Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 EmptyMar 14 Mai 2024, 11:02 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Haideti sa slabim ! (8)

+53
tiana
nuta_s
marina40
marry_a19
i.xell
corilex
Ais
lenus70
alban andreea
brunics
Gabiuta
-iulia-
danae
mariliv
eriliana
lucky
aisha
victoriacus
emilia-elena
IOANA 80
Giorgi
elenaxx
gabi1972
CarmenClaudia
MagdaMarin
Day
fiordaliso
flori de camp
loo.lory
ALICET
Uca
clara birau
ioana soare
cristina07
stejara
Celya_f40
romaya
cami26
diblaru maria
Giobsy
pfloricica
cory74
canadianca50
ema
Karina33
SilviaDumitrescu
ivanoiuadela9
danniela
Admina
aurishta
corina corina
Clio_Ela
mnarcisa
57 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de danniela Lun 11 Mar 2013, 11:35 am

Multumesc Ioana love love
De acum incepe greul: mentinerea!!!! Shocked Shocked
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de lenus70 Lun 11 Mar 2013, 12:13 pm

pot sa vin si eu in gasca voastra ?...inca n-am citit din urma dar cred ca stiu deja tot... rade
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de brunics Mar 12 Mar 2013, 3:59 pm

danniela a scris:Brunics, eu am tinut diete si am pus zahar in cafea. Ce-i drept nu beau cafeaua foarte dulce dar nici nu pot fara. Si am slabit. Sa tai zaharul definitiv dintr-o data nu mi se pare ok. Evita dietele drastice.
Succes!

Si sa ma laud am ajuns la 50-51 kg! Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 351247 Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 351247 Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 351247
Adica la targetul pe care mi l-am impus de cativa ani buni.

Iti multumesc pentru sfat,insa nu cred ca renuntarea la zahar inseamna o dieta drastica.In momentul in care consum putin zahar,in cafea de exemplu automat organismul ii simte prezenta si atunci o sa ceara tot mai mult.E a 2 a zi fara pic de zahar si sincer nu simt nevoia.
brunics
brunics
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 50
Varsta : 31
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 29/05/2011

https://www.facebook.com/pages/Brunes-Handmade-Stuff/21051212576

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de ioana soare Mar 12 Mar 2013, 4:28 pm

Pai ai simtit nevoia din moment ce l-ai reintrodus in meniu , iar acum trebuie din nou sa renunti la el. Schimbarile pe care le faci trebuie sa fie pe viata , trebuie sa le faci in asa fel incat sa le poti urma mereu in viitor. Mai bine orice cu moderatie, decat sa tai tot ce-ti face placere si sa revii mereu la vechile obiceiuri, apoi sa o iei de la capat cu totul. Creaza-ti meniul in asa fel incat sa fie sanatos si sa-l poti respecta fara frustrari. E bine sa ai si cate un rasfat, chiar te ajuta sa iti respecti restul meniului. E drastic sa tai tot ce-ti face placere, la asta s-a referit cred Danniela.

edit ca am recitit mesajul tau : am citit din greseala "e a doua oara" in loc de "e a doua zi" de asta am scris asa. E valabil ce am scris mai sus, dar fara prima fraza:)
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de danniela Mar 12 Mar 2013, 5:42 pm

Da Brunics, la ce a zis Ioana m-am referit.
Totul e sa se plieze dieta si cu stilul tau de viata. Tu stii cel mai bine ce ti se potriveste. Eu nu l-am scos pentru ca nu mananc dulciuri de felul meu nu din cauza dietellor sau de frica sa nu ma ingras.
Iti doresc succes! love
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 Empty Zaharul u e o problema

Mesaj Scris de CarmenClaudia Mar 12 Mar 2013, 8:48 pm

danniela a scris:Brunics, eu am tinut diete si am pus zahar in cafea. Ce-i drept nu beau cafeaua foarte dulce dar nici nu pot fara. Si am slabit. Sa tai zaharul definitiv dintr-o data nu mi se pare ok. Evita dietele drastice.
Succes!

Si sa ma laud am ajuns la 50-51 kg! Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 351247 Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 351247 Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 351247
Adica la targetul pe care mi l-am impus de cativa ani buni.

Si eu am tinut dieta, dar doctorul mi-a permis maxim 3 lingurite rase de zahar brun / zi.Dar altceva dulce nu aveam voie. Eu nu beam decat 2 cafele dimineata si ceai neindulcit asa ca m-am incadrat in ceea ce mi-a prescris nutritionistul.

Succes la slabit!
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de romaya Mier 13 Mar 2013, 8:30 am

Din experienta mea de dukanita :- am inceput dieta in 7 iulie si pana la Craciun aveam -25 kg .Am respectat dieta cu un amendament -nu pot bea cafeaua cu indulcitor si cum nu pot trai fara cafea , 2-3 cafele /zi cu zahar a fost placerea mea vinovata Smile
Aveam emotii cu perioada de stabilizare.. dar n-am pus niciun kg in plus -ceea ce e foarte bine .N-am ajuns la greutatea standard nici nu mi-am propus asta ..sunt foarte multumita asa si ceea ce e mai important -ma simt foarte bine ,mi-am rezolvat in mare parte problemele de sanatate care se agravasera o data cu cresterea in greutate.
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de alban andreea Mier 13 Mar 2013, 11:29 am

va multumesc ca mi-ati impartasit din experienta.ma motivati si mai mult.o zi buna sa aveti
alban andreea
alban andreea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 167
Varsta : 37
Localizare : bacau
Data de inscriere : 22/06/2012

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de ALICET Mier 13 Mar 2013, 1:35 pm

Romaya n-ai avut nici o problema dupa dieta asta?Ca eu am cunostinte care au avut probleme cu rinichii din cauza cantitatii mari de proteine.
ALICET
ALICET
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 150
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 22/05/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de romaya Mier 13 Mar 2013, 1:58 pm

N-am avut nicio problema cu rinichii -trebuie lichide cat de multe ,eu am baut apa plata,minerala si carbogazoase light :)la greu... apoi foarte importante pentru tractul intestinal sunt taratele de ovaz .Am luat in plus si suplimente de vitamine tablete efervescente 1/zi
Am avut si efecte secundare :mi-a cazut parul mai mult ca-nainte si bineinteles riduri in plus .. dar acum ma ocup special de asta .. Oricum efectele secundare sunt minore in raport cu realizarile Smile
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de alban andreea Lun 18 Mar 2013, 1:35 pm

buna.nu mai slabeste nimeni?mi-a fost asa de rau de dimineata de nu ma puteam ridica din pat,dar nu m-am dat batuta(si sper sa nu cedez).desi cantarul nu indica prea multe kg in minus(cam700-800g)dupa faza de atac rezultatul e multumitor.azi e prima zi de croaziera bucurie
alban andreea
alban andreea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 167
Varsta : 37
Localizare : bacau
Data de inscriere : 22/06/2012

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de danniela Lun 18 Mar 2013, 2:57 pm

Sper ca nu ti-a fost rau de la dieta! Multa sanatate si la cat mai putine kg. Slabesti incet dar nu mai pui la loc repede.
Eu incerc sa ma mentin la ce am ajuns si sa fortific un pic, cu ultima parte e de jale, acum nu mai am chef nici sa ma intind mai bine zid zid zid
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de cory74 Lun 18 Mar 2013, 3:40 pm

Eu am pus la loc vreo 3 kg si ceva Embarassed Si ma tem stiind ca vine vara, eu atunci ma ingras mai usor. Toamna e slabesc mai usor, nu stiu de ce. Majoritatea se plange tocmai invers..
Poate o sa reiau dukan...
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 18 Mar 2013, 6:01 pm

Si eu sint disperata , mi-au fost copiii acasa cu totii si toti ne-am ingrasat !
Acum e de fugit pe dupa bloc !!!!
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Joi 28 Mar 2013, 1:21 pm

si eu m-am apucat de dukan . sunt la a 2 sapt de croaziera . am inceput faza de atac in 12.03.2013 si aveam 80 kg. dupa 5 zile de atac am ajuns la 75 kg , iar in prima sapt de croaziera am pus un kg. problema e ca nu pot bea mai mult de 1-1.5 kg apa pe zi si asta fortat . voi cum va descurcati ?va pup fetele pupi
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de alban andreea Joi 28 Mar 2013, 1:45 pm

eu una ma descurc minunat.am renuntat zid
alban andreea
alban andreea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 167
Varsta : 37
Localizare : bacau
Data de inscriere : 22/06/2012

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de ema Joi 28 Mar 2013, 2:03 pm

Adela, am vazut un reportaj medical intr-o zi si se spunea ca bautul de apa in exces poate induce coma deoarece apa scoate sarurile vitale din corp
Vorbeau medici profesori universitari
Eu cred ca bei destula apa Tu cata vrei sa bei, sau cata se preconizeaza in dieta?
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de danniela Joi 28 Mar 2013, 4:29 pm

Nici eu nu pot bea multa apa, uneori nici la un litru nu ajungeam. Dar nu am fortat nota mai mult decat pot.
Andreea de ce ai renuntat???
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de alban andreea Joi 28 Mar 2013, 6:11 pm

ispita a fost mare si placinta cu branza era delicioasa zid
alban andreea
alban andreea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 167
Varsta : 37
Localizare : bacau
Data de inscriere : 22/06/2012

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de danniela Joi 28 Mar 2013, 8:16 pm

Pai si??? Pentru o felie de placinta??? Ia-o de la capat!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de alban andreea Joi 28 Mar 2013, 8:48 pm

o felie o data,o felie a doua oara,si tot asa o sa fac mereu.daca se va inventa vreo dieta minune in care sa se poata manca dulce o sa ma bag,(asta in cazul in care nu slabesc pana atunci) .o sa slabesc cand o sa reincep munca doar ca tre sa mai astept un pic.pana atunci sustin pe cele ce au mai multa vointa decat mine kiss
alban andreea
alban andreea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 167
Varsta : 37
Localizare : bacau
Data de inscriere : 22/06/2012

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de Ais Joi 28 Mar 2013, 11:03 pm

Buna Andreea, daca vrei sa ti o dieta in care sa poti manca si dulce iti recomand Rina (dieta de 90 de zile), la fiecare a 4-zi in mod obligatoriu mananci ciocolata (amaruie e drept) si o felie de ceva dulce. Eu am tinut dieta acum 4 ani si am slabit 25 kg si m-am mentinut la ac. greutate. Acum sunt dupa a doua sarcina, am vreo 10 kg in plus si mi-ar prinde bine sa incep din nou dieta. Daca ar mai tine cineva cu mine ar fi perfect.
Ais
Ais
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 44
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 10/01/2013

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de danniela Vin 29 Mar 2013, 8:36 am

Rina am tinut si eu si am ramas cu niste obieciuri bune. Am eliminat anumite mancaruri si nu amestec altele.
Si uneori am sarit calul, am luat-o de la capt, nu am tinut-o strict.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de corilex Sam 30 Mar 2013, 12:05 pm

Ma primiti si pe mine la slabit?
asta este a doua saptamana de cand am intrat la dieta am fost la nutritionist prima data cand ma duc la nutritionist si dupa o saptamana de tinut dieta am dat jos 1kg si la apa am dat tot 1kg,eu zic ca pentru inceput este bine dar cum nu mai vreau sa dau bani in fiecare saptamana la nutritionist am inceput sa cunsum dimineata iaurt cu amestecul din colon help(amestec pe care l-am facut dupa reteta,nu am cumparat colon help si am iesit la juma de pret,gramaj facut de un medic) deocamdata nu stiu cat am slabit ca am zis ca nu ma cantaresc numai o data pe saptamana si am inceput numai de 3 zile cu aceasta dieta
la 12 manac un fruct ca nu pot mai mult
la pranz mananc mancare gatita dar cu mai multe legume si carne de pui cu o felie de pane neagra facuta acasa
seara tot un fruct
la cina fac o salata de legume cu sunca de pui si fara paine
este foarte bine de cand am scos cartofi,pastele si orezul
dupa acesta saptamana o sa vad daca mai merg la nutritionist sau nu,daca merge treaba cu acest regim nu mai merg ca imi stau bine in buzunar banii care trebuie sa-i dai in fiecare saptamana.
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de danniela Sam 30 Mar 2013, 12:45 pm

Corilex, ce am invatat eu de la Rina, sa manaci fructele dimineata sau cu 2 ore inainte de masa, dar nu seara. Stomacul find gol digestia e mai rapida, daca mananci cu stomacul plin fructele fermenteaza mai degraba. Eu ma obisnuisem sa mananc fructe dimineata la cafea, inainte sau dupa cafea. Orice fruct, banana, struguri, portocale, mango sau papaya. Ce aveam eu aici. Am redus merele pentru ca sunt de import pentru mine egal modificate deja.
Eu nu am eliminat cartofii, astia imi plac cel mai mult, orezul sau pastele. Dar de ex am mancat orez cu legume nu cu carne. Cartofi simpli cu salata sau paste integrale. Carnea cu salata, chiar si acum daca fac pentru familie carne cu piure si salata, nu mananc piure. Si nici nu mi-e pofta.
Acum la tine depinde si ce dieta ti-a dat doctorul. 1 kg pe saptamana daca nu ai mult de dat jos cred ca e ok, eu am dat si 1,7 kg. Se spune ca dai jos la fel de rpede cum ai pus!!! Pe undeva cred ca e asa.
Atentie si la bauturi, fara acid, cat mai naturale, adica un suc facut de tine nu cumparat. Apa pur si simplu, mie nu imi place apa de aici si fac ceaiuri slabe din plante, urzica, fenel dulce, cranberry. Tot ce gasesc eu pe aici.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 9 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB