Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 EmptyAstazi la 11:02 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

+16
miki72
Giobsy
kisslandia
mady85
avr_dana
Roxy
livia1981
ramomic
alessia
juliennej
deiutza23
ana_bela
dana_mi16
crixuta
andreea_2008
arime
20 participanți

Pagina 17 din 30 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Joi 11 Feb 2010, 1:25 am

seara buna

azi am fost libera..scolile inchise pt zapada...ce bine i acasa..Smile

alessia-f simpatic bebe eric cu hirtia cu la multi ani!

ana-iannis are primul dinte?i-a trecut raceala?

raport pe azi-1300 calorii,o jumate ora eliptica,jumate de ora alergat,level 1 si jumate din level 2 ,din30 days..

o zi faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ana_bela Joi 11 Feb 2010, 8:54 am

Daaaaa, Iannis are primul dinte si se pare ca nu e raceala, ci o reactie intarziata la vaccinul de 4 luni. Mi-e si frica sa il mai facem pe ala de 6 luni.
Ce fain ca stai acasa. La noi nu mai e zapada. De fapt judetul Timis e considerat California Romaniei, pentru ca e mai cald decat in restul tarii.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Joi 11 Feb 2010, 8:58 am

Neata Smile
La noi ploua si deci pare mai cald afara. Oare reusesc si eu sa ma mobilizez sa merg sa-mi iau prenatalul si adev pt maternitate? De la inceputul lunii ma chinui Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Roxy Joi 11 Feb 2010, 9:53 am

Neata, fetelor !

Si aici ploua... dar e musai sa ies din casa. Mi-am lasat de ieri pe azi niste lucruri nefacute si acuma chiar trebuie sa le iau la rand. Mi-am propus sa ajung si pe la dr de familie sa iau un bilet pentru analize pentu mine. Sper sa o fac si pe asta.

Ana, tot am vrut sa zic, da am uitat. La momentul respectiv si stiu ca v-am povstit, da a trecut ceva vreme de atunci. Si Tudor a facut o reactie intaziata la vaccinul de un an, cam dupa doua saptamani. De Craciunul tecut. Nimici macar dr la care e inscris nu a facut legatua cu vaccinul ci a luat-o ca pe o raceala, am mes la urgente si acolo tot asa de si le-am zis de vaccin. Intr-un final o a teia dr batrana m-a lamurit telefonic despre ce e vorba. Si a zis ca e bine ca a facut reactie ptr ca inseamna ca organismul isi dezvolta aticorpii impotriva bolii. pupi si s atreceti cu bine peste toate. Adevarul e ca dr pediatrii sunt cam slabi si merg pe bajbaite, eu una am simtit asta.

Cris, e gata bagajul ?

Sa aveti o zi frumoasa, fetelor ! Pupici.
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Joi 11 Feb 2010, 10:07 am

Smile oho, Roxa, e gata de mult bagajul!!!!
Nu ma risc, is pregatita, nu cred ca e f indicat sa mergi fara unele altele la spital.......
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 11 Feb 2010, 10:17 am

neata fetelor
oribila vreme aici, ploua, se topeste zapada si-s rauri pe strazi (dar nu-i pb ca inca mai sunt si munti sa zapada:zid: ) iar eu am facut 2h pe drum de 30-40min Sad
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Joi 11 Feb 2010, 10:29 am

Aoleu Handrico, eu inca nu ma incumet sa ies, atata trag matza de coada...uffffff doamne....si la noi se scurg toate strazile din ce vad pe geam peace
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 11 Feb 2010, 10:35 am

dc nu-i nimic urgent eu zic ca mai bine stai in casa pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Joi 11 Feb 2010, 11:03 am

Ma duc, ca a venit sotul acasa, ce ma bucur,.,,,,e naspa singurica acuma Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 11 Feb 2010, 11:04 am

e mult mai bine dc ai cu cine sa mergi pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de arime Joi 11 Feb 2010, 1:40 pm

Ziua buna! Va multumesc frumos de urari si de faptul ca v-ati gand la mine ieri!prietenie prietenie A fost o pertecere tare frumoasa alaturi de fini, viitorii fini, rude si prieteni. Andreea este o dulce si o prietena ce mi-a fost alaturi in ultima perioada. Este ca si cum o stiu de o viata, dulce, draguta si mereu alaturi!
Cand mi s-a cantat "multi ani traiasca" Raisa canta de zor, asa ca s-a facut bis bis numai de dragul ei, ca tot canta cu atata drag... le-a spus "gata, ajunge... suflam in lumanari, urmat de un vreau tort", asa dulce a fost love
Acum sunt prea chiauna, dar sper asta seara sa reusesc sa pun poze de la party...
Intre timp am reusit sa strang toate cele, dar mi-au ramas farfurii si multe pahare de spalat... si sa bag aspiratorul, sper totusi sa reusesc sa fac un nani cu Raisa inainte sa ma iau de treaba Laughing

O zi frumoasa tuturor! kiss
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 11 Feb 2010, 3:15 pm

La multi ani inca o data si asteptam pozele wink
Andreea ce mai face? pe la noi nu mai intra deloc deloc?
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Joi 11 Feb 2010, 4:02 pm

Ce fain Arime, se pare ca ai intampinat noua varsta cu fericire in suflet si cu cei dragi aproape Smile, se cunoaste ca esti cu adevarat implinita si asta e cel mai important lucru.
Sa ne anunti de poze sa mergem sa tragem cu okisorul :P.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de alessia Joi 11 Feb 2010, 6:53 pm

Buna fetelor!

Si la noi se topeste zapada si nu-ti prea vine sa iesi din casa.

ANA,felicitari pt primul dintzishor.Iar daca toate simptomele astea indica un sist. imunitar puternic,inseamna ca bebe IANNIS e sanatos tun.

CRIS,sper sa fii acasa de ziua ta sa primesti si tu felicitarile de rigoare,asa cum am primit si noi de la tine.

Julienne,ce-ai facut ieri? Sa stii ca nici eu n-am mers la servici.Am stat acasa,am gatit si am vbit mult cu mama si cu sora mea.


ROXY ,sper sa reusesti sa-ti faci analizele si sa iasa totul ok.Poate e vba doar de oboseala sau o usoara anemie.Multa sanatate si sa ne tii la curent.

Am mai pus cateva poze de la ziua mea si una cu bebelusul meu"infasat".

Azi la scarbici,nu maiiam scapare...

Pupici fetelor si o seara frumoasa va doresc.
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Joi 11 Feb 2010, 7:19 pm

Smile aoleu, bat pe cineva daca nu sunt acasa de ziua mea, deja am cumparat chestii pt musafiri de ziua mea, n-are cine sa gateasca daca plec eu la maternitate Smile)).
Pun cateva pozici cu burtica de azi :P.
Gata, apar la sfarsit, nu stiu de ce..
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de dana_mi16 Joi 11 Feb 2010, 9:19 pm

Fetele va pup doar si atat, am intrat doar sa va salut.
Cris burtica ta e traznet de frumoasa sper sa nu te deochi, iti sta asa bine, inca putintel iar BB andrei va vedea unde a gost el in 9 luni. pupi
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Joi 11 Feb 2010, 9:27 pm

Asa e Dana, noi acuma putem face atatea poze....eu de-abia am o poza de la distanta cu mama cand era insarcinata. Noroc ca fusese la o nunta...
Pe vremea noastra n-aveam de nici unele, numa poze din alea de faceam in parc vara .....cu caprite si ursuleti :D
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Vin 12 Feb 2010, 12:03 am

sautare

si aci azi a fost fain,cald ,soare,ca primavara...zapada ..nu prea.n-a nins mai deloc,au inchis astia scolile degeaba,dar noi nu ne-am suparat,bineinteles.

am vazut si eu pozele.cris-f frumoasa burtica si tu.fa poze si cu tine intreaga,nu doar burtica sa se vada..am vazut una si esti dragutica.imediat vei fi o mami,sexy!Smile
alina-f faine pozele.catelusu din poza e tot vani,ori fratele?
ieri am fost la gym de dimieneata,am vb in ro si grecia o gramada,facut mincare,la tv si a trecut asa repede...
sapt viitoare avem vacanta.de abia astept...

cam atit..va pup si o zi faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Roxy Vin 12 Feb 2010, 12:29 am

Am trecut pe aici inainte de culcare si m-am dus direct la poze.

Alina, super urarea nepotelului. Eu de abia acu` am vazut-o. Iar, burtica ta, Cris, e superba. te prinde bine starea" de insarcinata. Nu te-ai ingrasat deloc mult. Esti implinita, si nu doar fizic Smile

Julienne, ferice de tine ca te bucuri de vacanta. Sa profiti la maximum !

Eu imi pregatesc un material pentru cursul de maine. Sunt curioasa ce vor zice studentii astia ai mei. Mi-am propus sa ii stimulez sa vorbeasca cat mai mult liber si le caut mereu teme interesante de discutie. Pana acum sunt foarte interesati de tot ce facem si asta ma bucura, macar nu muncesc degeaba. La finalul cursului de maine vreau sa le propun pentru data viitoare Romania de ieri si de azi in doua poze si 10 minute de vorbire libera. Maine le duc eu doua poze si imi voi sustine alegerea. Cum grupul e neomogen ca varsta, de regula discutiile iau turnuri interesante.

Va pupacesc pe toate si merg la somn. Ramo, hai ca in ultima vreme ai fost constiincioasa, vino cu raportul ! Eu nu ma laud cu nimic ! pupi
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Vin 12 Feb 2010, 12:44 am

roxy-predai engleza la o scoala sau e un centru de limbi straine?
sau e pt studenti..?daca e prea mult,nu -i musai sa rapsunzi:)!eram doar curioasa.

eu fac mincare de vinete si costite de miel la cuptor.mi-e fooooame!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Roxy Vin 12 Feb 2010, 1:01 am

juliennej a scris:roxy-predai engleza la o scoala sau e un centru de limbi straine?
sau e pt studenti..?daca e prea mult,nu -i musai sa rapsunzi:)!eram doar curioasa.

eu fac mincare de vinete si costite de miel la cuptor.mi-e fooooame!

Cum sa fie prea mult, Julienne ? Nu-i nicio problema sa raspund. Ti s-a parut ciudata tema aleasa de mine ? Cred ca am tendita asta de a cauta tot felul de chestii mai altfel, desi probabil ca nu reusesc intotdeauna. Am o programa de curs pe care trebuie sa o urmez, dar in acelasi timp am si activitati la alegerea mea. SI mie mi s-a parut mereu de folos conversatia.
predau limba engleza la un centru de limbi straine unde elevii/stundetii (le spun studenti ptr ca unii chiar sunt studenti la univ iar altii sunt angajati, deci nu au varste mici) au un nivel destul de bun. Cursul dureaza 10 saptamani si la final are loc un test. toti promoveaza, dar nivelul care li se acorda e diferit. Diploma pe care o primesc e valabila doi ani si o pot folosi in diverse situatii, unii au nevoie pentru burse in strainatate, altora li se cere la locul de munca din tara, sau sunt persoane care umeaza sa plece legal la munca in strainatate si anumite companii sau institutii cer un certificat de competenta lingvistica. Mai nou incep si elevii sa devina interesati pentru ca daca obtin o astfel de diploma in cls a XI-a, sa zicem, nu mai dau bacul la limba straina.

LE> Acum ca veni voba de asta, mi-am amintit ca de vreo doua saptamani tot voiam sa te inteb ceva si din cauza ca intru pe fuga, am tot uitat. Printr-un lant al slabiciunilor, am ajuns sa cunosc niste oameni care vor sa deschida o gradinita waldorf la oradea si mi-au propus sa ma alatur lor. Cred ca se fac niste traininguri la cluj. Deocamdata nu le-am dat un raspuns definitiv pentru ca mai vreau sa ma documentez, sa ii mai studiez. Mie una mi s-a parut ca programa/programul lor are o inclinatie spiritual-religioasa. Nu ca asta ar fi ceva au, dar nu nu ma asteptam la asta, si daca chia e asa cum am perceput eu, inseamna ca nu e pt oricine. Parca tu aveai o colega la gradi din cluj.


Ultima editare efectuata de catre Roxy in Vin 12 Feb 2010, 1:16 am, editata de 1 ori
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ramomic Vin 12 Feb 2010, 1:11 am

Buna seara fetele dragi kiss .
ROXA hai sa dau raport si pe azi wink .
- 2 ochiuri facute cu putin ulei (am uns doar tigaia), 50 gr.carnaciori de curcan facuti la teflon, o felie branza alba daneza (asa parca ii spune), o felie paine SM, un castravete murat. Toate astea le-am impartit cu Marutza wink .
- un snitel de pui, o bucatica telemea, 5 masline negre - prietena mea cea mai buna e tot din 10 feb. si am sarbatorit-o azi ... noroc ca nu a avut timp sa faca tort si nici eu nu am apucat Merci , ca altfel mai baxam si tortulet. Am baut si o gura de cola si un pahar vermout.
- un ciocanel de pui cu orez basmati
- 2 patratele cioco diet Ritter
Fetelor mie mi se pare ca mananc destul de multicel, dar ma straduiesc sa ma conformez regulilor referitoare la indicii glicemici, fie ca e vorba de o faza de slabire sau una de diversificare (dupa cartea pe care o am), dar macar sa nu o iau razna din nou cu mancatul wink .
Ce intortocheat ma exprim la ora asta lol! . Sunt cam obosita ... incerc sa ma limitez la o cafelutza pe zi si o fac si pe asta in amestec cu cafea decaf., asa ca sunt cam zurlie zilele astea cyclops .

ROXA interesanta tema de discutie pe maine wink ... se vede ca faci ceva ce iti place si ma bucur pt.tine pupi .
ARIME am tot uitat sa-ti spun ca ti-ai "tortelit" o adevarata opera de arta love . Imi plac de mor si culorile, iar despre lacrimioare nici nu are rost sa mai spun. Este super tortuletul pupi ... imi amintesc anul trecut de ziua Raisei ne-ai facut o surpriza placuta cu tortuletul Smile si acum esti experta in adevaratul sens al cuvantului. Se vede ca faci totul cu pasiune. Astept cu nerabdare poze de la petrecere ... mi-e dor si de Raisa hug .
CRIS pupici lui Andreiutz pupi.
ALINUTZA ati luat fratior pt.Vanny? Este asa dragalas micutzul Smile .
JULIENNE in urmatoarea zi dupa ce m-ai intrebat de placintele acelea, mi-a aparut mama cu 2 acasa pofta ... abia m-am abtinut sa nu le devorez. Gandul mi-a zburat la tine prietenie .
Ma pun la somn acum ca deja vad stelute cascat ... parca vad ca iar ma invart in pat pana ma dor toate oasele Suspect .
VA pup fetele pupi prietenie


Ultima editare efectuata de catre ramomic in Vin 12 Feb 2010, 1:20 am, editata de 2 ori
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Vin 12 Feb 2010, 1:13 am

cred ca e o tema faina ce ai ales..asa se pot exprima liberi,pot invata lucruri de care ar avea nevoie intr-o conversatie.
cind am venit aici,am facul english as a second language(defapt a treia la mine)si aveam teme din astea si noi..plus altele.daca te intereseaza ma uit prin hirtoabele mele si iti spun ce mai faceam..

am mincat,a fost buuuun!

pe azi cam 1450 calorii!


ramo,minca una pt mine ca nu se pun caloriile.vai bune erau placintele alea....mammamamamamaaaaaaa!mai era ,in centru,pe linga central un mag cu covrigi..si de aia mi-e dor.si de pufuleti si de eugenii si de muulte.ccind merg acasa ma tem ca o sa ma ingras de la atitea bunatati!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Roxy Vin 12 Feb 2010, 1:20 am

Hei, Ramo !
Mie nu mi se pare mult ce mananci tu. Nu poti zice ca sa ai trei mese mari si late, adica consistente. Plus ca mai imparti si cu Maruta.

Juli, orice sfat e binevenit, dar in masura in care timpul iti permite. Daca poti sa cauti, eu ma bucur. Cat timp voi ati scris, eu am dat edit la mesajul meu anterior. Scriam despre waldorf. oricum eu sper sa se concretizeze si cursul de la universitate macar din toamna. Si atunci prefer varianta asta decat cea cu gradi.


Ultima editare efectuata de catre Roxy in Vin 12 Feb 2010, 1:22 am, editata de 1 ori
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ramomic Vin 12 Feb 2010, 1:21 am

ROXA mie mi se pare ca cel mai bun mod de invatare a unei limbi straine e conversatia. Eu, desi pot spune ca stiu limba engleza, am o mare problema cu vorbitul ... la scoala, la nivelul la care se faceau limbile straine cand am invatat eu, nu prea am avut ocazia sa conversam Rolling Eyes, asa ca la examenul de competenta lingvistica cand am terminat facultatea, la proba orala, mi s-a parut suuuuuuuper ciudat sa ma aud pe mine vorbind in alta limba decat romana.
Iar m-am exprimat tare alambicat boo ...
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 17 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 17 din 30 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB