, Romtelecom, Enel etc.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 18 Noi 2010, 8:59 pm

exact Smile) desi sincer unii chiar sunt amuzanti in nervii lor acolo
rade

am inteles acum ana, scuze, sunt obosita Smile
conf e si la noi ce se intampla prin firma dar nu e nici un secret faptul ca in call center se primesc/dau telefoane si eventual si mailuri Smile)
sa nu spun in ce companie lucrez nu-mi amintesc sa fi scris in ce am semnat legat de conf Smile) dar asta nu spun pe aici din simplul motiv ca prefer sa nu dau detalii in locuri publice:)
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Joi 18 Noi 2010, 9:09 pm

Pai oricum n-ai zis Handrico, stai linistita Smile.
Iesim 10 minute sa ne aerisim creierul pana jos, ca dupa aceea bagam somn.

Revin...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 18 Noi 2010, 9:11 pm

plimbarica placuta cris Smile

eu ies fetelor, ma duc sa fac o baie si dup-aia ma uit putin la tv. va urez de acum week-end placut wink vb luni
aveti grija de voi
deiutza iti tin in continuare pumnii si sper ca luni cand intru sa vad numai vesti bune
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de deiutza23 Vin 19 Noi 2010, 10:46 am

neata fete,pana acum nimic.
sunt colegi care au zis ca dupa ce se corecteaza toate lucrarile le aduna pe toate 5 ale unui candidat si dc ai la o materie vreo 10-20 de sutimi lipsa de care depinde sa faci media 7 iti da sutimile alea Merci .ar fi super asa,ca sa iei note mari la 4 materii si putin sub 6 la a 5-a ar fi zid .
eu astept si sper,cum aflu cum va scriu kiss kiss kiss .

PS:am sunat la barou,luni seara vor afisa rez,pe site poate doar marti,asa ca we frumos fetelor si mai vb,eu sunt cu curatenia.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Vin 19 Noi 2010, 1:15 pm

neata!

deiuta ,bafta ! nu mai e mult de asteptat.

fetelor, weekend fain!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Vin 19 Noi 2010, 3:56 pm

Hello!!!
Deiutza, sunt cu gandul la tine. hug Spor la curatenie. Eu am aspirat azi de vreo 2 ori. Iannis umbla cu mancarea prin casa si e jale. :-)
Juli, cum te simti? Au trecut greturile? Sa ne pui neaparat poze cu burtica. pupi
Cris, ce se mai aude? Va dau ok-ul cei de la fond?
Andreea, stiu ca esti la munca. Sper sa ai o zi cat mai usoara. Unde lucreaza prietena mea, le-a spus ca-i confidential, adica nu au voie sa spuna pentru cine.
Era clar ca esti obosita si eu m-am exprimat mai incurcat. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Vin 19 Noi 2010, 5:04 pm

Ana, nimic astazi, sper pe luni.....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Vin 19 Noi 2010, 6:34 pm

salutare.
eu am plecat mai repde azi de la scoala...
m-am oprit la mall, totul e impodobit de craciun, muzica si tot tacimul...
apoi m-am oprit la magazinul de mincare si mi-am luat cireseeeee.m-am uitat de nu stiu cind dupa cirese si nu am gasit...acu am gasit in sfirsit,dar au un pret de cazi sub masa..oricum tot le-am luat.
cam asta e treaba...vinere faina va urez!

ana,au trecut greturile..desi, simbata cind am mers in oras, am parcat intr-un graj si la iesire miroasea ceva urit...si in plina strada, pt ca nu m-am putut abtine,am vomitat..Smile
dar in mare ,au trecut...
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Vin 19 Noi 2010, 8:17 pm

Juli, sa mananci si pentru mine cirese. Smile Moama ce pofta mi-ai facut! hug
O sa treaca greturile de tot si o sa fie ok. Apoi atunci chiar ca savurezi burtica, doar ca va creste si va creste si va creste! Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Vin 19 Noi 2010, 9:45 pm

Smile) ana ,ce tare ai fost...creste, a crescut deja ...sper sa nu fiu un balon bun de rostogolit.
am mincat cirese...si acu am o burta dublaaa:))
vreau sa fac clatite,asta daca o sa-mi treaca lenea.
azi avem 20 de saptamini.pe ticker e minus o zi..si azi am simtit-o pe pitica f mult..eu o simt tot in abdomenul inferior,ma rog in grasimea de acolo.nu se muta mai sus?imi simt burta destul de taredeaspura buricului...pote se muta si pitica la etaj:))
ma scuzati,asta e de plictiseala.am si eu citeva ore libere si o iau razna..

seara buna sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Vin 19 Noi 2010, 11:44 pm

Buna fetelor Smile
M-am linistit si eu in sfarsit pe jumatate....am umblat in seara asta, plus treaba...ce m-am saturat, toata ziua fac doar treaba, curat, strang, mancare....presimt o cearta mare cu omul.... zid , cearta din aia de revenire, ca iar s-a culcat pe o ureche, eu nu mai pot de oboseala, si timp pt mine ioc, in afara de timpul cu voi, dar asta oricum o fac printre picaturi, cat ma mai joc cu Andrei prin camera....
Julie, e bine de pitica ta, ca acum are spatiu, inoata ca intr-o piscina...cand ai sa o simti si mai sus nu prea va mai avea loc pe acolo....pe mine Andrei m-a terminat la ficat cu piciorusele, si acum ma doar uneori....Oricum, ai ajuns departe, 20 de saptamani!!!! ce repede au trecut,,,,,,
Ma duc, poate apuc si eu sa ma cremuiesc nitel....uffff
Noapte buna!!!! si weekend fain tuturor!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Sam 20 Noi 2010, 9:15 am

Neatza
Cris, eu d-aia mi-am facut abonament la masaj, ca sa mai ies din casa si fara pitici. Nu ca nu mi-ar placea cu ei, dar cum spuneam, mai ies din rutina. Intr-un fel ma gandesc ca ar trebui sa savurez fiecare moment cu ei, c-apoi merg la serviciu si o sa plang dupa clipele astea.
Juli, cand o sa mai creasca uterul, o sa o simti si mai sus.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Sam 20 Noi 2010, 10:19 am

ana_bela a scris:Neatza
Cris, eu d-aia mi-am facut abonament la masaj, ca sa mai ies din casa si fara pitici. Nu ca nu mi-ar placea cu ei, dar cum spuneam, mai ies din rutina. Intr-un fel ma gandesc ca ar trebui sa savurez fiecare moment cu ei, c-apoi merg la serviciu si o sa plang dupa clipele astea.
Juli, cand o sa mai creasca uterul, o sa o simti si mai sus.

Asa e Ana, insa dupa luni intregi de stat in casa mai simti nevoia sa iei o gura de aer singura, fara nicio grija.
Si eu simt nevoia, insa nu renuntand la CIC zid zid
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de avr_dana Sam 20 Noi 2010, 11:21 am

buna fetelor

Deiutza muulta bafta si noroc..........ca fara noroc poti sa scrii si de 10 s degeaba. Tin pumnii si sa fie bine hug

Cris ai auzit ca vor astia sa micsoreze per de concediu pt cresterea copilului ? Oare nu se gandesc ce fac unii parinti cu bebelusul de 1 an? Cu cine sau unde o sa-l lase? E groaznic.
Andrei ce mai face? Silabiseste ceva?

Juli sa-ti fie de bine schimbarea de look. Imi imaginez ce frumos e prin mollurile de acolo...ca in filme :P Doamne ce repede au trecut 20 sapt. Inca un pic si gata. Acu e tare placut sa o simti pe pitica..dupa ce creste e mai ciudat, nu mai are loc sa se invarta si iti mai da si cu picioarele in ficat :D

Andrica eu zic ca e bien sa ai un job cat de cat pe vremea asta. Nu vezi cati tineri is in somaj sau nu gasesc nik de lucru. Chiar daca nu iti place e un punct destul de bun in Cv. Mie una mi se pare interesant sa lucrezi intr-un CC :D Multa bafata si rezistenta la oboseala
hug
Ana ce frumos ai slabit...is invidioasa...67 de kile rock Mergi si la sala sau doar la masaj? Cu cine lasi bebeii cand pleci?

Si eu simt uneori nevoia sa ies , sa umblu fara David dupa mine, sa am un mom si pt mine dar nu prea il gasesc. CAn DAv e acasa cu socrela nu stiu cum sa vin mai repede acasa ca ea nu mai poate .......si mereu is stresata cand mai intarzii, ca face o moaca cand intru in casa...asa ca imi piere orice chef Sad Acu la gradi a mers f putin din cauza ca raceste ffffff des..si il mai menajez- face bronsita in fiecare luna .... Sper ca de la anu la grupa mare sa meara zilnic si pana atunci sa mai capete imunitate.
LA vaccinul Prevenar am renuntat deocamdata- de fapt ne-am intors cu vaccinul in geanta can medicul a auzit ca a facut febra fff mare peste 40 in vara si a zis ca e mai bine sa asteptam - ca pe febra poate sa faca niste reactii adverse f urate.

Iaca m-am descarcat si eu .....fara sa fiu intrebata :P

Weekend frumos tuturor
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Sam 20 Noi 2010, 11:55 am

Dana, exact de asta ma plangeam ieri si azi....e jale, nici nu vreau sa ma gandesc. Nu-mi place deloc sa stau acasa, dar stau pentru ca asa e mai bine pentru Andrei. Iar daca ma intorc, o sa fie super greu si cu servici pana la 7 si cu el, probabil soacra-mea pe cap, ooooooffff. Ei, asta plus cele financiare, si clar nu mai fac inca un copil...
Oricum, daca imi iau soacra in casa, clar ca ii pun conditii inca de la inceput, ca daca nu, vorba reclamei: zboara!!!! Si sunt precisa ca ar mai vrea sa stea si cu Andrei si fi-su o perioada.....
Dana, multa sanatate lui David, ii dai ceva pentru imunitate?
Oricum, probabil ca o sa va mutati si voi, bine ca totusi casa ati terminat-o, nu mai aveti asa mult...
Hai ca fug la ciorbele mele....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de avr_dana Sam 20 Noi 2010, 1:56 pm

spor la bucatareala Cris
Eu acu ii dau lui Dav Foreverkids si vreau sa-i iau si gelul de Aloe kids, am inteles ca sunt bune. Am incercat muuulte pana acum si speram ca, cu trecerea anilor va fi mai rezistent si isi va intari organismul

...vai cu soacra pe cap ii jale.MAi ales tu cum n-o suportai nici o sapt. Dar cand te gandesti ca multe variante nu ai.....
Si e si mai greu cu un job de dim pana seara..iar ea face regulile in casa pana vii tu.
Noi speram sa ne mutam la anu ....trebuie sa facem rost cumva de mobila si aparatura- ca asta ne lipseste. Oricum David e ff apropiat de socrela si o sa aibe acces la noi destul de des............dar se schimba cu totul situatia cand ea are casa ei si noi pe a noastra.
Oricum cu bune cu rele ne-a ajutat destul de mult. Dar e greu
Si al doilea copil e si la noi cu semnul intrebarii......sunt multe de luat in calcul.

va poop
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de deiutza23 Sam 20 Noi 2010, 2:19 pm

si eu cu mancarurile,de dim am fost la antrenamnet ca merge Sori la fotbal.
dupa ce se trezesc piticii ma uit la "dansez" ca seara nu am putut sta pan la final,inca sunt varza cu somnul,la 10 mi se inchid ochii.
ma pun la un film sau doua,mai vb,paaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Sam 20 Noi 2010, 3:02 pm

neata fetelor!

ce fain e cind gasesc atita scris! legat de concedii,dupa cum stiti,aci -s scurte.dar tot o sa stau mai mult acasa decit prevede concediul.aici legea e si mai naspa pt ca angajatorul te poate concedia daca stai mai mult de alea 12 saptamini.daca ma concediaza, asta e...stau acasa pina implineste un an sau deschid eu o clasa pt infants..
eu cu soacra n-as lasa-o.nici nu cred ca ar sta ea(soacra) ,decit ocazional si nu as vrea eu sa fie tot timpul in casa..mai bine ii aduc pe ai mei..macar lor le pot zice clar ce vreau si ce nu.si de se supara,le trece..
daca ma concediaza, nu mai e nevoie nici de ai mei...

fetelor, voi macar sinteti acasa si veti prietene cu care puteti iesi din cind in cind.eu n-am aici nici o pritena..am doar amice, cunostinte dar nu pe cineva cu care sa pot vb...dar tot ies fara om,macar pina la mall sau la gym ,pe vremeuri..
azi merg sa-i vad pe piticotii irlandezi..
spor la trebuir si weekend frumos la toata lumea.

avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Sam 20 Noi 2010, 6:53 pm

Julie, cred ca ai luat o decizie f buna Smile. O sa vezi ca venirea bebelusei o sa iti confirme asta. Eu la inceput nu eram convinsa ca vreau sa stau acasa f mult, dar dupa ce a venit Andrei pe lume...mi-am dat seama ca eu sunt varianta cea mai buna pt el. Din pacate cordonul asta ombilical trebuie taiat odata si tare mi-e frica, eu sunt foarte posesiva si "nimeni nu face mai bine ca mine " rade , de asta nu ma astept la o reactie f buna din partea mea. Nici a lui ANdrei, daca nu fac eforturi sa il obisnuiesc si cu altcineva. El nici cu sotul meu nu sta daca e obosit, suparat, necajit, tot la mine vrea....
In alta ordine de idei, am fost in mall ca sotul trebuie sa isi ia blugi, ca primise bani cadou si de 2 saptamani ne chinuim sa onoram acest lucru Smile.
L-am dus pe Andrei la kidsland, la masinute, toate nebuniile, si l-am pus in 2 mai safe. N-a fost impresionat f mult, poate doar de luminitele care sclipeau langa volan Smile.
Aaaa, era un animalos mare care dansa cu copiii si 2 fete de acolo, si ne-am uitat, mi s-a parut asa de fain, bucuria copiilor love
I-am cautat niste ghetute, mor, sunt de la 111 Ron pana la 185 zid ...nu m-am putut mobiliza sa ii iau, mi se par f scumpi, mai ales ca el inca nici nu merge, uffff.
Va pup, sper sa aveti acelasi spor la scris :D.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Dum 21 Noi 2010, 4:29 pm

neata buna ,fetelor!


azi e liniste mare pe aci...eu ieri am fost cu piticii,mai toata ziua. mama lor si-a pierdut cheile ,lasaindu-le pe masina mea.eu nu le-am vazut si am plecat cu cheile ei pe masina...le-am facut poze piticotilor care sint defapt mari acuma...o sa le pun azi,sper..
aici e un post de radio unde in fiecare an ,se pune muzica de craciun.anul asta au inceput de ieri, deja..
cris, scumpe cizmele..111 ron inseamna un milion o suta...eu tot asa sint cu banii,inca n-am vazut banii noi.

duminica faina si sper sa mai apareti pe aci.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Dum 21 Noi 2010, 4:45 pm

Si noi suntem mai mult sau mai putin tot pe bani vechi Smile.
Baietii mei dorm de rup paturile, eu sunt brambura pe aici...ca la cum se fleortzaie Andrei prin saomn, eu n-am mai putut dormi....
Semnati si voi fetelor petitia pt CIC:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Dum 21 Noi 2010, 11:33 pm

seara buna!

o saptamina buna..eu am fost pe afara.e frig si innorat..sper sa ninga curind..imediat ma pun sa fac ceva de mincare pt miine, de la luat cu noi.
cris, am vazut filmuletul cu andrei..ce preocupat e el de mouse-ul ala..stii ce am observat? ca are o atentie indelungata pt virsta lui si asta-i bine.Smile
foarte simpatic e.

nu mai am chef de mers la lucru...am intrat cu gindul in vacanta.am vb si cu ai si atmosfera din magazine si radio de aici...sint deja in vacanta....:)sa treaca mai repede timpul si sa plecam........................... santa
saptamina buna sa aveti...la mine-i scurta.lucrez doar pina miercuri,apoi avema liber de thanksgiving.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Lun 22 Noi 2010, 8:57 am

Neatza la toata lumea
of, am vrut sa scriu multe, dar nu mai stiu ce. V-am citit, dar nu m-au lasat piticii deloc.
Cris, e clar ca nu vreau nici eu sa renunt la concediu.
Deiutza, ma gandesc la tine. hug
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Lun 22 Noi 2010, 9:31 am

Neata fetelor Smile
Multumesc Julie, l-am pus ca l-am prins foarte "vorbaret", dupa aceea i-am pus filmuletul si am facut alt filmulet cum trancanea el acolo foarte interesat de bebelusul vorbaret de pe laptop.
Nu-i place in carut, in schimb are anumite chestii pe care le face timp indelungat, de ex avem o carte faina ilustrata cu animale salbatice, si mereu o rasfoim si povestim despre animalele de acolo. Acum e jucaria no 1 pt el...orice ar face, daca o deschizi si comentezi la ea, vine imediat la tine Smile.
Ce fain ca ai saptamana scurta, o sa te mai relaxezi. Si la noi prin magazine a inceput atmosfera de Craciun, trebuie sa mergem in centru, de obicei se fac niste chestii superbe, cu multe luminite, braduti iluminati, reni, e mirific acolo seara, sunt curioasa ce impresie ii vor face lui Andrei Smile.
Ana, stau incordata sa vad ce se intampla, ufff....unele fete de pe forumul din Iasi pe care il urmaresc ziceau ca nu se aplica retroactiv, deci noi s-ar putea sa scapam. De fapt asta ar fi metoda cea mai simpla pt guvern, ca sa nu mai iasa scandal....nu ca mi-ar conveni in caz ca fac al 2 lea bb, dar legile oricum se mai schimba in timp si mi s-ar parea super nasol, dat fiind ca eu am pornit pe ideea de 2 ani pe care ii am la dispozitie.
Si mai sper azi sa primii raspunsul de la fond odata!!!!
Au inceput astia de la ap sa ne tot sune, ati aflat ceva, dar sa presati banca, etc...dupa ce ca din cauza lor am intarziat mai mult de 2 luni, aproape 3...
De-abia astept sa scap si sa nu mai alergam sa platim chiaria si nici sa nu ne bata nimeni la cap. Noi de ex nu putem plati nimic online, ca proprietarul vrea chitantele neaparat, si alearga sotul cate o zi pe luna sa plateasca tot. Ne-am saturat!!!!
In alta ordine de idei, cu asta trebuia sa incep, azi Andrei a facut 9 luni.
Ce mare e!!!!! Parca nu-mi vine a crede....
Eu am inceput iar sa slabesc, de la 60 si un pic la cat crescusem de-aiurea, acum am 59,7.
Of, tare as vrea sa se mai duca pana de Craciun, m-am saturat sa tot gatesc de dieta, vreau sa mananc si alte chestii si sa nu ma mai gandesc atata la variante de meniu....
O saptamana usoara sa avem cu toate Smile
Deiutza, suntem cu gandul la tine, astept sa sarbatorim vestile bune!!! ura
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 15 din 30 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB