Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 EmptyMier 08 Mai 2024, 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Hai sa slabim ! (10)

+26
corina corina
Admina
gabriela1554
Dulcisor
ioana soare
LRodica
michelinebeaulieu
diada
Day
danniela
Gabica
Giorgi
Ais
valentinadof
filipoidana
aisha
Delicii
i.xell
gaza
tantza_m
Floren
Greteledelweiss
Dionisia
dorina narita
SilviaDumitrescu
tomari
30 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (10)

Mesaj Scris de Greteledelweiss Vin 09 Ian 2015, 7:41 pm

Diada, eu n-as baga-o in seama tinand cont ca este in minoritate fata de cei care te sustin (sotul si copiii). Si pana la urma ea nu are nimic de pierdut, insa tu ai. Sunt de acord cu ceea ce au scris si fetele mai sus, asa ca las-o in plata Domnului si tu fa sport, zumba sau ce crezi ca ti se potriveste si te ajuta sa mai dai jos din greutate.

Acum sa va zic ce prostie facui eu: asa cum stiti m-am apucat de luni de slabit. Asa ca abia marti am facut 20 min gimnastica urmate de 30 min zumba. Si m-am trezit a doua zi cu o feeebra muscularaaaa de la brau in jos de nu pot sa fac genuflexiuni nici moarta. Am mers miercuri si joi ca un robotel, iar azi daca m-ati fi vazut cum urcam in masina v-ati fi tavalit pe jos de ras. Si o baba anchilozata se misca mai sprinten ca mine! rade Dar nu ma dau batuta! Continui cu zumba si bellydance pe youtube si o sa devin balerina wink !
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (10)

Mesaj Scris de valentinadof Sam 10 Ian 2015, 4:38 pm

Diada ,eu cred ca mama ta te admira si nu vrea sa recunoasca ca femeia capabila sa faca atatea lucruri e copilul ei.E prea mandra si-ar considera o slabiciune sa-si spuna asta.
Mobilizeaza-i pe toti ca nu strica nimanui sa-si incalzeasca articulatiile.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (10)

Mesaj Scris de piciul Dum 11 Ian 2015, 7:14 am

Eu incerc sa fac dis de dimineata, inainte de cafea, exercitiile cheie de trezire...dar am observat ca sotul rade, baiatul zambeste, dar eu inainte...am avut si eu acest sentiment "ca de ce rad de mine" si sa ma las...dar eu fac asta pentru mine si nu-mi pasa ce zic ei...mai nou insa fiind in concediu zilele astea, l-am surprins pe baiat facand la el in camera gimnastica si s-a oprit brusc timid si a asteptat sa plec "-De ce nu faci in continuare?! Bravo, e foarte bine pentru tine! Nu mai te duci la sala? -Nu! " si am plecat fara sa rad sau sa zambesc! Pana la urma cred ca doar in mintea noastra se creaza acest sentiment de "vinovatie", ca facem ceva deosebit pentru noi, iar ceilalti nu pot decat sa se uite ...nu-i ceva facut pentru ei! Parerea mea wink
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (10)

Mesaj Scris de Admina Dum 11 Ian 2015, 7:58 am

Fa in dormitor, cu usa inchisa, roaga-i pe toti ai casei sa-ti dea timp singura, 30 minute pe zi sau la doua zile, cand ai timp e sa faci exercitii. Eu asa fac, anunt: timp pentru mama! si inchid usa, cu clenciul.wink
Nici eu nu prea ma exteriorizez cand sunt toti pe langa mine, dar cand pune fi-mea Zumba, las totul jos si topai cu ea. Se mai zgaiesc baietii la noi, dar asta e, cainii latra-ursul merge.
Si sotul face pe furis exercitii, fara sa-l vad. Pentru ca daca ma asez langa el, il bufneste rasul. Pe el, ca eu sunt serioasa. rade

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (10)

Mesaj Scris de danniela Dum 11 Ian 2015, 8:10 am

Pe mama o apucase raguciunile lungi in fiecare dimineata. Ne-a invatat sa ii respectam timpul. Tata a fost regresiv la inceput si mereu era cu intrebarea ''da' tu nu mai termini?'', pana cand a cedat si a lasat cum era normal.

La inceputul unei schimbari e in firea umana sa fie regresie. Si de aici manifestarile. Nu poate sa iti impuna sa nu faci dar se uita dupa alta cale de a te opri.
Nici sotul meu nu a fost foarte ok, a ras, a bufnit si trantit mai ales cand se vedeau rezultatele si acum si-a schimbat foaia, cica e mandru de mine! Insa am avut copii cu mine!!! Sunt si nororcoasa ca acum nu sta acasa si nu ma vede. Dar o data m-a gasit pe jos si s-a speriat apoi l-a bufnit rasul si si-a cerut scuze. De Craciun fii-mea mi-a cumparat doua gantere de 1,5 kg una ca ne-am contrazis eu am zis ca pot incepe cu sticle de juma de kil. Sotul a fost asa de impresionat mai ales ca sunt roz rade rade Sper din suflet sa nu se impiedice de ele cum am facut-o eu ca e jale!!!

Diada, eu zic sa o ignori, cauta un colt unde sa iti faci exercitiile ca pe o rugaciune. Din ce ai povestit tu de mama ta, ea e genul de om care vrea sa tina controlul. Esti matura si stie asta dar se uita dupa alte cai sa te faca sa ii urmezi instructiunile! Eu zic sa ii spui ca ea sta in casa ta si nu tu in a ei, deci clar sa respecte regulile casei. Ma rog i-o spui in forma in care stii tu ca ea va intelege fara sa para rautacios!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (10)

Mesaj Scris de piciul Dum 11 Ian 2015, 1:57 pm

Sa nu uitam simtul umorului si o sa vedeti ce bine vom arata:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (10)

Mesaj Scris de Admina Dum 11 Ian 2015, 6:37 pm

affraid Aia nu e aratat bine, dupa parerea mea. La crupa sunt mai supla acum si la balcoane, n-am fost asa nici cand era bebe nemancat. Nici n-as vrea sa ma balangan asa, pe peste tot.
Mai bine carnea mai tare, sa nu fie afectata de gravitatie. Nu avem bani de alterari la "atelierul de tunat". wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (10)

Mesaj Scris de Greteledelweiss Mar 13 Ian 2015, 11:41 am

Wow, azi cantarul mi-a aratat 63.6 kg !!!! Acum o sapt aveam 65.1 kg , dar de cand cu dieta si sportul ... iata si rezultatul Smile .
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (10)

Mesaj Scris de danniela Mar 13 Ian 2015, 11:56 am

Ce dieta tii Fiore??
Bravo, felicitari!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (10)

Mesaj Scris de Dulcisor Vin 10 Apr 2015, 11:33 pm

piciul rade rade

Talia aia, greu, o poti obtine. Fundul nu e o problema. Dar de unde iau balcoanele? Smile) Vreun sport sau dieta minune pentru asa rezultate? Smile)

Pentru raport: In 5 luni, am scapat de 5 kilograme. Se poate si mai bine...
Dulcisor
Dulcisor
helper
helper

Numarul mesajelor : 16
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/01/2014

Sus In jos

Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (10)

Mesaj Scris de gabriela1554 Dum 12 Apr 2015, 11:27 pm

O dieta pentru o mamica a unui bebe de 3 luni jumatate stiti? Precizez ca alaptez si nu vreau sa afecteze, dieta, alaptarea.
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (10)

Mesaj Scris de Admina Lun 13 Apr 2015, 11:33 am

zid A luat-o razna forumul si nu stiu? am scris un mesaj si mi-a dat eroare la trimitere.
In mare, tine-te de alaptare la cerere pentru ca vei slabi natural, asa. La mine a mers, am ajuns la greutatea dinainte de sarcina, desi mancam ca sparta. Acum ca papa bebe mai putin lapte (mananca 3 mese pe zi de mancare), cam trebuie sa ma abtin de la mancare pe saturate, ca incet pun la loc.
Dar cu sport usor (nici prea intens, sa nu-ti afecteze lactatia), odihna multa si mancare sanatoasa (paine, cartofi, orez, paste limitate) si putine sau deloc prajeli si mancare tip fast food, poti slabi alaptand.
Fa macar o plimbare de minim 30minute pe zi, la pas rapid, impingand caruciorul ca sa te mentii. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (10)

Mesaj Scris de gabriela1554 Lun 20 Apr 2015, 11:10 pm

plimbari cu caruciorul fac zilnic si cate 4, 5 ore. chiar si mai alerte putin. Nu am fost eu slaba nici inainte de sarcina, sunt inalta si asta ma avantajeaza , dar cum am nunta in august as vrea ca sa mai scad putin, dar fara sa afecteze lactatia
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (10)

Mesaj Scris de Admina Mar 21 Apr 2015, 9:13 am

Incearca ceva exercitii fizice localizate, au pus si fetele video inainte, dar gasesti pe Youtube. Depide ce-ti place sa faci, personal ti-as recomanda yoga, pilates, care nu sunt cardio, ci de stretching (intindere) a muschilor. Sau Zumba, care este foarte usor de facut si pentru incepatori, mai ales daca-ti place sa dansezi pe muzica latino. wink
Mananca usor disociat, dar nu renunta la fainoase de tot. Am tot citit ca disocierea exclusiva a mancarii nu e chiar asa de perfecta pe cat se credea. Avem nevoie de fibre in alimentatie si mai ales de cele din painea neagra, pastele si orezul integrale. Si zaharul inlocuieste-l cu nectar de agave, stevia sau ceva indulcitor natural de la plafar. Alta chestie, sucurile Light sau Zero sunt la fel de periculoase sau chiar mai ceva decat zaharul. Ingrasa la fel si sunt si pline de chimicale. Mare atentie si la sucuri, bea o limonada indulcita cu ce am zis mai sus, un suc de portocale, o apa minerala, decat Cola zero sau alte nebunii care aparent nu ingrasa.
Cititi articole despre sucurile light, AICI

Si eu vreau sa-mi fac o silueta pentru vara, rade ma rog, sa scap de celulita. Ce ziceti, facem o provocare? Inca mai e timp de rezultate, pana in iulie, august. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (10)

Mesaj Scris de aurishta Mar 21 Apr 2015, 8:53 pm

Admina a scris:

Si eu vreau sa-mi fac o silueta pentru vara, rade ma rog, sa scap de celulita. Ce ziceti, facem o provocare? Inca mai e timp de rezultate, pana in iulie, august. wink
Hai! Smile
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (10)

Mesaj Scris de corina corina Joi 23 Apr 2015, 8:13 am

Gabriela , am pus la provocare un fel de dieta desi nu as numi-o asa , pentru ca poate fi un mod de viata de fapt . Cred ca ti s-ar potrivi si tie , poate cu limonada mai putin concentrata ... Daca am reusit eu care sunt o mancacioasa , trebuie sa poti si tu ! wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (10)

Mesaj Scris de myky7robc Joi 23 Apr 2015, 8:26 pm

corina unde , la care provocare ai postat dieta ta?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (10)

Mesaj Scris de aurishta Vin 24 Apr 2015, 9:26 am

Raspund eu pana apare Corina: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Smile
In plus, am scris si dincolo, la provocare, despre un caiet-jurnal pe care il am in format PDF destinat contabilizarii zilnice a meselor, exercitiilor si masuratorilor, cu scopul de a avea o "oglinda" a evolutiei reale! Daca il vrea cineva, cu drag i-l pot da prin mesaj privat!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (10)

Mesaj Scris de aurishta Vin 26 Iun 2015, 6:49 am

Am citit azi un reportaj tragi-comic despre obezitate si tot ce presupune ea! Vino, mama, sa ma vezi la spitalul de obezi
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (10)

Mesaj Scris de corina corina Vin 26 Iun 2015, 7:38 am

Trist !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (10)

Mesaj Scris de Uca Vin 26 Iun 2015, 8:41 am

Aura, îl citisem și eu zilele trecute. Impresionant! Mi-a plăcut mult de tot modul cum a fost scris și stilul autorului.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (10)

Mesaj Scris de aurishta Vin 26 Iun 2015, 11:26 am

Da, si pe mine m-a impresionat mult....trage semnalul de alarma la o problema reala si in conrinua crestere! Cel mai important este faptul ca exista speranta, exista o cale de a pune stop acestei situatii, iar primul pas este constientizarea pericolului!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (10)

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Joi 02 Iul 2015, 12:58 am

Eu am retinut din articol ca "obezitatea se ascunde ca diavolul in amanunte". De unde se deduce ca e bine sa stii amanuntul de care s-a lipit obezitatea,deci cand s-a defectat mecanismul originar de digestie si metabolism,de cand a devenit "pericol" sa traiesti,sa mananci,sa transformi hrana in beneficiul propriu.
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (10)

Mesaj Scris de aurishta Joi 02 Iul 2015, 8:03 am

Eu sunt de parere ca nu trebuie sa mai pierdem vremea cu rascolirea printre amintiri a momentului de start, ci sa punem mana pe "coarnele plugului" si sa incepem de azi schimbarea! Avem la dispozitie resurse de informare nelimitate, putem gasi oameni care sa ne inspire si carora sa ne alaturam ca sa gasim suport pentru aceasta. Introspectia nu aduce mare lucru in afara de timp pierdut si autocompatimire! Ce a fost, a fost, ce va fi, incepe de azi!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (10)

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Joi 02 Iul 2015, 8:47 am

Amintirile "startului" sunt ca celulele stem;i le datorez mamei,tatalui si lui Dumnezeu.In ele sta forta si istetimea corpului,in ele e tot ce am nevoie ca sa traiesc sanatos si sa ma bucur de ce e pe pamant.
Sa le dau "diavolului" pentru amanuntul ca imi da lumea toata(da,ca doar nu da de la el,e "darnic") nu e cinstit fata de realitate.
Si asa nu le intelege. wink

Eu inteleg,Aurishta,ca tu faci referire la "ce se face omul cu problema" prezenta.Pai zi daca n-am dreptate:rascoleste printre amintiri  Smile ,vede perioada in care a inceput ingrasatul,cauta cauza medical( aici,de exemplu ),o indeparteaza,inlatura si factorii favorizanti,plus un regim care la unele persoane poate ca e chiar modul lor de viata si ei tot se ingrasa(cu aer,cica),exercitii fizice daca ii amuza(pe mine,personal,nu,nu imi place sa fac miscari fara scop-a luat sotul o bicicleta,sta de decor,prefer la padure,pe carare,amantrei wink ).
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Hai sa slabim ! (10) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (10)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB