Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 EmptyAstazi la 8:46 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 EmptyIeri la 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

+82
Luisa1
violetas
laurin
canadianca50
galben emilia maria
geani1
dragan mirela
moni_pse
logra
lenus70
ral
georgeta.prnic
alinachiri
Rimmelle
Floren
Carmencyta
anielle
emmancita
tomari
silvia adriana
fizicuta
stoy
dadina
bumbu antonia
cami26
dorinamisov
gabi1972
cristinamihaela
julix_2007
Anita_Cristal
GinaP
diada
CristinaBDH
cld
sorayaayaros
flori de camp
Giorgi
anaid27
marina40
corilex
mihaelavama
cristi970
crina68
Apostu Paula
IrinucaPopii
mariaz_09
georgescu olimpia
symos
anc@
mari42
munteanu otilia
kla78
europolis
emilia-elena
tinap
Angelica18
inutza
clara birau
moma
pufoi
mimizami
Dorulet
SiminaR
romaya
PETRONEL@
eriliana
elluta
myky7robc
rivka
cristina07
gretty
anasia
Serban Valentina
sergiu valentin
valentinadof
danniela
mari01
katinca
virginia
flori balteanu
mishou
SilviaDumitrescu
86 participanți

Pagina 13 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 30  Urmatorul

In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 27 Ian 2013, 11:27 pm

bumbu antonia a scris:buna fetelor va rog daca ma puteti ajuta si pe mine cu modelul fagure .
??????
Care e ala? eu stiam de un model cu numele asta la tricotat dar la crosetat.... zau ca nu stiu despre ce vorbesti wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de cristinamihaela Lun 28 Ian 2013, 10:23 am

bumbu antonia a scris:buna fetelor va rog daca ma puteti ajuta si pe mine cu modelul fagure .

Sunt mai multe variante denumite fagure de miere (honeycomb crochet pattern)
Daca ai pune o poza... cum vrei sa arate ...sa ne dumirim si noi ;)
cristinamihaela
cristinamihaela
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Varsta : 49
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de bumbu antonia Mier 30 Ian 2013, 9:46 pm

va multumesc fetelor am gasit
bumbu antonia
bumbu antonia
helper
helper

Numarul mesajelor : 69
Localizare : vulturu
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de myky7robc Mier 30 Ian 2013, 9:49 pm

paiii...iii, acu' daca tot l-ai gasit aratani-l si noua.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de dadina Mier 30 Ian 2013, 11:19 pm

Fetelor
Parca nu pricep nimic.Bordura asa imi da batai de cap.Nu am incercat cu croseta dar ma chinui sa inteleg cum se face si nu-i dau de cap.
Ajutor! Ma framinta de mult timp.
Mersi
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Mier 30 Ian 2013, 11:39 pm, editata de 1 ori (Motiv : pus poza in loc de link)
dadina
dadina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 13/12/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de romaya Joi 31 Ian 2013, 10:03 am

dadina a scris:Fetelor
Parca nu pricep nimic.Bordura asa imi da batai de cap.Nu am incercat cu croseta dar ma chinui sa inteleg cum se face si nu-i dau de cap.
Ajutor! Ma framinta de mult timp.
Mersi
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Se incepe cu 20 och. de lant ,apoi cu 3 och. de lant te intorci si lucrezi: 2 pic. +4 ochiuri lant (eu am facut 5 -cel din mijloc l-am folosit la prindere),2 picioruse +3 lant+2 picioruse,apoi 2 picioruse ,5 ochiuri de lant . urmeaza floricelele :4 picioruse despartite de cate 3 och. lant -lucrate in primul ochi de lant cu care ai inceput lucrul ;intorci lucrul si in fiecare din cele 3 ochiri lucrezi :1 pic. mic+3 pic.inalte+1 pic.mic.Ultima petala o prinzi cu pic. orb si urmeaza 5 och. lant,4 picioruse ..etc
Urmatoarele petale se prind in petala din mijloc a florii lucrate anterior
E tare haioasa bordurica ,arata foarte bine si dupa ce deprinzi modelul Smile merge repede .Mai striga daca-i nevoie ..
kiss

romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de CristinaBDH Joi 31 Ian 2013, 3:23 pm

marina40 a scris:va rog sa ma ajutati cu o schema la floarea de la palarie [img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]

Vreau si eu sa fac aceasta crizantema - sub forma de brosa. Multumesc d-nei Virginia pentru schema pe care am copiat-o si eu. Dar am o rugaminte - ma ajutati cu o explicatie cum sa prind/sa incep randurile de petale care sunt dedesupt?



Am reusit ceva; am facut 3 randuri de petale. Nu mi-a iesit chiar ca in poza, dar mie imi place.


Ultima editare efectuata de catre CristinaBDH in Vin 01 Feb 2013, 9:07 am, editata de 1 ori
CristinaBDH
CristinaBDH
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 58
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/02/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de stoy Joi 31 Ian 2013, 5:29 pm

Fetele va rog ajutati-ma si pe mine are careva link la cum se lucreaza modelul asta

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de dorinamisov Joi 31 Ian 2013, 8:28 pm

Si mie mi-a placut,dar nu am reusit sa-l fac zid
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de fizicuta Joi 31 Ian 2013, 9:36 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
in partea de jos a paginii cred ca arata ceva de genul asta
fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 738
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de dadina Joi 31 Ian 2013, 9:53 pm

Mersi Romaya
Incerc sa fac dupa cum ai zis.Nu sunt sigura ca pricep dar o sa incep si te mai intreb daca nu ii dau de cap
Am o problema mereu cu bordurile astea pt ca nu stiu ce se lucreaza pe randul 1 ce pe 2 si daca se lucreaza la un moment dat o parte mai multe randuri tind sa ma pierd.
dadina
dadina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 13/12/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de silvia adriana Joi 31 Ian 2013, 10:03 pm

dragele mele mi-ar parea bine sa va fiu de ajutor,eu am invatat sa tricotez inspirandu-ma de pe facebok unde foarte bine .este explicatl[Orgulerim crochet,tricotshop crosetat,Crochet tricot,arata schema si explicatia pe intelesul tuturor.dati acolo la fotografii...Mai puteti scrie la google hainutecrosetate.ro te invata sa crosetezi[aici arata si cum citesti schema.daca mai e nevoie cu mare drag va ajut
silvia adriana
silvia adriana
helper
helper

Numarul mesajelor : 42
Localizare : bihor
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de dadina Vin 01 Feb 2013, 12:30 am

Draga Romaya
Cred ca m-am prins.Am gasit schema in alta parte si am vazut mai clar.am crezut ca petatele alea au in virf 2 randuri de picioruse..De fapt e unul mic si unul mare dupa el .Nu aveau cum sa fie asa cum am vazut eu initial.ca mi-am dat seama din explicatiile tale ca nu sunt acolo2 randuri unul peste altul.Nu stiu daca ai inteles ce vreau sa zic.
Iti multumesc mult pt explicatii.

Ii multumesc si Silviei pt intelegere.Trebuie sa invat sa opun poze.O sa ocup cat de curind ca mai am cate ceva crosetat.
dadina
dadina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 13/12/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de mari01 Vin 01 Feb 2013, 7:46 am

Am si eu nevoie de ajutor fetelor.Nu inteleg schema nr 2 de jos dupa care cand incepe prima petala sau ce este ea.[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de kla78 Vin 01 Feb 2013, 11:29 am

Mari:eu cred ca trebuie facuta prima petala,,(cea intreaga,de sus)dupa care incepi cu urmatoarea din mijloc,unde este "jumatate de petala,faci un lant de n-ochiuri apoi cate un pic mic,in total sunt 3 randuri de pic mici,inchei si treci la petala urmatoare de jos,dupa ce termoini incepi cealalta parte.....uf greu cu explicatiile in scris,sper sa-ti dai seama ce vreau sa spun.dar nu mi se pare greu de facut.

Stoy uite o diagrama asemanatoare dar care mie mi se pare greu de facut.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de mari01 Vin 01 Feb 2013, 12:08 pm

Kla la prima vedere si eu am crezut la fel dar daca te uiti atent sunt 2 picioruse acolo care nu-mi dau seama cum vin.Nu cumva se incepe de la prima din dreapta coontinuand in jos si cea intreaga este ultima?
Generaleselorrrrr unde sunteti ?dati o mana de ajutor va roggggg.
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de romaya Vin 01 Feb 2013, 2:06 pm

mari01 a scris:Am si eu nevoie de ajutor fetelor.Nu inteleg schema nr 2 de jos dupa care cand incepe prima petala sau ce este ea.[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

Asta-i ordinea :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Trebuie s-o ai lucrata pe aia de sus prima data pentru ca urmatoarele sa ai de ce sa le prinzi Smile
Deci incepi cu lantul din mijloc,faci o tura de pic. mici parca 16 sunt ...apoi in urmatorul rand faci : 4 pic. mici ,un pic mic deasupra ultimului ( asta nu -i musai ..) si lantul pentru petala ,faxci petala din 3 randuri de pic. cu picoturile aferente Smile
- cobori cu pic mici la urmatoarea petala ,apoi treci tot cu pic. mici pe partea cealata unde le lucrezi pe nr 3 si 4 si apoi ultima nr 5

kiss
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de mari01 Vin 01 Feb 2013, 2:14 pm

Acum cand ai pus citat am vazut si eu cum m-am exprimat rade ,iertare fetelor nu-mi bausem cafeaua.



Multumesc mult mult si pup si eu .Mananc si incerc sa vad ce iese.




Am abandonat ,este foarte greu de urmarit schema ma dor ochii si ma incurc la petale nu stiu cum sa cresc si se onduleaza zid .
Caut alt model.
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de emilia-elena Sam 02 Feb 2013, 1:47 am

buna seara ,as avea nevoie de un pic de ajutor daca se poaate,am facut un sal crosetat din acril,acum as avea nevoie de ajutor ca nu as vrea sa il stric la urma ...cum il finisez,il calc cu abur,il spal?ce trebuie sa ii fac acum? kiss
emilia-elena
emilia-elena
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 218
Varsta : 43
Localizare : Lecco
Data de inscriere : 22/07/2012

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de romaya Sam 02 Feb 2013, 10:52 am

mari01 a scris:Acum cand ai pus citat am vazut si eu cum m-am exprimat rade ,iertare fetelor nu-mi bausem cafeaua.



Multumesc mult mult si pup si eu .Mananc si incerc sa vad ce iese.




Am abandonat ,este foarte greu de urmarit schema ma dor ochii si ma incurc la petale nu stiu cum sa cresc si se onduleaza zid .
Caut alt model.

Nu-i musai sa respecti schema mot-a-mot wink numaru'de ochiuri si picioruse poate varia in functie de grosimea firului .Schema te ajuta orientativ ..poti sa-ti faci tu o schema adaptata incercand variante pana iti place cum se aseaza .. Smile
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de tomari Sam 02 Feb 2013, 3:01 pm

Stoy am gasit ceva asemanator aici link sper sa-ti fie de ajutor.
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de mari01 Sam 02 Feb 2013, 8:35 pm

Multam de idee lasam pe luni improvizatiile. pupi
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de symos Dum 03 Feb 2013, 12:46 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

stoy acesta este link-ul cu ajutorul caruia am facut eu acest model
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de munteanu otilia Dum 03 Feb 2013, 6:44 am

Buna fetelor, de mult n-am mai dat pe aici ca asa e omul, apeleaza doar cand are neclaritati. Am si eu o dilema a lucrat cineva modelul asta?

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

din pacate nu am gasit decat aceasta fotografie, ma poate lamuri cineva ce si cum?
Va multumesc anticipat.
munteanu otilia
munteanu otilia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 123
Varsta : 49
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 02/09/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de crina68 Dum 03 Feb 2013, 9:44 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Aici modelul de bază pe un filmuleț youtube.
E croșetat și tricotat( funda nu-i bob de orez?).
Restul( adică tiparul) să ți-l mai dea și alții că eu habar n-am!!! Smile

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 13 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 13 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB