Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 EmptyAstazi la 7:38 pm Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 EmptyAstazi la 7:35 pm Scris de LRodica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 EmptyAstazi la 7:30 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

+16
miki72
Giobsy
kisslandia
mady85
avr_dana
Roxy
livia1981
ramomic
alessia
juliennej
deiutza23
ana_bela
dana_mi16
crixuta
andreea_2008
arime
20 participanți

Pagina 30 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Dum 07 Mar 2010, 2:41 pm

Buna fetelor Smile
Eu mi-am reluat activitatea de cantarire zilnica, am scazut sub 70 de kg, putin, dar am schimbat prefixul !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Traiasca mancatul atent, alaptatul si noptile nedormite Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de deiutza23 Dum 07 Mar 2010, 7:32 pm

buna seara fetelor si o sapt frumoasa de maine incolo,la noi tot asa e un frig de crapa pietrele si se zice ca din 10 se face si mai frig Sad .
CRIS o sa mai dai ceva kg jos acum la inceput si apoi mai stagnezi si tot asa,depinde doar de tine,eu la un mom dat nu am mai putut slabi ca la fel ca si Anei mi se facea o foame groaznica dupa alaptat si chiar am mai pus la un mom dat 3 kg,dar tu esti mai ambitioasa decat mine,asa ca o sa reusesti mai bine ca mine.
eu de marti ma apuc si eu de Rina si te rog Ramo sa-mi spui si mie cat mai multe detalii care ti se par impiortante si te rog sa scri meniul zilnic sa ma inspir.tu marti la ce zi esti?
mai vb,va poop si LA MULTI ANI de 8 martie si sa fiti fericite si iubite.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de livia1981 Dum 07 Mar 2010, 8:18 pm

Fetelor m-as baga si eu la dieta de 90 zile, dar nu stiu cat si daca o pot tine Sad nu stiu ce-i cu mine.
Ramo si eu am tinut-o anul trecut in martie, am dat 4 kg jos atunci. Am zis ca ma reapuc dupa Pasti, dar n-am mai tinut nimic. Mie mi se parea destul de accesibila, pt mine e cea mai usoara dieta, dar e tare greu sa ma reapuc.
Poate ma ambitionez si eu cat de cat ca vine vara si nu se mai poate. Va tin la curent.
Pup!
kiss

La multi ani de 8 Martie!
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ana_bela Dum 07 Mar 2010, 8:54 pm

Liviaaaaa, mi-a fost tare dor de tine. Sa ma intri. Sa ne mai povestesti de Stefan si sa ne pui poze. Tre sa-mi fac timp odata sa vin la Timisoara numai pentru vizite si atunci sigur nu o sa scapi de mine. pupi

Nah, de maine la dieta cu mine ca nu se mai poate. Vreau un SB 2, dar paine doar dimineata si fructele la gustarea de dimineata. Sper sa ma tina de data asta si pana la vara sa ajung si eu la 65 kg.

Cris, felicitari pentru schimbarea de prefix.

Ramo, eu zic sa incerci dieta si cred ca o sa reusesti.

Deiutza, tu ce tii acum?

Juli, tu oricum esti o slabuta.

Va pupacesc.
Danutele, Andreea, Arime???? Unde umblati?
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de alessia Dum 07 Mar 2010, 10:25 pm

Buna fetelor!

LA MULTI ANI DE 8 MARTIE!!! Sa aveti o primavara superba si sa fiti iubite. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

CRIS,felicitari pt slabit;DEEA bafta si tie la dieta.

Eu sunt pe la bucatarie;faca ardei umpluti(fara carne,cu orez brun,ciuperci,ceapa verde ,morcov).
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Dum 07 Mar 2010, 11:20 pm

Deiutza, ce sa zic, si mie mi-a fost frica ca o sa am fomitze din alea groznice. Din fericire nu mi-e foame mai mult decat unui om normal. Cu lichidele mi-a fost mie naspa, sete de as bea apa non stop, iar la inceput cu furia laptelui beam f putina ca stiam ca datorita lichidelor iti creste "productia" de lapte.
Acuma ca mi-am revenit recuperez si bag apa la greu.
Ca sa nu mai zic ca nemaiapasandu-mi cel mic pe vezica, e o binecuvantare sa bei apa dar sa nu fugi la baie imediat Smile.
Noapte buna!!!!!

Da-da-da
LA MULTI ANI de 8 Martie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kiss kiss kiss
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ramomic Lun 08 Mar 2010, 1:01 am

La multi ani fetele kiss pupi hug Flowers .
LIVIAAAAAAAA pupi pupi pupi ... hai la Rina's si tu Smile . Vad ca suntem mai multe interesate de dieta asta Merci . Ce mai face Stefan love ?
DEIUTZA eu marti am zi de carbs ... seara cred ca merg la papanasi pofta. Pe vineri imi ajunge cartea si am inteles ca sunt retete pt.fiecare zi wink . Daca vreti o sa vi le scriu si voua Smile .
CRIS si eu eram insetata rau cand alaptam. E foarte bine sa bei multa apa bine ajuta si la alaptat si la slabit wink . Pup Andreiutz hug .
ALESSIA te-ai apucat deja de dieta 3+3?
Eu sunt cu ciclonul pe cap, asa ca nu ma mai cantaresc o vreme ... poate pe joi-vineri wink .
Raport pe azi:
- 2 felii pomelo (120 gr), o banana maaaaareee (175 gr)
- 2 pulpe superioare (160 gr), broccoli si conopida fierte (200 gr total), salata de varza (150 gr), 60 gr.paine SM
- pulpe dezosate la gratar (150 gr.), salata de varza (250 gr.)
---------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL: 1272.3 calorii, 97.6 proteine, 52.5 lipide, 109.1 carbohidrati, 19.3 fibre

Maine gatesc iahnie de fasole ... la pranz o mananc cu o felie de paine SM si muratura, iar seara fara paine. Pe marti am chef de placinta/clatite cu ciuperci. Le voi face din faina cu IG mic (slabesti mancand), dupa o reteta de pe siteul Rina's (acolo sunt clatite, dar eu cred ca fac placinta ... ramane sa vad ce chef am de gatit wink ).
DEIUTZA eu si pana acum am scris zilnic ce am mancat si o voi face in continuare.
Va pup fetele si ma bag in pat ca ma cam supara foamea lol! .

PS: JULIENNE ce e ala orzo? Question Am gasit niste imagini pe net si imi seamana cu niste paste ce le-am gasit la un magazin turces. Daca e vorba de alea, maine merg sa cumpar si poimaine cred ca inlocuiesc placintele/clatitele wink . Daca e voie din asta, inseamna ca e voie si cus-cus pofta , asa-i?

Noapte buna pupi prietenie .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Lun 08 Mar 2010, 2:09 am

seara buna !

ramo-orzo sint un fel de paste.sint asa,sub forma bobului de orez,dar mai lunguiet!eu il faceam asa:in o lg de ulei de masline,punea o lg de sos de rosii,taiam 2-3 cepe verzi ,un ardeu rosu si le calesc toate.mai adaug un pic din apa in care le-am fiert si pun peste.sint suuuper bune si light.

cris-bravo pt slabit.
livia-mai treci pe aici.
alessia-tu ce dieta tii?
ramo-dupa pasti s-ar putea sa ma alatur si eu pt 90 de zile.

o saptamina faina tuturor!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 08 Mar 2010, 9:13 am

neata fetelor
ce ma bucur ca ati intrat mai multe kiss

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 08 Mar 2010, 9:57 am

neata fetelor,am gasit cartea RINA 1 SI 2 pe un forum,nu stiu dc am voie sa scriu unde,RAMO tie iti trimit mp cu link-ul,cine mai vrea sa spuna.

mi-am amintit,RAMO sa sti ca IRINA REISLER a avut cam acum 2 ani 100 de kg si acum are 56 de kg,deci a slabit 44 cam in 2 ani,arata super acum.


am citit in carte(Rina) ca e voie cus-cus si in loc de tort putem manca napolitane sau biscuiti sau cornuri,batoane covrigi sau salatini dc vrem ceva sarat,doar seara tre neaparat sa mancam cele 4 buc cioco neagra,e faina dieta asta,iti da multe retete ce pot fi gatite pt toata familia,abia astept sa incep de maine Smile .
si RAMO dc nu te saturi cu fructe crude poti face compoturi sau fructe coapte in cuptor sau sotate intr-o lingurita de unt.
pana la 12 se mananca fructe si din 2 in 2 ore,zice ca neaparat sa nu ne infometam sa mancam portii mai mari la inceput dar sa nu ne fie foame si in ziua de proteine sa avem 4 ore dist intre mese,la carbi si amidonuri 3 ore si la fructe 2 ore,cina si pranzul sa fie intre 12 si 20 si dupa ora 20 doar apa.in zilele de fructe se mananca si nuci,seminte,alune si fructe uscate.e super cartea.


Ultima editare efectuata de catre deiutza23 in Lun 08 Mar 2010, 10:30 am, editata de 1 ori
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 08 Mar 2010, 10:05 am

eu mai vreau Smile sunt curioasa sa vad si eu ce si cum
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 08 Mar 2010, 10:33 am

am trimis hug .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 08 Mar 2010, 10:43 am

multumesc pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 08 Mar 2010, 10:49 am

si dc nu ti dieta,dar macar sunt retete tare faine si usor de facut,simple,care nu ne pot face decat bine,ca macar e mancare sanatoasa Smile .

azi e a 32- a zi de la ultima M,ma doare burta si spatele,sunt super umflata si mor de nervi ca nu vine o data.oricum si azi am tot 60,7 kg,deci consider ca plec de la greutatea asta si maine la dieta,ca maine dc retin apa sigur am mai mult si nu se pune.


Ultima editare efectuata de catre deiutza23 in Lun 08 Mar 2010, 10:57 am, editata de 1 ori
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 08 Mar 2010, 10:56 am

dap, o sa ma uit peste ea mai incolo sau maine. sapt asta sau cel tarziu de luni intru si eu la dieta wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Roxy Lun 08 Mar 2010, 11:02 am

Neata !

LA MULTI ANI din tot sufletul si cu muuuult drag ! Sa aveti o zi deosebita !

Eu sunt pe acasa azi, asa ca o sa mai intru. Ce program aveti de 8 martie ? Noi o sa iesim diseara putin, dar pana atunci sunt prin zona. Sa-l vedeti pe Tudor in dimineata asta ce nedumerit era ca e ziua mea, adica " unde e toltul?", "mami, nu este tolt cu la multi aniu, nu este ziua ta" rade
Deci daca nu-i tort, nu-i valabil.

Deiutza, te rog, trimite-mi si mie pm ca sunt curioasa si eu.

Ramo, vad ca esti tare hotarata. Eu peste o luna am o nunta din partea sotului, rude fff apropriate. Nu vom sta noi la petrecere pentru ca asa e situatia, dar tot vom merge la alea-alea... si9 ma gandesc cu ce o sa ma imbrac ?

Livia pupi Ma bucur ca mai dai cate un semn. Hai mai des !
Ana, cum e Iannis ? Voiam sa va intreb pe tine si pe Deiutza, cum e cu gradi la program scurt. SUnteti multumite?

Andrica pupi

Julienne, ce bine ca ai putut rezolva cu maisina. Acolo toate merg mai repede.

Cris, felicitari pentru kg. Nu stiu ce sa zic, si eu cam tot asa ca tine am fost, am slabit in primele doua saptamani, apoi a inceput foamea si.....

Va pup pe toate ! kiss
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 08 Mar 2010, 11:10 am

kiss roxy
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 08 Mar 2010, 11:19 am

am trimis hug .
Sori e in al 3-lea an de gradi cu program normal,mie imi convine ca sunt acasa,dc as lucra ar fi altfel,de la toamna il dau si pe Edy,sper sa fie bine ca el e mai mamos.
ai putea sa incerci si tu Rina,chiar dc ai nunta,nu e mare bai dc mai trisezi 1 zi,important e sa o continui dupa.acum cate kg ai,cat scrie la ticker?
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de livia1981 Lun 08 Mar 2010, 11:56 am

Sunt prin preajma fetelor, doar ca pe langa dieta.
Stefan e bine, multumim de intrebare. Cu vorbitul stam mai prost, nu zice decat ce vrea sau ce-l intereseaza pe el, in rest toate sunt "aia". Mai mult vorbeste pe "limba stefaneasca" Smile numai el stie ce zice.
Eu azi trebuia sa fiu la work, dar "ca cadou" de 8 Martie, m-au trimis acasa, nu prea avem de lucru. Pt azi mi-am propus ziua de fructe, dar daca am venit acasa am renuntat la ea si am mancat altceva, acum urmeaza sa incep de maine cu proteine, nu stiu care maine zid
kiss
Ps Ana abia astept pupi
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 30 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB