Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

+34
Geta_63
Celya_f40
myky7robc
rocssanna
nicole24
pufulici
motad
Luisa1
dalisia
anc@
canadianca50
kamelia1707
Gabica
vishma
lostgirl
dandana
Rimmelle
Tache Marilena
onuca28
movsika
ancaanca
Lucia.BlueFlower
seandreea
nicoletanoni
ladybird
a.moscu
dorinamisov
corina_jga
Angelica18
pufoi
corina corina
AlinaJ.Bijoux
Dorulet
Giobsy
38 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de dorinamisov Mier 31 Oct 2012, 9:07 pm

Am incercat si eu”marea cu degetul” - sper sa reusesc - am stricat mult,dar astea nu am vru t[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]t sa le mai stric Smile
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Mier 31 Oct 2012, 10:25 pm

Dorina, esti pe calea cea buna. Ai rabdare si o sa iasa ce iti doresti tu.
Nu stiu ce fir ai folosit, dar e al naibii de important. Eu am inceput cu acul si asta ajuta destul de mult la inceput sa ai noduri regulate. Am avut destul bataie de cap cu "directiile" in care o lua lucrul si asta mi-a fost de folos, o problema in minus.
Aici, [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] exista o comparatie destul de buna.
Eu folosesc coton perlé, de Lizbeth nu m-am lovit inca, trebuie sa-l comand pe net. Se pare ca este cel bun fir pentru ca este un pic mai rigid. Dar pana nu il am pe mana, nu cred.
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Joi 01 Noi 2012, 8:44 am

Corina,ti-am trimis un PM.
Dorina,ma bucur ca ai reusit.Mai astept poze.Spor la treaba!
Lizbeth e un fir subtire,bumbac egiptean 100%.Eu am primit de la o prietena culoare rosie,dar nu l-am incercat inca.Poate chiar azi.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de dorinamisov Joi 01 Noi 2012, 9:05 am

Va multumesc pentru incurajare,am folosit pentru inceput un fir de bbc gros,am cumparat si coton perle si flavia ,dar nu-mi permit sa-l arunc pana ma obisnuiesc cu aceasta tehnica kiss
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Joi 01 Noi 2012, 9:16 am

Eu am folosit si coton valdani in degrade,dar am fost nemultumita ca, atunci cand am apretat,s-au intrepatruns culorile.In schimb,ata pe con pe care o folosesc mai mult,nu trebuie apretata,are tinuta,nu se deformeaza picourile,se poate spala.Astept poze noi,Dorina.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Joi 01 Noi 2012, 3:52 pm

Am gasit si eu Valdani, dar am ramas la Anchor... Nodurile imi ies ceva mai regulate cu el. Am avut numai cu o singura culoare (un albastru de Prusia) probleme la spalare si apretare si ma feresc de atunci. la un colier e chiar neplacut, pentru ca daca se transpira si apar pete pe piele e neplacut...
Am inceprcat, pentru obiecte mai mici si care trebuie sa fie rigide, sa folisesc "liquid polymer clay" (sic, nu stiu cum e in romana)... functioneaza, dar am de invatat inca la acoperirea cu filmul de polimer, ca sa-mi ramana nodurile intacte si structura frumos vizibila. Poate o sa trebuiasca sa aplic numai pe dosul lucrului, e si asta o idee.
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Vin 02 Noi 2012, 8:35 am

Am incercat o bratara cu Lizbeth,sta frumos,doar ca mie mi se pare ca firul e prea gros.Cand o termin pun poza.Nu stiu,poate exista si mai subtire(pe ghemuletul meu scrie 20).Culmea e ca scrie ca e bumbac 100%egiptean, made in...China!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Vin 02 Noi 2012, 10:11 am

Chiar sunt curioasa sa ved ce minune a mai iesit din mainile tale. Lizbeth vine si in 40, care ar trebui sa fie mai fin. Eu, dupa ce am folosit fir de 12 am avut probleme mari sa-mi palca ce faceam cu fir de 10 (de alta marca).
Cnad am inceput sa ma joc cu firele, nu aveam nicio idee de cat de complexa e lumea asta. Acum citesc si invat cat pot de mult. Si nu e zi fara sa pun mana pe naveta.
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de ladybird Vin 02 Noi 2012, 10:30 am

Buna din nou.
Despre fire este foarte mult de vorbit. Am incercat o multime de fire,de la bumbacul de talmaciu, la Valdani ,la Lizbeth si mai nou Anchor Cotton Perle.
Dintre toate Anchor e pe departe preferatul meu.
Valdani e de groaza, firul nu este uniform, apretarea scoate ce e mai urat din firul asta, se scamoseaza, intr-un cuvant nu-mi place, dar se poate folosi cu succes la cerceii Bobocel pe care-i fac eu, acestia nu trebuie apretati deloc. Nu am patit sa-mi iasa culoarea .
Lizbeth e bun dar nu cred ca merita atata lauda cai i se aduce. Cred ca este faimos pentru ca acolo nu prea au Anchor si oricum acesta e mai nou. Avantajul este ca are multe, multe culori.
Nu imi place sa lucrez cu fire sintetice, prefer bumbacul. Eu mi-am vopsit fire pentru a avea degradeuri.

Cat am mai vorbit.
Sa va arat acum ce am mai lucrat:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Vin 02 Noi 2012, 10:43 am

Ca mare dreptate ai, ladybird.
E fin de tot setul si lucrat in negru are un efect deosebit pe piele. Chapeau!
Acum ma lupt cu asta: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Am lucrat deja partea de jos si m-am oprit pana ma hotarasc in ceea ce priveste finisarea: split rings cu perle, sau lant simplu (split rings) sau doar un lant... Satin sau organza nu vreau, nu se potrivesc. Si cred ca o sa atasez o perla mai mare la medalion.
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de ladybird Vin 02 Noi 2012, 10:50 am

Ce frumos este. Smile
Cred ca split ring simplu ar merge cel mai bine.
Ce culoare frumoasa! Ce fir este?
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Vin 02 Noi 2012, 11:57 am

Multumesc mult... Ajuta mult o alta opinie, chiar ezitam.
Firul este Anchor de 10, cred. Iese bine cand inelele sunt mai mici, cand este vorba de arc, maxim 15 noduri duble altfel nu se vede la rel de regulat. Sau poate fac eu ceva gresot (tensiune probabil)...
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Angelica18 Vin 02 Noi 2012, 12:06 pm

Demult n-am vazut atata animatie pe aici.E o tehnica pe care eu n-o cunosc dar o admir.Felicitari.fetelor.
Am vazut zilele trecute,la mercerie,un fir de bumbac subtire in degrade.Se numeste Eldorado.Nu ma pricep la frivolite,dar mi-a placut foarte mult firul.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de ladybird Vin 02 Noi 2012, 12:15 pm

Banuiam eu ca este Anchor.
Eldorado este tot de la Anchor, am auzit de el dar nu l-am vazut. Mi-a promis cineva ca imi face rost de o bobina.Tare curioasa sunt cat de gros este si ce tinuta are.
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Angelica18 Vin 02 Noi 2012, 12:18 pm

Este un fir subtire si are un luciu frumos.Mie mi-a placut tare mult.Ma gandeam sa-l iau pentru crosetat,dar fiind asa de subtire ma mai gandesc.L-am vazut in mercerie la 10 lei bobina.Cred ca era de 50 de grame,dar nu sunt sigura si n-as vrea sa gresesc.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Vin 02 Noi 2012, 7:47 pm

Asta e rezultatul unui Anchor, 8, coton perlé (cod culoare 101). Motivul nici nu stiu daca e complet original, am vazut atat de multe borduri, ca degetele s-au miscat singure.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Nu e inca terminat. Cand o sa fie, il postez,promit!
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de ladybird Vin 02 Noi 2012, 7:50 pm

Imi place mult. Culoarea este superba si margeluta ii da o da o finete aparte.
Abia astept sa vad rezultatul.
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Sam 03 Noi 2012, 10:09 pm

Sunt camdezamagita de Lizbeth.Nu e ata pe care mi-o doresc pentru lucrarile mele.
Iata ce a iesit din firul rosu:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Angelica,spune-mi,te rog,la care mercerie ai vazut firele,ca vin luni la Cluj.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Angelica18 Sam 03 Noi 2012, 10:49 pm

Dora,ai PM. pupi
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Sam 03 Noi 2012, 10:57 pm

Dorulet, e frumoasa foc bratara. Cum se lucreaza firul?
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Sam 03 Noi 2012, 11:04 pm

Multumesc,Angelica!
Corina,nu prea-mi place firul,e gros,culmea e ca mi s-a rupt de vreo doua ori,cand am prins inchizatoarea.Sper sa tina,sa nu fi lucrat zadarnic.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Dum 04 Noi 2012, 12:02 am

Lizbeth de 20 nu e asa de fin... Imi pare rau ca ai ramas dezamagita un pic de el. Asta ma convinge sa nu il caut si sa paman la al meu. Eu caut un fir care sa fie mai rigid, sa nu trebuiasca sa apretez de fiecare data. Am unele obiecte pe care nu as vrea sa le apretez, pentru ca au perle sau cristale. Speram ca Lizbeth e mai bun.
Cat despre forl rupt asta chiar e neplacut. O greseala cat de mica si toata munca e zadarnica,
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Dum 04 Noi 2012, 7:38 am

Cand folosesc ata pe con,desi e extrem de subtire,lucrul are tinuta,nu trebuie apretat,picourile nu se deformeaza,nu se rasucesc.Firul Lizbeth s-a rupt cand am tras sa prind inchizatoarea.L-oi mai folosi la inimioare,poate.
Am grupat intr-un slideshow cateva dintre bratarile facute de mine de-a lungul verii(trecute deja):

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Mar 06 Noi 2012, 2:02 am

Ieri mi-am luat niste fire puppets eldorado degrade,vreo sase culori,azi incep sa fac ceva,sa vad cum iese.Am mai gasit si matase,niste culori superbe,doar ca trebuie s-o pun in trei,ca in doua mi se rupe,asa-i de subtire.(pe asta am incercat-o).Mai era un con cu fir stralucitor,auriu si argintiu,dar costa enorm si nu stiu cum se comporta,asa ca... l-am lasat la mercerie.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de ladybird Mar 06 Noi 2012, 9:29 am

Si nu ni le arati Dorulet?
Eu am facut o pereche de cercei, nu cine stie ce :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 621
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 2 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB