Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 EmptyMier 08 Mai 2024, 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

+82
Luisa1
violetas
laurin
canadianca50
galben emilia maria
geani1
dragan mirela
moni_pse
logra
lenus70
ral
georgeta.prnic
alinachiri
Rimmelle
Floren
Carmencyta
anielle
emmancita
tomari
silvia adriana
fizicuta
stoy
dadina
bumbu antonia
cami26
dorinamisov
gabi1972
cristinamihaela
julix_2007
Anita_Cristal
GinaP
diada
CristinaBDH
cld
sorayaayaros
flori de camp
Giorgi
anaid27
marina40
corilex
mihaelavama
cristi970
crina68
Apostu Paula
IrinucaPopii
mariaz_09
georgescu olimpia
symos
anc@
mari42
munteanu otilia
kla78
europolis
emilia-elena
tinap
Angelica18
inutza
clara birau
moma
pufoi
mimizami
Dorulet
SiminaR
romaya
PETRONEL@
eriliana
elluta
myky7robc
rivka
cristina07
gretty
anasia
Serban Valentina
sergiu valentin
valentinadof
danniela
mari01
katinca
virginia
flori balteanu
mishou
SilviaDumitrescu
86 participanți

Pagina 21 din 30 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 30  Urmatorul

In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de anielle Joi 21 Feb 2013, 9:26 am

fetelor...voi ptr cati banuti ati lucra rochia postata de mine...dar varianta lunga?
cu materialul clientei?


Ultima editare efectuata de catre anielle in Joi 21 Feb 2013, 9:32 am, editata de 1 ori
anielle
anielle
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 312
Varsta : 57
Localizare : galatzi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de lenus70 Joi 21 Feb 2013, 9:31 am

pai daca asa le zice , v-uri ( nu gasesc fatza aia cu lacrimi multe, sunt numai din alea happy in care nu ma regasesc)...,

( imagineaza-ti aventura mea printre ch-uri )

...de fapt acuma realizez ca nu inteleg ce vrea sa zica cu leaf repeat...modelul pare altfel in poza...cred ca renunt... zid
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 21 Feb 2013, 9:41 am

Mai lenus,
stai calma fata ca glumeam si eu pupi
Adica.... nu vroiam sa te supar ca de pierdut... am zis adevarat wink rade
Hai sa o luam pe indelete ca sigur iesim la capat numai iecsplica babi aci mai pe intelesul meu ce nu pricepi.
De unde ai inceput? Ca eu cu scheme dastea vorbite nu prea ma inteleg bine. Ca sa inteleg care este al 5-lea rand la tine (si despre care se face referire)
Daca m-as apuca eu sa lucrez aceasta bluza as incepe de jos pe un lant de "n" ochiuri, atatea cat sa imi fie buna viitoarea bluza ca largime . Apoi "plantez" modelul care mi se pare destul de simplu si continui pana sus cu scaderile aferente decolteului si eventual si manecii. Apoi as face mansetele, bordura si gulerul.
Tu despre care parte vorbesti?

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de lenus70 Joi 21 Feb 2013, 9:58 am

Silvia, se incepe de la gat , raglan ( apropos, unde esti, doamna Raglan?),se creste in 4 puncte ca sa se imparta in spate, maneci si doua fete...buuuun...deci se creste in fiecare colt ( 2v in v de colt, v este piciorus inalt-2ol-piciorus inalt)..pina aici clar, am facut asa... si acum( trebuie sa incep randul 6 din schema ) spune ca la mijlocul manecii si spatelui se face model ( desi eu nu il vad pe poza)...

Row 6 (inc): Ch 5, V in first ch-sp, *V in each V to next corner V, (V, ch 2, V) in corner V*, V in next 3 (4, 5) V, make leaf repeat of [ch 3, CL, ch 2, dc, ch 2, CL, ch 3] in next V; repeat between * *, V in next 5 (6, 7) V, repeat between [ ] in next V; repeat between * *, V in next 3 (4, 5) V, repeat between [ ]; repeat between * *, V in next V to end, end with V in tch sp, ch 2, dc in 3rd ch of tch, turn.

cam asta...
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de flori de camp Joi 21 Feb 2013, 10:02 am

Dar nu-i obligatoriu sa faci modelul care zic ei ca e la mijlocul manecii si spatelui. Posibil sa fie unul din motivele de la guler/maneci, insa nu cred ca e obligatoriu. Mi-a placut si mie jacheta si am si trecut-o pe lista de "realizat". wink

Dna Silvia, scuze ca m-am bagat. Flowers
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 21 Feb 2013, 10:05 am

Lenus se poate incepe si de la gat pe raglan cu anchior. Asa am fost tentata si eu sa zic dar uitatndu-ma la poza mi s-a parut ca modelul merge de jos in sus wink Iar daca zici ca in poveste se face vorbire de un anume model...pe poza chiar ca nu apare. Eu as incepe raglanul direct cu acel model cu V-uri Ca doar sub acel guler bogat nu e alt model cred wink
Nu totdeauna corespund schemele si "povestile" cu poza wink Si apoi.... nu trebuie musai sa respectam o schema/"poveste" O adaptam la fir,croseta,marime...
Hai spor la treaba ca sigur te descurci si-ti va iesi o minunatie de bluza!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de lenus70 Joi 21 Feb 2013, 10:10 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ..ASTA E FUSTA

si asta e capodopera cu v-uri

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Silvia , esti o draguta...deci pot sa pun modelul intre v-uri ...ca am numar par la spate?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
flori de camp , multumesc, de fapt ma gandisem si eu sa o fac fara model... e si asa incarcata in fata... kiss

ce vrea sa zica cu shape neck edges?
Edit SilviaDumitresc
Hooooleeeuuu Lenuso ce facusi aici? Te-ai luat cu modelele si ai facut la postari succesiveeeee...
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de dadina Joi 21 Feb 2013, 10:35 am

Foarte frumoasa fusta!Lenus nu te stresa cu modele.Au fetele dreptate ce modele ca e destul de incarcata.
Si eu ca si Silvia zic sa o incepi normal de jos sa nu te chinui.Acum desigur daca tu te pricepi la raglan da poti si asa.,Eu nu m-as complica as face-o de jos.Si apoi pui volanele.
Nu stiu exact ce vrea sa zica.Pune toata propozitia sa mi dau seama.Shape neck e forma gatului.Edges aici is margini Deci o fi marginile decolteului(Formei gatului).
dadina
dadina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 13/12/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de lenus70 Joi 21 Feb 2013, 10:50 am

Row 5: Repeat Row 3 – 33 (41, 49) Vs.
Inc at corners, shape neck edges, beg Leaf repeat at center of each arm and center of back.
Row 6 (inc): Ch 5, V in first ch-sp, *V in each V to next corner V, (V, ch 2, V) in corner V*, V in next 3 (4, 5) V, make leaf repeat of [ch 3, CL, ch 2, dc, ch 2, CL, ch 3] in next V; repeat between * *, V in next 5 (6, 7) V, repeat between [ ] in next V; repeat between * *, V in next 3 (4, 5) V, repeat between [ ]; repeat between * *, V in next V to end, end with V in tch sp, ch 2, dc in 3rd ch of tch, turn.
Row 7: Ch 5, dc in first ch-sp, *V in each V and corner ch-2 sp to next leaf, make Leaf over leaf by: [ch 3, sk ch-3 sp, CL in next ch-2 sp, ch 2, dc in dc, ch 2, CL in next ch-2 sp, ch 3, sk ch-3 sp]; repeat from * 2 times, V in each V and corner ch-2 sp to end, end with ch 2, dc in tch sp, dc in 3rd ch of tch, turn.
Row 8: Repeat Row 7.
Inc at corners, shape neck edge
Row 9: Ch 5, V in first ch-sp, *[V in each V to next corner V, (V, ch 2, V) in corner V], V in each V to next leaf, make Leaf over leaf; repeat from * 2 times; repeat between [ ], V in each V to end, end with V in tch sp, ch 2, dc in 3rd ch of tch, turn.
Row 10: Repeat Row 7.
Join fronts and back with additional sts at underarms.

Am vrut sa ma tin de schema pentru ca pana acum ce am facut dupa capu 'meu n-a iesit...si dupa poveste e si mai cumplit, vad eu...la fusta a fost mai simplu...am calculit, am calculot...dar tot nu imi place prea tare cum sta, as fi vrut sa fie larguta incepand un pic mai de sus, cele doua randuri de flori de sus se cam muleaza...in fine,o sa ii pun o fusta pe dedesubt mai ampla sa vad cum sta...

si de fapt voiam sa vad cum e si cu raglan Smile ...

gata , am renuntat la modelll...dar cu edges am o problema ....
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de flori de camp Joi 21 Feb 2013, 11:00 am

Mie mi-a placut ce ai facut. Acum .... tu stii mai bine cum sta fusta. Si raglanul arata bine. bine
Mai departe te indruma cele mai avizate decat mine. dar dupa spunea cineva pe aici, lucrurile simple sunt cele mai frumoase. Asa cum ai zis si tu, gulerul si mansetele sunt suficient de incarcate.
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de lenus70 Joi 21 Feb 2013, 11:06 am

multumesc flori de camp....mai astept pareri...

anielle , foarte frumoasa rochita...din ce fir o faci?

as fi vrut si eu rochita asta dar sus ceva mai simpla, gen maieu...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

poate , intr-o zi....
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de mishou Joi 21 Feb 2013, 11:26 am

Anielle - iti trimit un pm.
mishou
mishou
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 111
Localizare : faleza Dunarii
Data de inscriere : 05/11/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Serban Valentina Joi 21 Feb 2013, 11:48 am

Lenus70 , am gasit ceva ce poate o sa-ti placa referitor la rochia alba de vara .
Sus este maieu asa cum iti doresti :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



sau poate o combinatie intre partea de sus a acestuia cu cea pe care o vrei tu.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]







astept parerea ta . hug














Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de mishou Joi 21 Feb 2013, 12:13 pm

Valentina - nu ai si o schema pt partea de jos - cea cu frunze - de la rochita albastra???
mishou
mishou
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 111
Localizare : faleza Dunarii
Data de inscriere : 05/11/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de lenus70 Joi 21 Feb 2013, 12:20 pm

Valentina,multumesc , dar deja sunt prinsa in raglan ...lucrez dupa schema "vezi pe parcurs" si sper sa fie bine...oricum numarul de randuri e altul pentru ca firul e mai subtire ...

As vrea eu sa ma apuc de rochita, dar n-am curaj...doar daca imi iese raglanul...trebuie sa mai adug randuri ca sa ajung sub brat si nu stiu daca sa cresc la fiecare rand sau cum...dar imi dau seama si apoi desfac rade ...metoda infailibila

De fapt nu e asa infailibila...oare cum sa cresc ? ...o data la doua randuri?...


Ultima editare efectuata de catre lenus70 in Joi 21 Feb 2013, 1:04 pm, editata de 1 ori
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Serban Valentina Joi 21 Feb 2013, 12:59 pm

mishou da , am cautat si am gasit si partea de jos

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Lenus70 , inteleg sa esti prinsa cu raglanul , dar ti-ai exprimat o dorinta in legatura cu
rochia , si anume tip maieu sus .
Ce ti-am postat eu e ceea ce-ti doresti ? Daca da poti sa le salvezi si cind ai timp si vrei rochia ,deja ai modelele.




Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de lenus70 Joi 21 Feb 2013, 1:05 pm

Valentina, multumesc mult...le salvez si apoi ma hotarasc...cam asa ceva vreau..insa nu stiu cum se imbina rozetele de la partea de sus ,rochita alba...


Ultima editare efectuata de catre lenus70 in Joi 21 Feb 2013, 1:40 pm, editata de 1 ori
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Serban Valentina Joi 21 Feb 2013, 1:16 pm

cu placere lenus70 si succes in proiectele tale. hug
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de mishou Joi 21 Feb 2013, 1:37 pm

Multumesc, Valentina! pupi
mishou
mishou
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 111
Localizare : faleza Dunarii
Data de inscriere : 05/11/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de logra Joi 21 Feb 2013, 2:28 pm

Buna ziua,
Va rog frumos,doamnelor si domnisoarelor... hug
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu explicatia unui model de croseta in zig-zag?
Mie nicicum nu imi iese...primul rand...il fac...dar la urmatorul...e jale...
am cautat pe aici,prin forum...dar e atat de mare incat mi-ar trebui o saptamana sa il caut ca sa il gasesc(daca o fi!)
cer scuze de deranj...si sa aveti o primavara frumoasa!
logra
logra
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 16
Localizare : spania
Data de inscriere : 02/11/2012

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Serban Valentina Joi 21 Feb 2013, 4:19 pm

logra ,postez citeva diagrame cu model <<zig zag >> , sper sa te pot ajuta cumva in deslusirea lui.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



succes si sa ne spui daca te-ai descurcat ! hug












Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de logra Joi 21 Feb 2013, 4:49 pm

iti multumesc din suflet!!!
revin cu mesaj...
o zi frumoasa!
logra
logra
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 16
Localizare : spania
Data de inscriere : 02/11/2012

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de CristinaBDH Joi 21 Feb 2013, 4:56 pm

SilviaDumitrescu a scris:Da, fiecare separat . Asa am facut eu bluza aceea albastra care o port in poza cu palaria albastra wink


Gasesc aici oportunitatea de a intreba (pe d-na Silvia sau pe altcineva care a mai lucrat in metodata aceasta) daca exista vreo modalitate de a trece de la un motiv la altul (flori, cercuri, hexagoane s.a.) fara a intrerupe ata? Asta ar scuti o gramada de timp pierdut pt ascuns capete de fir... :D
Multumesc

Cred ca nu am pus bine citatul de sus, imi cer scuze
CristinaBDH
CristinaBDH
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 58
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/02/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de anielle Joi 21 Feb 2013, 5:13 pm

lenus70, o lucrez din alize bella
100% bumbac
anielle
anielle
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 312
Varsta : 57
Localizare : galatzi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de dragan mirela Joi 21 Feb 2013, 5:50 pm

buna dragelor va rog sa ma ajutati sa traduc si eu aceasta rochie ptr ca imi place enorm de mult multumesc
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 21 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 21 din 30 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB