Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

+94
eriliana
LOREDANA39
violetas
obanceacristina
virginia
veronica.l
kla78
Kristina
Celya_f40
valentinadof
victoria2006
Carmencyta
gabi1972
da-mely
onyk
iuliana72
DANY3LA
alessia2007
sunflowers
victoriacus
fizicuta
arianalaura
geo
elluta
Giobsy
aligabriela
Ana Maria
Rimmelle
tomari
Trandafir-rosu
canadianca50
kitty_1973
aida5891
anielle
marina40
mishou
mihamihaela
flori balteanu
sergiu valentin
chivucris
andreeatricoteaza
crina68
irinadcg
MihaelaT
anaid27
monicris
smihaelaviorica
zarina28
Cristache
laurin
Dorulet
symos
mihaelavama
myky7robc
letho
carmenco
dorinamisov
emmancita
cld
anc@
clara birau
pufoi
georgeta.prnic
annamarya
Eva
dadina
dienutzababy
cozma felicia
samo99ro
tinap
LORIMAR
anamaria79"
gabyd
culea mirela
rivka
cristinamihaela
Serban Valentina
kmn
europolis
ivanoiuadela9
romaya
mari01
danniela
SilviaDumitrescu
firicel
Angelica18
munteanu otilia
roxx
anasia
GinaP
gretty
marya222006
ALICET
galben emilia maria
98 participanți

Pagina 1 din 30 1, 2, 3 ... 15 ... 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 Empty Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de galben emilia maria Dum 13 Mai 2012, 4:27 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Buna ziua.Sunt noua pe acest forum si vreau sa va intrb si eu ceva.Vreau sa-mi crosetez o rochita si nu stiu cum si cand se prinde captuseala.Trebuie croita si prinsa odata cu partile crosetste?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mesaj2

aceasta nu necesita captuseala pentru ca este de lana si o port numai cu colanti si helanca dar la una de vara cum se procedeaza?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mesaj 3

ma scuzati. mai exersez cu atasatul pozelor........
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Edit SilviaDumitrescu: Te rog sa citesti regulamentul si sa nu mai faci postari succesive, dar si sa postezi acolo unde se incadreaza ce vrei tu sa spui
Aceasta postare a fost mutata de la "Rochii fuste crosetate"
Multumesc pentru intelegere!
galben emilia maria
galben emilia maria
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 58
Varsta : 44
Localizare : bistrita
Data de inscriere : 23/04/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 Empty Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de ALICET Joi 24 Mai 2012, 11:06 am

ALICET
ALICET
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 150
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 22/05/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de marya222006 Joi 24 Mai 2012, 12:38 pm

Am si eu o rugaminte, am cumparat un aparat de facut snur si nici in ruptul capului nu reusesc sa imi dau seama cum fac cu el zid
ma poate ajuta cineva?
avatar
marya222006
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 39
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 27/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de gretty Joi 24 Mai 2012, 2:50 pm

gasesti aici, succes!

gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de GinaP Joi 24 Mai 2012, 2:54 pm

Alicet, cate randuri ai facut pana ai vazut ca se onduleaza? Din cate am inteles eu din video, 1 rand inmultesti, unul nu; asa ai facut? Incearca la randurile cu inmultire sa inmultesti la fiecare al 3-lea piciorus (deci sa faci 1-1-2-1-1-2 etc), ca poate e inmultirea prea deasa. Sper ca intelegi ce vreau sa spun Smile
GinaP
GinaP
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 494
Varsta : 40
Localizare : Caras-Severin
Data de inscriere : 02/01/2012

http://thingsheartmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de ALICET Joi 24 Mai 2012, 5:19 pm

A, pai le-am facut pe toate, pana sa ma gandesc la asta.
Dupa care mi-a trecut prin cap ca daca a zis 42 de ochiuir, apai 42 sa fie.Ca se va largi pe masura ce lucrez. zid
Multumesc, am inteles cum sa fac.
ALICET
ALICET
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 150
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 22/05/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de anasia Joi 24 Mai 2012, 7:18 pm

Alicet, asa a explicat dina cum facea partea aceasta, pe rotund
"La partea rotunda am inmultit numai la randurile care veneau pe fata :la primul am inmultit la fiecare al 2-lea piciorus apoi un rand lucrat normal,fara sa mai inmultesc apoi un rand inmultit la al 3-lea piciorus + un rand simplu + 1 rand inmultit la al 4-lea piciorus iar ultimul rand l-am lucrat fara sa inmultesc dar cupicioruse triple,ca sa nu am probleme si sa stranga bentita de saten"
anasia
anasia
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 554
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de roxx Vin 25 Mai 2012, 11:44 pm

In capitolul trecut ceream si eu un ajutor si nu am apucat sa multumesc, asa ca Letho si Romaya, multumesc pt sfaturi. multumesc Flowers
Am cam abandonat proiectul, nu mai am acelasi elan de la inceput, mai las sa treaca ceva timp si ma bag iar, trebuie sa iasa ceva!
roxx
roxx
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 52
Varsta : 43
Localizare : la mare, la soare :)
Data de inscriere : 02/12/2008

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de munteanu otilia Sam 26 Mai 2012, 7:16 am

Fetelor nu stiu daca aici trebuia sa pun aceasta intrebare, ma adresez celor care au aparate de facut snur, as vrea sa stiu daca functioneaza si cu fir tip Flavia, a incercat cineva?
munteanu otilia
munteanu otilia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 123
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 02/09/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de Angelica18 Sam 26 Mai 2012, 8:11 am

Otilia,functioneaza cu orice fir.Incearca si vezi care-ti place.Depinde si de diametrul aparatului.Cu cat diametrul e mai mare,snurul iese mai gros.Pana nu incerci nu-ti dai seama.Si,crede-ma ca merge repede.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de marya222006 Sam 26 Mai 2012, 12:22 pm

Gretty sarumana pt video, dar din nefericire am alt fel de aparat, o sa mai caut, multumesc oricum kiss Merci

Am gasit, ma cautat pe youtoube tricotin,sarumana
avatar
marya222006
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 39
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 27/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de munteanu otilia Dum 27 Mai 2012, 8:27 am

Am vizionat un filmulet si sunt convinsa ca merge repede, ma gandeam la firul Flavia pentru niste coliere ca am cateva idei, dar am vrut mai intai sa aflu de la cele care au aparatul daca merge sau nu.Sper ca in scurt timp sa mi-l achizitionez si eu. Nici nu stiu ce sa fac mai intai ca am multe idei de pus in practica si cand dau sa ma apuc de ceva mai pica cate o comanda si tot aman. Multumesc foarte mult pentru raspuns.
munteanu otilia
munteanu otilia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 123
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 02/09/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de gretty Dum 27 Mai 2012, 9:52 am

otilia, flavia nu prea merge pt coliere pt ca fiind un fir destul de subtire si fara elasticitate, da un snur moale flescait, cum s-sr zice. Pt coliere din snur e mai bun acryl subtire pus in doua. De exemplu, firul Rosa pe care il stie lumea mai bine, merge destul de greu in aparat, ar fi cam grosimea maxima, peste asta scapa ochiurile si se blocheaza aparatul.Sper ca ti-am fost de folos.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de firicel Dum 27 Mai 2012, 2:01 pm

Dragelor,in primul rand sa scuzati calitatea cipicilor(a fetelor)ca au trecut cam 22-25 de ani peste ei,timp in care nu au stat doar in punga(chiar nu stiu de ce sunt asa ingalbeniti scratch ).
Intai pun pozele si apoi detaliile tehnice ca tocmai m-a sunat fi-miu ca in 20-30 minute vine prietenul lui sa cobor sa-i dau pachetul cu mancare si acum pun in sacose.
Deci,firul foflosit e macrame la scul,care costa 20 lei si care zic eu e cam intre Angelica si Flavia.E pus firul in doua si e lucrat cu o croseta mai mica sa iasa tzeapan,sa nu se labarteze.[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 27 Mai 2012, 2:02 pm

Sar'mana Firicel !!! pupi pupi
Studiez
L.E mda nu pare greu. Eu m-am cam complicat cu ai mei (adica al meu ca am facut doar 1 wink ).

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de firicel Dum 27 Mai 2012, 2:13 pm

Am fixat acele ace ca stateaau rasucite la varfuri .Astept sa ma sune copilu' sa cobor si revinDaca vrei si intrebi ceva ,daca-ti place binenteles,asteapta-ma putin! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de danniela Dum 27 Mai 2012, 2:33 pm

Si o sa mergi intr-un picior Silvia??? Glumesc love
Din astia mi-a facut si mie mama la comanda cand aveam 16 ani!!!! S-au rupt repede ca erau facuti din macrame dintr-un fir , nu era pus in doua! Sora mea i-a purtat pe ai ei mai mult ca erau cu firul in doua!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 27 Mai 2012, 2:40 pm

hai sa va arat ce am facut eu
partea asta ar trebui sa intre la lipit pe talpa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
asa arata fara calapod (opinca mea) in el
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
asa arata partea de deasupra ( scuzati atele ca nu e finisat)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si asa arata lateral
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
danniela nu sunt pentru mine wink dar la cat e de mare asta... poate baga ambele picioare in el rade
Firicel multumesc inca o data! Momentan imi e clar cum sunt facuti. Daca o sa intampin greutati cand pun mana pe croseta... te strig. pupi hug

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de danniela Dum 27 Mai 2012, 2:45 pm

Pai ti-a iesit foarte bine Silvi!!!! Eu am niste talpi salvate, am si un centru unde se fac papuci de piele la comanda, sigur mi-ar aplica lucratura la talpa, dar ma tenteaza sa fie o sanda ceva!!! Ia sa incerc si eu! Doamne cate zic ca incerc!!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de firicel Dum 27 Mai 2012, 2:49 pm

Sunt foarte frumosi ai tai Silv!Nu stiu de ce nu-ti placeau!parca imi plac mai mult decat ai mei! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 27 Mai 2012, 2:59 pm

Firicel....paaaiii in primul rand mi-au iesit pentru marimea 44 in loc de 39 rade Apoi.... desi sunt cu firul in 2 tot sunt fleshcaiti wink iar croseta mai mica... am doar din aceea cu maner si capac de plastic cu care se facea odata snur de macrame wink si nu pot lucra cu aia nici daca ma impusti wink vedem eu maine ce si cum.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de munteanu otilia Dum 27 Mai 2012, 5:02 pm

Doamna Gretysimonica, multumesc pentru sfaturi pupi , astazi am iesit la cumparaturi si am gasit intr-un marchet papusa pentru snur (se lucreaza manual snurul cu aceasta) astazi e sarbatoare dar maine incerc sa vad
ce-mi iese .
Fetelor frumosi cipicii vostrii, spor la crosetat si montat sunt curioasa cum vor arata ca si produs finit.
munteanu otilia
munteanu otilia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 123
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 02/09/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de mari01 Lun 28 Mai 2012, 12:19 pm

Cam asta este ce am facut la rochita pana acum,merg cu viteza melcului.M-am impotmolit la coltisori nu stiu ce ar merge mai bine.[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
Am bagat acolo sub sani ceva dar parca nu sunt multumita.
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de GinaP Lun 28 Mai 2012, 1:34 pm

Mari, daca nu iti place partea aia de sub sani asa cum e acum, poti eventual sa pui o bentita care sa o acopere si asa nu va mai trebui sa strici restul. In rest, mie imi place cum a iesit wink
GinaP
GinaP
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 494
Varsta : 40
Localizare : Caras-Severin
Data de inscriere : 02/01/2012

http://thingsheartmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de gretty Lun 28 Mai 2012, 1:56 pm

Otilia, papusa de snur nu e prea rentabila, trebuie sa faci tu ochi cu ochi cu croseta, dar e foarte buna sa crosetezi snur din sarma subtire, colorata, gasesti la furnituri de margelit; daca aplatizezi snurul si tragi de el sa se lateasca in diverse locuri faci bijuterii frumoase, petale de flori, frunze, etc, cu sau fara margelute.Sper ca ai inteles.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 8

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 30 1, 2, 3 ... 15 ... 30  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB