Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 EmptyMier 08 Mai 2024, 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

+82
Luisa1
violetas
laurin
canadianca50
galben emilia maria
geani1
dragan mirela
moni_pse
logra
lenus70
ral
georgeta.prnic
alinachiri
Rimmelle
Floren
Carmencyta
anielle
emmancita
tomari
silvia adriana
fizicuta
stoy
dadina
bumbu antonia
cami26
dorinamisov
gabi1972
cristinamihaela
julix_2007
Anita_Cristal
GinaP
diada
CristinaBDH
cld
sorayaayaros
flori de camp
Giorgi
anaid27
marina40
corilex
mihaelavama
cristi970
crina68
Apostu Paula
IrinucaPopii
mariaz_09
georgescu olimpia
symos
anc@
mari42
munteanu otilia
kla78
europolis
emilia-elena
tinap
Angelica18
inutza
clara birau
moma
pufoi
mimizami
Dorulet
SiminaR
romaya
PETRONEL@
eriliana
elluta
myky7robc
rivka
cristina07
gretty
anasia
Serban Valentina
sergiu valentin
valentinadof
danniela
mari01
katinca
virginia
flori balteanu
mishou
SilviaDumitrescu
86 participanți

Pagina 12 din 30 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 21 ... 30  Urmatorul

In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Anita_Cristal Mier 23 Ian 2013, 5:45 pm

Ai dreptate julix! wink
Anita_Cristal
Anita_Cristal
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 196
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/06/2010

http://bijuteriile-anitei.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de julix_2007 Mier 23 Ian 2013, 5:59 pm

romaya a scris:Julix, imi place varianta ta ,arata bine dar parca mi-ar fi placut sa fie mai vizibile patratelele modelului , asa ca-n poza . Incercarea am facut-o din fir Flavia ,sunt curioasa cum arata din fir mai grosut ..Randurile de picioruse merg in sus pe o parte si-n jos pe cealalta parte -asta la fiecare banda de culoare - daca la asta te-ai referit Smile

Poate pentru ca intre cele 4 picioruse este un ochi lucrat? Nu stiu ce sa zic. Am incercat si varianta cu ochiul in plus, dar era tare cascat modelul. Eu am lucrat cu fir de bumbac mercerizat de la Tesatoriile Romane, pus in 2 si lucat cu o croseta mai mica, din comoditate. Adevarul ca pe spate arata mai bine. rade
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de gabi1972 Mier 23 Ian 2013, 8:23 pm

Anita_Cristal a scris:julix nu ma mai mira nimic wink
multumim de explicatii deja mi se scurtcircuitase duetul meu de neuroni functionali ca sa inteleg pe "pipaitelea cu ochii" , nu se vedea oarece fum pe cer de la concentrarea mea? rade

cu dedicatie pt. gabi 1972 si nu numai wink

Saru'mana!E urmatorul proiect kiss
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de dorinamisov Mier 23 Ian 2013, 8:28 pm

Strig si eu, are cineva o diagrama cu o floare de mac ? Merci
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de romaya Mier 23 Ian 2013, 8:48 pm

Poftiti la maci .. Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

kiss
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Giorgi Mier 23 Ian 2013, 8:56 pm

Am gasit si eu unul .Ador macii !


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Fleur-pavot-crochet-1.JPG Fleur-pavot-crochet-2.JPG



Réalisation :


Ici avec un crochet 1,75 et du coton mercerisé.

Commencer en noir ou bleu marine, dans une boucle faire 5 ms.



Rg 1 : 2 ms dans chaque m = 10 m

Rg 2 : (1 ms - 3 ml - sauter 1 m) x 5. Fermer par 1 mc.

Rg 3 : Dans chaque boucle faire (1 ms - 2 ml - 1 br - 1 dbr - 1 br - 2 ml - 1 ms).

Rg 4 : En rouge. (1 ms - 1 ml - 2 br dans les ml du rg précédent - 2 br sur chaque m du rang précédent - 2 br dans les ml du rg précédent - 1 ml - 1 ms) x 5.

Rg 5 : (1 ms - 1 dbr dans la ml - 2 br sur chauque m - 1 dbr dans la ml) x 5.

Rg 6 : en ms => sauf mc sur les ms du rang précédent.

Rg 7 : en point écrevisse.


Ultima editare efectuata de catre Giorgi in Mier 23 Ian 2013, 9:05 pm, editata de 1 ori
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de dorinamisov Mier 23 Ian 2013, 8:59 pm

Multam frumos, Romaya! kiss mintenash ma apuc de o tunica cu maci - comanda ferma de la fiica mea -
Si tie iti multumesc ! si mie imi plac macii kiss
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de julix_2007 Mier 23 Ian 2013, 9:29 pm

Romaya, am incercat si cu alt gen de fir, cu Flavia. Adevarul e ca daca puneam ochiul in plus intre seturile de 4 picioruse iesea ceva tare cascat. Eu zic ca in functie de fir si croseta se prefigureaza si patratelele. Ideea este ca totusi intr-un fir nu e grozava lucratura. Acuma depinde de gustul fiecaruia.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Macii sunt trasnet si i-am pus si eu la pastrare in calculator, pentru ceva...
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Giorgi Mier 23 Ian 2013, 9:33 pm

Cum puteti citi voi schemele alea? Rolling Eyes
Hmmm...parca ar fi morse !
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de romaya Mier 23 Ian 2013, 9:34 pm

dorinamisov a scris:Multam frumos, Romaya! kiss mintenash ma apuc de o tunica cu maci - comanda ferma de la fiica mea -

No bine ,apuca-te mintenash darăca ..hii fata harnica , ca ocușă si tistașă ( amu sa te vad cum traduci.. rade ) te-ai dovedit.. rade pupi


P.S . Julix, mie personal mai mult imi place varianta asta Smile si cred ca-i mai apropiata de orighinal wink sigur ca depinde mult de fir...cu un fir de lana mai subtire ar arata traznet pupi

Oare daca ai face cele 4 picioruse in 4 ochiuri de lant - sa nu lurezi in piciorusul de legatura din mijloc n-ar fi mai evidente patratele ? zic si io.. wink
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de julix_2007 Mier 23 Ian 2013, 9:42 pm

romaya a scris:
P.S . Julix, mie personal mai mult imi place varianta asta Smile si cred ca-i mai apropiata de orighinal wink sigur ca depinde mult de fir...cu un fir de lana mai subtire ar arata traznet pupi

Oare daca ai face cele 4 picioruse in 4 ochiuri de lant - sa nu lurezi in piciorusul de legatura din mijloc n-ar fi mai evidente patratele ? zic si io.. wink

Care varianta? Cea pe care am postat-o a doua oara este exact ca prima doar firele difera.
Sa stii ca mi-a venit si mie ideea, dar modelul e cascat la fel ca atunci cand faci 3 picioruse, 3 ochi de lant, 3 picioruse, 3 ochi de lant si cand te intorci e invers. Nu stiu cum se cheama , eu ii zic sah. Dar nu va luati dupa mine, ca eu sunt incepatoare, nu am talentul si cunostintele voastre.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de romaya Mier 23 Ian 2013, 9:48 pm

julix_2007 a scris:
romaya a scris:
P.S . Julix, mie personal mai mult imi place varianta asta Smile si cred ca-i mai apropiata de orighinal wink sigur ca depinde mult de fir...cu un fir de lana mai subtire ar arata traznet pupi

Oare daca ai face cele 4 picioruse in 4 ochiuri de lant - sa nu lurezi in piciorusul de legatura din mijloc n-ar fi mai evidente patratele ? zic si io.. wink

Care varianta? Cea pe care am postat-o a doua oara este exact ca prima doar firele difera.
Sa stii ca mi-a venit si mie ideea, dar modelul e cascat la fel ca atunci cand faci 3 picioruse, 3 ochi de lant, 3 picioruse, 3 ochi de lant si cand te intorci e invers. Nu stiu cum se cheama , eu ii zic sah. Dar nu va luati dupa mine, ca eu sunt incepatoare, nu am talentul si cunostintele voastre.

De varianta cu Flavia ziceam ca pare mai bine Smile
Cu fir de lana cred ca s-ar aseza si mai bine .. am sa incerc si eu cu lana sa vad cum iese ca mi-am stresat neuronii rade

Da' tu din ce fir vrei s-o lucrezi ?


Ultima editare efectuata de catre romaya in Mier 23 Ian 2013, 9:49 pm, editata de 1 ori (Motiv : balbaiala repetir)
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de julix_2007 Mier 23 Ian 2013, 10:07 pm

[quote="romaya"][quote="julix_2007"]
romaya a scris:
De varianta cu Flavia ziceam ca pare mai bine Smile
Cu fir de lana cred ca s-ar aseza si mai bine .. am sa incerc si eu cu lana sa vad cum iese ca mi-am stresat neuronii rade

Da' tu din ce fir vrei s-o lucrezi ?

Cu fir de bumbac mercerizat de la Tesatoriile Romane, achizitionat de la cineva de pe un site de care ofera spre vanzare ate/creatii handmade/piele etc. Nu pot scrie ca nu stiu daca e voie.
Firul se lucreaza foarte bine, sta teapan pus in 2 si lucrat cu o croseta un numar mai mare, inca nu am probat cu ce numar, caci am lasat setul in dulap la scoala si abia maine il recuperez.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de corilex Joi 24 Ian 2013, 12:07 pm

Ajutor Silvia ,am vazut undeva tutorialul pus pentru sosete crosetate si nu mai stiu unde sa il caut da-mi de veste ca deja ma dau cu zid
Multumesc mult! Merci
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Giorgi Joi 24 Ian 2013, 1:45 pm

asta o fi?
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 24 Ian 2013, 5:11 pm

Corilex acum sunt in zona sper sa mai fii si tu.
Nici eu nu spiu unde si ce tutorial de sosete ai vazut sau daca e cel pe care ni l-a aratat colega Giorgi, dar, daca vrei sa le faci ca cele pe care i le-am facut eu lui M iti spun in cuvinte ca nu e greu deloc. Acum am intrat de servici si sunt in zona pana ...la 12 la noapte. Daca de meodelul ala esti ineresata , spune si imediat ma apuc de dactilografiat Smile Asta ca sa nu ma apuc sa tranca si tu sa nu il vrei pe ala Eu am postat sosetele [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de corilex Joi 24 Ian 2013, 7:50 pm

silvia ii vorba despre sosetele lui M pupi
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 Empty Cum sa crosetam sosete pas cu pas

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 24 Ian 2013, 9:10 pm

coliex
sosetele lui M le-am lucrat asa:
lant de "n" ochiuri , atatea cate sa il cuprinda la acolo unde va fi "elastecul sosetei. Eu parca am avut 56 dar sunt cam largi wink si el le-a vrut destul de inalte . Te intorci cu picioruse inalte (dat o data firul peste croseta) modelul ala de da senzatia de 1pe fata 1 pe dos , si am lucrat pana in dreptul gleznei, apoi vreo cateva randuri (3-4) de picioruse simple. (ne dat deloc peste croseta). Dupa aceea imparti ochiurile la 2 si o parte o lucrezi pana la calcai (locul unde piciorul calca pe podea). Acum imparti iar ochiurile dar in 3 de data asta si lucrezi partea din mijloc incercand sa prinzi la fiecare inceput/sfarsit de rand si de partea laterala. lucrezi asa pana ajunge partea din mijloc cat latimea patilor laterale. Daca nu poti prinde din mers direct cu croseta poti lucra separat si cosi cu acul la urma. Ideea este sa se formeze causul pentru calcai. Indiferent ca prinzi din mers sau cosi cu acul nu rupi firul si mergi in continuare luand ochiuri din partea care a fost pe margine la calcai -> partea care a ramas lucrata doar cu cele 3-4 randuri -> cealalta laterala a calcaiului -> partea care a fost in mijloc la calcai si ai ajuns de unde ai plecat. Mergi in continuare roata, roata pana aproape de varf. Atentie ca in primele randuri cand unesti calcaiul de restul sosetei in poza se vede cate un ochi scazut, cateva randuri, undeva putin mai in fata de glezna. . Scazi pana ajungi la largimea dorita a sosetei. Cum am zis mergi pana pe la degetul mic (presupun ca ai modelul langa tine sau daca nu iei o soseta si iti dai seama) apoi plezi soseta in asa fel incat sa insemnezi partile laterale. De la degetul mic si dupa ce ai insemnat unde sunt lateralele incepisi scazi si pe o laterala si pe cealata. Cam un invers de raglan. wink Eu am lucrat 2 ochiuri (considerant unul de pe fata altul de pe talpa), am scazut 1 ochi am lucrat pana la marginea cealata si iar am scazut luand in considerare cele 2 ochiuri de pe fata si talpa, iar am scazut iar mers pana in partea de unde am inceput si inainte de cele 2 ochiuri insemnate iar am scazut. Mai pe scurt am saczut 4 ochiuri. Cate 2 in fiecare parte cu 2 ochiuri lucrate intre cele scazute. dupa cateva randuri (cand ajungi la dimensiunea dorita a sosetei inchei partea de fata cu partea de talpa lucrand cate un ochi de colo unul de colo deodata sau prin orice metoda iti vine tie usor (se poate si cu acul)
Sper ca se intelege ceva din romanul scris de mine. Daca e ceva ce nu se intelege sunt aici (chiar daca nu raspund imediat dupa postarea ta )
Postez si aici poza de inspiratie luata de pe net

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si o poza cu principalele puncte despre care am vorbit marcate de mine
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Spor la lucru!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de corilex Vin 25 Ian 2013, 7:51 am

Multumesc tare mult silvia am inteles ,acum ramane numai sa pun in aplicare kiss
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de cristinamihaela Vin 25 Ian 2013, 1:09 pm

Multumesc!
sosete crosetate inca nu am incercat, iar de cele tricotate nu vreau sa mai aud ;)) de ceva vreme.

Poate acum o sa-mi fac si eu perechea visata, care trebuie sa treaca de genunchi Smile)
cristinamihaela
cristinamihaela
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Varsta : 49
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de kla78 Vin 25 Ian 2013, 2:46 pm

fetele am gasit fularul despre care v-am intrebat cum e lucrat,aveti video:
.
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 Empty puncte de crosetat

Mesaj Scris de cami26 Vin 25 Ian 2013, 9:13 pm

Buna seara

As dori cine vrea si stie sa invatam pas cu pas sa crosetam ....adica mura in gura

adica cum punem ochiuri ...puncte simple astept sugestii ....poate sunt aici profesoare de crosetat cos
cami26
cami26
helper
helper

Numarul mesajelor : 37
Localizare : constanta
Data de inscriere : 03/02/2009

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de myky7robc Vin 25 Ian 2013, 9:24 pm

cami, exista tot aici subiectul se cauta profesoara pt crosetat, parca.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de crina68 Vin 25 Ian 2013, 9:49 pm

Mercic,Kla!!!!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de bumbu antonia Dum 27 Ian 2013, 11:16 pm

buna fetelor va rog daca ma puteti ajuta si pe mine cu modelul fagure .
bumbu antonia
bumbu antonia
helper
helper

Numarul mesajelor : 69
Localizare : vulturu
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 12 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 30 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 21 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB