Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

+34
Geta_63
Celya_f40
myky7robc
rocssanna
nicole24
pufulici
motad
Luisa1
dalisia
anc@
canadianca50
kamelia1707
Gabica
vishma
lostgirl
dandana
Rimmelle
Tache Marilena
onuca28
movsika
ancaanca
Lucia.BlueFlower
seandreea
nicoletanoni
ladybird
a.moscu
dorinamisov
corina_jga
Angelica18
pufoi
corina corina
AlinaJ.Bijoux
Dorulet
Giobsy
38 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Dum 02 Dec 2012, 1:24 pm

Si un fulg:Presimtirea iernii.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Angelica18 Dum 02 Dec 2012, 1:29 pm

E atat de finut si delicat incat nu pot spune decat:bravo,Dora!!!!!!! bine
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Lun 03 Dec 2012, 5:04 pm

Dorulet, cuvintele sunt sarace...
Eu sunt in febra globuletelor acum:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Vin 07 Dec 2012, 1:00 am

Sunt frumoase globurile,Corina.Eu las globurile asa cum sunt,au deja modele,sunt stralucitoare si...mai ales, au o poveste fiecare.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de ancaanca Mar 11 Dec 2012, 11:53 am

Am admirat, citit din primul pana la ultimul cuvant si mi-a placut foarte mult.
Am incercat aceasta tehnica si iata ce a iesit

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu sunt atat de frumoase ca ale voastre!
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Mar 11 Dec 2012, 12:16 pm

Felicitari Pentru curaj, Anca.
Nu te lasa si o sa fi surprinsa de rezultat. Cu ce fir ai lucrat si in ce tehnica (ac sau suveica)? Rezultatul seamana un pic a ac sau crotat (frivolité cu croseta).
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de ancaanca Mar 11 Dec 2012, 12:25 pm

Multumesc, Corina!
Am lucrat cu un fir cam gros din bumbac (il aveam prin casa...fara nume) si cu acul. Au iesit cam ciufulite rade. Stiu, ac subtire si fir prea gros. Mi-a placut atat de mult ce am vazut pe aici incat nu am mai avut rabdare. Am luat ce am gasit prin casa si am pus in aplicare.
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Mar 11 Dec 2012, 12:41 pm

Fii pe pace... Trebuie sa fi vazut primele mele incercari. Dar tehnica ai prins-o si asta e mai important. Restul vine din mult exercitiu.
Exista cateva trucuri pentru ascunderea firelor. Daca nu le-ai gasit inca, spune-mi daca le vrei. E simplu de tot. Rabdare, tensiune egala de fiecare data, nu strange foarte tare nodurile pe ac (altfel nu poti trage firul ca sa inchizi elemetele)si incearca sa alegi acul in functie de grosimea firului.
Sunt curioasa sa vad mai mult.
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de ancaanca Mar 11 Dec 2012, 12:56 pm

Orice sfat in plus este intotdeauna bine venit hug In mare cam stiu cum sa ascund firele, dar desigur nu detin toate amanuntele, asa ca vreau sa stiu alele trucuri. Ai dreptate cu exercitiul. Desi am facut putine, pe parcursul lucrului mai invatam cate ceva..cum trebuie sa intorc modelul sa se aseze mai bine, cum sa inchei fiecare inel si brida. Sunt constienta ca mai am de invatat....si practicat.

O intrebare poate stupida. Suveica are in varf o croseta. Ce se face cu ea?
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Mar 11 Dec 2012, 1:23 pm

Una cate una.
La frivolité cu acul eu faceam nod numai la inel, brida o strangeam bine, plasam acul, fixam bine prima jumatate de nod si incepeam urmatorul pas. Exista modele unde nu trebuie sa intorci lucrul dar, in marea majoritate, trebuie sa o faci.
Eu ascund firele asa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] atunci cand lucrez cu acul (si daca, evident, nu lucrezi prea strans) sau asa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] pentru naveta/suveica.
Tema suveica... Exista o gramada de modele, fara varf, cu varf mai lung, cu croseta, lista e luuuunga, Croseta se foloseste pentru a trage firul fin picouri, spre exemplu. E infinit mai rapid lucrul cand ai croseta atasata la suveica, dar nu e musai.
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de ancaanca Mar 11 Dec 2012, 1:36 pm

Multumesc, Corina!
Prima medoda am aplica-o.
Am vazut ca sunt o groaza de lectii. Uraaa, am materiale de vizionat si invatat:). Promit sa nu mai pun intrebari stupide si urmatoarea postare nu va mai fi "ciufulita".

ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Mar 11 Dec 2012, 2:25 pm

Anca, nu exista intrebari stupide.
Cauta lectiile lui TutusMel sau RustiKate... ele lucreaza cu acul.
Pentru suveica, Karen Cabrera sau datDicken (in germana ultimul).
Spor la treaa.
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de movsika Mar 11 Dec 2012, 5:46 pm

corina_jga a scris:Una cate una.
La frivolité cu acul eu faceam nod numai la inel, brida o strangeam bine, plasam acul, fixam bine prima jumatate de nod si incepeam urmatorul pas. Exista modele unde nu trebuie sa intorci lucrul dar, in marea majoritate, trebuie sa o faci.
Eu ascund firele asa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] atunci cand lucrez cu acul (si daca, evident, nu lucrezi prea strans) sau asa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] pentru naveta/suveica.
Tema suveica... Exista o gramada de modele, fara varf, cu varf mai lung, cu croseta, lista e luuuunga, Croseta se foloseste pentru a trage firul fin picouri, spre exemplu. E infinit mai rapid lucrul cand ai croseta atasata la suveica, dar nu e musai.
Corina, mama mea face frivolite dar n-a descoperit pana acum cum se face sa integreze bilutele in dantela. Exista cumva o unealta speciala? stii de unde se poate cumpara? ma poti ajuta cu mai multe detalii? Te rog frumos
multumesc anticipat
movsika
movsika
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 8
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 28/12/2011

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Mar 11 Dec 2012, 8:20 pm

Buna movsika.
Exista cate va modalitati de a lucra cu margele. Depinde mult de modul in care lucreaza, daca se lucreaza cu acul sau cu suveica. Daca imi spui cum lucreaza mama ta, iti pot da mai multe indicatii.
Pana una, alta, uita-te aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Este pentru lucrul cu suveica.
O creatoare americana a gasit o scula pentru tras margelele pe ata, un fel de ac special pentru broderia chinezeasca... cand gasesc fotografia, o postez... dar nu mi se pare esentiala.
Am gasit intre timp: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Rusoaicele au o tehnica aparte pentru a pune margele in dantela.
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Sam 15 Dec 2012, 8:02 am

Un fulg plutind nehotarat prin albastrul cerului.Cu siguranta va poposi in bradutul cuiva.
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Angelica18 Sam 15 Dec 2012, 8:05 am

Iar acel cineva va fi foarte incantat de un asemenea fulg.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Sam 15 Dec 2012, 1:35 pm

Frumos de tot. Imi plac liniile astea epurate. Ti-a iesit de minune.
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Dum 16 Dec 2012, 10:05 am

Cu margelutele astea, aproape transparente,are stralucirea turturilor.S-a dus deja,impreuna cu alte lucrusoare pentru impodobit bradul.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de onuca28 Lun 17 Dec 2012, 11:55 am

interesant
onuca28
onuca28
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 76
Varsta : 44
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/07/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Mier 26 Dec 2012, 5:15 pm

Un collar Fulg de nea cu brosa frivolite(un dar de Craciun pentru nora mea):
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Mier 26 Dec 2012, 5:49 pm

Atat de diafan! Mare noroc are nora ta. Sper ca ati avut un Craciun fericit si plin si ca v-ati bucurat unii de altii asa cum se cuvine.
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Joi 27 Dec 2012, 8:13 am

Da,multumim,a fost totul bine,toti au fost bucurosi de darurile primite.Cred si sper ca la toate au fost sarbatori frumoase.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de a.moscu Sam 05 Ian 2013, 1:45 pm

Am lucrat zilele acestea dupa revelion. La multi ani tuturor!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
a.moscu
a.moscu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 23
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/10/2011

http://www pethome.ro

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Sam 05 Ian 2013, 2:18 pm

Cred ca se vad bine purtate.
Eu am comandat un fir nou, Lavsan,care se comporta destul de bine. Este firul cu care lucreaza rusoaicele in Ankars. Fiind poliester, nodurile sunt regulate, nu exista pericolul ca parte din culoare sa se piarda, obiectele sunt mai rezistente si au tinuta si stralucirea pe care o cautam.
Prima incercare a fost asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Iar acesta este un alt fir tot poliester:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Cerceii sunt gata deja:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Mar 08 Ian 2013, 9:52 pm

Moscu,atunci cand incarci pozele,copiaza direct link-ul si apoi,la mesaj dai clic dreapta pe imagine si paste,ca sa se vada direct poza.Mare si frumoasa,ca lucrarile tale.
Corina,foarte frumoase,ata asta are intr-adevar tinuta,nu se modifica nici la spalat.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 5 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB