Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


HAIDETI SA SLABIM

+59
rosita
marina40
Clio_Ela
Adelaida
piciul
Karina33
optom
lucky
valentinadof
violeta25
carolina-bubulina
corina corina
victoriacus
myky7robc
pavady
cosmeticeladys
elenaxx
d.dana.c
rozina
mariaz_09
Angelica18
aurishta
claras
mnarcisa
mykya
cris69
SilviaDumitrescu
bestiutza
MagdaMarin
canadianca50
Uca
ivanoiuadela9
bibitu
lora17
hinamaturi
bumbu antonia
mami de doi ingerasi
ralucahanc
lili5
adelina24
flory*f
ciucamona
came_lia
Giobsy
nutcracker8787
dis26
ema
ramomic
claudde
adar
aleahim67
nadina_b2005@yahoo.com
diada
arime
livia1981
Armeana
Admina
StMihaela
daniela_me68
63 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 Empty Re: HAIDETI SA SLABIM

Mesaj Scris de daniela_me68 Vin 25 Iun 2010, 3:12 pm

Buna fetelor,dupa mii de ani am mai intrat si eu pe forum hug nu am timp si acum sint pe fuga am o gramada de treburi,duminica plec din tara si am de facut cumparaturi asa ca va las si mai intru peste 2 saptamini cind ma reintorc,pupici.
daniela_me68
daniela_me68
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 55
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 22/04/2009

Sus In jos

HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 Empty Re: HAIDETI SA SLABIM

Mesaj Scris de hinamaturi Lun 26 Iul 2010, 10:00 pm

Buna,fac partdin categoria persoanelor nu grase , ci foarte grase,ma cu foarte multi ani in urma, de la 90 kg, (eram mai grasa decat soara mea
gravida in 6 luni).Mi-am dorit foarte mult sa slabesc pentru mine si sufletul meu, am fcaut mult sport, nu am mai mancat paine deloc, nici acum nu mai manac paine.Am slabit, am ajuns sa ma plac, fac sport pentru intretinere, manc la orice ora, dar am grije sa nu dorm imediat, ci la 3 ore dupa ce
manac.Mi-am schimbat modul de viata.Nimic nu este imposibil in viata daca iti doresti.
Mult spor in tot ceea ti-ai propus si sa slabesti atat cat vrei


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Scris de hinamaturi la data de Lun Iul 26, 2010 10:17 pm
Buna, Algaia
Atunci cand i-ai spus fetitei tale, nu-ti mai dau sa manci dact atat , indiferentsau trebuie sa manci mai putin, indiferent ca cea mica iti cere ceva dulce, trebuie sa ramai ferma pe pozitie, adica, daca zici nu, pai sa ramana, daca vrei rezultate.E greu pentru ca esti mama, dar gandeste-te la binele copilului tau


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

MihaelaT: Te rog sa citesti punctul 6 din Regulament!


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mier 28 Iul 2010, 8:42 pm, editata de 1 ori (Motiv : postari fuzionate)
hinamaturi
hinamaturi
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : romania
Data de inscriere : 26/07/2010

Sus In jos

HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 Empty Re: HAIDETI SA SLABIM

Mesaj Scris de lora17 Mar 27 Iul 2010, 9:22 am

hinamaturi ma bucur pt tine si eu as vrea sa am ambitia ta, acum incerc sa-mi schibm si eu modul de viata, mai multa miscare, sa vedem daca sunt instare.
lora17
lora17
helper
helper

Numarul mesajelor : 48
Localizare : cluj
Data de inscriere : 06/02/2009

Sus In jos

HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 Empty Re: HAIDETI SA SLABIM

Mesaj Scris de bibitu Dum 08 Aug 2010, 5:23 pm

vreau si eu sa slabesc dar ,una nu am ambitie ,iar doi daca nu as face mincare in casa poate ca reusesc .Trebuie sa dau jos 25 kg dar nu vad cum, am reusit la inceputul anului in 4 luni sa dau jos aproape 12 kg iar acum de 2 luni nu se mai misca un gram. Acum mai nou a venit cineva si mi-a zis sa beau pe stomacul gol ,2 pahare cu apa si sa nu bag nimic in gura 2 ore. Sfatuiti-ma si pe minedaca e bine ca nu mai stiu in cotro sa apuc
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 Empty Re: HAIDETI SA SLABIM

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Dum 08 Aug 2010, 7:37 pm

Bibitu e bine sa bei apa pe stomacul gol pt ca taie pofta de mancare . Eu am slabit acum 5 ani cu ceai de soc , imi faceam seara 2 kg de ceai pe care le luam la servici si beam toata ziua ,neindulcit. Alta data am incercat cura cu lamai ... incepi cu sucul de la 1 lamaie pana ajungi la 7 lamai pe zi si apoi o iei inapoi pana ajungi iar la o lamaie . (In timpul curei mananci normal.)Mie nu mi plac deloc lamaile asa ca beam cam fortat sucul si puneam un pic de zahar sau miere in el wink .
Acum dupa nastere am ramas cu vreo 10 kg in plus dar nu am nici o ambitie sa mai dau jos , mai ales cand trebuie sa gatesti si gusti din toate si stau toata ziua in casa , dar mai beau din cand in cand ceai verde antiadipos . wink
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 Empty Re: HAIDETI SA SLABIM

Mesaj Scris de bibitu Mar 10 Aug 2010, 9:11 am

draga ivanoiuadela9 eu nu am voie sa maninc lamai am citeva probleme cardiace o mostenire care nu pot scapa de ea ,multumesc de sfat ,dar cu ceaiul de soc am incercat si eu si tot degeaba,am cumparat mai nou acum,COLON HELP,cica este bun am sa incerc si cu el,e cam scarbos si nu stiu cu sa fac
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 Empty Re: HAIDETI SA SLABIM

Mesaj Scris de Uca Mar 10 Aug 2010, 10:51 am

Bibitu, de ce nu sunt bune lamaile pentru cardiaci?
Chiar m-am speriat pentru ca sotul meu e hipertensiv si mananca frecvent lamai, la recomadarea doctorului.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 Empty Re: HAIDETI SA SLABIM

Mesaj Scris de canadianca50 Mar 14 Sept 2010, 1:33 pm

aparate de facut miscare nu folositi ? si daca da atunci ce e mai bun pentru acasa ? A folosit cineva steapperul ?Te lasi de pe un picior pe altul si slabesti ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 Empty Re: HAIDETI SA SLABIM

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 14 Sept 2010, 2:16 pm

Eu de curand am constatat ca am slabit 7 kg.Cum nu stiu exact dar banui ca ar fi "de vina"un ceai pe care il consum ocazional.E vorba de ciuperca Kombucha pe care am primit-o de la acest DOMN GENEROS.
Se si cumpara cu 50 lei buc.Dar el a oferit-o gratis.
Am consumat si cred ca m-a ajutat cumva caci eu nu fac sport nici un pic si nici dieta nu tin,decat painea am redus-o.Are multe proprietati si cui i-am dat a fost multumit de rezultate.
Si eu am reusit sa nu mai beau decat o cafea pe zi,eu care beam 3-4 cani.De plictiseala.Nu e greu de intretinut.E chiar simplu.
Iar efectele ei sunt descrise aici link

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 Empty Re: HAIDETI SA SLABIM

Mesaj Scris de bibitu Sam 25 Sept 2010, 7:14 am

de doua luni beau Colon Help si a reusit sa mai dau jos 6 kg ,bineinteles facut in casa,si nu am tinut un regim strict dar e bine ,am acasa bicicleta medicinala dar mi-a zis dr.ca e mai sanatos mersul pe jos,pe ea ,bicicleta ,pot sa o vand ca nu e buna la mine
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 Empty Re: HAIDETI SA SLABIM

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 26 Sept 2010, 8:56 pm

bibitu cum COLON HELP facut in casa ?ai vreo reteta ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 Empty hello

Mesaj Scris de bestiutza Lun 15 Noi 2010, 4:07 pm

Buna fetelor, (si nu numai)

Desi initial primul meu gand a fost cum sa invat sa tricotez se pare ca am ales sa postez la aceasta rubrica Smile

Haideti sa va spun povestea mea. Foarte rapid in decursul a 3-4 ani am acumulat kg multicele. Sa zicem ca in anul 2 de facultate aveam 55 kg si in 3-4 ani am ajuns la 80 kg. La inceput a fost din cauza alimentatiei total haotice si plina de fast-food si dulciuri iar pe ultimul an a fost stresul pe care l-am imbratisat din plin la serviciu. Din cauza unei anxietati destul de pronuntate +stresul de la serviciu ajunsesem sa consum cantitati industriale de zahar: de exemplu intr-o ora mancam 2-3 batoane de ciocolata,2 croissante si beam 2 cutii de suc acidulat. Onoram acest ritual zi de zi si asta doar la capitolul zahar. Ca si mese mancam exact ce nu trebuia. Orez, cartofi, pizza, sosuri etc.
De fiecare data cand doream sa renunt exista mereu acel ceva ce ma facea sa am zero vointa. Cu siguranta multe dintre voi ati incercat si inceput mici diete si pe urma ati cedat tentatiei gandidu-va ca mai luati o gura si de maine gata! Si uite asa pe principiul asta m-am trezit obeza, stima de sine in tufe, probleme de sanatate: dureri de stomac, dureri de spate mai accentuate deoarece am si o spondilartroza. Am hotarat sa fac ceva pe tema asta: m-am dus la un medic generalist care m-a trimis la un endocrinolog si in final, cam la 1 luna m-am hotarat sa-mi dau si demisia. La endocrinolog, dupa cateva analize ca sa eliminam din start orice problema cu tiroida mi s-a dat un tratament medicamentos combinat cu dieta: reductil +siofor+normoponderol. Spre uimirea mea, mai tot timpul am fost atrasa de pastile dar de fiecare data mi-a fost frica. Cand am auzit ca imi da pastile am zis uraaaa! Cui am spus povestea mea cu siguranta mi-am luat multe capace: ca vai ai luat pastile..cat de nesanatoase sunt...un pericol etc.Puteai sa slabesti si fara pastile. Deci inainte de a se sari la gatul meu credeti-ma ca stiu ce am facut si nu am nici cel mai mic regret chiar daca m-am confruntat cu cateva reactii adverse. Nu am avut nici vointa nici rabdare sa pot urma o dieta sanatoasa bazata si pe sport. Si asta este problema nr 1 pentru toate ce vor sa slabeasca: vointa! Am vrut sa vad rezultate instant si asta a fost singurul lucru care m-a motivat sa merg mai departe. Dupa tratament, am slabit 13 kg si am stat mereu cu frica pentru ca majoritatea care au urmat astfel de tratamente drastice au pus pe ele la loc chiar in plus. Dupa ce am terminat am urmat cu sfintenie luni bune nu o dieta ci o alimentatie corecta, sanatoasa si extrem de atenta in privinta caloriilor. Am eliminat orice urma posibila de E-uri (majoritatea creeaza dependenta), am taiat orice urma de mezeluri si m-am axat pe legume/fructe/supe si ciorbe facute in casa si cel mai important facute corect. Sa fie usor digerabile si nutritive. De abia acuma incepusem sa am vointa. Vedeam in oglinda rezultatul si asta m-a motivat sa nu ma intorc de unde am inceput. Eram constienta ca ma aflam pe marginea prapastiei si orice aliment cu incarcatura glicemica maricica ma afecta. Daca mancam un pumn de alune se punea instant. Corpul meu a fost infometat intr-o perioada scurta si acuma incearca sa recupereze din plin. Am rezistat glorios, chiar f glorios. In 2 luni se face 1 an de cand imi mentin greutatea iar in prezent duc aceeasi lupta cu vointa. Am 68 kg si doresc sa ajung la 59-60. Dar de data asta este mult mai usor. Nu mai mananc cum o faceam inainte, nu mai am acele pofte teribile de dulce si concomitent in tot acest timp m-am dus si la psihoterapie deoarece din cauza unor probleme muuult mai vechi aveam si am niste stari care ma pot face sa ma refugiez in mancare. Incerc sa ma motivez citind f mult despre alimentatie, nu tin diete ci ma axez totdeauna pe faptul ca vreau sa fac orice pentru o alimentatie corecta iar rezultat vine mereu: la 3-4 zile un kg in minus. Vara este ideala pentru a slabi ...iarna mai greu. Chiar daca mai calc stramb devin repede f constienta ca o iau pe un drum gresit si ma corectez instant. Corpul meu pare deja sa fi memorat greutatea pe care o am acuma...si asta este cel mai important. Nu mai tinde sa ajunga la 80 kg.

bestiutza
bestiutza
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/11/2010

http://cuvinte-nespuse.blogspot.com

Sus In jos

HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 Empty Re: HAIDETI SA SLABIM

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 15 Noi 2010, 5:03 pm

bestiutza bine ai venit si felicitari pentru vointa si ambitia de a slabi.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 Empty Re: HAIDETI SA SLABIM

Mesaj Scris de bestiutza Lun 15 Noi 2010, 5:08 pm

multam! m-a costat vointa dar a meritat din plin!
bestiutza
bestiutza
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/11/2010

http://cuvinte-nespuse.blogspot.com

Sus In jos

HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 Empty Re: HAIDETI SA SLABIM

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 15 Noi 2010, 7:55 pm

si eu sint de aceiasi parere sa slabesti putin si apoi sa te mentii !bravo sa nu te lasi si sa mergi inainte asa !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 Empty Re: HAIDETI SA SLABIM

Mesaj Scris de cris69 Lun 15 Noi 2010, 8:02 pm

bestiutzo asa am fosr si eu am ajuns la 88 kg si nu ma vedeam grasa. apoi m-am vazut intr-o revista. nici nu trebuia o palma mai mare. citind ce ai scris parca ma vedeam pe mine.
acum am 62 kg , sunt fericita si am aproape doi ani de cand am inceput lupta cu kg. si as vrea sa mai dau putin jos. macar 5 kg. adar nu ma grabesc. am tot timpul din lume.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 Empty Re: HAIDETI SA SLABIM

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 15 Noi 2010, 8:13 pm

cris ai vreo reteta de meniuri ? ai dat f .mult jos si te felicit Asta da ambitie .! vinzi pontul ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 Empty Re: HAIDETI SA SLABIM

Mesaj Scris de cris69 Lun 15 Noi 2010, 8:31 pm

Eu nu am luat niciun medicament.Si mie mi-a fost frica de consecinte.Am slabit pt ca ma vedeam enorma si stiam cum am fost cand m-am casatorit. Nu voi uita niciodata cand o croitoreasa mi-a zis ca ea nu a vazut talie asa subtire, aveam 57 cm.
Nu stiu cum am luat in greutate .Bine stiu ca doar nu a mancat nimeni in locul meu.
Am renuntat la mezeluri, sucuri acidulate, apoi dupa un timp la orice fel de suc, la seminte, ca mancam la ervici cu tona si beam cola, la pizza, dulciuri, foetaje, mancare cu rantas, snitele, tocaturi, sosuri.
Ma gandeam ca daca mananc ceva nesanatos imi e rau. Si curios de la un timp chiar imi era rau.
Am mancat legume fierte, foarte multe, cu un cubulet de unt, iaurt cu fulgi de ovaz, fructe, fara banane, mere ca nu imi plac, ciuperci la gratar, carne la gratar, pui la grata, sau fierte. am renuntat putin cate putin la sare.
Acum sa nu credeti ca nu gustam si din cele considerate nesanatoase.O, nuuuuuu! Gustam, dar doar o inghititura, doua cat sa nu mor de pofta.
Ciorbele le faceam simple, ai mei isi puneau smantana sau ce vroiau dar eu le faceam cat mai limpezi. La inceput s-au mai auzit vociferari, apoi au tacut.
Si acum fac paneuri, gust dar doar atat.
Paine putina sau deloc.Cum nu mancam nimic ce se intinde pe paine e logic ca nu mancam nici paine.
Si sa va mai spun un secret, cea mai buna prietena a mea a fost:APA.Cum cimteamnevoia sa manac cum beam apa.Pielea s-a intins, s-a hidratat.Efina la atingere iar celulita...ei nu prea aveamb nici inainte ca am noroc la piele, mostenire buna de la mama,acum se vede putin daca strang bine pielea intre degete.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 Empty Re: HAIDETI SA SLABIM

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 15 Noi 2010, 8:43 pm

felicitari admir foarte mult persoanele ambitioase . apa o bei simpla sau cu otet >
?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 Empty Re: HAIDETI SA SLABIM

Mesaj Scris de cris69 Lun 15 Noi 2010, 8:53 pm

SIMPLA, CAT MAI MULTA.
acum imi si dau seama daca am baut destul dupa culoarea urinei, daca e tulbure si galbena atunci nu am baut destula apa, nu m-am hidratat. si sa stii ca nu mi-i se mai usuca pielea.nu mai imi cade parul, unghiile nu mi-i se exfoliaza. am numai beneficii .
chiar azi mi-am cumparat fulgi de ovaz cu fructe uscate. fulgii de ovaz regleaza digestia si face bine si la par, unghii.incearca nu vei regreta.
si nu iti fa un fix din a slabii, nu te urca des pe cantar, la inceput chiar vei fii dejamagita dar in timp rezultatele se vad.
cafea beau totdeauna cand incep schimbul si cu zahar ca mi-e imi place dulce.
daca ti-e pofta de ceva manaca atat cat sa simti gustul si sa nu te simti fustrata ca tu trebuie sa tii regim. putin cat sa pacalesti creierul.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 Empty Re: HAIDETI SA SLABIM

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 15 Noi 2010, 9:09 pm

daca ajuta si la caderea parului asta e APA de miine dimineata pun in sticla sa stiu cit beau si te tin la curent sa vedem daca se simte si la ten ca eu am ten gras . de cafea nu ma pot lasa , o beau cu miere si dimineata
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 Empty Re: HAIDETI SA SLABIM

Mesaj Scris de cris69 Lun 15 Noi 2010, 9:13 pm

nu stiu ce a facut bine la mine dar... ma simt bine. apa face minuni. tenul meu e curat.
parul cade si daca ai carente de vitamine in orgasnism.daca as fii facut un regim care nu i-ar fii convenit corpului sigur s-ar fii revoltat.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 Empty Re: HAIDETI SA SLABIM

Mesaj Scris de mykya Lun 15 Noi 2010, 9:27 pm

Buna fetelor. Povestea mea e lunga si complicata, nu am timp acum sa o expun. Cert e ca am reusit sa ajung la 113 kg. Enorm. Bine, cauza principala a fost o dereglare hormonala. Eu am reusit in 2 luni sa scap de 10 kg cu regim de 1000 calorii si 120 carbohidrati. Apa beam si inainte 2-3 l pe zi. Dulce nu mancam nici inainte asa ca reusesc cu brio sa beau cafeaua fara zahar. Am spus adio si la sucuri si alte prostioare.E greu sa numeri caloriile dar la un moment dat te obisnuiesti. E avantajos ca daca iti e pofta de ceva gusti, dar ai grija sa tai din alta parte. Cu toate astea la un moment dat cedezi. Mie acum mi-e pofta de struguri. Si nu trebuie!!! Oricum un regim e o mare chestie de vointa. Multa bafta.
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 Empty Re: HAIDETI SA SLABIM

Mesaj Scris de bestiutza Lun 15 Noi 2010, 9:33 pm

@cris69

unde stateam inainte in chirie, aveam in dormitor paralel cu patul un ditamai sifonierul ce avea in loc de usii oglinda. Erau 3 oglinzi mari si late. De fiecare data cand ma dadeam jos din pat si ma uitam in ce hal eram ma apuca depresia la propriu. Eram dezgustata. Ma gandeam la barbate-miu...imi venea sa-l intreb ce vede...dar oricum stiam parerea! El zambea de fiecare data si imi zicea "nu-i nimic iubire...facem la intrare o usa dubla". Cand am slabit 10 kg a zis ca este f placuta senzatia cand ma ia in brate si ma poate cuprinde mult mai usor (el avea atunci 64 kg si eu 80.5) :D
bestiutza
bestiutza
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/11/2010

http://cuvinte-nespuse.blogspot.com

Sus In jos

HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 Empty Re: HAIDETI SA SLABIM

Mesaj Scris de cris69 Lun 15 Noi 2010, 11:40 pm

nu pot spune ca am fost complexata ca eram grasa.grasimea era distribuita peste tot, uniform. nu eram deformata dar ma deranja ca nu imi gaseam haine.
cineva m-a intrebat cand am inceput sa slabesc daca sunt bolnava. eram bolnava de lipsa vointei, eram bolnava ca mancam ca o vaca, de aceea eram bolnava nu ca inepeam sa imi recastig silueta. acum ma uit in oglinda si nu mai vad gusa aceea enorma, nu mai vad niste brate dolofane si niste gambe groase la care nu gaseam niciodata cizme.
stiu ca trebuie sa am grija ce mananc dar aceea e cea mai mica problema. sunt fericita ca lumea spune de mine si fiica mea ca aratam ca doua surori. iar ea e mmandra. zilele trecute imi spunea sa imi las si parul sa creasca. si cred ca ii voi urma sfatul.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

HAIDETI SA SLABIM - Pagina 3 Empty Re: HAIDETI SA SLABIM

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB