Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

+31
mishou
Iulliana
piciul
Dorulet
ladybird
AlinaJ.Bijoux
myky7robc
greieras
mlizeta
corina corina
elena_luminita
LRodica
mizileanu marica
dorinamisov
Dodo-pui
ancaanca
ANIKO
irish05
filipoidana
vichilen
macanetu
mamazmeilor
clau_andro
Greteledelweiss
norelif
Darsy
Gabica
mykya
Celya_f40
GinaP
diana2014
35 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 Empty Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Dorulet Lun 10 Feb 2014, 9:01 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Eu cumpar snururile,cu discul kumihimo am facut,dar din 8 fire,sunt prea groase pentru martisoare.Probabil ca se pot face si din fir subtire,dar n-am rabdare.Am facut cateva,dar nu am gasit acum decat 2:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Diana,te gandesti si la mine pentru degradeuri?(Uite,acum imi dau seama ca nu stiu ce moneda se foloseste in Moldova.)
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de diana2014 Mar 11 Feb 2014, 10:20 am

IN Moldova tot sunt LEI doar ca e un pic diferit cursul
1 RON e egal cu 4,10 lei MDL

eu plec pentru 2 zile, am sa fotografiez ce este din degradeuri. firele se vind in niste butikuri dintr-un mall nu prea cred sa livreze ei in Romania, ultima data cind luasem era cam 4 RON o bobina de 50 grame.

poate gasesc asortimentul Parlak pe net...
diana2014
diana2014
helper
helper

Numarul mesajelor : 16
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 02/02/2014

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de diana2014 Mar 11 Feb 2014, 10:37 am

am gasit 2 poze, ata se numeste OREN BAYAN sau PARLAK
totusi nu e 50 grame dar 20, cifra 50 care-i scrisa acolo pe bobina la altceva se refera cred...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mi-am amintit ca am luat albastru degradeu odata...cind invatam sa impletesc oarecum preferam ata alba, la astea in degradeu nici nu ma uitam, sper sa fie ))

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si paleta de culori, care dupa cum verific acuma nu prea coincide cu rezervele mele ce le am...http://helal.freeservers.com/photo.html
diana2014
diana2014
helper
helper

Numarul mesajelor : 16
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 02/02/2014

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Dorulet Mar 11 Feb 2014, 8:32 pm

Eu nu am deloc degradeuri,decat dintr-un bumbac foarte gros, care merge la crosetat,nu la frivolite.De aceea,m-ar bucura orice.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de diana2014 Mier 12 Feb 2014, 2:11 pm

Dorulet o sa-ti iau vreo bobina (sau 2 de acelasi fel?), da cum sa ti-o transmit, vii la Iasi ? Smile
diana2014
diana2014
helper
helper

Numarul mesajelor : 16
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 02/02/2014

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de mlizeta Mier 12 Feb 2014, 4:32 pm

Fetelor frumoase, deosebite şi finuţe lucrăturile voastre. Felicitări.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Dorulet Mar 04 Mar 2014, 9:47 pm

Multumim!Diana,unde esti?Te-ai intors la Iasi?
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de GinaP Vin 07 Mar 2014, 3:39 pm

Dragele mele, ce iese din mainile voastre su-perb. Sunt uimita de maiestria voastra!  Merci 
Am avut si eu cateva tentative de needle tatting, dar marea mea problema este ca nu am acul potrivit. E destul de lung insa e prea gros; se potriveste cu bumbacul Catania, iar cerceii mei (asta incerc sa fac) ies imensi si inestetici. Si nici nu am un model care sa se potriveasca pe ustensilele mele.
Pentru ca in oraselul meu nu am nici o sansa sa gasesc acul potrivit, va rog din suflet sa-mi spuneti de unde as putea procura unul? Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 4246 Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 4246 Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 4246 Imi place foarte mult tehnica asta si ceea ce se poate face cu ea!
GinaP
GinaP
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 494
Varsta : 40
Localizare : Caras-Severin
Data de inscriere : 02/01/2012

http://thingsheartmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Dorulet Sam 08 Mar 2014, 6:58 am

Ma bucur ca-ti plac,Gina!Eu nu am lucrat niciodata cu acul,doar cu naveta/suveicuta,pe care o gasesti la Kaufland,cred.Poate ca ac gasesti in vreun magazin on-line.Succes!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Celya_f40 Sam 08 Mar 2014, 12:24 pm

Dorulet, ce frumos iese cu fir in degrade....wooow!
Cosuletele sunt asa de finute si dragute  love 
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de diana2014 Lun 10 Mar 2014, 10:22 am

sunt aici Smile iata si noutatile
am revenit de la Chisinau, din pacate oferta de fire in degradeu era nula Sad si mi-am laut niste fire in culori pastelate Parlak, foarte usor de impletit cu ele, dar sunt prea subtiri pentru mine ...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

am gasit aici la Iasi fire degradeu asa cum cautam Smile nu prea sunt potrivite pentru frivolite fiind moi si pufoase)) insa mi-a placut culoarea, si iata ce iese
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

culoarea adevarata a firelor se vede aici
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
diana2014
diana2014
helper
helper

Numarul mesajelor : 16
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 02/02/2014

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Dorulet Mier 12 Mar 2014, 9:19 pm

Bine ai revenit,Diana!Am si eu niste ate de acest fel,dar nu-mi place cum ies nodulete.Mie imi place ata subtire,am inceput mai demult un guler cu o ata atat de subtire,ca nu am avut ac potrivit sa pot ascunde capatul.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de mykya Lun 24 Mar 2014, 7:31 pm

Astazi am mesterit ceva ce imi doream de mult timp: o pernuta pentru ace cu aplicatie tatting. Mii de multumiri Adminei pentru fetru multumesc 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 47
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Dorulet Mar 25 Mar 2014, 7:50 am

O bijuterie!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de diana2014 Mar 25 Mar 2014, 3:21 pm

foarte frumoasa pernuta!!

eu am finisat mileul cu ata verde
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
diana2014
diana2014
helper
helper

Numarul mesajelor : 16
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 02/02/2014

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de mykya Mier 26 Mar 2014, 8:53 pm

Foarte frumos mileul Diana. Ce fir este? E un degradee splendid!
Eu astazi am pus naveta la treaba si mi-am facut o bratara dupa un model gasit intr-o revista. Firul este verde foarte deschis.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 47
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 26 Mar 2014, 9:24 pm

Superba bratara si daca era pe alb mergea de minune la o rochie de mireasa.Asta pt. ca e tare finuta, parerea mea.
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Dorulet Joi 27 Mar 2014, 8:49 am

Diana,foarte frumos si primavaratic mileul,poate faci si cateva suporturi pentru pahare,ce zici?"Verde crud,verde crud..."
Mykya,o bratara fina,pe care o poti repeta in mai multe culori,in functie de eveniment sau anotimp.
Felicitari amandurora!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de diana2014 Joi 27 Mar 2014, 1:12 pm

firul verde e Pearl Cotton Nr8. nu e prea potrivit pt frivolite fiindca e pufos, nu luneca bine, si se rupe (mi s-a intimplat de 2 ori), dar culoarea a compensat totul Smile)

Dorulet, cum arata suportul pt pahare? eu am 2 pahare de sampanie primite cadou si ma gandeam sa le infrumusetez cu alb pentru nunta unor prieteni (ce pacat ca la nunta mea n-am avut timp nici de bijuterii, nici de pahare ))), insa ma gandesc cu ce as putea lipi broderia de sticla Sad 

Mykya, frumoasa bratara!
diana2014
diana2014
helper
helper

Numarul mesajelor : 16
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 02/02/2014

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de mlizeta Joi 27 Mar 2014, 2:05 pm

mykya foarte frumoasă brăţara. Este deosebită.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Dorulet Joi 27 Mar 2014, 8:25 pm

Diana,uite cateva suporturi pentru pahare:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu stiu daca merge pe sticla,dar incearca un desen cu lac de unghii(eu cu asa ceva mi-am decorat cheile,ca sa le deosebesc mai usor)si panglica alba.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Dorulet Vin 04 Apr 2014, 9:21 am

Pentru ca se apropie Sfintele Pasti,am facut o acoperitoare pentru paharul de Pasti:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 04 Apr 2014, 9:47 am

F. frumoase suporturile pt. pahare si asa finute. Numai bune de pus pe masa de Paste!!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Gabica Vin 04 Apr 2014, 11:59 am

Alina, la câtă răbdare ai la quiling sunt convinsă că ai reuşi cu brio să faci aşa ceva.
Acolo eşti maestră.
Nu spune "NU POT"
O suveică costă maxim 15 lei... aţa pentru început poţi folosi mai ieftină, Doruleţ te poate îndruma.
Hai încântă-ne privirile.

A! dacă cumva ai făcut, dar nu am observat eu îmi cer scuze.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de ladybird Vin 04 Apr 2014, 1:49 pm

Of fetelor ce frumuseti ati lucrat.
Si ati vorbit despre fire .
Eu am pus ichii pe astea:
helen 50 [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
tulip [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Poate vreti si voi.
Helen 50 este un bumbca asemanaot cu lizbeth dar nu au degradeuri.
Eu vreau alb pentru vopsit.
Tulip este sintetic si au nuste degradeuri minunatate.
Dar, si este un mare dar se dau numai la seturi .
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB