Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

+16
miki72
Giobsy
kisslandia
mady85
avr_dana
Roxy
livia1981
ramomic
alessia
juliennej
deiutza23
ana_bela
dana_mi16
crixuta
andreea_2008
arime
20 participanți

Pagina 14 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Vin 05 Feb 2010, 10:13 am

Neata fetelor Smile
Ramo, pt fratior cred ca tre sa dai comanda la sotz :D.
Julienne, reteta ta e in genul la retele alea faine de le mai incercam noi la SB si ne molipseam toate, faceam dupa aia si mancam un topic intreg :D.
Cand ma gandesc ca o sa ma apuc iar sa imi storc creierasii cu ce mai fac de mancare....desi de multe ori imi este dor de vremurile cand papam putin si sanatos si eram slabutza...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 05 Feb 2010, 10:21 am

neata fetelor pupi
eu am treaba azi asa ca nu o sa apuc sa stau de vb cu voi, week-end cat mai frumos si vb luni
va kiss
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de deiutza23 Vin 05 Feb 2010, 12:35 pm

buna ziua fetelor.
eu aseara am avut cera mai rea zi de munca din toata viata mea,eram super hot sa-mi dau demisia,dar nu pot sa ma gandesc doar la mine,mai tre sa ma gandesc si ca avem nevoie de banuti,asa ca din pacate tre sa las de la mine si sa rad chiar dc ma doare.
sper sa pot ajunge intr-o buna zi cat de cat indiferenta sau macar sa nu ma mai gandesc atat ca nu-mi face bine deloc,pe microbuz aseara imi venea sa plang de abia m-am abtinut,cand am ajuns acasa nu am mai putut sa plang sa ma descarc si nici azi nu pot,am o durere interioara dar ma enerveaza ca eu plang tare greu si nu ma pot linisti.
n-m mancat nimic la lucru,asa ca azi am 57,2 kg si e si prima zi de M,ma mir si eu de asa o greutate la ciclon.
va poop pe toate si mai vb.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Vin 05 Feb 2010, 12:52 pm

Da ce s-a intamplat Deiutza Sad ?
Sa stii ca nu cred ca nu exista momente naspa la serivici pentru fiecare dintre noi. Mie mi s-au intamplat lucruri naspa la fiecare job, ar fi ciudat sa nu fie asa. Important e sa luptam pt noi si sa facem cum e mai bine. Uneori mai lasam de la noi, uneori nu, dar depinde cat de mari sunt sacrificiile facute...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de deiutza23 Vin 05 Feb 2010, 1:11 pm

ma enerveaza ca oricat am munci niciodata nu e suficient,nu conteaza ca noi ne facem treaba noastra si o mai facem si pe a altora,dc nu facem TOT ce mai e de facut nu e bine,nu conteraza ca stam peste program,ca facem tot ce ni se cere,ca stim sa facem oricfe,ca ne implicam,dc avem 1 singura zi mai proasta si nu facem cat cred ei ca ar trebui de repede,nu mai conteaza toate celelalte zile,se vede doar asta una,restul se uita.
si eu chiar muncesc,nu-mi place sa trag mata de coada si chiar cred ca fac si bine ce fac si fac si suficient de mult.
dar altii nu vor sa vada asta,ca dc ar vrea sa vada chiar ar vedea Sad .
trec ele toate,dat tre sa fac cumva sa devin imuna si nu stiu cum.

am mancat 3 linguri de pireu cu 2 ficatei pane si simt ca pleznesc,alta data mancam dublu si tot as mai fi mancat,nu stiu care-i treaba,dar ma bucur ca e asa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Vin 05 Feb 2010, 1:37 pm

Da, e cam nasol cand nu ti se recunosc meritele, clar....
Probabil la voi e naspa din cauza ca s-a micsorat nr de angajati, cred ca e inevitabil....probabil si sefii vostri sunt disperati ca trebuie muncit la greu pentru a-i acoperi si pe ceilalti si daca reactioneaza naspa, reactioneaza din disperare ca n-o sa acopere tot volumul de munca, desi sunt constienti de ceea ce faceti voi.
Cred ca e una din problemele crizei.... Sad
Pe de alta parte, niciodata cei de mai sus, nu vor sti exact cat de greu e pentru voi, chiar daca vor aprecia partial....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ramomic Vin 05 Feb 2010, 3:58 pm

juliennej a scris:ramo,da,vinetele la cuptor sint alea cum ai facut tu si alina..
interesanta dieta asta,dar tre sa stii indicii fiecarui aliment pe care il maninci.
doamne,doamne cit ne chinuim noi,femeile si ei,barbatii,n-au treaba cu din astea.
o zi faina tuturor!
JULIENNE, in general legumele si fructele au indice glicemic scazut sau foarte scazut (sunt mici exceptii ca de ex.pepenii care au Ig mare, dar se pot consuma cate 2 felii, dar la mese fara grasimi sau separat ... desi au Ig mare, efectul lor asupra glicemiei este mic) + bananele se stie ca au Ig mare si in general sunt interzise cam in orice dieta.
Orezul se inlocuieste cu cel basmati si/sau salbatic .... Acum tot scriu idei care imi trec prin cap wink . Ideea e ca ea nu da valori ale Ig ci doar spune daca sunt mici, medii sau mari. Deci valoarea chiar nu ne intereseaza aici pt.calcule ci doar categoria din care fac parte.
Autoarea spune ca cel mai bun mod de a slabi este de a combina proteine cu legume (crude, fierte, la gratar ....).
Am primit fainurile speciale si deja mi-am facut painitza Smile .... mie imi place pofta . Oricum sunt obisnuita cu amestecurile de fainuri bine .

LE: JULIENNE da mai este placintaria aceea (La Cobarzani) si si-au deschis si la Metro ceva, acolo unde era Pizza Hut daca mai sti.
DEIUTZA, imunitate la asa ceva dobandesti in timp, cu multi nervi si stres. Daca reusesti de la inceput sa nu te consumi e foarte bine, daca nu, o sa te consumi o vreme si apoi o sa treaca toate pe langa tine. Am avut si eu perioade din astea si stiu ca e nasol Sad ... aveam un nod in gat tot timpul si mergeam cu groaza la lucru. Pana la urma lucrurile s-au reglat cand "lumea" ( a se citi sefii wink ) a inceput sa ma cunoasca si si-au dat seama ca se pot baza pe mine.
ANDRICA we fain si tie hug .
CRIS pupici tie si burticii pupi hug .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Vin 05 Feb 2010, 5:46 pm

Multumim Ramo Smile, si eu si rechinul cel mic. Asa ii zicem mai nou de la miscarile pe care le face in burtica, ca isi baga o manitza, un cotut, un piciorus, si il taraie pe toata burtica de zici ca iese un rechin din apa love
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de alessia Vin 05 Feb 2010, 7:12 pm

Neata fetele!

Ieri a fost mai bine cu dieta;am adunat aproape 1300 cal.Pe masura ce se duce ciclonul,parca imi mai revin si eu.

Deea,fruntea sus;inceaca sa nu pui la suflet tot,ca tot tie-ti faci rau.Mai ales ca nu cred ca e o prblema personala,e de colectiv si deci nu te implica doar pe tine.

Da,ii luam un fatior lui Vanny;asta o sa fie cadoul nostru de Valentine's Day.Il luam nu lunea asta,ci pe 15 ,a 2-a zi dupa Valentine's.

RAMO,suna interesant cartea;atata timp cat te poti tine de ea ,e f bine .Sper sa slabesti cat mai mult pana la vara si sa ajungi la greutatea pe care ti-o doresti.

DANA....aoleeeeeu....sarmale,cozonaci... nu prea-mi suna a dieta.Cu concursul ce faci???? Dupa ce se termina cozonacul vine ciclonul si ai alte pofte...Cum ramane cu defilatul pe plaja la vara? foame

De luni,cred ca ma reapuc de sport si eu.O sa combin cardio(bicileta si stepper) cu Pilates. Sa vedem cat ma tine...

Pupici fetele si weekend frumos! Andreea,te asteptam de luni.
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Roxy Sam 06 Feb 2010, 10:42 am

Buna, fetele !

Trec doar sa va salut si sa va pupacesc ! SUnt tot pe fuga. Sper diseara sa intru. O sambata frumoasa. Pupici !
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Sam 06 Feb 2010, 11:23 am

Buna fetelor Smile

Eu am venit de la dr, a ramas putin mai in plop, fie nasc pe 18 fie pe 22, in functie de cum ma simt si ce e pe la noi prin maternitate, ca a zis si doctorita ca e o nebunie acuma cu stafilococul, ca s-au autosesizat tot si se fac experimente, mamici lasate cu copilul, mamici care nu au voie cu copilul, pentru a se vedea a cui este vina ca se imprastie nenorocitul asta de virus. A zis ca la cezariana se lasa bb cu mami in salon si m-am linistit.

Pe 15 o sa o sun sa stabilim exact cum facem.

Ideea e ca eu i-am zis ca as vrea sa il fac varsator, adica pe 18 Smile si culmea, ziua ei e tot pe 18, si cred eu ca ar prefera sa lasam pe 22, da o sa vedem.

Cica daca ma opereaza pe 18, ar trebui sa ma interneze de pe 17 si nu vreau sa stau in spital sa ma fac singura la psihic o zi intreaga ca pe acolo, cu griji....ca altfel puteam alege, dar a zis ea mai bine mai lasam putin sa vedem si cum e cu bb si cu situatia in maternitate, ideea e ca tre sa il urmaresc si pe bb, ca daca misca f mult jos, dat fiind ca are cordonelul in jurul gatutului, sa nu se agite f mult ca nu e f bine....

Mi-a mai dat o grija in plus acuma....

Acuma stau ca pe ace, tare e nasol sa astepti, toata viata mea am urat sa ma gandesc la chestii si sa astept sa se indeplineasca ceva, ca imi fac ganduri peste ganduri.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ana_bela Sam 06 Feb 2010, 12:53 pm

Salutare dragele mele.
Mi-e tare dor sa stau la povesti cu voi, dar din pacate trebuie sa ma gandesc la examen. E ultimul si dupa aia nu mai scapati de mine.
Vreau doar sa va salut si sa va urez un week-end minunat.
Cris, despre cordon ti-am raspuns dincolo. kiss
Pupici la toata lumea.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de avr_dana Sam 06 Feb 2010, 1:28 pm

buna fetele

Cris nu te stresa, nu te ingrijora sa nu ti se declanseze travaliul mai repede...si se duc pe apa sambetei toate calculele. LA mine DAvid a venit cu 2 sapt mai repede. Cand o sa vrea o sa vina el fara probleme. Pup la bebe mic pupi

Alessia , stiu ca am pacatuit, dar am si trebaluit muult si poate se mai spala din pacate + ca fac si masaj in fiece seara. DAr parca vad ca nu am nimic in minus, .... off tare greu cu mancarurile astea traditionale.

Ana bafta multa la ex wink
Roxy te asteptam l apovesti
RAmo interesant ce spui tu . Asteptam rezultate :P croseta
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Sam 06 Feb 2010, 1:58 pm

Pai Dana, oricum data stabilita e cu aprox 12 zile inainte. DPN ul meu e 28 feb...
Iti dai seama ca sunt mici ingrijorari, nu stres care sa declanseze o nastere Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Sam 06 Feb 2010, 3:41 pm

neata buna

cris-mai ai putin si vine bebele.cred ca ai emotii de numa...Smile
ieri,praf s=a ales de dieta mea..cu pizza,inghetata si milano..asta e,a trecut si perioada x ,au trecut si poftele(sper)de acu inainte sint cuminte.

azi n-am curs..uraaaaaa!ce fain e sa fii acasa simbata.Smile
o zi faina va doresc!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Sam 06 Feb 2010, 7:07 pm

Asa e Julienne, mi-e sa nu sar in brate la doctorita in ziua operatiei, ca in desenele animate cand pe soricel il urmareste pisica, si sare in ajutorul lui catelul Smile.
Julienne, stii f bine ca odata la catva timp e f bine sa iti iei o zi de pauza si sa baxezi bunatati....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Sam 06 Feb 2010, 10:03 pm

crixuta a scris:Asa e Julienne, mi-e sa nu sar in brate la doctorita in ziua operatiei, ca in desenele animate cand pe soricel il urmareste pisica, si sare in ajutorul lui catelul Smile.
Julienne, stii f bine ca odata la catva timp e f bine sa iti iei o zi de pauza si sa baxezi bunatati....

Smile)ei..lasa ca nu sari..in ro,ai voie sa ai bebele cu tine in salon dupa nasptere?sa-l iei cu tine,daca se poate.sint importante momentele alea..si dupa ce esti bine,tin minte ca am avzut un video cum mamicile isi pun bebeii pe burtica/piept (dezbracati si mama si bebele)si el se tiraste la sin si fac si contactul ala de piele/piele,important.

e un firg,fraaaate...am fost la ikea sa le iau piticlor masa ca sa poata sa spele farfuriile si paharele dupa ce maninca..
imediat plec la tuns.
seara faina tuturor!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de alessia Dum 07 Feb 2010, 7:20 am

Buna fetelor!

Azi cred ca stau mai bine la calorii,desi am cam mancat porcarii azi.

CRIS,nu te mai necaji atat,ca o sa fie bine.Gandeste pozitiv si nu lasa gandurile negative sa puna stapanire pe tine.Cu privire la ziua cand vei naste ,eu zic ca e mai bine sa lasi sa se intample cum zice doctoritza sau cum o vrea D-zeu. Si sora mea gandea ca tine,ca nu prea vroia racushor,ca-s cam sensibili,apoi s-a simtit vinovata ca-l forteaza si-i hotaraste ea destinul. Trebuie sa vina pe lume cand ii este sortit,asa zic eu(e doar o parere).

Julienne,cum te-ai tuns? Poate ne pui si poze.

Noapte buna,pe maine.
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Dum 07 Feb 2010, 12:16 pm

Neata fetelor Smile
Da Julienne, teoretic ti-l lasa in salon dupa ce-ti revii, eu l-as lua din prima zi , (nu stiu cat as fi in stare) dar stiu ca ti-l da din a doua.
Acuma aici in Iasi e o nebunie cu imbolnavirile astea cu stafilococ si fac astia experimente, cica impart mamele in 2: cele care vor sta cu bebei, cele care vor sta separate de bebei, ca sa vada in care grup se imbolnavesc mai multi, si sa vada daca de vina sunt mamele sau personalul spitalului, iti dai seama ce de 2 lei???
I-am zis docotoritei ca eu vreau cu Andrei si a zis ca la cezariana te lasa cu bb, desi mie imi suna ciudat, ca e mai simplu sa te lase la nastere naturala cu ei, nu? O sa vad, dar cred ca daca nu mi l-ar da pe cel mic as fi in stare sa fac depresie, cred ca as suporta multe acolo, dar iese scandal rau de tot daca nu mi se da copilul.
Cred ca o sa fie nasol si cu vizitele, asa mi-e ciuda ca am nimerit perioada asta naspa, a iesit scandal national cu stafiococul din maternitatea de la Iasi, mi-e ca nici sotul n-o sa aiba cum sa-l vada pe cel mic, o sa incercam cu mita, sper sa reusim....
Imi aduc aminte de povestirea unei fete de pe celalalt forum, care zicea ca imediat ce i l-a scos pe bebe, a inceput sa planga si cand i l-a dat in brate si a inceput sa ii vorbeasca, a inceput sa planga diferit, ca si cum ii recunoastea vocea, si se plangea de ce i s-a intamplat ....
Si ca tatal a fost lasat in salon si l-a pus pe bebe pe piept direct pe piele si asa l-a tinut pana a adus-o pe mama, dupa ce si-a revenit. Mi se pare suuuper, dar asta a fost in Franta....
Eu o sa ma duc optimista si sper sa ma fac placuta celor din jur sa nu imi fac probleme, ca si asistentele astea din Romania te trateaza cum au ele chef, chiar daca le dai bani, ma gandesc ca daca stabilesc o relatie buna cu ele, o sa imi indeplinesc obiectivele Smile. De-abia dupa aia le zgarii pe fata shot , daca nu ma ajuta...
Halinutzo, pai oricum nu ma setez pe o anumita data, ca ma consult cu doctorita, asa ca ce-o fi o fi...
Chiar ma gandeam aseara ca totusi era mai bine pe 18-joi, ca daca stabilesc pe 22, si mi-e a naste in weekend dintr-o data, ea isi serbeaza ziua, si am cam pus-o....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de kisslandia Dum 07 Feb 2010, 12:44 pm

crixuta ti-am raspunde si eu ceva legat de ce povestesti, insa vad ca e subiect cu diete aici...nu stiu unde sa scriu... nor oricum daca politica spitalului interzice primele 24 de ore sa stai cu copilul[ exemplu din Bucuresti]..asta e, poti sa faci depresii si sa innebunesti nestiind nimic de copil, pana considera ei ca e ok sa ti-l aduca cu tine in camera nu ai ce face decat sa te adaptezi.
Trecem la "mama si bebelusul", mai scrie acolo si te urmaresc. peace
kisslandia
kisslandia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Dum 07 Feb 2010, 12:55 pm

Nu ai citit bine mesajul meu, nu ma deranjeaza ca in primele 24 de ore nu m-ar lasa, probabil oricum imi va fi greu sa am grija de el, m-ar deranja sa nu am acces deloc la el.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Dum 07 Feb 2010, 7:17 pm

ziua buna!

alina-m-am tuns scurt la spate si mai lung in fata..cam tot asa cu ma tund eu..tare imi place cum ma face tipa asta..
cum sarbatoresti de ziua ta?si..la multi ani frumosi,sanatosi,fericiti! pupi sper ca nu gresesc si ca miine e ziua ta,da?

cris-frumos ce v-a povestit fata din fr..asa ar trebui sa fie si la noi.aici,daca nu vrei sa nasti la spital,o poti face acasa,in mediul tau,fara lumina aia puternica.e mai natural si potrivit pt bebe.

unde sinteti fetelor?aici e frig si se anunta zapada pe miercuri..Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ana_bela Dum 07 Feb 2010, 10:28 pm

Seara buna dragele mele
Am scapat si de ultimul examen. Sper sa fie cu noroc. Smile

Cris, imi dai emotii. Imi aduc aminte de mine ce emotii aveam in spital inainte de a naste. La Edy, fiind si prima nastere nu prea stiam ce ma asteapta, dar la Iannis puteam banui. Tot am avut emotii si la Iannis. Smile

De maine sunt pe baricade. Vreau sa dau jos maca 1 kg saptamana asta. Asa ca daca pap prostii va las sa dati cu biciul.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Dum 07 Feb 2010, 10:38 pm

ana,bravo ca ai scapat si sa fie cu bine!
de acu ,vacantaaaaaa!Smile
i-a trecut piticului raceala?
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Lun 08 Feb 2010, 12:49 am

Ana, bafta la slabit, sufletu` meu de graviduta dolofana e cu tine Smile
Julie, tipa a nascut tot la spital, insa in Franta si s-ar parea ca oriunde in afara de Romania, accentul se pune pe cu totul alte lucruri decat pe mita.
Ultima mea problema legata de spital este ca tre sa dau bani la asistente, anestezist si doctorita care o asista pe doctoria mea inainte de operatie ca sa am parte de tratament bun, si e cam naspa, una la mana ca tre sa fac in asa fel incat sa ajung acolo cu halat pe mine, sa pot separa banii in buzunar sa ii am pregatiti, 2 la manai e naspa ca eu tre sa merg cu ochelari, ca altfel e jale, nu mai vad nimic si pe nimeni, si n-o sa stiu cui sa ii dai banii si o sa bajbai de nebuna.....ziceti si voi frate la ce ma pot gandi eu, sper sa fie ok...
Si intr-adevar, maine e ziua Halinutzei, pe 8 feb Smile Smile Smile

La Multi Ani Alina, tot ce iti doresti tu alaturi de sotul tau si de cei mici - za little dogs adica Smile - si lucrurile astea sa se petreaca unde vreti voi, in Hamerica si mai apoi in Romania.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 14 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB