Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Lucrul de mână - sursă de venit 3

+75
GinaP
mnarcisa
contessina
lori16ro
diada
tomari
Andata
dorina narita
corina corina
CarmenClaudia
caitriona
sergiu valentin
MirelaC
doraly
europolis
Snow Butterfly
fulguta28
AcidoR
Gabica
DanB
despina13cucli
mariposa.romania
adriuta
PAULA CONSTANTIN
cica elena
AlinaJ.Bijoux
IuliaMe
alban andreea
ioana soare
myky7robc
An-Ca2811
Gerlinde13
canadianca50
kmn
elluta
gloriamix
mar_ysa_28
victoriacus
Love
Roxi_J
Floren
emmancita
emilia-elena
Angelica18
stoy
ikuta
Dorulet
ismi3ismi
T_mihaela
ivanutamihaela
Lena11
moni_tinca
flori balteanu
cristinamihaela
romaya
Admina
SilviaDumitrescu
amoni
Giorgi
dorinamisov
letho
MagdaMarin
adelina24
xgabitza
mari42
vlad_mom
bisisica bijuterii
virginia
valentinadof
cristinica_xri
crina68
danniela
lililu
anielle
Giobsy
79 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de elluta Dum 27 Ian 2013, 7:04 pm

corect bisisica.visam eu zilele trecute uitandu-ma la poze de inspiratie ce-ar fi daca se unesc fetele de pe forum sa faca o casa de moda am zis ca visam nu?
elluta
elluta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Varsta : 45
Localizare : constanta
Data de inscriere : 31/10/2011

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de emilia-elena Dum 27 Ian 2013, 7:05 pm

mai elutoo dar nu e rea deloc ideeia taaa
emilia-elena
emilia-elena
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 218
Varsta : 43
Localizare : Lecco
Data de inscriere : 22/07/2012

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Lena11 Dum 27 Ian 2013, 7:39 pm

Bisisica, sigur ca-i corect.
Eu m-am gandit (pana la o casa de moda!) la un magazin de tip consignatia, in care sa vand creatiile doamnelor talentate (si sa/mi strecor si eu cate o margica pe acolo wink ).
Eram foarte aproape anul trecut de finalizare, m-am poticnit la mal (ca stiti voi cine) pentru ca mi-am pierdut partenerul de afaceri.
Sper sa pot relua proiectul in acest an, am mai invatat cate ceva despre ce NU trebuie facut, poate reusesc, singura sau in vreo colaborare.
Chiar as vrea sa deschid un subiect (Magazinul fizic) si va voi povesti acolo cu ce probleme m-am confruntat (parte inca fara rezolvare clara), poate mai multe minti gasesc formula perfecta pentru toata lumea!
Lena11
Lena11
helper
helper

Numarul mesajelor : 10
Localizare : Tl
Data de inscriere : 02/02/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de moni_tinca Dum 27 Ian 2013, 8:46 pm

moni_tinca a scris:Fetelor cat sa cer pe acest goblen , vreau sa-l vand .este micul Samuel , 26x39cm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Scuze ca intervin in mijlocul discutiei , dar am revenit cu intrebarea , Ma poate ajuta cineva?
moni_tinca
moni_tinca
helper
helper

Numarul mesajelor : 10
Localizare : prahova
Data de inscriere : 16/03/2012

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 27 Ian 2013, 9:02 pm

moni pe undeva pe la subiectul asta este o discutie despre cum sa calculezi un pret. Imi are rau dar nu stiu sa te trimit exact dar 3 capitole nu sunt foarte multe . Incearca sa calculezi dupa acele formule si vezi ce-ti iese sau incearca sa te orientezi si dupa alte preturi de pe site-urile de vanzare ale astfel de produse.
Imi pare rau dar eu una chiar nu stiu ca ar merita un astfel de tablou. Stiu cat se munceste la globen si ar fi pacat sa il vinzi e lucru de nimic.
Bafta!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de moni_tinca Dum 27 Ian 2013, 9:27 pm

Multumesc , o sa caut !
moni_tinca
moni_tinca
helper
helper

Numarul mesajelor : 10
Localizare : prahova
Data de inscriere : 16/03/2012

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de amoni Dum 27 Ian 2013, 9:52 pm

Pretul unui goblen este de 0,5dolari pe cm/2 .
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de emmancita Dum 27 Ian 2013, 10:25 pm

Asa stiam si eu, 0,5 euro la cm patrat.
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Giobsy Dum 27 Ian 2013, 11:02 pm

Eu cred că prețul unui goblen nu poate fi generalizat și că depinde de multe aspecte:
- este realizat pe pânză pictată sau după diagramă
- număr de nuanțe
- număr de puncte / cm pătrat
- calitatea pânzei și a aței
- modul de execuție (aspect față și dos)
- modul de prezentare (ramă, paspartout)
Până nu vezi lucrarea, nu poți aprecia dacă merită 0,5 $ sau 5$ pe cm pătrat.

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de anielle Lun 28 Ian 2013, 8:58 am

Lena11...imi place ideea ta....insa, ar trebui sa se ocupe de ea cea mai buna in promovare si marketing
orice este posibil....
nu a devenit Romania tara tuturor posibilitatilor?
de ce nu?
anielle
anielle
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 312
Varsta : 57
Localizare : galatzi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Floren Lun 28 Ian 2013, 10:38 am

Cu totul de acord cu tine. , Giobsy !
Intr-un fel se lucreaza pe un goblen pictat , unde modelul este marcat direct pe panza , in alt fel se lucreaza pe un goblen dupa schema , unde trebuie sa identifici fiecare culoare in parte dupa semnul ei , apoi una este sa lucrezi pe panza Aida de 14/10 fire/cm2 - nu sunt sigura ca sunt date exacte - si alta este sa lucrezi pe panza de 10/10 fire /cm2 . Nuantele.....heeeeeei.....una este sa faci un goblen cu 10 culori bazice si alta este sa faci unul cu 63 de culori si nuante ! Cu mult mai apreciat iti va fi cel lucrat in j-de mii de nuante , cusut pe o panza speciala pentru goblen , decat cel lucrat pe o carpa !
Cat despre dosul cusaturilor , da , este foarte important ca dosul sa fie aproape identic cu fata lucrului , insa atunci cand , pe un cm2 sunt 10 tonuri de culoare , deci 10 fire diferite , atunci treaba se schimba . Chiar nu te mai poti tine de regula asta !
Ata ! De obicei , goblenul se lucreaza cu fire DMC , fire ce nu se decoloreaza dupa spalare , nici cu trecerea timpului ! Este foarte importanta calitatea firelor , daca nu vrem ca munca noastra sa se duca pe apa sambetei ! La fel de important este si geamul pe care il vom pune , odata cu inramarea goblenului ! Acesta trebuie sa fie NEAPARAT geam mat , antireflectant ! Geamul normal absoarbe lumina si decoloreaza !
Alegerea passepartout-ului si a ramei o vom face in functie de culorile modelului , de dimensiunile lui - nu vom pune o rama ingusta la un goblen mare sau invers , iar latimea passepartout-ului trebuie sa fie egala cu latimea ramei !
Daca tot am muncit atat la el , nu putem sa ne zgarcim la alegerea
passepartout-ului si a ramei ! O rama din material adecvat ne poate rezulta destul de scumpa ,insa munca noastra o merita !
Va doresc succes la vanzarea goblenurilor si a tuturor lucrurilor facute de mainile voastre !


Ultima editare efectuata de catre Floren in Lun 28 Ian 2013, 7:56 pm, editata de 1 ori
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Roxi_J Lun 28 Ian 2013, 11:25 am

Eu am o intrebare, cam cat se calculeaza ora de lucru in handmade?
Roxi_J
Roxi_J
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/01/2012

http://love4felt.blogspot.ro/

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Admina Lun 28 Ian 2013, 1:32 pm

SilviaDumitrescu a scris:moni pe undeva pe la subiectul asta este o discutie despre cum sa calculezi un pret. Imi are rau dar nu stiu sa te trimit exact dar 3 capitole nu sunt foarte multe . Incearca sa calculezi dupa acele formule si vezi ce-ti iese sau incearca sa te orientezi si dupa alte preturi de pe site-urile de vanzare ale astfel de produse.
Bafta!
Roxi, vorba Silviei, intrebarea ta are deja raspuns pe forum.
Si privitor la discutia despre goblen, mi se pare foarte adevarat ce spun Giobsy si Floren, chiar daca nu ma pricep la goblene. 0.5 euro pe cmp, poate sa nu plateasca nici materia prima, daca e inramat si se folosesc materiale foarte bune. Oricum, in descrierea produsului trebuie sa specificati ce materiale s-au folosit si sa se puna accent pe notiunea de calitate. Daca pozati prost produsul, il prezentati doar tehic, de genul: goblen x/x cm, si numele imaginii, nu-mi spune mare lucru. Incercati sa faceti o parere cumparatorului, sa-i invocati un sentiment. Nu e o paine pe care o arunci in raft si scri pretul si gramajul si te astepti sa fie cumparata. E ceva mai mult, e ceva cu suflet, cum tot spunem pe aici. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Lena11 Lun 28 Ian 2013, 5:18 pm

Anielle, in mod paradoxal, nu promovarea este principala dificultate aici. Orasul este mic, iar eu sunt proprietarul unui "vehicul" media, deci campania se poate construi cu mai putin efort.
Problemele identificate de mine sunt - printre altele, comune oricarui tip de comert - definirea unei atitudini, unei coerente a produselor expuse (adica nu o combinatie inghesuita intre margele de plastic si splendide dantele, sa nu se mai vada nimic), precum si gasirea acelor furnizori care sa fie de acord sa isi indisponibilizeze creatiile pentru o perioada, cu riscul de a nu se vinde. Am avut contacte cu continuturi de tot felul - de la "pai cum, adica cineva da 25 de lei pe obiect, si mie imi dati numai 17" (da, pentru ca trebuie sa platesc impozit direct de la sursa, ca nu-i prost Codu' fiscal sa rateze) pana la "eu am produsele postate pe blog, si daca am o comanda, mi-o trimiteti dvs., ca nu vreau s-o pierd" (ceea ce nu stiu daca este chiar corect, dar ar suporta discutii).
Ca sa nu ma intind, este mai dificil de adunat obiecte pentru un magazin la niste standarde (ca sa nu arate ca un talcioc, ca asta e usor) si de lucrat cu creatorii astfel incat toata lumea sa fie multumita si corect valorizata.
Lena11
Lena11
helper
helper

Numarul mesajelor : 10
Localizare : Tl
Data de inscriere : 02/02/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Admina Mier 13 Feb 2013, 1:28 pm

Ce am observat pe site-uri de vanzare a produselor handmade, internationale. Apropo de comentariile primite de Romaya. Sunt destui vanzatori din tari est europene, care vand mult, la pret mic. Am vazut o vanzatoare din Letonia, care asigura transport cu doar 4 euro, oriunde in lume si are preturi decente, la bijuterii si decoratiuni. Are 1151 vanzari si multe persoane interesate. Ieri mi se pare ca am gasit o alta, care vindea haine, la preturi mult mai mici decat merge piata, deci la preturile cerute de americance, sa zicem. Tot asa multe vanzari. Dar si transportul nu pot intelege cum il poate asigura asa ieftin.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de bisisica bijuterii Mier 13 Feb 2013, 1:49 pm

4 euro???
nici 20 de lei....pai nici in tara nu ai transportul asa de ieftin pe curier!!!
poate le pune ca plic...sau poate ca posta lor e super tare...
la fel ca si posta din UK (eu mai cumpar din UK si ma dau pe spate cat poate fi de ieftina in comparatie cu altele)
bisisica bijuterii
bisisica bijuterii
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 369
Varsta : 44
Localizare : neverland
Data de inscriere : 21/10/2012

http://bisisica-bijuterii.blogspot.ro/

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de T_mihaela Mier 13 Feb 2013, 4:20 pm

Admina a scris:Ce am observat pe site-uri de vanzare a produselor handmade, internationale. Apropo de comentariile primite de Romaya. Sunt destui vanzatori din tari est europene, care vand mult, la pret mic. Am vazut o vanzatoare din Letonia, care asigura transport cu doar 4 euro, oriunde in lume si are preturi decente, la bijuterii si decoratiuni. Are 1151 vanzari si multe persoane interesate. Ieri mi se pare ca am gasit o alta, care vindea haine, la preturi mult mai mici decat merge piata, deci la preturile cerute de americance, sa zicem. Tot asa multe vanzari. Dar si transportul nu pot intelege cum il poate asigura asa ieftin.

Eu cred ca multi vanzatori organizeaza grupuri de muncitoare si le exploateaza.Ca in China , munca multa si ieftina .Ceva e necurat acolo.Stiu pe cineva in Ro facea treaba asta cu o organizatie de invalizi ,a fost imediat dupa revolutie eu eram traducator la ei ca erau infratiti cu belgienii si am vazut o gramada de nereguli dar eram tanara si nestiutoare .Faceau kestii de mana pe o ciocolata sau pe alcool.


Eu daca as face o caciula ar trebui sa o dau cu 50$ scratch


T_mihaela
T_mihaela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 311
Varsta : 48
Localizare : canada
Data de inscriere : 03/03/2010

http://www.ravelry.com/people/mikadog

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de romaya Mier 13 Feb 2013, 5:31 pm

Nu stiu cum poate costa transportu' numai 4 -5 euro ..si trimise in plic fara valoare declarata si tot cred ca-i mai mult ..chiar e dubios . Eu am trimis colet in America ,cu greutatea sub 1 kg cu valoare declarata si cea mai ieftina varianta a fost 130 lei
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Admina Mier 13 Feb 2013, 5:38 pm

Ships from Latvia
Ready to ship in 1-3 business days
ship to Everywhere Else $4.00 USD
cost with another item $2.00 USD
Vinde bijuterii medii ca marime si niste caciulite pentru oua (speciale de Paste, cred) cu taxa de livrare 4$ si are postate niste gulere de blana cu taxa de livrare 6$. Nici eu nu inteleg cum de sunt preturile asa mici, pentru ca si in plic (desi un guler e voluminos) tot nu costa asa putin, vorba ta, nici in tara. Ma gandesc ca e un aspect important, al vanzarii in afara. Daca ea din Lituania cere doar atat si o vanzatoare din Romania trimite cu taxa de livrare 25-30$... clar ar prefera-o pe ea. E un mare minus, taxa de livrare mare. Stiu pentru ca m-am interesat la posta si la curierat si sub 50lei nu reuseam sa trimit nici 100-200g in Italia, sa zicem, prin Posta. Dar pana in State...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de romaya Mier 13 Feb 2013, 5:49 pm

Hmm.. poate fi si o stratagema de marketing scratch poate ca transportu-i de fapt mai scump dar a inclus diferenta in pretul produsului ..asa rupe gura targului cu pretul mic de transport ..care sare in ochi .. dar daca si produsul e ieftin,nu mai stiu.. Smile
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de danniela Mier 13 Feb 2013, 5:50 pm

Sa nu fie vreo teapa sa faci plata si sa nu primesti nimic.....
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Floren Mier 13 Feb 2013, 6:38 pm

Am gasit , la o pagina de vanzari , transport gratis chiar !

Precio por unidad:
1.00 €
Marcar producto

Disponibilidad: 1x

Tarifas de envio a GB:
Envío GRATIS más países


Listo para enviar:
el primer día laborable después de recibir el pago

Formas de pago:
Transferencia bancaria (pago anticipado)
PayPal/Tarjeta de crédito
Vale DaWanda
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de romaya Mier 13 Feb 2013, 6:59 pm

N-am inteles exemplul .. ce produs ii asta .. cine sa vanda produs handmade cu 1 euro ? si transportu' gratuit ?Asta-i ori tzeapa ori ceva ce trimite prin posta electronica
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Floren Mier 13 Feb 2013, 7:08 pm

Mea culpa ! Pentru ca m-a socat si pe mine faptul ca oferea transportul gratis , nu m-am mai uitat la produs ! Am facut-o acuma si am vazut ca este vorba despre o schema de croset si o trimite prin mail . Imi cer scuze inca o data !
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Roxi_J Mier 13 Feb 2013, 7:34 pm

Eu nu am trimis niciodata in afara vreun pachet, si sunt curioasa care sunt preturile pentru un colet de pana in 200 de grame de exemplu, pentru UE si pentru Statele Unite. La posta au afisata o lista cu preturi pe tari, si am ramas masca ca in tari precum nu stiu, Thailanda, sau altele indepartate era mult mai ieftin decat in nu mai stiu, ceva gen Olanda sau Belgia. Cine ati trimis in afara, imi puteti spune cam ce preturi practica posta romana la colete de mici dimensiuni si usoare?
Ma gandesc si eu ca Romaya, ca cele care au cost mic la transport, au bagat deja in pretul produsul si o parte din costul transportului. Eu daca pun pretul real al transportului cum era pe afisul de la posta, cred ca ajung la pretul produsului sau mai mult uneori.
Roxi_J
Roxi_J
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/01/2012

http://love4felt.blogspot.ro/

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB