Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Lucrul de mână - sursă de venit 3

+75
GinaP
mnarcisa
contessina
lori16ro
diada
tomari
Andata
dorina narita
corina corina
CarmenClaudia
caitriona
sergiu valentin
MirelaC
doraly
europolis
Snow Butterfly
fulguta28
AcidoR
Gabica
DanB
despina13cucli
mariposa.romania
adriuta
PAULA CONSTANTIN
cica elena
AlinaJ.Bijoux
IuliaMe
alban andreea
ioana soare
myky7robc
An-Ca2811
Gerlinde13
canadianca50
kmn
elluta
gloriamix
mar_ysa_28
victoriacus
Love
Roxi_J
Floren
emmancita
emilia-elena
Angelica18
stoy
ikuta
Dorulet
ismi3ismi
T_mihaela
ivanutamihaela
Lena11
moni_tinca
flori balteanu
cristinamihaela
romaya
Admina
SilviaDumitrescu
amoni
Giorgi
dorinamisov
letho
MagdaMarin
adelina24
xgabitza
mari42
vlad_mom
bisisica bijuterii
virginia
valentinadof
cristinica_xri
crina68
danniela
lililu
anielle
Giobsy
79 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de valentinadof Joi 15 Aug 2013, 9:50 am

Intr-o piata suprasaturata de produse diverse si ieftine aduse din depozite gen Dragonul,n-ai cum sa vinzi gentute crosetate cu preturi corect apreciate.Pai daca in magazin sunt genti de la 35 de lei in sus si au fermoare,buzunare,diverse aplicatii,cureluse si alte minuni poti sa ceri mai mult de 40 de lei pe-o geanta crosetata?Da,poti dar de primit?
Am avut deosebita placere sa merg la cateva targuri(3 la numar).Doar la unul din ele am fost multumita.Conteaza foarte mult aspectul produselor,prezentarea lor,aranjarea lor,etc,sa se vada de la distanta respectul pt cel ce cumpara.
Pai uite pe geanta asta am cerut 45 de lei cu tot cu esarfa.Fermoar,buzunar interior,captuseala,inele metalice care dau un aer elegant.Nu s-a vandut,poate la urmatorul targ!wink 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de An-Ca2811 Joi 15 Aug 2013, 1:01 pm

Urmaresc de aseara raspunsurile voastre si sunt un pic (mai mult)dezamagita de ceea ce spuneti.Pe unele dintre posete, daca ar fi sa cer cat ziceti, nici banii pe fire nu i-as scoate, fiind lucrate cu Catania la 14 lei/bobina.Nu stiu de unde sa cumpar firele, sa iasa un pret asa cum mi-ati spus voi.Sau poate nu asta e misterul? Abia acum ma lansez, sau vreau sa o fac, sa particip la targuri evenimente locale etc. si de aceea va cer sfatul.Oricum apreciez sinceritatea voastra chiar daca e un pic dezarmanta pentru mine acum.Merci
An-Ca2811
An-Ca2811
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/11/2009

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de valentinadof Joi 15 Aug 2013, 1:12 pm

Mersul la targuri echivaleaza uneori cu un dus rece dar relatiile interumane din interiorul targului mai compenseaza si te fac sa revii si alta data!Vezi si discutiile de la targuri.


Ultima editare efectuata de catre valentinadof in Joi 15 Aug 2013, 1:13 pm, editata de 1 ori (Motiv : un s)

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de emilia-elena Dum 01 Sept 2013, 12:16 am

buna seara,ma puteti indrepta spre un site unde se vand goblenuri?kiss kiss kiss 
emilia-elena
emilia-elena
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 218
Varsta : 43
Localizare : Lecco
Data de inscriere : 22/07/2012

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de ismi3ismi Dum 01 Sept 2013, 10:57 am

emilia,ti-am pus in PM un link
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de alban andreea Dum 01 Sept 2013, 1:44 pm

sau rochii crosetate? kiss 
alban andreea
alban andreea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 167
Varsta : 37
Localizare : bacau
Data de inscriere : 22/06/2012

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de IuliaMe Dum 01 Sept 2013, 4:09 pm

Din pacate, in Romania nu prea e apreciata munca noastra la adevarata ei valoare...la cate ore de munca, migaleala (sa nu mai zic de materia prima) necesita o capodopera nu merita sa vinzi doar ca sa vinzi, cu preturi care nu-ti reflecta munca. Daaar, sunt si oameni care o apreciaza si sunt dispusi sa plateasca just. Din proprie experienta, zic. apropos de genti, eu am vandut una cu 70 lei...din bumbac, cu manere bambus, captusita si care nu se inchidea in vreun fel (de vara). Nu stiu daca pretul reflecta munca, pana la urma...dar nici 25-50 lei. Este doar parerea mea si nu contest ca din magazin poti sa-ti iei o geanta cu 35 lei. Dar daca nu vrei o geanta din magazin, produsa in serie, din materiale proaste?

In privinta targurilor, intr-adevar...financiar vorbind, nu e mare sfaraiala ( la cele de weekend), dar faptul ca intri in contact cu potentiali clienti, care-ti mai spun ce si-ar dori si cu alti artizani, merita oarecum.

Oricum, ideea e sa nu te lasi pagubas din prima. Sa aveti spor, fetelor!
IuliaMe
IuliaMe
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 16
Varsta : 39
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 14/11/2010

http://trendysmilehandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 01 Sept 2013, 4:36 pm

Bine zici Iulia. eu sunt tare incantata ca macar au fost apreciate felicitariile mele in tehnica quilling chiar daca nu am prea vandut o saptamana cat am stat la mare. Oricum nu am luat decat 10 cu mine facute special cu tema marea.
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de cica elena Dum 01 Sept 2013, 4:50 pm

si eu as vrea sa stiu unde se vand goblenuri,cine ma ajuta?
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de danniela Dum 01 Sept 2013, 4:55 pm

Eu cred ca un rol important in afacerea asta e orientarea.
Daca nu ai piata de desfacere nu inteleg de ce trebuie sa impingi lucrurile?? Daca cercul tau de prieteni, vecini si colegi prefera chinezarisme ieftine, este foarte clar nu ai ai nici o sansa sa vinzi la adevarata valoare. Si atunci te orientezi, ori faci numai pentru nevoile tale, personal sau cadouri, ori incerci in alt loc si probabil aici se includ targurile ori incerci sa faci ce se cere pe piata, asta daca te pricepi!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de emilia-elena Dum 01 Sept 2013, 6:42 pm

multumesc mult,aveti un site cumva si din italia...goblenurile sunt ale cumnaticii mele ...are un sac ptr ca lucreaza de cand era mica si acum are iar spor ca e acasa cu nepotica ,numai ca locueste in italia
emilia-elena
emilia-elena
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 218
Varsta : 43
Localizare : Lecco
Data de inscriere : 22/07/2012

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Mar 03 Sept 2013, 7:35 pm

Si pe mine ma intereseaza site-ul pentru a vinde goblenuri.
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de emmancita Mar 03 Sept 2013, 11:31 pm

Eu am vazut ca se vand/sunt puse la vanzare pe Etsy. Si eu am goblenuri si ma gandeam sa le pun acolo dar nu m-am hotarat inca sa le vand, imi sunt prea dragi!


Ultima editare efectuata de catre emmancita in Mier 04 Sept 2013, 12:21 pm, editata de 1 ori
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de adriuta Mier 04 Sept 2013, 12:09 am

Apropos de lucrul de mana ca si sursa de venit, am o problema, nu ca ar fi problema mea personala,  dar incepe sa devina un fenomen care intr-un viitor va rani urat de tot artizanul roman.
  Fake-urile, adica marfa care este vanduta ca si handmade romanesc, cand de fapt nu este.  
  Ia populara romaneasca , de exemplu, este poate cea mai cunoscuta piesa de artizanat handmade romanesc. Normal ca este placuta, este cerere, deci si... oferta
 Si ca urmare, peste tot prin tara dar si pe siteurile online nationale si internationale se vand ii handmade, contrafacute bineinteles. Noi stim ca astazi sunt masini de brodat care fac minuni: cos  dantele, broderii, cruciulita dar si goblen. Nu stiu daca ati mai discutat despre acest subiect, sau nu, dar pe mine ma supara cand vad, chiar la noi in tara, tot felul de negutatori cu asemenea fake-uri.  Eu personal le-am avut in mana si le-am catalogat ca fiind lucrate in masina, pentru ca eu am cusut cusaturi populare si am avut puterea de a le diferentia.

  Urmaream  de exemplu o ie, la realizarea careia o femeie ar fi muncit pe putin 1-2 luni, in fiecare zi, cu broderie sparta, fir de matase...pretul era de 90$ cu tot cu taxe si transport. Iar daca nu aveau ceva in stoc in 2 saptamani era prelucrat si trimis rade clientului,...la 90 de dolari. In 2 saptamani!!??

Cateva siteuri:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

 http://www...ro/folk_blouses.htm

Mie de exemplu mi-a placut aceasta ie:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

O vinde la 103 euro, panza si ata a costat 15 euro, femeia (care se presupune) ca a cusut cu manuta ei atata cusatura merita si ea ...cat?
 Sunt eu ingusta la minte sau ne scadem singuri valoarea?
 
 Fetelor, daca ii vedeti prin targuri, luat-i de "urechi"...chemati protectia protectiilor...stiu eu... pentru ca daca o sa continue sa aduca chinezarii si imitatii...chiar pentru ceva 100 % handmade si le vand ca si HAND EMBROIDERY... va fi jale.
 Cu siguranta astept si opiniile voastre vis a vis de problema ii-lor romanesti care Dumnezeu stie prin ce colturi au fost facute...kiss
adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Roxi_J Mier 04 Sept 2013, 12:36 am

Adriuta, ar fi bine daca ne-ai invata si pe noi cum sa facem diferenta intre o broderie la masina si una de mana. Eu chiar sunt foarte curioasa si tocmai am dat search pe google si ma apuc de citit. Ce fac eu la 12 jumate noaptea. rade
Edit: cu ce m-am delectat pentru inceput:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Roxi_J
Roxi_J
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/01/2012

http://love4felt.blogspot.ro/

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de mariposa.romania Mier 04 Sept 2013, 1:05 am

adriuta a scris:Apropos de lucrul de mana ca si sursa de venit, am o problema, nu ca ar fi problema mea personala,  dar incepe sa devina un fenomen care intr-un viitor va rani urat de tot artizanul roman.
  Fake-urile, adica marfa care este vanduta ca si handmade romanesc, cand de fapt nu este.  
  Ia populara romaneasca , de exemplu, este poate cea mai cunoscuta piesa de artizanat handmade romanesc. Normal ca este placuta, este cerere, deci si... oferta
 Si ca urmare, peste tot prin tara dar si pe siteurile online nationale si internationale se vand ii handmade, contrafacute bineinteles. Noi stim ca astazi sunt masini de brodat care fac minuni: cos  dantele, broderii, cruciulita dar si goblen. Nu stiu daca ati mai discutat despre acest subiect, sau nu, dar pe mine ma supara cand vad, chiar la noi in tara, tot felul de negutatori cu asemenea fake-uri.  Eu personal le-am avut in mana si le-am catalogat ca fiind lucrate in masina, pentru ca eu am cusut cusaturi populare si am avut puterea de a le diferentia.

  Urmaream  de exemplu o ie, la realizarea careia o femeie ar fi muncit pe putin 1-2 luni, in fiecare zi, cu broderie sparta, fir de matase...pretul era de 90$ cu tot cu taxe si transport. Iar daca nu aveau ceva in stoc in 2 saptamani era prelucrat si trimis rade clientului,...la 90 de dolari. In 2 saptamani!!??

Cateva siteuri:

Mie de exemplu mi-a placut aceasta ie:

O vinde la 103 euro, panza si ata a costat 15 euro, femeia (care se presupune) ca a cusut cu manuta ei atata cusatura merita si ea ...cat?
 Sunt eu ingusta la minte sau ne scadem singuri valoarea?
 
 Fetelor, daca ii vedeti prin targuri, luat-i de "urechi"...chemati protectia protectiilor...stiu eu... pentru ca daca o sa continue sa aduca chinezarii si imitatii...chiar pentru ceva 100 % handmade si le vand ca si HAND EMBROIDERY... va fi jale.
 Cu siguranta astept si opiniile voastre vis a vis de problema ii-lor romanesti care Dumnezeu stie prin ce colturi au fost facute...kiss
Nu ma pricep la diferentierea dintre una fake si adevarata, insa daca tot platesc un pret as dori sa platesc pentru ceva autentic. Din pacate omul in general e dispus sa insele de ce mai multe ori propii clienti si eu ma mai mir ca nu este asa de apreciat handmade ul in Romania.
mariposa.romania
mariposa.romania
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 36
Localizare : brasov
Data de inscriere : 02/07/2013

https://www.youtube.com/channel/UCHDjKq_lGIjerlZ01Z2z_0Q/videos

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de emilia-elena Mier 04 Sept 2013, 9:11 am

cumnata mea (sotia fratelui) e taree priceputa coase de cand era copil ...imi povestea caci a vandut un goblen cand era in cls a 9-a acum 14 ani,de nu mai bine pe un milion si jumatate si a plans doua saptamani de rau ce ia parut ca la dat,la cat a muncit la el.....acum vrea sa vanda din ele ca are multeeeee..dar nu vrea sa le dea ptr un milon si jumatate
emilia-elena
emilia-elena
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 218
Varsta : 43
Localizare : Lecco
Data de inscriere : 22/07/2012

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de danniela Mier 04 Sept 2013, 12:16 pm

Sora mea coase goblenuri. Si eu i-am facut cadou sotiei sefului un goblen inramat gata de pus pe perete. Ma credeti ca il tine la loc de cinste si se lauda cu el ca e facut hand made in Romania?? Fara sa ii spun eu nimic. Eu i l-am trimis cadou pe sotul meu. Cred ca se poate face diferenta intre lucru de mana si masina!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de emmancita Mier 04 Sept 2013, 12:26 pm

Si eu am facut cadou un goblen unei spaniole acum multi ani, la fel il tine in salón si se lauda cu el. M-a ajutat mult cu niste acte pe vremea cand nimeni nu te ajuta si eu i-am dat acel goblen. De cate ori merg in casa ei il vad, admir si ea imi spune ca e de mare valoare si nu trebuia sa i-l dau.Nu a vrut sa-l ia de cand l-a vazut si ma stia cand lucram la el...
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de emilia-elena Mier 04 Sept 2013, 12:29 pm

daa se face diferenta se vede pe fata dupa modul cum e asezata ata iar de sunt dubii te uiti si pe dos ca o masina nu face pe dos cum face mana omului...pacat ca nu pot incarca poze ca va aratam ceva goblenuri de a cumnaticii
kiss kiss 
PS ma bucur mult ca apreciaza sotia sefului la adevarata valoare cadoul primit
emilia-elena
emilia-elena
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 218
Varsta : 43
Localizare : Lecco
Data de inscriere : 22/07/2012

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Giorgi Mier 04 Sept 2013, 1:45 pm

danniela ,rade sa vezi ce mirata am fost caci citind fuga-fuguta nu intelegeam cum i l-ai trimis cadou pe sotul tau!!!rade 
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de mariposa.romania Mier 04 Sept 2013, 1:55 pm

Ce ma bucur cand aud astfel de intamplari. Oameni care aprecieaza lucru manual la adevarata lui valoare.
mariposa.romania
mariposa.romania
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 36
Localizare : brasov
Data de inscriere : 02/07/2013

https://www.youtube.com/channel/UCHDjKq_lGIjerlZ01Z2z_0Q/videos

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de danniela Mier 04 Sept 2013, 3:50 pm

Georgi, rade rade si eu mai citesc printre randuri, trebuia sa scriu ''prin sotul meu'' scratch scratch 
Lasa ca eu citeam pe Ioana Soare si in loc de randuri am citit scanduri si ma uitam dupa ele zid zid 
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de despina13cucli Mier 04 Sept 2013, 6:00 pm

adriuta, despre firma aceea care comercialiyeaya costume populare handmade, m/am lamurit, mint si inseala cu nerusinare
si/a luat o cunostinta rochia pt cununia civila si a fost neplacut surprinsa cand i/am spus ca nu/i cusuta manual
se vedea clar, dar cine nu a facut cruciulite cu acul nu se pricepe si crede tot ce spun ei
pretul e f mare, mie asa mi se pare pt lucruri pe care masina de brodat le face repede,
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de DanB Joi 05 Sept 2013, 8:39 am

Buna ziua,

Din pacate va inselati in privinta iilor de pe ...com si ...ro
TOATE sunt brodate manual. Va pot trimite poze cu detaliile broderiilor de pe verso. Daca imi aratati o masina de brodat care face asa broderia (cu atatea noduri pe spate), eu ma inclin. Este adevarat ca sunt persoane care au masini de brodat si vand broderie mecanica. Totusi, va garantez ca iile de pe ...com, ...com si ...ro sunt brodate manual.
O zi frumoasa!
DanB
DanB
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Romania
Data de inscriere : 05/09/2013

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 6 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB