Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

+45
Aditza
Serban Valentina
Deliria
Steluzza
Gabiuta
elena_florescu
Aghata
canadianca50
natasaSV
kristadesign
firicel
mykya
Tache Marilena
stoy
Lucia.BlueFlower
lemnaru rodica
CCristinaC
pand_ora77
ladybird
daiana25
Ramonica
Iulia40
Uca
iuli.b
aba
Nicoleta Irimescu
m.m.
Admina
Ana Maria
MihaelaT
lotus nufar
martahoti
ema
silvisor
danadea
betymi72
tomari
europolis
myky7robc
dandana
adelina24
greieras
samo99ro
SilviaDumitrescu
crochetedaccessories
49 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de betymi72 Dum 05 Sept 2010, 8:31 pm

am pus si acolo...il mut si pe asta...
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de lotus nufar Joi 09 Sept 2010, 7:49 pm

Mi-am continuat jocul cu firul si acul .acest model l-am gasit pe un site , bratzari ,marturii pentru o nunta ,mi-a placut ideea si am salvat-o . iar steluta este o proba pentru Craciun .

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us

kiss
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de Ramonica Joi 09 Sept 2010, 10:08 pm

Oau ce frumoase sunt, ma faceti si pe mine sa incerc cand vad ce minunatii faceti.
Ramonica
Ramonica
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2009

http://locul-meu-de-joaca.blogspot.ro/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Vin 10 Sept 2010, 8:18 am

Felicitari pentru perseverenta lotus nufar !!!! Flowers

Foarte reusite! Oare merg facute si in doua culori? Ar fi niste martisoare bratara deosebite!
kiss
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de Iulia40 Vin 10 Sept 2010, 8:33 am

Lotusnufar esti persevernta si ies si lucruri foarte frumoase din mainile tale. Ma tot uit la ceea ce faci si ma tot intreb daca eu as fi in stare... poate intr-o zi voi incerca
avatar
Iulia40
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 54
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de samo99ro Vin 10 Sept 2010, 8:36 am

Foarte frumoase Lotus. Dar sper ca pentru la iarna faci stelutele albe. Desi eu le-as face un bleu foarte, foarte deschis. Dar sa nu ma iei in seama. Eu am idei cam ciudate uneori... Smile
Am inteles ca se apreteaza foarte bine cu fixativ. N-am incercat, dar o sa testez procedura, sa vad cum iese.

Vad ca Iulia40 a postat ceva intre timp. Iulia, iti spun sigur ca daca te apuci de asta, nu te mai lasi.

Nicoleta, cauta mai sus in topic linkurile puse de mine.


Ultima editare efectuata de catre samo99ro in Vin 10 Sept 2010, 8:43 am, editata de 1 ori (Motiv : completare text)
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de Iulia40 Vin 10 Sept 2010, 8:54 am

Samo ma provoci sa incerc, numai ca acum am un bolero si un set defacut, deci las pe mai tarziu. Smile
SCZ ca nu dat esit sa scriu in mesajul anterior dar am uitat Sad
avatar
Iulia40
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 54
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de betymi72 Vin 10 Sept 2010, 1:06 pm

superbe lucruri ies cu tehnica asta...Lotus frumoase bratarici!!!(si nu numai )... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de lotus nufar Vin 10 Sept 2010, 5:45 pm

Va multumesc Ramonica ,Nicoleta ,Iulia ,Samo, betymy72 va multumesc pentru apreciri si pentru cuvinele frumoase.
Imi place iddea ta Nicoleta cu martisorul ,multumesc ,cand am o lipsa de fantezie o dezvolt e chiar binevenita. kiss
Samo eu am facut-o rosu degrade pentru ca rosu in cultura traditiilor este una din culorile Craciunului inafara de alb si verde dar asta nu inseamna ca alte culori nu sunt binevenite.De apretat eu folosesc solutie de zahar si sunt foarte multumita . kiss
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de samo99ro Vin 10 Sept 2010, 6:14 pm

Spune-mi si mie proportiile, te rog. Si dupa aia intra AICI
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de lotus nufar Vin 10 Sept 2010, 6:43 pm

Eu nu lucrez dupa acele grafice de pe internet daca gasesc un model ce-mi place ,salvez modelul dezvolt imaginea si numar ochiurile este c-am greu sa-ti dau proportiile o sa ma intorc la blogul unde am gasit steluta si o sa-ti las un mes privat . kiss
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de samo99ro Vin 10 Sept 2010, 6:50 pm

lotus nufar a scris:Eu nu lucrez dupa acele grafice de pe internet daca gasesc un model ce-mi place ,salvez modelul dezvolt imaginea si numar ochiurile este c-am greu sa-ti dau proportiile o sa ma intorc la blogul unde am gasit steluta si o sa-ti las un mes privat . kiss
Vorbeam de solutia de zahaaaar... zid
Stelute am duium.


Ultima editare efectuata de catre samo99ro in Vin 10 Sept 2010, 6:51 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare text)
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de daiana25 Vin 10 Sept 2010, 9:59 pm

fetelor felicitari toata stima si respectul meu pentru tot ce faceti.azi cand am inceput sa citesc acest topic am luat si ac cu ata(dar ce am avut la indemana nu ce ar trebui)si am si facut practic nu doar teoretic si vreau sa spun ca mi-a iesit.oricum cred ca pana voi face ceva calumea va mai trece apa pe dunare kiss
daiana25
daiana25
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 145
Localizare : resita
Data de inscriere : 05/08/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de aba Sam 11 Sept 2010, 11:20 am

Vai lotus, ce frumoase sunt.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de lotus nufar Sam 11 Sept 2010, 12:17 pm

daiana 25 eu am invatat asa ca tine de vreo luna buna sa fac dar imi place noua tehnica si ma distrez cu ea, nu te lasa dezamagita ,cu calm .
multumesc aba
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de daiana25 Sam 11 Sept 2010, 10:20 pm

nu am de gand sa ma las dezamagita,sa fac rost de ata care trebuie si atunci ma pun calumea pe treaba.
daiana25
daiana25
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 145
Localizare : resita
Data de inscriere : 05/08/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de ladybird Mier 15 Sept 2010, 9:51 pm

Pentru ca nu am gasit ace pentru ponto rosso, am aprofundat needle tatting si a iesit asta:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de lotus nufar Mier 15 Sept 2010, 10:14 pm

ladybird aplauze sant ok ,felicitari.
Aduc si eu ultima realizare ,un colier.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
kiss
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de ladybird Mier 15 Sept 2010, 10:25 pm

Excelent.Shocked
Stii ce nu am reusit inca pana cum, sa transpun modelele de la frivolite cu naveta aceea in modele pentru needle tatting.Se lucreaza un pic diferit ,sau cel putin asa am inteles eu.
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de samo99ro Mier 15 Sept 2010, 11:42 pm

Resurse pentru tatting:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Joi 16 Sept 2010, 7:39 am

Ei Lotus, vad ca nu ne dezamagesti Smile harnicuta si talentata si cu o pasiune mare, mare....
Flowers Flowers hug kiss
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de ladybird Joi 16 Sept 2010, 11:20 am

Of am reusit sa pun si eu imaginea direct.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Samo99ro multumesc pentru link.Acum la studiat modele.
Lotus vreau sa te intreb cu ce le apretezi?Ale mele nu sunt nici calcate inca.
Am zis ca intreb de apretare prima data.
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de aba Joi 16 Sept 2010, 12:03 pm

Foarte finutz colierul lotus. Ladybird imi place foarte mult bradutul. Spor la lucru fetelor.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de lotus nufar Joi 16 Sept 2010, 1:05 pm

bijuteriile ,le apretez cu apretol din comert deoarece nu trebuie sa ramana prea "batoase" restul cu solutie de zahar.













lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de ladybird Vin 17 Sept 2010, 5:45 pm

Iata ultima isprava
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]


Este un dragon facut pentru fiul meu.
L-am facut cu un fir un pic prea gros si a iesit destul de mare.
O sa-l fac si cu un fir subtire pentru ca modelul merge destul de repede.
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting" - Pagina 6 Empty Re: Tehnica "frivolite" pe ac sau "needle tatting"

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB