Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 EmptyAstazi la 11:02 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

+16
miki72
Giobsy
kisslandia
mady85
avr_dana
Roxy
livia1981
ramomic
alessia
juliennej
deiutza23
ana_bela
dana_mi16
crixuta
andreea_2008
arime
20 participanți

Pagina 4 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Dum 24 Ian 2010, 2:18 pm

ziua buna!

ramo-faaain ca va luati casa.pot sa intreb unde?si pot sa intreb si daca e gata facuta sau o faceti voi?si pot sa intreb cit e?:)raspunzi la ce vrei si numai daca vrei:)

cris-articolul e scris de o tipa care locuieste in ny ,intr-0un ap cu one bedroom.de asta m-am gindit la tine...:)ca poate te-ar interesa...

ana-avocado nu-l face cu maio ,pt ca amindoua sint grase.prin ce el, avocado contine grasimi bune pt corp.asadar pune-l in salate,fa-l in amestec cu peste ,sau il poti pune pe crackers din faina integrala.e f sanatos dar si calorios.unul mediu are vreo 325 calorii.oricum mai bine maninci un avocado decit o cioco sau pizza...Smile

dumincia faina fetelor.eu sint prin zona.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Dum 24 Ian 2010, 2:33 pm

Julienne, atunci baga toate informatiile, ca la noi in Romania, nu prea iti iei apartamente cu spatii f mari, asa ca daca poti amenaja ceva fain pt spatii mici, mi s-ar parea super sa ii fac lu cel mic un dormitor fain si cool de baietel. Sper sa ne ajute Dumnezeu Smile
Ana, mie f greu mi-e fara dulciuri, ma obisnuisem dupa SB eram super ok, mai papam ceva bun, da mancand echilibrat nu se simtea, oaf.
Chiar ma gandeam, e nasol daca alaptezi si papi cu indulcitor?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ana_bela Dum 24 Ian 2010, 5:26 pm

Merci, Juli. Atunci l-am aruncat, ca ni s-a parut tare scarbos
Cris, nu cred ca e vreo problema sa papi cu indulcitori. Ce fac mamicile cu diabet? Eu mai pap si vad ca totul e ok la Iannis.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Dum 24 Ian 2010, 8:28 pm

vai ce liniste aici!

cris-o sa scanez articolul si o sa incerc sa l pun aici.
ana-nu l mai arunca data viitoare.e f sanatos...
azi am facut un fel de placintele suuper bune din cottage cheese,oua si faina integrala.daca intereseaza pe cineva,pun reteta.
cartea asta cu 30 days are si retete si de acolo le-am facut...Smile
eu nu pot face sport ,de abia umblu..asa ca pauzaaaaaa.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ana_bela Dum 24 Ian 2010, 8:56 pm

Daaaa, Juli. Eu adun toate retetele posibile. Te rog pune. Am un document unde le adun.
Dau si eu raportul, desi azi mi-e rusine de el. Maine mi-e si frica sa ma cantaresc.
Mic dejun: 2 oua ochiuri, 3 felii sunca din piept de pui, 2 felii branza light, 1 cana ceai
Pranz: 1 bol de supa cu taitei; mai tarziu, 2 bucati de ceafa la cuptor
Cina: -------
Gustari: ce-a mai ramas de la Edy cereale muesli Vitalis cu Fitness, 4 bucati de prajitura

L.E. 15 minute de eliptica, ca sa spal prajitura zid
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de avr_dana Dum 24 Ian 2010, 9:57 pm

Buna fetele
...eheee scrisesem un mesaj , iar cat am fost la bucuatrie a avut grija David sa-mi inchida pagina......
deci............in sfarsit am petrecut un week-end acasuca la caldurica [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RAmo felicitari pt credit [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] CAnd il luati? Pt apartament sau casa? zi-ne tot [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cris in ce zona stati? Nici nu-mi vine sa cred ca intri in sapt 36...parca mai ieri erati " la incercari " [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Sa ne spui cat de grasun e Andrei .. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ana imi place ca esti organizata si papi ff frumos....si inca mai alaptezi...restul nu are nici o scuza?? DAAA? Cu sau fara prajitura te tii de treaba si oricum incet incet o ajungi pe Juli la eliptica

..oricum Juli e o [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] in ceea ce priveste sportul. Nimeni nu o intrece la treapta 7 [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] o ora...crek imi ieseau ochii din orbite [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine])))

Deiutza iar e la extreme.....Tre sa-ti revii...si nu neaparat la dieta, la un mod mai organizat. Tu ai fost mereu la extreme ori deloc -ori prea mult. Plus ca mai si muncesti o gramada +2 copii. Deci te asteptam la linia de echilibru, DA?

Eu is pe stop...si am papat si ceva dulce....in per asta cioco e salvarea mea...dar sper sa-mi revin si eu , si sa merg mai departe .Nu mai dau raport ca de vreo 3 zile.... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] , dar trece si per asta.

Andrica unde anume ai fost??? la ski cumva??? Creca te distrezi nu gluma [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Roxi felicitari pt colaborare. Tudor ce mai face? MAi treci pe la noi.

Ma duc in pat ca maine de dim trezirea...si pe vremea asta brrrrr numai de iesit nu e .........

PS :....unde e concursul de care vb ARIME???
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ramomic Dum 24 Ian 2010, 10:09 pm

Salutare natiune kiss .
Dau raport si merg sa vad ce mai ziceti wink.
Deci:
Banane - 250 grame, 222.5 calorii
Conopida congelata Greens - 250 grame, 61.8 calorii
Branza topita 13% Hochland Fitness - 54 grame, 102.1 calorii
Muschi slab de porc gatit - 120 grame, 174 calorii
Carnati de casa - 30 grame, 96.3 calorii
Castraveti murati - 200 grame, 24 calorii
Paine Vita Rustica Vel Pitar - 80 grame, 174.1 calorii
Cereale simple Nestle Fitness - 50 grame, 181.5 calorii
Lapte Cedra Napolact 1,5% - 200 grame, 86 calorii
---------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL: 1234 grame, 1122.3 calorii

MD: 2 banane
P: piure de conopida (facut cu branza topita fitness ca nu am avut unt deloc), o bucatica muschi porc, o bucata carnat facut in casa, 3 castraveti murati
G: un colt de paine facuta de mine, proaspat scoasa din cuptor click
C: cereale integrale cu lapte

Poate mai mananc 2 patratele cioco diet desi e cam tarziu lol! , dar pana sa adorm mai trec muuulteeee ore boo .

Am citit wink si acum va raspund la toate intrebarile Smile .
Fetele, e apartament, nu casa. JULLIE, e in Zorilor (se vede de acolo blocul nostru si cel in care ai stat tu, dar nu din ap.nostru, doar din spatele blocului ... sper ca ai inteles ce vroiam sa zic), are 44 mp + 12 terasa (cam cat cel in care ai stat tu in C6), dar cred ca modificam putin, ca nu avem ce face cu atata terasa Smile. Bucataria e micuta, dar e separat de living si mai sunt 2 camere, deci chiar m-ar interesa si pe mine articolul acela cu dormitor de bb wink . Daca e sa ne mutam, desi nu cred ca o vom face in curand, mi-ar place sa avem unde sa primim musafirii nu sa-i duc la mine in dormitor Merci. Cred ca ma voi obisnui greu cu asa putin spatiu ... aici la noi avem aproape dublu si uneori mi se pare ca as mai avea nevoie de vreo 2 camere Rolling Eyes. Decat deloc, bun si asta wink . Sunt apartamnete in acelasi bloc, de 60 si 70 mp.foarte faine, dar si pretul e pe masura. Pretul e de aproape 1000 euro/mp, deci al nostru e 43.500 euro.
Saptamna trecuta s-a vandut la noi in bloc un ap.cu 2 camere cu 42000 euro + de platit restante la cheltuielile de bloc vreo 15.000 ron, dar oricum era prea tarziu si nici nu asteptau ei dupa noi cu Prima casa.
Eu sper ca pana la urma ne vom face o casuta, cat de mica, dar casuta sa fie Merci , numai sa se mai construiasca in zona in care ne-am luat noi terenul.
Ma solicita Marutza ... poate revin wink
pupi prietenie


Ultima editare efectuata de catre ramomic in Dum 24 Ian 2010, 10:48 pm, editata de 1 ori
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Dum 24 Ian 2010, 10:26 pm

uite ,ana reteta.e pt 3 portii:
3 oua,3/4 cup cottage cheese,1/4 faina integrala
mai intii spargi ouale,albusurile le bati spuma.galbenusurile le bati pina se fac crema si apoi adaugi cottage cheese si amesteci iar bine cu mixerul.adaugi faina si amesteci bine cu mixerul.la sf adaugi albusurile batute spuma ,cu o lingura si amesteci bine sa nu se sparga ,cu lingura.
ungi o tava cu ulei si pui cu o lingura mare sau polonic..lasi sa se faca aurie si o intorci.
cind sint gata ,poti sa le maninci asa,sint f light si asa fluffy...sau poti sa pui cream cheese si dulceata ,sau unt sau cum iti plac.
sint taaaaaaaaaaaare bune.

uite si cum am facut eu o reteta cu avocado:o cupa fasole neagra sau kidney ,o bucata piept de pui (cum am zis ca il fac eu,cu lamiie ,oragno si hot sauce)taiat in bucatele,o jumate avocado taiat in bucatele,o ceapa verde ,vreo citeva rosii cherry si piper.e super bun si totul nu depaseste 300,350 calorii.depinde cit de mult pui ai in salata asta.

ana-n-ai mincat rau.o data la ceva vreme e bine sa iti peremiti si cite ceva bun..
dana-las ca trece si perioda naspa si iti revii.de maninci cioco neagra e buna,sanatosa,are antioxidanti.

eu am pacatuit cu vreo 5 muscaturi dintr o fle de pizza.si la mine se apropie perioada si sint umflata ca un balon..

o seara faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Dum 24 Ian 2010, 10:32 pm

seara buna fetelor, acum am aj si eu acasa
n-am fost la ski niciodata Smile am fost in ciucas, a fost superb. ieri am facut un traseu de vreo 6ore prin zapada pana la genunchi. obositor dar SUPERB!!!
cu mancarea in schimb am stat cam prost, clar nu SB

Vineri (ziu19 SBI):
Md: 4felii sunca pui, 1felii branza, 5felii castravete, 1cafea cu lapte
P: 3rosii, 1conserva ton in suc propriu, 1felie sunca pui, 1lingurita ulei de masline
C:1pulpa pui, 2muscaturi dintr-o felie de pizza
G: 150g quark 0.2%, 1lingurita cacao, 5g indulictor pudra,esenta de vanilie

Sambata:
50g biscuit cu susan, 2bake rolls, 4felii paine alba, 3felii branza, 6felii sunca, 2buc muschi de porc (impreuna cam cat palma), 1lingura piure, muraturi, 1cana vin fiert, 2guri visinata, vreo3pahare de cola, 1felie portocala, 1ciocolata cu rom, 1bomboana

Duminica:
4felii paine secara, 2felii branza, 2felii salam, 6felii sunca, 1/2rosie, 1castravete, 1biscuite cu crema, o gura snickers, 1pachet biscuit biskrem cu mere, 1fasie mica mica piept de pui, 2pahare cola, 1cana lapte, 1cafea cu 1lingurita zahar


Ultima editare efectuata de catre andreea_2008 in Dum 24 Ian 2010, 11:21 pm, editata de 2 ori
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de alessia Dum 24 Ian 2010, 10:33 pm

Salut fetelor si felicitari ca va tineti de treaba!

RAMO,felicitari pt apartament(eu am inteles ca e apartament...)

CRISS,esti pe ultima suta de metri si scapi de burtica .Si o sa-l tii in bratze pe ANDREI CEL CUCUIET bounce ...

JULIENNE,suna bine reteta ta cu vinete la cuptor.Am s-o icerc si eu curand.

DANA-DANA,vine primavara,nu mai lasa nici o zi sa treaca fara dieta....Tre sa arati cat mai repede ca in poza aia.De ce sa te tot stresezi ca ai burtica,ca nu-ti vin pantalonii aia si tot asa? Gandeste-te ce frumos o sa fie in concediu cand o sa mergeti la mare si tu o sa defilezi pe plaja ,sexoasa toata si o sa intorci capete.Si sotul tau o sa stea numai langa tine ca un body guard dama .

Eu ma cantaresc maine si va zic ce e in minus.

ANDREEA,sper ca te-ai distrat si ca ne pui si poze din we.

Eu sunt prin zona,incerc sa gatesc pt saptamana 3 de SB1.

La concurs eu nu ma bag fetelor,desi tare mi-ar fi placut,pt ca stiu ca odata ce trec sub 53 kg,slabesc f greu.Nu cred ca o sa reusesc sa slabesc 3 kg intr-o luna de zile.Oricum,bafta celor ce s-au inscris si sper sa va atingeti target-ele. Ma motiveaza si pe mine motivatia voastra.
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Dum 24 Ian 2010, 10:37 pm

alessia o sa pun poze dar nu stiu cand ca aparatul nu e la mine si din pacate sapt asta trebuie sa stau in casa ca am 2ex grele, deci cred ca o sa le vedeti sapt viit

ramo FELICITARI pt apartament

mai vroiam sa mai zic ceva dar am uitat, revin dc imi aduc aminte hug

l.e.: alessia eu m-am bagat la concurs ca poate ma mai motivez putin, nici eu nu o sa dau jos 4kg dar pot sa incerc wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Dum 24 Ian 2010, 10:40 pm

oho ce de lume in ultimele 10 minute!bun revenit andrica!
ziua buna alessia!cum merge dieta?tot ocupata la serviciu?vanny?
sint bune vinetele alea,incearca -le.mai ales de pui si niste brinza,sint bestiale.


asa as face ceva sport,dar ma cam tem.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Dum 24 Ian 2010, 10:41 pm

julie mie week-end-ul asta mi-a trecut toata febra musculara de la 30days shred rade
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Dum 24 Ian 2010, 10:48 pm

e bine,andrica!saptamina asta poti sa faci din nou!de abia astept sa mi treaca si mie.parca n-am stare ca nu fac sport..
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de alessia Dum 24 Ian 2010, 10:49 pm

Bravo ANDREEA,eu nu slabesc asa repede ca tine.Sper dupa a 2 -a sapt de SB sa ajung la 53 kg(adica pana maine).Dupa aceea ma mai linistesc .Iar din a 3-a sapt stiu sigur ca o sa slabesc cu sutele de gr.Dar pana la vara am timp sa ajung la 49 kg. Fie si 50 kg....Referitor la poze,putem astepta,dar sa nu uiti totusi ...

JULIENE,VANNY e bine,multumesc.Ma inveseleste in fiecare zi,iar acum stie sa faca "roll over",adica sa se rostogoleasca la comnada.Easa de dulce,ca un ursuletz.Cand pomenim cuvantul "baie" fuge la cada si incepe sa planga ca vrea sa faca baie.E innebunit dupa baie si de obicei ii punem ratzuste la baie si se joaca ca un bebe.Dupa ce-l uscam cu fonul ,fuge inapoi la cada si incearca sa sara in ea,dar nu reuseste.Si plange langa cada.
Vinetele alea le incerc sapt viitoare,ca pe sapt asta mi-am facut deja cumparturile si mi-am planificat mesele.Ramane doar sa mai si gatesc. Iti spun sapt viitoare cum mi-au iesit. hug
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Dum 24 Ian 2010, 10:56 pm

dap, de maine ma apuc din nou si de sport si de SBI wink
alessia si eu tot pana in vara sper sa-mi ating tinta finala dar iti dai seama ca nu ma supar dc reusesc mai devreme
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Dum 24 Ian 2010, 11:00 pm

ce simpatic e Vanny.e fain ca il aveti..la noi in cladire nu e voie sa avem animale.de aveam voie,luam si eu un bebe din asta...Smile
ce faci pt sapt asta?
eu am pus niste piept de pui la marinat cu ceapa rasa si lamiie si o sa fac pe gratar..

poate ar trebui si eu sa ma inscriu la concurul ala,dar si eu stiu ca dupa 58,57 e tare greu de scazut..
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de alessia Dum 24 Ian 2010, 11:05 pm

Brvo ANDREEA;sigur o sa-ti atingi tinta cu mult inainte de sosirea verii.Eu deocamdata ma bucur ca sunt in jur la 53 kg si deja simt pe haine.

Sa va zic in mare meniul meu pt sapt 3 de SB1:
-Warm spinach salad w. mushrooms;
-Shrimp scampi;
-Cod with artichokes& basil;
-Peppery steak w. horseradish cream;
-SWEET lean turkey sausages with kale and chickpeas.
-Caesar salad.

Astea toate-s luate din cartea SB si sunt pt cina.Pt mic dejun am oua pt omlete si pancakes,rosii,castraveti,kefir.... Pt pranz "am aranjat" cu unul de la bucatarie sa-mi faca zilnic salate si pui la gratar sau cu mozzarella.

Sper sa trec cu bine si de saptamna asta.Ma simt super bine si super slabuta acum si-mi imaginez cum va fi pe la 50 kg.

Plec la treaba fetelor ca mi-e foame si n-am nik gatit de dieta. La micul dejun am mancat cam aiurea(3 stickuri de mozzarella part skim si o cafea s free ,dar cu Half&half ,adica de vreao 40 cal)..

Revin ...


Ultima editare efectuata de catre alessia in Lun 25 Ian 2010, 12:43 am, editata de 2 ori
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Dum 24 Ian 2010, 11:13 pm

spor la treaba ,alessia.suna bine meniul tau..e fain ca ai pe cineva sa ti faca pt prinz..Smile


Ultima editare efectuata de catre juliennej in Dum 24 Ian 2010, 11:14 pm, editata de 1 ori
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Dum 24 Ian 2010, 11:14 pm

pai ai si de ce sa te simti bine si slabuta, pt ca asa esti wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Dum 24 Ian 2010, 11:49 pm

Fetelor, ce misto ca e concurs de slabit, ma bagam si eu daca se putea....
Ana, mi-ai dat vesti bune cu indulcitorul, daca e de asa, e fain, ca as vrea sa elimin de tot zaharul, chiar daca nu voi putea tine o dieta adevarata, voi incerca sa mananc mai sanatos, sa imi iau aportul de chestii din alimentatie pt a putea sa alaptez cum trebuie, o sa incerc cat de cat sa ma tin de principiile SB, si vedem cum va fi. Bine, ast nu chiar la inceput, cand voi putea sa ma organizez cat de cat, clar.
Aaaaa, si o sa imi pun o poza cu mine slaba pe usa sa ma uit la ea, sa stiu ce obiectiv am Smile.
O sa fie asa de ciudat, cand ma gandesc, doamne, o iau de la capat.......
Acu doi ani din martie pana in mai am slabit 9 kg Smile, stiu sigur ca atunci am mers la o nunta, si incepusem sa arat acceptabil......
Asa e fetelelor, nici mie nu mi vine a crede ca sunt pe ultima suta de metri.....o sa imi fie taaaare dor de burtica, dar si mi-e dor si de mine slabuta si draguta Smile
Noapte buna, fug in patuc Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Dum 24 Ian 2010, 11:53 pm

somn usor fetelor, ies si eu ca de vineri incoace n-am dormit mai mult de 8h adunat
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de alessia Lun 25 Ian 2010, 12:07 am

juliennej a scris:spor la treaba ,alessia.suna bine meniul tau..e fain ca ai pe cineva sa ti faca pt prinz..Smile

Multumesc JULIENNE.Am facut deja Sweet lean turkey sausages with kale and chickpeas. E aproape gata si de-abia astept sa mananc.Si Vanny da din coditza ,desi el si-a papat puiutzul lui cu legume.

CRISS hug .

Noapte buna ANDREEA ( si multumesc de complimente dama )si celelalte fete care va culcati.
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Lun 25 Ian 2010, 12:18 am

Noapte buna fetelor!
Ai fost harnicuta ,Alessia..pofta buna.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de alessia Lun 25 Ian 2010, 12:27 am

Multumesc JULIENNE.Acum imi pun in farfurie sa vad ce-a iesit.Eu de-abia iau masa de pranz la 5,30......
L.E. A iesit buna papaua;e diferit de ce mananc de obicei...Nimic spectaculos,dar totusi f bun si satios.

Noapte buna fetelor,maine suntem liberi amandoi si avem de umlat;deci nu garantez ca o sa intru.Dar de marti merg la servici si intru negresit sa va zic cat am slabit saptamana asta.

Noapte buna si sa aveti o saptamana cat mai buna!!!!!!!!!! kiss
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 4 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB