Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

+34
Geta_63
Celya_f40
myky7robc
rocssanna
nicole24
pufulici
motad
Luisa1
dalisia
anc@
canadianca50
kamelia1707
Gabica
vishma
lostgirl
dandana
Rimmelle
Tache Marilena
onuca28
movsika
ancaanca
Lucia.BlueFlower
seandreea
nicoletanoni
ladybird
a.moscu
dorinamisov
corina_jga
Angelica18
pufoi
corina corina
AlinaJ.Bijoux
Dorulet
Giobsy
38 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Mar 23 Iul 2013, 10:35 pm

Stiu,Corina,stiu,nici nu cred ca ar putea.Acum trebuie sa fac un dream catch,ca e ziua surorii mele.Trebuie sa imi refac stocul, dupa targul de saptamana trecuta.Si ma tenteaza Ankars-ul,numai timp sa am.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Mar 23 Iul 2013, 10:50 pm

Ai sa fi ocupata, de asta sunt sigura. Si mai stiu ca ce o sa iasa o sa fie fin, dantela de calitate facuta cu drag.
Si cu stocul ma zbat si eu. Ce am, sunt piese unice si acum, spre exemplu, vrea cineva cateva piese sa aiba de prezentat/vandut si trag sa le fac pana pleaca din Tenerife... Vorba ta, timp sa am...
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 Empty De unde cumparam acele pentru tatting?

Mesaj Scris de motad Mar 17 Sept 2013, 1:50 am

Buna ziua, sper sa scriu in topicul care trebuie.
Vroiam sa povestesc si eu un pic despre incercarile mele de tatting. Am vazut cateva tutoriale si am vazut ca se lucreaza cu un ac lung dar nu mi-am imaginat ca sunt speciale pentru tatting si ca sunt de diverse marimi in acel moment, si intr-o zi intr-o mercerie am observat un ac lung si m-am gandit ca sigur pentru asta este, dar acul este foarte gros si imi ies ochiurile larg, in schimb am prins miscarea si parea ca merge Apoi am vazut tutoriale cu suveica, am cautat muuult una si am gasit in cele din urma, am cumparat-o dar e foarte foarte greu sa lucrez cu ea, pur si simplu nu reusesc. Am prins cat de cat miscarea dar nu reusesc sa fac mai mult de cerculete independente, am incercat de muuuulte ori.
Acum ca am povestit vroiam sa va rog daca imi puteti spune de unde se cumpara aceste ace? Mi-as dori mult sa invat si cred ca pentru incepatori suveica nu e potrivita.
Va rog sa ma contraziceti daca gresesc.
Multumesc
motad
motad
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 38
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 07/08/2013

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Mar 17 Sept 2013, 2:30 am

Motad, nu renunta la naveta in niciun caz, mai ales ca iti ies inelele, asta e partea cea mai grea! Cu acul, daca nu ai un ac potrivit pentru firul tau, e pacat de munca, nervi si material, pentru ca nu o sa iasa bine. In plus, o sa te limiteze in alegerea unor modele mai incolo.
Incepe cu un motiv simplu. incarca naveta si nu taia firul de la ghem. Incepe sa faci un inel, cu picourile lui cu tot; inchide-l. Intoarce lucrul astfel incat sa ai baza inelului in partea superioara.
Acum iei firul de la ghem si il pui pe partea superioara a mainii stangi (sper ca esti dreptace!), infasoara in jurul degetului mic cat sa nu scape de pe maina. Ia suveica si incepe sa faci aceleasi noduri duble... O sa iasa un arc. Intorci lucrul din nou. Lasa firul de pe ghem sa cada. Acum poti face din nou un cerc (numai cu naveta) pe care il poti uni cu cercul anterior. Sigur o sa-ti iasa!
Aici (https://www.youtube.com/user/datDicken/videos) videourile 2-4 au baza.
Cat despre ace... sunt destul de scumpe, cred ca le poti comanda pe net. Ideal este sa iei seturi de marimi diferite. Acele pentru papusi nu sunt destul de fine. Eu am inceput cu acul... Un ac de broderie a fost, ceva mai lung ... si am inceput cu un fir subtire (ca trebuia sa intre un urechea acului). Am renuntat la ac pentru ca nu imi placea dantela (nu era mereu foarte uniforma si avea mii de noduri unde nu le-as fi vrut) si pentru ca ma saturasem sa fac split ring cu acul... nu e placut deloc, scoate firul, pune firul...
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Mar 15 Oct 2013, 9:03 am

A trecut ceva vreme de cand n-am mai trecut pe aici.Eu n-am lucrat niciodata cu acul,numai cu naveta,chiar daca era lucrata manual,in atelierul scolii.Abia dupa '89 am reusit sa-mi cumpar prima naveta din Cracovia.
Pentru ca e toamna,un semn de carte in culorile anotimpului:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Mar 15 Oct 2013, 10:21 am

Super delicat! Dar, te rog eu mult de tot: putem vedea si felicitarea? Cat se vede din ea spune deja mult despre cat de frmoasa este.
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Mier 23 Oct 2013, 9:04 am

Abia acum am citit,scuze,Corina.Uite si felicitarea:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Mier 23 Oct 2013, 9:29 am

Dorulet, iti taie rasuflarea!
La mine asta e piesa de care sunt cu adevarat multumita. Firul e foarte subtire, are un luciu perlat. Modelul e unul simplu de tot: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 23 Oct 2013, 1:19 pm

Superbe toate in special felicitarea!!!Flowers 
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Mier 23 Oct 2013, 6:30 pm

Imi place si mie foarte mult.Acum ma chinui cu un colier gri perlat,la care am de gand sa folosesc perle de Mallorca,dar nu prea imi ajung si trebuie sa improvizez,ca n-as mai vea sa fac iar o comanda de perle.Deocamdata l-am pus la dospit,poate sare scanteia intr-o clipa de inspiratie.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Celya_f40 Mier 23 Oct 2013, 6:49 pm

Fetelor, asa ceva...eu...zid zid 
Tare sunt frumoase, si felicitari si colierul...kiss Felicitari!
Mi-am cumparat suveicuta, dar inca nu am indraznit sa incerc, prea sunt frumoase si elegante...uuuuf, ce-mi plac!
Abia astept sa vad noul colier Dorulet!wink 
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Joi 24 Oct 2013, 10:17 am

O bratara si niste cercei in culoarea zilei de azi,aurie:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Celya_f40 Joi 24 Oct 2013, 10:26 am

hug de vis! Stii ca te admir mult Dorulet pupi 
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de pufulici Joi 24 Oct 2013, 4:30 pm

Incredibil!!!!mirat2  Ce minunatii ies din mainile voastre!
Cu siguranta voi incerca sa fac si eu...poate-poate iese ceva. Daca nu ma descurc veti avea rabdare cu o incepatoare? Smile
Felicitari tuturor fetelor si sa aveti spor kiss

Edit: am revenit cu prima incercare ciufulita....
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pufulici
pufulici
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 16
Varsta : 42
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Vin 25 Oct 2013, 11:31 pm

Esti pe drumul cel bun,pufulici,continua!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de pufulici Lun 28 Oct 2013, 5:39 pm

Multumesc, Dorulet :)voi continua, ca mi-a intrat microbul in sange bounce 
O singura problema am.... apretatul. Am incercat cu aracet si apa, dar n-a mers, oricat de concentrat l-as face... zid zid Ma duc sa iau fixativ de par special pentru asta... poate-poate
pufulici
pufulici
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 16
Varsta : 42
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Lun 28 Oct 2013, 6:47 pm

Pufulici, ar trebui sa mearga cu aracet sau lipici lichd alb... Solutia asta functioneaza si pentru fire cu amestec sintetic. Eu, personal, incerc sa lucrez in asa fel incat sa nu am nevoie de apret. Fie aleg un alt fir mai bine mercerizat, fie lucrez strans... Mai fa o incercare... lasa dantela sa-si ia cata solutie vrea, nu te teme, se usuca, de obicei, transparent...
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Dum 03 Noi 2013, 9:39 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Eu am apretat farfurioara si canita de cafea,lucrate cu cotton perle,doar ca ma gandesc ca trebuie sa refac ceva,ca nu prea imi place cum arata(ori farfuria e prea mica,ori cana e prea larga),poate veniti cu o idee.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Angelica18 Dum 03 Noi 2013, 9:53 am

Cata rabdare poti sa ai! Eu zic sa maresti farfurioara,dar mie imi place oricum.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de ladybird Lun 04 Noi 2013, 1:40 pm

Ce super au iesit Dorulet!
Eu zic sa nai faci o canita pentru farfurioara asta mica si inca o farfurioara pentru canita mare, asa o sa ai doua seturi.
Sunt minunate!
Eu am facut un colier alb cu margele de sticla fatetate:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Este el simplu dar se aseaza foarte frumos la gat.
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Geta_63 Lun 04 Noi 2013, 5:24 pm

Dorulet este dulce foc canita . Subscriu la ce a spus ladybird ..,. daca te incurca a doua canita , poti sa o trimiti la mine ca nu ma supar ...
nici colierul nu este de ici de colo ...
felicitari fetelor , tare ma m-ai roade invidia cand vad ce frumuseti lucrati .
Geta_63
Geta_63
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 287
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 13/07/2013

http://handmadebynicol.blogspot.ro/

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Mar 05 Noi 2013, 7:23 am

Asa am facut,prin urmare am avut un set.Pe unul l-am expediat,mai am unul.Geta,in vestul tarii?Unde?Smile
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Joi 19 Dec 2013, 4:07 pm

Uf,ce praf e aici!Hai sa-l sterg,ca vine Craciunul si nu e frumos.Am facut un calendar pentru noul an, cu putin frivolite,cateva coronite,fulgi si decorul din hartie cu care am "imbracat"teava de gaz de pe casa scarii:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Celya_f40 Joi 19 Dec 2013, 4:18 pm

Cu stersul prafului...nu m-am lamurit  wink  De altfel ai o imaginatie tare bogata, e tare frumos si ingenios calendarul tau  pupi 
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Mier 25 Dec 2013, 1:47 pm

Si util as zice,Celya.Lipseste doar pixul,pe care l-am atasat dupa ce am facut poza.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4826
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 10 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB