Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 EmptyAstazi la 10:14 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

+82
Luisa1
violetas
laurin
canadianca50
galben emilia maria
geani1
dragan mirela
moni_pse
logra
lenus70
ral
georgeta.prnic
alinachiri
Rimmelle
Floren
Carmencyta
anielle
emmancita
tomari
silvia adriana
fizicuta
stoy
dadina
bumbu antonia
cami26
dorinamisov
gabi1972
cristinamihaela
julix_2007
Anita_Cristal
GinaP
diada
CristinaBDH
cld
sorayaayaros
flori de camp
Giorgi
anaid27
marina40
corilex
mihaelavama
cristi970
crina68
Apostu Paula
IrinucaPopii
mariaz_09
georgescu olimpia
symos
anc@
mari42
munteanu otilia
kla78
europolis
emilia-elena
tinap
Angelica18
inutza
clara birau
moma
pufoi
mimizami
Dorulet
SiminaR
romaya
PETRONEL@
eriliana
elluta
myky7robc
rivka
cristina07
gretty
anasia
Serban Valentina
sergiu valentin
valentinadof
danniela
mari01
katinca
virginia
flori balteanu
mishou
SilviaDumitrescu
86 participanți

Pagina 30 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30

In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de dorinamisov Dum 10 Mar 2013, 1:43 pm

Nu mai spune Romaya,eu am aruncat o sacosa plina cu mileuri crosetate- Sad
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de romaya Dum 10 Mar 2013, 1:51 pm

dorinamisov a scris:Nu mai spune Romaya,eu am aruncat o sacosa plina cu mileuri crosetate- Sad

Pacat , la cat sunt de pretioase .. si ce trecere are vintage-ul .. wink
Eu am un principiu : nimic nu se arunca -totul se transforma Smile
( nu intotdeauna e bun .. rade )
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de dorinamisov Dum 10 Mar 2013, 2:00 pm

Da, la principiul asta am ajuns si eu,dar ”da-i Doamne omului mintea cea de pe urma” - cine ”pisici” s-a gandit la vintage? confused
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de crina68 Dum 10 Mar 2013, 3:56 pm

Dorina, mie mi se pare mai faină decât originalul.Serios.
Leu în cușcă????E clar,n-ai fire! Smile Te aștept doamnaaaaaaaaa, dar mă iei și pe mine la shopping!!!!!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de dorinamisov Dum 10 Mar 2013, 4:22 pm

Nu te iau,te oblig! Smile
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de crina68 Dum 10 Mar 2013, 5:31 pm

Pupăm doamnaaaaaaaaaa!!!!! hug

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de romaya Dum 10 Mar 2013, 5:50 pm

Intrebare de blonda derutata.. inocent sa-nteleg ca nordicii n-au fire ?? scratch Smile
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de lenus70 Dum 10 Mar 2013, 6:06 pm

elluta, multumesc pentru sugestie ...pana la urma va avea volane la maneci si la poale si cred ca e suficient... Smile

Dorina , e frumos reconditionatul , abia astept sa-l vad la final hug


Ultima editare efectuata de catre lenus70 in Dum 10 Mar 2013, 6:09 pm, editata de 1 ori (Motiv : ...varsta...)
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de brunics Dum 10 Mar 2013, 8:54 pm

fetelor,vreau de mult timp sa imi crosetez o gluga cu tot cu guler insa nu am gasit niciun model deosebit si nici tipar.Stie cineva cumva vreun tipar si modele?
brunics
brunics
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 50
Varsta : 31
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 29/05/2011

https://www.facebook.com/pages/Brunes-Handmade-Stuff/21051212576

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 10 Mar 2013, 10:23 pm

Pe mine nu prea ma ajuta bibilica la ora asta, cum adica gluga cu guler?

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de corilex Dum 10 Mar 2013, 10:39 pm

silvia eu cred ca vrea si guler adica sa ii vina si pe gat nu stiu daca m-am exprimat corect,dar daca iti aduci aminte cred ca si acuma mai sant caciuli pentru copii care se iau pe car si sant cu guler sa le acopere gatul sa nu mai puna fular,cred ca asa ar fi wink
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 10 Mar 2013, 10:41 pm

Am ionteles ce spui dar, sa asteptam sa vedem ce ne spune ea wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de brunics Dum 10 Mar 2013, 11:04 pm

corilex are dreptate.despre acel guler este vorba.
brunics
brunics
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 50
Varsta : 31
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 29/05/2011

https://www.facebook.com/pages/Brunes-Handmade-Stuff/21051212576

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de dragan mirela Lun 11 Mar 2013, 8:37 am

buna dimineata dragelor va rog sa ma ajutati si pe mine cu boleroul cu model solzi ptr ca Valentina a fost o dragalasa si mi a trimis o schema dar eu nu ma descurc nici dupa ea si va rog tot pe voi sa ma descurcati cu ea ptr ca am facut 3 rinduri ca sa imi dau seama ca nu merge inceputa de sus si sa o fac din 2 bucati si s o cos? voi ce spuneti ? Astept raspunsurile voastre ,pupici si spor la treba in saptamina asta
dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de lenus70 Lun 11 Mar 2013, 9:17 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

asa ceva?...sau...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre lenus70 in Lun 11 Mar 2013, 9:18 am, editata de 1 ori
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de romaya Lun 11 Mar 2013, 9:17 am

dragan mirela a scris:buna dimineata dragelor va rog sa ma ajutati si pe mine cu boleroul cu model solzi ptr ca Valentina a fost o dragalasa si mi a trimis o schema dar eu nu ma descurc nici dupa ea si va rog tot pe voi sa ma descurcati cu ea ptr ca am facut 3 rinduri ca sa imi dau seama ca nu merge inceputa de sus si sa o fac din 2 bucati si s o cos? voi ce spuneti ? Astept raspunsurile voastre ,pupici si spor la treba in saptamina asta

Eu ti-am raspuns ca nu se incepe de sus pentru ca o sa-ti curga solzii spre gat ..vad ca n-ai citit Smile
Eu l-as face dintr-o bucata -adica un dreptunghi cu deschizatura in fata pana la deschizatura manecilor ,apoi pusi solzi in plus pentru maneci si scazuti spre gat -in poza ta ai la maneci :2 randuri de cate 6 solzi ,1 rand de 4 solzi si ultimul rand de la gat -2 solzi ... aici depinde de cat de mare vrei maneca si ce grosime are firul/solzul ..trebuie socotit in centimetri si transpusi in solzi .. Smile
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de dadina Lun 11 Mar 2013, 9:36 am

Romaya,
Poate ca fata e nelamurita ca mine.Eu nu am lucrat solzi si ce nu stiu ca nu am cautat cum se fac . Se fac odata cu modelul sau se aplica apoi pe plasa aia de filet?Am vazut parca totusi odata ceva cred ca aici sau pe You tube dar zau daca imi amintesc-parca erau deodata?!
dadina
dadina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 13/12/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de romaya Lun 11 Mar 2013, 9:39 am

dadina a scris:Romaya,
Poate ca fata e nelamurita ca mine.Eu nu am lucrat solzi si ce nu stiu ca nu am cautat cum se fac . Se fac odata cu modelul sau se aplica apoi pe plasa aia de filet?Am vazut parca totusi odata ceva cred ca aici sau pe You tube dar zau daca imi amintesc-parca erau deodata?!
Da, se fac odata -un rand de plasa cu 2 picioruse si te intorci cu solzii Smile
Eu am presupus ca stie sa-i faca daca a facut 3 randuri .. wink
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de brunics Lun 11 Mar 2013, 9:42 am

lenus70 a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

asa ceva?...sau...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Multumesc dna Lenus,la acest lucru ma refeream,este foarte frumos modelul gasit,eu as vrea totusi gulerul sa ramana cat mai guler,ca la bluzitele acelea cu guler mai larg la gat,nu sa pice pe umeri,oricum cred ca as putea adapta asta la modelul gasit de dvs.
brunics
brunics
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 50
Varsta : 31
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 29/05/2011

https://www.facebook.com/pages/Brunes-Handmade-Stuff/21051212576

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de dadina Lun 11 Mar 2013, 10:15 am

Ea probabil dar eu nu si credeam ca asta-i baiul.Aha de asta zici ca vor veni spre gat.Pt ca se lucreaza de sus si ei vin pe invers cu coltul sus.Incerc sa imi imaginez.Mie personal nu prea imi plac solzii astia dar fetei mele i-au placut.Dar oare ce zici nu se pot face dupa ?Cred ca ar fi doar picioarele de trecere de la un rand la altul?Asta pt a il face de sus ca plasa (raglan)si de jos cu model.
Daca nu merge e atunci cum zici tu cu dreptunghiul sau simplu de jos cu maneca raglan aplicata.Da insa trebuie calcul sa iasa fix nr de solzi.Nu-i chiar simplu.Zau ca mai bine as face dantela decat asta ca nu imi place sa numar.
Apropo de rochia ta .Nu cred ca iti trebuie o marime mult mai mare .Mie mi-a placut asa.Si ca orice obiect arata mult mai bine pe cineva decat pe umeras.Am senzatia ca nu trebuie sa ii fie larga celei ce o poarta.
Ai multa rabdare!Ai scos foarte bine modelul si culorile imi plac.
dadina
dadina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 13/12/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de romaya Lun 11 Mar 2013, 10:50 am

Se poate incepe si de sus , nu-i acelasi lucru ..sunt tot un fel de solzisori dar nu de crocodil.. Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de dragan mirela Lun 11 Mar 2013, 5:14 pm

multumesc Romaya ptr sfaturi am sa le urmez dar daca nu ma descurc la mineci o sa te rog sa mai ai cu mine rabdare si sa ma mai ajuti ,pupici si spor in toate va doresc la toate albinutele de pe acest sit
dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de mishou Mar 12 Mar 2013, 3:33 pm

Criiiiiiiiiiiiiiinaaaaaaaaaaaaaaaaa! Ma auzi??????????
Am inceput o bluza pe raglan si nuuuuuuuuuuu-mi iese.
In principiu: se croseteaza doar cate doi ochi in cei patru care delimiteaza manecile sau se inmultesc ochii si pe parcurs???
Intreb asta din cauza ca lucrand cate doi ochi in cei patru (deci inmultind cu cate 8 ochi la fiecare rand) bluza mea arata ca un trunchi de piramida (deci nu o pot intinde pe o suprafata plana) si nu ca un dreptunghi.
Din schemele pe care le-am vazut ar trebui sa pot intinde bluza pe suprafata plana, pe cand ea arata ca un "guler pentru fracturi".
Nu mai spun ce caraghios arata - si imi este si greu sa desfac ce-am lucrat - dureaza mai mult desfacutul decat lucratul.
mishou
mishou
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 111
Localizare : faleza Dunarii
Data de inscriere : 05/11/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de cld Mar 12 Mar 2013, 3:57 pm

vin si eu tot cu un raglan.
aveti cumva diagrama pentru raglanul asta! daca stau sa il gindesc bine cred ca imi dau seama cum se face, dar ar fi mai simplu cu diagrama pentru crescut.
mersi ! va pup!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 12 Mar 2013, 10:18 pm

mishou a scris:
In principiu: se croseteaza doar cate doi ochi in cei patru care delimiteaza manecile sau se inmultesc ochii si pe parcurs???
zau daca inteleg de care doi ochi in cai patru vorbesti. Ne pui diagrama dupa care lucrezi sa ne dumirim? Si nu ar fi rau si o poza cu ce lucrezi  wink CAa sa vorbim la/pe obiect
cld eu parca as zice ca e pe rotund nu pe raglan (eu zic ragla la cel care se creste doar in 4 locuri si iese patrat la gat  )  wink

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Joi 14 Mar 2013, 7:54 pm, editata de 1 ori

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 30 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 30 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB