Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 EmptyMier 08 Mai 2024, 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

+16
miki72
Giobsy
kisslandia
mady85
avr_dana
Roxy
livia1981
ramomic
alessia
juliennej
deiutza23
ana_bela
dana_mi16
crixuta
andreea_2008
arime
20 participanți

Pagina 15 din 30 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ramomic Lun 08 Feb 2010, 12:55 am

Buna fetele kiss .
ALINUTZA LA MULTI ANI FERICITI!!! Sa ai parte de multa fericire in viata alaturi de dragutzii tai si sa fi la fel de frumoasa peste n-zeci de ani.

Eu cu dieta sunt asa si asa boo ... ieri am fost la tara si am mancat 2 sarmale (la mese diferite) + carne de porc destul de grasa, cu paine; am baut si vreo 2 pahare de suc cu zahar. Dimineata aveam 86.9 kg.
Azi am mancat asa:
- 2 cremwursti din piept de pui (100 gr)
- mancare de varza, 2 linguri vinete a la JULIENNE pofta (imi plac tot mai mult de fiecare data cand le fac) si o pulpa de pui superioara facuta la cuptor
- 2 lipii facute din premixul special, o pulpa pui, salata de varza, un dresing facut dupa o reteta a lui Jamie Oliver (rosii, usturoi, busuioc, ulei de masline, otet balsamic, sare, piper, boia iute)
- 2 felii chec facut tot din faina speciala, cu fructoza in loc de zahar si cu iaurt 0.1% .
Azi am avut chef sa testez fainurile, dar de maine nu mai abuzez lol! . Incerc sa tin o faza de slabire de 14 zile, dar nu stiu daca reusesc tinand cont ca inca ciclonul se lasa asteptat (a intarziat deja o saptamana).

Maine dimineata ma cantaresc pt.concurs ... sunt sigura ca voi avea ceva in plus Neutral .

CRIS nici nu am realizat ca mai sunt doar cateva zile pana la intalnirea cu Andreiut love .
Eu nu am citit faza cu stafilococul de la maternitatea din Iasi, dar merg sa caut sa vad despre ce e vorba.
La clinica la care am nascut eu se tot vorbea despre o bacterie care afecteaza copilasii. Si cica au renovat spitalul si tot degeaba ... se spunea ca ar trebui daramat din temelii ca sa scape de bacteria respetiva. Nici in ziua de azi nu stiu ce fel de bacterie o fi fost, dar Marutza sigur nu a luat nimic de pe acolo. Asa ca nu te stresa ca nu e obligatoriu sa aveti "patanii" prin spital. Cat despre lasatul bebelului in salon cu mamica ... o verisoara de-a soacrei lucreaza la clinica la care am nascut si mi-a sugerat sa dau "ceva" asistentelor de la copilasi sa o mai tina o noapte acolo pe Marutza (sa imi revin si eu putin) dar am refuzat-o. Nu stiu daca as fi fost impacata cu gandul asta ... oricum eu nu am dormit aproape deloc cat am stat la maternitate, asa ca macar am avut ocupatie lol! .
Iar cu vizitele a fost un cosmar de-a dreptul cyclops ... in afara de mama si sotul nu aveam chef de nimeni. Ei intrau cu "spaga" ca altfel nu se putea si stateau 10-15 minute. Pt.restul vizitatorilor trebuia sa merg in sala de vizite (erau 2, una intr-un capat al spitalului si una in celalalt ametit), care mi se pareau la un km de salon. Si am facut un milion de ture pana acolo si inapoi, mai ales ca si ziua mea am prins-o tot la clinica si multi au venit de 2 ori. A fost si cand am mers dintr-o parte in alta a spitalului ca nu stiam unde am fost chemata zid . Horrrooorrrrrr. A patra zi deja sunam pe toata lumea sa nu mai vina la mine ca ma externez si ne vedem acasa, dar ghinionul meu ca nu am reusit sa fiu acasa de ziua mea ... asa ca am continuat cu plimbarile rock . Aveam calcaiele crapate de la atata stat in picioare. In sala de vizite erau doar banci din acelea de lemn si eu stateam in picioare de frica cusaturii, mai ales ca aveam un exemplu recent de ce se intampla daca nu ai grija cu asta Rolling Eyes .
Parerea mea e ca cel mai bine ar fi sa eviti vizitele, mai ales daca nu lasa vizitatorii in salon. Sa te viziteze doar cei care te pot ajuta cu ceva ... altfel e prea mare efortul, mai ales ca tu nasti si cu cezariana. Asta ti-o spun din experienta boo .
Hai ca mai vorbim fetelor ca iar va ametesc de tot peace .

PS: JULIENNE cum procedezi cu spalatul vaselor cu piticii? Eu daca o las pe Mara imi inunda toti vecinii. Am lasat-o la chiuveta inainte de Sarbatori si a fost JALE lol! .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Lun 08 Feb 2010, 1:34 am

seara buna!
cris-poate ai noroc si nu trebuie sa dai bani.
nu stiu,nu mi se pare corect sa dia bani pt un serviciu pe care ei ar trebui sa -l faca oricum..dar ,na,asta e ...

ramo,pt copii ,le -am luat 2 masute joase,de cafea,de la ikea si 2 lighenase,unul pt spalat si unul pt limpezit.o sa le pun pe masute cu apa in unul cu sapun de vase si in celalalt apa limpede..si gata treaba...a ,am mai luat si un uscator de vase..
o sa fac miine poze cu toata instalatia...asta daca omul de intretinere mi-a instalalt masutele peste weekend.
si copiii iubesc sa se joace in apa...daca o lasi la chiuveta,spue-i ca apa nu trebuie sa fie data prea tare din cauza vecinilor.stabileste-i tu cit de tare sa mearga si daca nu e de acord ,ii spui ca trebuie sa o inchida.
daca o da pe jos...aici e mai greu,atunci fa instalatia cu 2 lighenase la nivelul ei.

pe azi 1230 calorii si imediat sper s-o iau si la sport.
ramo de iti place pestele ,fa reteta aia de cod cu un pic de maion si bread crumbs.e yammmmmmmmmmy:)

o saptamina super tuturor!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 08 Feb 2010, 9:21 am

neata fetelor

alinutza LA MULTI ANI si tot ce iti doresti, sa ai parte de tot ce e mai bun kiss
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ana_bela Lun 08 Feb 2010, 9:33 am

Neatza la toata lumea
Iannis inca tuseste. Nu mai e asa de rau, dar inca tuseste. Sper sa reusim sa scapam de tuse ca sa facem vaccinul.
Abia ma recuperez dupa sesiune. Azi o sa am zi de somn. Profit ca e mama la mine si mai sta ea cu Iannis.
De maine incep sa ma agit cu ultimele pregatiri inainte de binecuvantarea lu Iannis. Trebuie sa merg la restaurant, la cofetaria care-mi face tortul, la firma care aranjeaza sala etc. Nu va mai plictisesc cu toate astea.
Sper ca urmatoarea duminica (in 21) sa ajungem la Felix, ca sa ma relaxez cu adevarat, nu prea tare ca mai am o restanta.
Nah, ca v-ma innebunit cu problemele mele.
Va pup si va doresc o saptamana minunata.
Trec si pe la concurs sa vad ce ati facut.
Azi e prima zi de dieta si la mine. Sper sa mearga. zid
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Lun 08 Feb 2010, 10:20 am

Of, am scris ditamai mesajul si l-am pierdut....of...
Ana, sanatate la bebel, nu te mai stresa cu examenele si profita de momentele frumoase cu familia, binecuvantarea lui Iannis si vacanta, restul is mai putin importante Smile hug .
Julie, nu cred ca e important faptul ca dau bani, ci important e sa iesim din spital sanatosi, mai ales bebe, si sa poata si tati sa ne mai vada, ca sigur s-ar simti rau de tot daca ar fi tinut tare la distanta.
Ramo, eu o sa ii invit pe toti sa vina acasa la noi, ca nu vreau sa imi vina rau umbland pe scari prin maternitate, sau stand jos la parter in frig doar ca sa port discutii ce pot fi purtate si acasa.
Nici nu se pune problema in primele zile, am nevoie doar de sot si de mama care va veni la timpul cuvenit la Iasi.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ana_bela Lun 08 Feb 2010, 11:32 am

Cris kiss
oricum, in primele saptamani o sa fi foarte obosita si nu prea o sa-ti arda de vizite.
Juli, asa e in Ro, trebuie sa dai banutii astia, din pacate. Sad
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de avr_dana Lun 08 Feb 2010, 11:51 am

Alinutza
LA MULTI ANI fericiti si sanaotsi. Sa ramai mereu asa frumoasa si cocheta pupi
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ana_bela Lun 08 Feb 2010, 1:15 pm

Alinuta, LA MULTI ANI cu sanatate si bucurii!!!! kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de livia1981 Lun 08 Feb 2010, 1:26 pm

Alessia La multi ani si multa, multa sanatate, sa ai o petrecere frumoasa!

birthday

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Roxy Lun 08 Feb 2010, 6:44 pm

Alessia, un sincer LA MULTI ANI si din partea noastra insotit de pupicii dulci ai lui Tudor ! Sa fii fericita, iubita, mereu vesela si sa ai parte de sanatate si noroc. pupi
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de ramomic Mar 09 Feb 2010, 1:26 am

Buna fetele pupi hug .
Raport:
- 2 linguri vinete a la JULIENNE, un bol ciorba de fasole verde, 2 ardei iuti, 60 gr.paine SM
- 2 felii chec dietetic (cu fructoza si faina speciala)
- pasta de branza ungureasca, piept de pui natur, ardei, rosii
- 50 gr.pasta de cacao cu vanilie Sly (fara zahar of course)
Azi am baut pe langa ceaiurile de zi cu zi si 500 ml suc de mere (fara zahar adaugat), dar tot nu mi se pare ok.
E si prima zi de ciclon azi, asa ca nu tine cantarul cu mine Rolling Eyes . Incerc sa nu ma mai cantaresc cateva zile si sper sa mananc macar ca si azi. Greu m-am abtinut sa nu mananc si mai multe prostii zid .

ANA eu doar Eurespal i-am dat Marutzei pt.tuse ... sanatate multa lui Iannis hug . Asteptam poze de la marele eveniment si iti doresc sa-ti iasa mini-vacanta la Felix exact asa cum iti doresti pupi .

Va pup fetele si mai vorbim. Sper din suflet sa treceti mai des pe aici pupi prietenie .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Mar 09 Feb 2010, 1:46 am

seara buna

ramo,ai mincat frumos dar nu i cam putintel?

ana-sanatate lui iannis si vacanta faina!

si noi meregm weekendul urmator in vermont,la ski,de simbata pina luni.de abia astept..sint obosita si fara chef de nimic.

raport pe azi-o cupa cottage cheese cu 2 crackers
prinz-salata din piept de pui,2 artchockes,4 masline,o ceapa verde,usuroi ,sos facut din o lingurita de mustar dijon si otet balsamic.f gustoasa a iesit salata asta..
gustare-2 crackers cu peanutbutter,f puitn soy milk si o feliuta de ceva asemantaor cu toba romanseasca,dar nu asa gras.
cina-o salata dintr-o conserva somon(180)conopida facuta la abur si apoi facuta piure cu usturoi si o lg ricota +avocado

totalul cam 1300/1400...
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Mar 09 Feb 2010, 9:32 am

Neata fetelor Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 09 Feb 2010, 9:56 am

neata fetele
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de arime Mar 09 Feb 2010, 11:09 am

Ziua buna tuturor! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Alessia vin cu intarziere cu urarile [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
La multi ani, sanatate multa si sa fii fericita alaturi de sotul tau si sa va mearga bine mereu! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 09 Feb 2010, 11:15 am

arime ce tort frumos ti-ai facut pt maine wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de arime Mar 09 Feb 2010, 11:26 am

andreea_2008 a scris:arime ce tort frumos ti-ai facut pt maine wink

merci frumos Andreea, de mult imi doresc tortul asta si a sosit momentul sa ma rasfat cu un tort [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 09 Feb 2010, 11:33 am

cred ca e si tare gustos pofta
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Roxy Mar 09 Feb 2010, 5:50 pm

Salutare, fetelor !

Arime, am vazut si eu tortul... nu pot spune decat ca e SUPERB si cu siguranta il meriti. Sper sa petreci o zi frumoasa maine.

Alessia, te asteptam sa ne spui cum a fost de ziua ta.

Cris, draga de tine, stiu ce e in sufletul tau acum. Mai e putin si vine Andrei. Sa fii tare pentru el si sa ne tii la curent cu orice miscare. Cu sistemul din spitale cam asta e. Am uitat sa va zic atunci cand v-am povestit despre nasterea lui Tudor ca atunci cand m-a dus asistenta aia zapacita la sala de nasteri nu m-a lasat s aiau halatul si banii pentru anestezista ii aveam in mana, tineam pumnul strans. CHiar a fost aiuea, in situatia aia, cu toate emotiile si stresu de rigoare, ma mai stresam si sa gasesc momentul oportun sa ii dau anestezistei banii. Cand am intrat in sala era lume buluc acolo si m-au si suit pe masa, eu tot cu banii in pumn. Si a sarit anestezista la o mana sa ma imobilizeze si o alta asistenta ce o cunosteam la cealata mana. A vazut banii, i-a luat si a facut ea "onorul" chiar aiurea a fost ...daca nu o cunosteam pe asistenta ea si mai aiuea. Asa ca eu iti sugerez sa ii dia banii la anestezista inainte. Precis o sa vina sa iti puna niste intrebari despre backgroundul tau medical si atunci profita chiar de e lume prin jur. Cu siguranta e un moment mai bun decat in sala.

Ramo, vad ca te-ai pus serios pe treaba. Sper sa ai succes cu dieta asta. EU ma abtin de la dulciuri, cola, paine. In rest gatesc cam ca de obicei. De cand e Tudor, mancam oricum mai sanatos. Fara prea multe prajeli etc. oricum problema mea e mancatul asta dezorganizat, sunt tot pe fuga, pe drumuri si ciugulesc, uneori prea mult, alteoi prea putin.,.

Ana, ai grija de tine si de bebei. Sanatate multa lui Ianis ! In ce priveste binecuvantarea, sunt sigura ca va iesi bine, important e actul in sine. kiss Asteptam pozele.

Eu am fost azi sa depun dosarul lui Tudor la gradi la care ne-am hotarat. Atatea drumuri si atatea discutii am purtat in ultimele saptamni ca sa ne hotaram ce facem cu gradi. Teoretic in Oradea, oricum nu suntem "elegibil" nicaieri ptr ca nu avem domiciliul in oras, si mai mult in cartierul aferent oricarei gradinite. Sistemul asta aiurea, de la noi de acasa pana in buricul oradiei sunt 5 km... dar nah. pe langa asta, copiii trebuie sa aiba indepliniti 3 ani pana la 15 septembrie si Tudor ii indeplineste dupa. Asta e cam aiurea. Conform cerintelor lor, ar trebui sa mai stea un acasa si atunci ar merge la scoala la 8 ani fara 2 luni. Dar am vobit cu directoarea de la gradi azi si a fost ok, sa zicem...Mie asa nu imi place sa ma scarpin cu mana dreapta la urechea stanga si urasc cand tre` sa fac asta. Treaba e ca uneoi n-am incotro, mai ales cand vine vorba de binele copilului. Acuma stam cuminti si asteptam.

Livia, Deiutza, Dana, fete harnice....treceti si voi mai des kiss

Eu ies la o plimbare cu Tudor ca in dupa-masa asta sunt libera, asa c aprofit. va pupacesc !
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Mar 09 Feb 2010, 6:10 pm

Aoleu Roxa, deci ai patit-o si tu....ce nebunie frate, numa de stresu asta nu ai nevoie, si anestezistu cu tipa aia care ma coase sunt super importanti.....ca doctoritei ii dau dupa si femeia sta linistitia si-si vede de treaba....
Am o prietena care a nascut cu doctorita asta acuma un an si a zis ca n-a venit anestezistul in salon, ca primul meu gand a fost sa ii dau acolo, logic.
Ma doare mintea deja.......fac scenarii cum impaturesc banii patratele rade si ii tin in mana....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de avr_dana Mar 09 Feb 2010, 6:39 pm

Buna fetele

..vai Cris esti teroare rade Eu sincer i-am dat "dreptul" la 2 zile dupa nastere , doc. I-am dat mai mult pt faptul ca s-a purtat superrr cu mine si am fost f multumita de ea.
Sa stii Cris ca eu am fost surprins placuta de personalul de la Cuza Voda. Infirmierele, asistentele toate au fost ff amabile si gata sa sara in ajutorul meu fara sa le fi dat vre-un ban . Pe una chiar am trimis-o jos la chiosc sa-mi cumpere ceva , ca eram ametita rau de la nastere si nu puteam sta in picioare, si foarte amabila mi-a luat si i-am lasat iei restul (banuti vreo 3 lei)
Iar faza cu stafilococul sau cu alte bacterii...asa e in toate maternitatile.
Cand am nascut eu era la fel...si nu a dat voie la absolut nimeni sa vina in saloane sau sa vada copii. Doar in hol jos...asa ca taticul si-a vazut odrasla cand m-am externat .

Roxi la noi poti inscrie copilul la gradi , iar daca nu a implinit varsta, il dai imediat cand face 3 ani..noiembrie, dec, feb etc. Adica iti ocupi loc cum ar veni . Plimbare placuta wink

VA pup si fug ca am treaba Smile
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Mar 09 Feb 2010, 6:59 pm

Ehe, la doctor nu e problema Dana. Dr stie ca ii duci banii. Dar pe dr mea o asista un alt dr care ma coase. Si as vrea sa ii dau inainte ca sa nu-mi faca franjuri pe burtica Smile.
De asistente nu ma doare, ca doar is supervizate de dr la operatie, daca nu le mai vad dupa, asta e.....
Iar anestezistul se stie ca e important, desi ma intreb daca nu i-ar primi banii, ce ar face? Ti-ar face doar juma de anestezie??? rade
Stiu ca stafilo astia sunt, da de un an de zile e mare epidemie in maternitate.....f f f multe cazuri.
Asta e....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de alessia Mar 09 Feb 2010, 7:31 pm

Buna fetelor.Sunt pe fuga acum,dar am trecut sa va multumesc pt urari.Da JULIENNE,ieri a fost ziua mea,ai avut dreptate.Am avut o zi minunata,desi nu am planificat initial nimic.Va povestesc eu diseara ce-am facut.Am primit atatea telefoane si mesaje si apoi cand am gasit si urarile de la voi,chiar mi-a venit sa plang.E asa frumos cand vezi cate persoane se gandesc la tine ...eu chiar nu ma asteptam ca atatea rude si prieteni sa tina minte ca e ziua mea.Sunt asa fericita si multumita sufleteste.Aseara m-am imbatat ,DAR A FOST SUUUUUUPER.

Va pup fetelr,va multumesc incao data pt urari si ca-mi sunteti prietene si mai vbim diseara. prietenie
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de crixuta Mar 09 Feb 2010, 8:15 pm

Ooooo, Alessia, vreau si eu sa ma imbat!!! dama
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de juliennej Mar 09 Feb 2010, 8:27 pm

alina pupi
meritai o zi super!
cris-inca un pic si vine bebele andrei.nu te mai stresa de celelalte..

o seara faina...eu astept zapada de miine ca poate.poate se inchid scolile:D
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 7

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 15 din 30 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB