Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 EmptyAstazi la 10:54 am Scris de LRodica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 EmptyAstazi la 10:53 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 EmptyIeri la 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

+82
Luisa1
violetas
laurin
canadianca50
galben emilia maria
geani1
dragan mirela
moni_pse
logra
lenus70
ral
georgeta.prnic
alinachiri
Rimmelle
Floren
Carmencyta
anielle
emmancita
tomari
silvia adriana
fizicuta
stoy
dadina
bumbu antonia
cami26
dorinamisov
gabi1972
cristinamihaela
julix_2007
Anita_Cristal
GinaP
diada
CristinaBDH
cld
sorayaayaros
flori de camp
Giorgi
anaid27
marina40
corilex
mihaelavama
cristi970
crina68
Apostu Paula
IrinucaPopii
mariaz_09
georgescu olimpia
symos
anc@
mari42
munteanu otilia
kla78
europolis
emilia-elena
tinap
Angelica18
inutza
clara birau
moma
pufoi
mimizami
Dorulet
SiminaR
romaya
PETRONEL@
eriliana
elluta
myky7robc
rivka
cristina07
gretty
anasia
Serban Valentina
sergiu valentin
valentinadof
danniela
mari01
katinca
virginia
flori balteanu
mishou
SilviaDumitrescu
86 participanți

Pagina 14 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 30  Urmatorul

In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 03 Feb 2013, 11:02 am

eu as lucra caciulica asa:
- partea cu funda ca o bentita mai lata, cusuta la capete si cusatura ascunsa de funda. Apoi o alta bucata care sa acopere partea dde calota a capului pe care o cosi de bentita wink
Ca de obicei e doar parerea mea (si de data asta pe ne baute cafeaua wink )

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de munteanu otilia Dum 03 Feb 2013, 11:10 am

Fetele multumesc de sfaturi, aveam aceeasi parere dar trebuia sa ma conving, Crina da asa este funda e tricotata si chiar nu vroiam tiparul, ci doar o parere in ceea ce priveste asamblarea. Va multumesc inca o data pentru ajutor.
munteanu otilia
munteanu otilia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 123
Varsta : 49
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 02/09/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de eriliana Dum 03 Feb 2013, 11:26 am


romaya a scris:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

fetelor oare are cineva diagrama pt modelul asta ?!? Ma poate ajuta cineva ????
kiss
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de romaya Dum 03 Feb 2013, 1:00 pm

eriliana a scris:
romaya a scris:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

fetelor oare are cineva diagrama pt modelul asta ?!? Ma poate ajuta cineva ????
kiss

Haideti fetelor , careva ,cineva o puteti ajuta cu diagrama modelului scratch ?
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Serban Valentina Dum 03 Feb 2013, 1:18 pm

Daaaaaa ..... aici suntem .... cum strgi dupa ajutor cum te ajutam .
Uite aici diagrama modelului si mai mult decit atit .... rade rade

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



sper sa-ti fie de folos ! hug




















Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de crina68 Dum 03 Feb 2013, 1:23 pm

Eriliana, întreab-o direct pe madama Mareșal!!!!!De ce o iei ca la Ploiești???? rade

Hai lasă,Romaya, că doar știi că ești CINEVA!!!!! pupi pupi pupi

To late!!!Apăru Valușca! wink

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Serban Valentina Dum 03 Feb 2013, 1:32 pm

Lasa Crina ca D-na General stie ca e de multa vreme pentru noi Maresal... rade

Daca fata a vrut pe la Ploiesti iaca a sosit si la Buzau ....si daca avem ce ne trebuie am ajutat-o cu scheme cu tot ... rade rade wink


Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de crina68 Dum 03 Feb 2013, 1:33 pm

Adevăr,grăiși ,surată!!!!! Smile

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de romaya Dum 03 Feb 2013, 1:34 pm

crina68 a scris:Eriliana, întreab-o direct pe madama Mareșal!!!!!De ce o iei ca la Ploiești???? rade

Hai lasă,Romaya, că doar știi că ești CINEVA!!!!! pupi pupi pupi

To late!!!Apăru Valușca! wink

Aaa, nu-i vorba de asta ..totdeauna am dat schema sau explicatii cand mi s-au cerut m-am distrat putintel si eu Smile putea sa ma intrebe direct mai ales ca scrie mare cine-a facut rochia .. rade Asa s-a facut un ocol pe la Buzau sau Cernavoda .. rade
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 03 Feb 2013, 1:37 pm

ete Crina vazusi samanta de soacra? rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de stoy Dum 03 Feb 2013, 1:41 pm

Fetelor va multumesc pentru ajutor!!!! Si am vazut o caciulita super si am si explicatii la ea , funda o fac prima aia cu bob restul incerc dar e pe gustul meu!!! love
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de crina68 Dum 03 Feb 2013, 1:45 pm

Sau și una și alta rade
Am înțeles clar ce voiai Smile , adevărul este că m-a mirat faptul că nu a îndrăznit să te întrebe direct.Ehehehe în tinerețile mele ,când am intrat eu prima oară și întâiași dată pe forumul ista, nici eu nu prea îndrăzneam la..cadre cu epoleți, ca să zic așa.Noroc cu Silvioara,care m-a luat de o aripă și m-a pus pe drumul bun wink
Gata,că apare și acuș mă trezesc cu un termometru din cela !!!!

Și ca să fiu în topic, Valușco, mă enervezi la neuron cu schemele tale.Le vede terorista de fii-mea și va începe: Aaaaaaaaaaaaaa,Crinuțo,uite au pus doamnele schema, vreau și eu una scurtă și strâmtă așa!!!!!Eeeeeee pupi

Cu compunerile mele,voi ați postat în disperare: Silvio,ai dreptate soro, microbul de soacră atacă până și pe doamnele bune ca pâinea caldă!Hmmmmmmmmm,îngrijorător!!!Țțțțțțț rade

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Serban Valentina Dum 03 Feb 2013, 1:50 pm

Daca vrea si pe la Cernavoda cu drag peste citeva zile ... rade rade

Crina cu schemele pentru domnisoara ta nu-i problema ,, ziiii .. ce vrei sau doreste fata si ajutam
imediat ... sau daca iti place ceva stii unde gasesti ... serveste-te singura ... rade rade kiss
Cit priveste microbul de soacra nu stiu cum e sa fii soacra de fata .... eu sunt de baiat ... kiss si e bine, e foarte bine.... rade rade rade
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de emmancita Dum 03 Feb 2013, 2:31 pm

Soacrelor!! V-ati adunat?? Uite ce am eu:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Si acum sa indraznesc si eu Smile ca tot e Romaya prin zona, dar sa te stig tare
Romaaayaaaa, ma ajuti si pe mine cu neste scheme?? te rooog!! kiss as vrea sa-mi fac si eu rochita asta pe care ai facut-o tu acum ceva timp, am cautat-o in capitolele din urma aseara , cu speranta ca gasesc acolo si schemele, dar...nu erau, am vazut ca tu ai adaptat unele scheme .... asa ca te rog mult, daca le mai ai, poate mi le dai si mie!!
Nu e graba, ca nici nu am fir de-ajuns( am doar 300 gr/ flavia verde) si abia in aprilie vine mama si-mi mai aduce restul, dar adun ca furnica.
Multumesc mult , mult! pupi Merci
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de romaya Dum 03 Feb 2013, 3:25 pm

No bine, dupa ce bati apropouri atat de fiiine ..cu matura rade si dupa ce te roooogi atat de frumos si strigi si mai frumos ..nu mai rezist zid uite schemele de inspiratie ..ca apoi le-am cam adaptato-zapacit Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kiss
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de eriliana Dum 03 Feb 2013, 3:54 pm

OFFF,,,mai,mai nu mai stiu cum sa fac sa fie bine...si nimersc cu oistea-n gard...n-am indraznit sa intreb direct ,pentru ca mai pe la inceputurile mele in ale discutiilor cu domniile voastre am trimis un PM cu intrebari legate de un model si nu mi s-a raspuns....am insistat si ...gata ...daca am suparat (iar..)imi cer scuze....asta daca a fost ceva serios, daca nu....de ce sa n-o iau frate si pe la Ploiesti,Cernavoda,etc ...cu mare drag ...ca tot fire am ,chef am, timp nu mai vorbesc ...asa ca .... tricot croset mai ales ca sotul ma regaleaza acum cu Charles Azanavour....

mesaj 2
romaya a scris:
crina68 a scris:Eriliana, întreab-o direct pe madama Mareșal!!!!!De ce o iei ca la Ploiești???? rade

Hai lasă,Romaya, că doar știi că ești CINEVA!!!!! pupi pupi pupi

To late!!!Apăru Valușca! wink

Aaa, nu-i vorba de asta ..totdeauna am dat schema sau explicatii cand mi s-au cerut m-am distrat putintel si eu Smile putea sa ma intrebe direct mai ales ca scrie mare cine-a facut rochia .. rade Asa s-a facut un ocol pe la Buzau sau Cernavoda .. rade
scuze.....scuze....din jena, emotii ,etc n-am indraznit , dar bine ca stiu ca pot.... Merci

mesaj 3
nu il mai postyez deoarece oricum continea doar citarea postarii lui Serban Valentina
msaj 4
acum chiar ca nu stiu ce sa fac....scriu aici sau iar editez????am o nelamurire : am incercat modelul dupa schema si undeva da cu virgula cum se zice : adica o floare imi iese normal, si urmatoarea iese pe dos...unde gresesc???
Edit SilviaDumitrescu Te rog sa fii mai atenta !



Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Dum 03 Feb 2013, 5:39 pm, editata de 2 ori (Motiv : unit postari)
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de romaya Dum 03 Feb 2013, 5:35 pm

Nu gresesti nicaieri , asa e modelul .. florile "pe dos" ies usor in evidenta -asta-i si farmecul modelului Smile
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de eriliana Dum 03 Feb 2013, 6:11 pm

romaya a scris:Nu gresesti nicaieri , asa e modelul .. florile "pe dos" ies usor in evidenta -asta-i si farmecul modelului Smile
offff...am stricat de ...n-are importanta ; saru mana si scuze ca am luat-o pe la Ploiesti....
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de emmancita Dum 03 Feb 2013, 7:01 pm

Multumesc frumos, Romaya!!!Acum am vazut ca mi-ai raspuns prompt!! mii de multumiri!! Merci kiss ma mananca rau degetele sa incep chair daca nu am mare cantitate de fire acum.
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de crina68 Lun 04 Feb 2013, 1:00 am

Aoleuuuuuu, ce colecție de mături,soro!!!! rade

300g???Apucă-te soro,că la Flavia te apucă Paștele până termini un ghem!!!!Ha,iute ,că mâine-i luni și ai spor!!!!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de eriliana Lun 04 Feb 2013, 8:04 pm

Am inceput modelul ala (stiti voi care, iar daca nu, il postez imediat)dar, normal ca exista si un dar....cum le unesc ?!? neuronu meu refuza categoric sa priceapa ceva...asa ca AJUTOOOOORRR, Romaya, sau cine se mai baga sa ajute o persoana necajita.....
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]


Ultima editare efectuata de catre eriliana in Lun 04 Feb 2013, 8:18 pm, editata de 1 ori
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de corilex Lun 04 Feb 2013, 8:15 pm

Am nevoie de ajutor la acest model,ce nu inteleg este de la randul 9 cum continuu mai departe ca tot imi bat zid si nu inteleg?[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
eriliana la model sant niste sageti care indica modul de prindere intre ele[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de romaya Lun 04 Feb 2013, 8:32 pm

Eriliana, eu am unit benzile in timpul lucrului -am pus poze cum am potrivit fasiile ca sa iasa la capete model in colti .Trebuie sa fii atenta la capete ..modelul te fura si o ia in directii aiurea Smile Vad ca le-ai lucrat separat ,asa ca nu-ti ramane decat sa le cosi cu acul sau sa le legi cu gaurele din croseta

Corilex, cumva randul 7 =6 picioruse ?? ma gandesc ca asa ar fi frunzele sau petalele sau ce-or fi ele..invers fata de primele .si tot asa Smile
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de crina68 Lun 04 Feb 2013, 8:32 pm

Eri, Romaya le unește în timpul lucrului,face niște anouri,ca niște zale, din 3 ochiuri,parcă.
Dar se pot prinde și la sfârșit,eu știu,ori tighelind cu un rând de piciorușe scurte tot perimetrul floral și prinzându-le unele de altele,ori cosându-le pur și simplu.Zic și eu,ho nu mă trageți de urechi!!!
Poate apare Mareșala, ea explică cel mai bine.

Cori ,n-ai și tu poza produsului finit????Ai???Eu văd un trunchi de con,deci aș face rândul 4 și merg pe schemă iar.

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de eriliana Lun 04 Feb 2013, 9:18 pm

saru mana Crinuto! incerc din timpul lucrului;vad eu ce iese....
pupi
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 14 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 14 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB