Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 EmptyAstazi la 7:38 pm Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 EmptyAstazi la 7:35 pm Scris de LRodica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 EmptyAstazi la 7:30 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

+16
miki72
Giobsy
kisslandia
mady85
avr_dana
Roxy
livia1981
ramomic
alessia
juliennej
deiutza23
ana_bela
dana_mi16
crixuta
andreea_2008
arime
20 participanți

Pagina 1 din 30 1, 2, 3 ... 15 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 Empty Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de arime Joi 21 Ian 2010, 10:56 am

'neata la pranz tuturor!
Un nou capitol... bafta la diete, invatat si taifas.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 21 Ian 2010, 11:04 am

am venit wink
hug pupi kiss kiss pupi hug
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Joi 21 Ian 2010, 11:55 am

Multumim Medeea Smile
Ma gandeam eu ca leneveala mea ii va placea Anei Smile pupi .
Ieri a fost cam obositor cu 2 iesiri in oras, am fost plina de nervi, azi chiar vreau sa recuperez.....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 21 Ian 2010, 11:57 am

julie am o febra musculara la picioare de abia ma ridic de pe scaun rade rade rade
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de dana_mi16 Joi 21 Ian 2010, 12:47 pm

Neatza fetele,

In primul rand yupppy un nou capitol bee asa trebuie sa fim
In al doilea rand Andreea mersi pentru filmuletz, ieri m-am chinuit, nu am reusit si am inchis laptopul.
de la enervare am facut ieri pizza de casa cu carnitza tocata si muschi afumat de casa si am papat pe la 14 o felie si apoi nimic, dupa ce de dimineatza mai papasem si omletzica, deci si ieri am cam fost in pom, desi nu am papat seara, dar am papat mult.
Va pup ca trebuie sa plec, vorbim diseara!!!!!
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 21 Ian 2010, 12:47 pm

unde ai papat mult? o omlera si o felie de pizza? Shocked + ca n-ai mai mancat nimic de la ora 2 Shocked
vrei bataita?
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de dana_mi16 Joi 21 Ian 2010, 12:50 pm

Nuuuuu, dar si pizza si omleta erau putin cam grase, nu am papat neaparat mult dar nici de dieta nu am papat
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 21 Ian 2010, 12:53 pm

n-ai mancat deloc mult, per total e chiar fffff putin indif cat de grase erau
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ana_bela Joi 21 Ian 2010, 12:56 pm

Salutare.
Dana, daca faci ca Deiutza, iei bataita. Cam putin ai papat. shot
Cris, asa trebuie sa te odihnesti cat mai mult de aici inainte, ca dupa ce apare Andrei ai nevoie de energie. kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 21 Ian 2010, 1:31 pm

hello fetele,azi noapte am stat la lucru 11 ore jumate si azi am dormit pana la 12:30.
ieri am mancat asa
-cafea cu 150 ml lapte
-1 farfurie mare ciorba de fasole cu ciolan
-2 banane si 1 kiwi
-un 3 in 1
-2 kiwi si 1 portocala.azi am 58,3,sunt destul de umflata la maini,in loc sa am mai putin de la efort,eu am mai mult.oricum nu ma mai stresez ca la 85 de kg,important e sa mananc putin si de slabit stiu sigur ca slabesc.
merg sa culc copiii si sa fac o baie fierbinte si mai vb.
si sotul meu e [plecat cu o lucrare in Retezat si vine cel mai devreme vineri seara sau chiar sambata,asa ca sunt doar cu copiii.
revin.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Joi 21 Ian 2010, 1:32 pm

E fain intr-adevar sa te bagi in pat cand si cum ai tu chef Smile.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Joi 21 Ian 2010, 1:43 pm

ziua buna.
si eu am o febra de numa'numa..dar ieri am fost la gym si am alergat 30 de minute +30 flotari si nu mai stiu cite abdomene.
zi faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 21 Ian 2010, 1:47 pm

esti tare julie wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 21 Ian 2010, 2:32 pm

si eu nu sunt tare ANDRICA,sa sti ca si munca mea e f obositoare si te solicita de numa Smile ,am glumit,stiu ca nu se compara cu sportul hug .
am baut cafeaua mea cu lapte si am mancat tot ciorba de fasole cu ciolan ca mi-era pofta,la lucru nu stiu ce sa-mi iau,poate vreo 2 banane si atat,va spun eu maine,oricum azi stam doar 8 ore ca joia e mai lejer.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 21 Ian 2010, 2:33 pm

tie ti-am zis si ieri ca esti wink faci sport zdravan la munca pupi
eu pana la ora asta ma pot lauda doar cu vreo 20min dat zapada (am citit ca intr-o ora se ard 415cal), sper sa fac mai tarziu si cele 25min din 30days shred desi o sa-mi fie cam greu sa topai cu febra pe care o am la picioare

l.e.: mi-am facut si cele 25min Merci
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de alessia Joi 21 Ian 2010, 5:09 pm

Salut fetele!

Eu intru mai greu zilele astea ca sunt plecata de la 11 AM si ma intorc la 11 PM. Asta e ,de maine reintru in normal cu programul la servici.Ownerii sunt plecati in concediu si tre sa stau in locul lor ,pt ca de obicei ei stau pana vin eu la servici si apoi pleaca.Acum tre sa acopar si programul lor de la lunch.
Cu dieta sunt super ok;sunt tot la faza 1;duminica fac 2 saptamani si luni ma cantaresc.

Am citit absolut tot ce ati scris;va citesc si la servici,dar nu pot raspunde.De maine o sa am un pic mai mult timp.

Pupici fetele ,mai vbim love
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de dana_mi16 Joi 21 Ian 2010, 6:19 pm

Fetele, eu sunt super bucuroasa, acum mi s-a liat filmuletzul maine ma apuc de exercitii. m-as apuca acum dar sunt cu cineva la mine si nu am cum, dar maine ma apuc de treaba.
Azi am mai facut o pizza si am papat 2 felii si am baut mult ceai de soc, ma simt bine.
Ana am papat destul ieri, stai linistita ca mie imi e greau sa nu mananc la ce gurmanda sunt, noroc cu voi ca ma mobilizati Merci Merci Merci Merci Merci la toate si Lui Doamne Dopamne ca v-am cunoscut va puuuup pe toate!!!
Deiutza, Alessia spor la serviciu.
Julli ce sa zic bravo tie esti mereu in forma de te poti tine asa bine de sport!
Andrica inca o data multumiri pentru filmuletz pupi
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ana_bela Joi 21 Ian 2010, 9:20 pm

Salutare
Vin si eu curaportul. Azi am papat cam mult si acum nu ma simt prea grozav. Maine sper sa nu-mi mai fie asa de foame. zid
Mic dejun: iaurt 0,1%, muesli cu miere
Pranz: pui cu ciuperci si susan, 2 clesti de crab
Cina: 2 cremvusti, cas, o cana de lapte 1,5 %
Desert: clatite
Gustari: vreo 5 fistice (restul le-a baxat Edy), Actimel 0,1 %, 4 patratele de cioco diet, un mar
Juli, ai ceva retete de preparat curcan umplut, asa ca la America? Am asa o pofta!!!! Merci
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Joi 21 Ian 2010, 9:40 pm

ana-umple-l cu legume.mai intii pune-l la marinat cu ulei de masline,condimente multe,rozmarin.cind il pui in cuptor ,unge-l cu un pic de unt.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ana_bela Joi 21 Ian 2010, 9:55 pm

Merci, Juli. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Joi 21 Ian 2010, 10:02 pm

n-ai pt ce.sa ne spui cum a iesit.Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ana_bela Joi 21 Ian 2010, 11:23 pm

Ehe, stai ca curcanul e la supermarket inca. Da am de gand sa fac. wink
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Joi 21 Ian 2010, 11:33 pm

Fetelor, am trecut pe aici inainte sa merg la culcare, si ma bucur ca se discuta de mancare, vreau sa fac si eu ceva bun de papa maine sa il asteptam pe tati, da nu mi am nicio idee.......ceva fain, eventual cu puiut....daca aveti vreo idee, please help Smile
Nopate buna!!!!!!!!!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 21 Ian 2010, 11:35 pm

Joi (ziua18 SBI):
Md: 2felii sunca pui, 1felie branza, 1rosie, 1cafea cu lapte
P: clatita SB (din2oua, 150g quark, indulcitor pudra si esenta de vanilie ~ 300cal)
C:chiftele de pui pe gratar, 1rosie, castravete, praz
G:1buc mica mica macrou, 300ml pepsi light, 50g seminte

sport: 25min 30days shred+20min dat zapada rade

l.e.: cris ai vb de puiut si mi-ai adus aminte de pui pe sticla pofta
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ana_bela Joi 21 Ian 2010, 11:41 pm

Cris, mie mi-a placut cum suna reteta asta de pui

Khoresht-e Fesenjan

Ingrediente pentru 4 portii:

1 kg de piept de pui taiat bucatele;
250 grame de alune de padure sfaramate;
4 cepe mici;
4 pahare de suc de rodii;
2-3 linguri de zahar;
1/2 ceasca de ulei;
1/2 de lingura de sare;
1/2 lingurita de sofran.

Preparare (timp estimativ – 1 ora si 30 de minute):
Turnati 5 pahare de apa calda intr-o cratita si fierbe apa. Adauga sarea, alunele macinate si sucul de rodii. Daca sucul de rodii este acru, adauga 2-3 lingurite de zahar sosului khoresht.
Dati focul incet si lasati sa fiarba incet pentru aproximativ 45 de minute, adaugand mai multa apa daca este necesar. Decojiti ceapa si taiati in felii subtiri. Prajiti in ulei pana devin usor aurii.

Spalati bucatile de pui si prajiti-le alaturi de ceapa cu jumatatea de lingurita de sofran, pana ce isi schimba culoarea. Apoi adaugati puiul in sosul khoresht si lasati la foc mic pentru 30 de minute.
Ar trebui sa aveti grija sa fie suficient de bine gatit Khoresht, astfel incat sa iasa uleiul din alune si sa aiba o consistenta cremoasa.
Se serveste de obicei cu orez simplu.

Si asta e interesanta.

Pui cu mango (Ajam Djahe Mangga)

Ingrediente:
4 bucati de piept de pui;
3 cm de radacina proaspata de ghimbir;
2 cepe de primavara/praz;
1 lingura de sos de soia dulce (Kecap manis);
1 lingura ulei de susan;
Sare si piper;
2 fructe de mango coapte/mature sau 1 cutie de mango in compot (400 gr);
2 lingurite de ulei de arahide.

Preparare:
Curatati pieptul de pui si taiati-l in doua, apoi feliati in fasii de grosimea unui deget si puneti intr-un bol. Decojiti si dati prin razatoare ghimbirul, apoi taiati in rondele subtiri prazul si adaugati-le pe toate la carnea de pui. Adaugati uleiul de susan, sosul de soia, sarea si piperul (dupa gust) si amestecati toate ingredientele. Lasati la marinat pentru cel putin o jumatate de ora.

Decojiti fructele de mango si inlaturati samburele sau deschideti cutia de mango in compot si taiati fructele in fasii de aceeasi dimensiune ca si bucatile de pui. Puneti deoparte fructele astfel taiate.
Incalziti tigaia wok si adaugati uleiul de arahide. Prajiti rapid puiul marinat (pentru 5 minute), incalziti bucatile de mango la microunde sau la cuptor si amestecati cu carnea de pui.
Se serveste cald, cu sos Babi Panggang (sos de rosii cu ghimbir, otet, sare si mult zahar – un fel de ketchup) si orez.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 30 1, 2, 3 ... 15 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB