Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 EmptyAstazi la 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 EmptyAstazi la 12:00 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 EmptyIeri la 9:37 pm Scris de LRodica

» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 EmptyIeri la 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 EmptyIeri la 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 EmptyIeri la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

+11
adelina24
Donescu Monica
firicel
cris69
avr_dana
andreea_2008
ana_bela
deiutza23
juliennej
crixuta
MagdaMarin
15 participanți

Pagina 12 din 30 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 21 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Joi 11 Noi 2010, 3:43 pm

juliennej a scris:ooooh, cris acu imi aduc aminte ca te-am visat asta noapte.parca eram la boassa mea acasa in veranda...tu erai cu andrei in carucior si ne uitam la pestii pe care ii are in pond..tu tot vroiai sa ii dai lui andrei un mar si el iti zicea"ce acrisor e" rade si zice cuvintul asta intr-una...Smile


rade rade rade
Ce tare Smile
Fetelor, copilul meu doarme de un secol si nu se mai trezeste, si am dormit azi cu el pana aproape de 11, e f ciudat....Desi preferam sa dorm 7 ore, dar legate, ca s-a fleortzait si asta noapte nitel.
Offf, si voiam sa fiu curajoasa si sa merg cu el la piata, pana papa se face tarziu...
Nush ce sa fac.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Joi 11 Noi 2010, 4:28 pm

cris, bine ca doarme..Smile
eu tot pe net.vb cu o pritena de acasa, din grecia defapt...
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 11 Noi 2010, 4:36 pm

buna fetele,eu sunt ok,inca nu stiu ce si cum,tre sa luam min 6 la fiecare proba si sa avem media finala min 7,deci e destul de greu,nu stiu ce va fi,cand vad baremele lor ma dezumflu,sper sa fie bine.
ANA intra pe baroul Alba la cariera si vezi sub si baremele.mi-e atat de frica Sad Sad Sad .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Joi 11 Noi 2010, 4:40 pm

deiuta, ai incredere in tine si bine o sa fie pupi
cum au fost primele probe?ti s-a parut greu? curaj ca imediat scapi.. kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 11 Noi 2010, 5:15 pm

a fost mai bine decat putea sa fie,sunt constienta ca putea fi mai rau,dar cand ies din ex sunt bucuroasa si increzatoare,cand ajung acasa si vad baremul ma dezumflu.nici nu mai stiu cum sa ma gandesc la ce va mai urma,cred ca nu ma mai uit pe barem ca ma dezamagesc de tot si-mi pierd optimismul si nu rezist asa.
nu stiu,e greu sa faci media 7 cu 2 sub la care sper sa iau macar 6 de trecere pt ca sunt f grele.acum,na,pot sa cad pe ceva ce chiar stiu si sa iau mai mult de 6,nu stiu,mi-e frica,vreau f mult sa-l iau,rugati-va pt mine.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Joi 11 Noi 2010, 5:59 pm

deiuta, doamne ajuta sa fie bine!mergi cu incredere si nu te mai uita pe barem.

eu am impachetat hainele de gym.am o cutie mare....oare o sa mai intru vreodata in ele?mi se par asa mici acuma...Sad
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Joi 11 Noi 2010, 6:18 pm

Deiutza, sa stii ca daca vei fi calma, ai cateva zecimi la suta sanse mai mari sa reusesti.
Julie, uite-te la mine ca inca trag tare, daca iti doresti sa ajungi la greutatea la care vrei, sigur vei reusi, e nevoie de munca. Stiu ca e nasola perioada cand vezi ca ai pus in cui hainele de super slabutza, dar dupa ce vei naste, vei reveni la normal, incet-incet. Important e sa ajungi acolo. Uitandu-ma in oglinda, imi dau seama ca arat deja mai bine, si peste cateva kg chiar va fi super. Inca 3 si imi inchid lejer pantalonii vechi, fustitele vechi...desi mai am de dat mult la pulpe, picioare, pana sa arate super in fusta, insa numai de noi depinde sa reusim. Important e ca dupa ce nastem sa nu ramanem for ever cu burdihan mare si cu fundul cat casa. Inainte sa nasc ma uitam la femei care isi plimbau copii mari deja, erau tipicul ala imbracat in trening super mulat si cu tricou scurt, burta le curgea pe sub tricou si le ieseau suncile afara in parti. Multe luni dupa ce nasti ai scuza ca ai bb mic, dar important e sa te si imbraci adecvat, nu sa-ti imaginezi ca daca ai nascut, ai o scuza sa iti expui toate cele...
Eu pe 10 dec am ziua de nastere a unei prietene, iar motivatie sa mai dau jos, ne gandeam ca poate facem o iesire in club intre fete si lasam taticii acasa cu copiii Smile. Si de Craciun iar vreau sa arat bine, sper pana la sfarsitul lui ianuarie sa ajung acolo unde vreau si sa ma concentrez pe altele, ca m-am saturat sa ma gandesc numai la dieta.
Acuma iar sunt epuizata, m-a terminat asta mic cu iesitul cu carutul, caratul pe scari si scandalul aferent. Daca as putea sa dau bani si sa fac cumva sa stea asta mic in carut rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Joi 11 Noi 2010, 7:10 pm

cris,mare dreptate ai...din hainele vechi nu ma mai incape mai nimic..doar niste pulovere de iarna,niste helanci,asa pe git si cu mineca scurta...si cam atita.adio fuste, rochii,pantaloni...Sad
ma uit la picoare si imi dau seama ca mi s-au ingrosat.inainte le aveam asa frumos modelate de la sport...acu adio.imi cam vine sa pling cind vad cum arat...dar asta e, o sa revin eu la sport dupa ce vine pitica pe lume.
nu maninc execesiv si nici juncuri dar tot se aduna kilele pt ca nu fac miscare.sincer nici nu am energie de miscare.sper ca dupa o luna doua de tratament cu pastilele alea sa fiu mai vioaie si sa am si ceva culoare la fata..:)acu doar ce am pus hainele la spalat,uscat,impaturat si pus hainele de gym intr-o cutie, energia mea e iar la nivel 0.Sad

no cam asta e...
lui andrei tot nu-i place in carut?v-ati aventurat la piata?
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Joi 11 Noi 2010, 7:24 pm

Si eu oboseam repede pe sarcina. Tot ce faceam inainte era super dificil....dupa ce am nascut a fost fantastic sa pot face chestii banale, cum ar fi curatenia, usor...desi durerea de spate si acum persista.
Julie, nu-i place in carut, si-asa e greu de coborat urcat 3 etaje cu carutul si cu el inauntru, iar faptul ca nu sta, si plange efectiv ma epuizeaza psihic. Cand ajung acasa sunt stoarsa ca o lamaie. Ma mai intreb cum de slabesc ... rade .Cred ca o sa ajung sa il astept pe sot sa vina acasa, sa il scoata el pe Andrei si eu sa plec in lumea larga pentru o ora. Naspa e ca si sotul a fost ocupat in ultima vreme si a fost ba plecat, ba a venit tarziu...
Am fost la piata, dar cand am ajuns acolo, a inceput show-ul si n-am mai fost in stare sa ma ocup de cumparaturi.
De-abia astept weekendul peace
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de avr_dana Joi 11 Noi 2010, 8:11 pm

buna seara fetelor

Deiutza iti tin pumnii si sper sa-ti reuseasca si sa fie bine hug

Cris nasol tare ca Andrei nu vrea in carut, e greu. Te si imaginez obosita epuizata si cu Andrei plin de energie ........asa sunt si eu uneori la gradi fara vlaga iar copiii de parca au baut energizant.
LA noul ap la ce etaj stati? Poate o sa fie mai usor cu carutul. Nu sta deloc in carut? sau isi pierde rabdarea dupa un timp?

Eu l-am plimbat pe Dav ff mult timp in carut..mai ales in cel sport. Era asa usor de manuit ca avea el trecut de 2 ani si eu tot impingeam la carut...si el statea ca bossu si se uita in jur.

Juli las ca la ce ambitioasa esti si la cat sport o sa faci o sa revii f repede la kg initiale. Si nu te mai uita sau citi lucruri care te intristeaza.Si eu le-am evitat pe cat posibil.Si intr-adevar e super senzatia cand bebe misca la inceput. PArca e un fluturas/un soricel care te gadila. .........stai sa vezi cu suturi o sa-ti dea mai incolo Laughing

Eu am o stare naspa de vreo 2 zile..Nici la gradi, nici acasa nu am chef de nimic..Is deprimata si nu imi dau seama de ce.PArca nu mai sunt eu........
Bineinteles ca prima grija sunt banii. Mi-e si jena de mine ca muncesc pe degeba...fac munca voluntara cu copiii.....Am luat banii si deja nu mai am . Eu nu stiu cum rezist cu asa putin...uneori imi vine sa renunt la gradinita si sa-mi caut altceva dar nu stiu ce. Iau mai putini bani ca in confectii zid

va las........
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Joi 11 Noi 2010, 8:49 pm

dana, kiss daca nu te multumeste ce faci si mai ales banii, cauta altceva.nu-s bune starile astea depresive.ai grija de tine.

cris,aoleuu..ai de munca cu piticul si carutul nu gluma.ai incercat sa-l pui in alte carucioare ,de la prieteni?poate i-ar placea in altul mai bine..e stresant asa...

eu am mincat o felie de pizza care nu mi-a picat bine deloc...cred ca era prea grasa sau nu -s eu obisnuita cu uleioase din astea...acu sper sa nu vomit.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Joi 11 Noi 2010, 9:04 pm

Seara buna
Eu am fost la plimbare cu pruncii. De fapt Edy a avut Sf. Martin. E o sarbatoare la nemti. Se merge la Biserica si dupa aia se merge cu lampioane prin oras. A fost foarte fain si copiii au savrat plimbarea, mai ales ca am mers insotiti de Politie, pe mijlocul strazii.
Deiutza, nu te mai uita pe barem. Sunt sigura ca vei lua peste 6.
Juli, dupa aia kg o sa se duca pe nesimtite. Pupici.
Cris, nu prea stiu ce sa zic, nu stiu ce sfat sa-ti dau, Iannis si Edy au stat in carucior.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Joi 11 Noi 2010, 9:58 pm

Julie, am incercat orice, nu merge nik Smile.
Ana, de asta doar ma plang, sa-mi mai vars din naduf, altceva nu pot face, sunt constienta de asta.... nor
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Vin 12 Noi 2010, 12:10 am

seara buna!

eu am fost la mall...m-am uitat si luat ceva de la gap..vorba lui cris, sint atitea rochite si fustite pt fete,valeuuuu!!!

deja e totul impodobit de craciun...
miine iar la serviciu...

seara buna sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Vin 12 Noi 2010, 9:06 am

Neatza
Deiutza, sunt cu gandul la tine.
Cris, nu-i bai. Mai putin si o sa mearga singurel, apoi nu o sa mai aveti nevoie de carucior. hug
Juli, te invidiez. Mi-ar fi placut sa cumpar si eu rochite. Smile
O zi faina.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Vin 12 Noi 2010, 9:57 am

ana_bela a scris:Neatza
Deiutza, sunt cu gandul la tine.
Cris, nu-i bai. Mai putin si o sa mearga singurel, apoi nu o sa mai aveti nevoie de carucior. hug
Juli, te invidiez. Mi-ar fi placut sa cumpar si eu rochite. Smile
O zi faina.

Neatza fetelor Smile
Da, rochitele sunt fantastice Smile...si cu niste ciorapei frumosi, papucei...oooo, codite...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Vin 12 Noi 2010, 10:01 am

Oh, daaaa!!!!! O nebunie! Sper ca Domnul se va indura si de mine si imi va darui o fetita. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Vin 12 Noi 2010, 12:54 pm

neata buna!

ana,cris,sa fie cum va doriti si sa vina si cite o fetita!

e vineri,uraaaa!

avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Vin 12 Noi 2010, 1:19 pm

E vineri, o, doamne!!!!
Teoretic as mai vrea o fetita, practic...om vedea Smile.
Plus ca in afara de considerentele financiare, ma gandesc ca ar fi ciudat acum sa mai am un bb. Adica sa-mi impart inima nu in 2, ci in 3. Oare daca mai fac un bb, o sa-l mai pot iubi la fel de mult ca pe Andrei, care ocupa deja un loc special?
Ana, Deiutza, cum e cu preferatii la parinti? Exista preferinte, sincer? Laughing
Aaaaa, Ana, eu ma gandeam ca daca mai incerc inca un bb si daca chiar vreau neaparat sa vad fetita, o sa incerc metoda aia cu 3 zile inainte de ovulatie pentru ca X-urile datatoare de fetita rezista mai mult Smile. Ca sa fiu totusi pregatita, am calendar unde imi notez CM-ul si daca ma hotarasc, o sa imi fac si teste de ovulatie...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Vin 12 Noi 2010, 3:16 pm

Cris, spune-mi si mie, spune-mi si mie!!!!!!! Cum e cu ovulatia????
Aaaa, si, sincer, nu pot face diferenta intre ei. Ii iubesc la fel de mult. Aceeasi intrebare mi-o puneam si eu inainte, dar dragostea se poate imparti in mod egal. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Vin 12 Noi 2010, 4:54 pm

Uite un ex de articol: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Practic cromozomii care fac sa fie fetita (nu ma pricep eu beton, inca mai trebui sa ma documentez) supravietuiesc mai mult, cei pt baietei mor. Daca alea-alea cam cu 3 zile inainte de ovulatie, aia de fetita supravietuiesc si ataca ovulul. Deci teoretic nu sunt sanse ca aia de baietei sa supravietuiasca. Normal ca de la ovulatie incolo alea-alea protejat rade . Banuiesc ca nu e usor, dar mi se pare cea mai sugura metoda si cea mai stiintifica, ca asa sunt multe, ca ce sa mananci , sau ce pozitii, care mie nu mi se par relevante. De asta vreau sa stau ceas pe ovulatie, sa stiu ce si cum.
Cand m-am hotarat sa fac bb, a fost asa fulger, hai, nu m-am mai ocupat sa calculez sa imi iasa, erau probleme la mine la servici, am crezut ca se inchide pravalia si nu avea rost sa schimb jobul pt ca voiam oricum sa fac bb in viitorul apropiat.
Daca nici asa nu ne-ar iesi fetita, e clar Ana ca suntem sortite sa fim mame de baieti rade
PS: fost la notar, luat extras nou de carte funciara, depus tot la banca, ne-au zis ca marti ar trebui sa primim ok-ul de la fond. Si au zis ca sa nu ne mai facem griji, ca de-acuma treaba e sigur, suntem aproape gata.
Inca nu pot sa stau relaxata lol!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de ana_bela Vin 12 Noi 2010, 5:48 pm

Criiiiiissssss, de Craciun o sa fii la casuta taaaaa!!!!! Ce faaaaaiiiinnnnnn!!! Mai, ce ma bcur! Parca mi-as lua eu casa noua. hug
Auci, mie mi-e teama sa mai incerc, dar taaareeee mi se lasa la o fetita. Si daca nici a treia oara nu imi iasa, asta e, ma resemnez., soacra cu 3 nurori. rade
Deiutza oare ce o fi facut?
Juli, sa ne pui si noua poze cu hainutele, ca sa balosim la ele. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de crixuta Vin 12 Noi 2010, 6:05 pm

ana_bela a scris:Criiiiiissssss, de Craciun o sa fii la casuta taaaaa!!!!! Ce faaaaaiiiinnnnnn!!! Mai, ce ma bcur! Parca mi-as lua eu casa noua. hug
Auci, mie mi-e teama sa mai incerc, dar taaareeee mi se lasa la o fetita. Si daca nici a treia oara nu imi iasa, asta e, ma resemnez., soacra cu 3 nurori. rade
Deiutza oare ce o fi facut?
Juli, sa ne pui si noua poze cu hainutele, ca sa balosim la ele. Smile

Of Ana pupi hug , inca mi se pare un vis....mobila iara mi se pare un vis rade ...
Sper sa nu mai intampinam nicio problema si sa purcedem la mutat saptamanile viitoare....ar fi fantastic!!!!!!!!!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de juliennej Vin 12 Noi 2010, 7:57 pm

ziua buna!

voi vreti fetite, eu baiat:))
chiar m-am uitat la hainele ce le cumparasem si desi am zis ca sint unisex,majaoritatea sint mai baietesti..le-am laut asa inconstient.
cris, brabooo..imediat va mutati. mobila si ce mai trebuie luati voi pe rind.important e ca aveti locul vostru de acuma.

o sa fac poze la haine si la burta,weekendul asta:)

am fost ffffffff demoralizata de dimineata cind m-am vazut cum arat...:(am avut o dispozitie ff aiurea toata ziua..
seara faina!

inca ceva:voi v-ati vopsit in timpul sarcinii?am fffffffffff multe fire albe si m-as vopsi.pina acum n-am facut-o si nu m-am mai dat nici cu lac de unghii...ati folosit careava vopsea si lac de ungii?
multam:)
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de avr_dana Vin 12 Noi 2010, 8:32 pm

seara buna fetele

azi sunt mai bine dispusa. A fost o zi faina si la grad i.
Juli mie imi place sa lucrez cu copiii , dar cu banii e jale.O sa vedem ce-o sa mai fie
Oricum mi-am mai luat un job part time de agent asigurari. Acu sper sa fac ceva pt niste banuti in plus.

Si legat de vopsit sincer eu una nu m-am vopsit , am avut retineri, dar majoritatea se vopsesc fara pobleme. Acu depinde si de vopsea.IAr cu lac pe unghii nu vad nicio problema.
Si nu mai fi supi ca femeile insarcinate sunt cele mai frumoase pupi

...si eu mai visez la o fetita....dar deocamdata doar visez :D

Deiutza inca un pic si gata, te vei relaxa si tu. O sa fie bine, si abia atept sa ne pov ce si cum

Cris la ce etaj e ap pana la urma croseta E super ca in curand o sa va mutati...oauu cate emotii. Oricum mubila o aveti pe cea de aici, nu? Sau e ap inchiriat cu tot cu mobila?

wk frumos fetelor
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-10

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 30 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 21 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB