Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

+44
LRodica
dorinamisov
aisha
Admina
greieras
Celya_f40
tomari
valih
danniela
cocav
lavinia.miklo
cristi970
victoriacus
raluca.terente
Gabica
diada
stoy
veronica.l
Serban Valentina
andreeatricoteaza
luminitza79
fizicuta
rucsy
culea mirela
pufoi
georgeta.prnic
symos
marinelabur
zarina28
marya222006
Cristache
Day
Rimmelle
smihaelaviorica
denis21
kmn
dienutzababy
chichineata
SilviaDumitrescu
emmancita
firicel
anamaria79"
flori balteanu
gretty
48 participanți

Pagina 3 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de emmancita Mier 25 Iul 2012, 10:12 pm

Eu am inteles cum se fac, multumim!
Poate maine pun si eu costumul meu de baie. mai am de facut niste fluturasi( vorba lui Grety) roata in jurul chilotului si apoi pot sa ma laud!Aaa , si snururile de prins pupi
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de symos Mier 25 Iul 2012, 11:39 pm

sa va arat ce costum mi-am facut si eu primul din viata mea

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

da stiu ca sunt multe poze ,dar mi-e drag de el chiar daca nu e cel mai frumos de aici
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de gretty Mier 25 Iul 2012, 11:44 pm

ba e chiar foarte frumos si deosebit, sa-l porti sanatoasa!
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de smihaelaviorica Joi 26 Iul 2012, 12:55 am

Emmancita , ma bucur ca ai inteles , sper sa iti fie de ajutor candva . asteptam costumasul cu fluturasi love

Symos mie imi place costumul , daca pozele ar avea o claritate mai buna ar arata si mai bine . Asa cum am mai spus " e frumos sau nu ce ne place noua personal nu altora " .....eu asa gandesc ....in primul rand sa imi placa mie si sa ma simt eu bine . Asa si cu tine , atat timp cat tie iti place si te simti bine in costum nu poti sa spui ca nu e la fel de frumos ca altele .
Imi plac culorile si designul ......ce fir ai folosit ?

PS. Sa stii ca eu una l-am salvat ca model bine ce marime porti la cupa ? ( pt a-mi da seama ce marime este , in functie de asta adaptez pt cat am eu nevoie )

smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de georgeta.prnic Joi 26 Iul 2012, 4:53 pm

Foarte frumos Symos!Chiar este interesant,si deosebit.Sa-l porti sanatoasa!
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de kmn Joi 26 Iul 2012, 9:56 pm

symos...e frumos si tare dragalas asa cum l-ai accesorizat, sa il porti cu drag
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de emmancita Joi 26 Iul 2012, 10:54 pm

Am promis ca pun azi poze cu costumul meu, inca mai am de facut cateva snurulete, dar ..asta e
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ne ca pe manechin , dar sper sa se vada bine, pozele sunt facute pe seara , nu sunt prea grozave. kiss
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de pufoi Joi 26 Iul 2012, 10:57 pm

Ema e foarte frumos!
Se aseaza bine pe corp?
Tare mi-as face si eu unul, dar nu sunt asa experta ca voi!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de smihaelaviorica Joi 26 Iul 2012, 11:42 pm

ti-a iesit SUPER bucurie dar eu asteptam sa vad fluturasi scratch
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de emmancita Vin 27 Iul 2012, 12:01 am

Multumesc!!! kiss
Pt primul, e bine.
Pufoi, asa pe bucatele se aseaza bine, am zis ca nu am facut toate snuruletele si nu-l pot lega inca! O sa pun poza cand vin de la mare, dar mai dureza, poate in august.
Mihaela, am zis fluturasi la coltisorii de pe margine, asa le zicea Grety si eu am preluat termenul hug
Symos, acum ti-am vazut costumul, e tare frumos, in culori vesele, sa-l porti sanatoasa si fericita.Sper ca l-ai facut repede , nu ca mine care am intarziaaaat...prea mult!
Initial facusem alt model pe abdomen dar mi s-a parut prea incarcat asa ca l-am desfacut...
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de smihaelaviorica Vin 27 Iul 2012, 12:22 am

am priceput .....si eu care deja imi imaginam un costum plin cu fluturasi multicolori rade si ma gandeam ca arata interesant.
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de emmancita Vin 27 Iul 2012, 12:30 am

ti-am trimis PM
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de gretty Vin 27 Iul 2012, 5:35 am

Emma, eu zic "fluturasi" la grupul de 2pic-1oc-2pic (2-1-2) sau 3 pic-1oc-3pic.... (3-1-3) asa puteam sa explic mai scurt cand dau indicatii de lucru. Este grupul de pic care margineste, de exemplu, ananasii. Ca aici:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Fluturasii nu sunt numai pe margine, aceia sunt "coltisori", fluturasii sunt si in model.Dar ma bucur ca ati preluat termenul, ca e mai usoara descrierea vreunui model.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de emmancita Vin 27 Iul 2012, 10:01 am

Am inteles bine atunci, kiss , asa am zis si eu, imi mai ramasesera doar fluturasii cu care incheiam , cei de pe margine, roata la chilot si modelul fata!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de culea mirela Vin 27 Iul 2012, 4:09 pm

Am avut ocazia ca in acest concediu sa cunosc cateva fete deosebite de pe acest forum si nu pot sa nu va arat ce minunatie de costum de baie a primi fiica-mea de la o doamna cu mainile de aur....si cu un suflet extraordinar..
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] dupa cum se vede fiica-mea e tare mandra de costum iar eu sunt tare bucuroasa ca am cunoscut un om de mare valoare ...
culea mirela
culea mirela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 327
Varsta : 48
Localizare : constanta
Data de inscriere : 15/03/2012

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de firicel Vin 27 Iul 2012, 4:51 pm

Mirela,costumul printesei este deosebit asa cum este si doamna care i l-a facut cadou wink Sa-l poarte sanatoasa! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de rucsy Vin 27 Iul 2012, 4:52 pm

Am facut si eu un costum de baie, nu e foerte reusit, nu e pentru cineva anume, l-am facut sa vad cum iese.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
rucsy
rucsy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de culea mirela Vin 27 Iul 2012, 5:04 pm

multumesc firicel... pupi
culea mirela
culea mirela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 327
Varsta : 48
Localizare : constanta
Data de inscriere : 15/03/2012

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de smihaelaviorica Vin 27 Iul 2012, 5:34 pm

culea mirela a scris:Am avut ocazia ca in acest concediu sa cunosc cateva fete deosebite de pe acest forum si nu pot sa nu va arat ce minunatie de costum de baie a primi fiica-mea de la o doamna cu mainile de aur....si cu un suflet extraordinar..
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] dupa cum se vede fiica-mea e tare mandra de costum iar eu sunt tare bucuroasa ca am cunoscut un om de mare valoare ...

Ai o printesa foate frumoasa si o viitoare fotomodel love Ii place sa pozeze si e tare mandra de cadoul primit . Are si de ce .....e superb si ii vine foarte bine .
Felicitari si doamnei care a realizat acest costum love .....si banuiesc si cine ar putea fi creatoarea wink
Cati ani are fetita , Mirela ....e dulce foc kiss


Rucsi , nu arata rau costumul .......eu as fi ales alta culoare sau un vernil mai deschis ceva , ori ..poate pozat la lumina mai multa arata mai deschis . Si in portiunea dintre picioare cate picioruse ai lucrat - mi se pare cam lat .
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de culea mirela Vin 27 Iul 2012, 6:30 pm

smihaela fetita are 5 ani si 7 luni....si sunt tare convinsa ca banuiesti bine cine este creatoarea costumului wink
culea mirela
culea mirela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 327
Varsta : 48
Localizare : constanta
Data de inscriere : 15/03/2012

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de smihaelaviorica Vin 27 Iul 2012, 6:34 pm

kiss sa iti traiasca , si sa va aduca numai bucurii .......
Mi-am format ochiu" bine croseta o singura doamna lucreaza in acest stil care imi place foarte mult . bine
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de pufoi Vin 27 Iul 2012, 7:25 pm

Mirela foarte frumos si costumul si ,,Scufita''.
La asa cadou trebuia sa spui si numele doamnei, cu toate ca stim despre cine e vorba. :wink
Lucreaza si foarte repede si ne da explicatii,cat cuprinde. kiss
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de gretty Vin 27 Iul 2012, 8:54 pm

Trebuie sa ma fac mica la atatea laude... Dar vreau sa spun ca Irinuca e febletea mea si eu o vad nu fotomodel ci actrita, se exprima sugestiv gestic...Scuze off topic
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de firicel Vin 27 Iul 2012, 9:28 pm

Doar tu puteai realiza acest minunat costum printesei wink Felicitari! Flowers
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de symos Vin 27 Iul 2012, 10:52 pm

va multumesc pupi pupi
mie imi place costumul meu ca de-aia l-am facut ,dar mai sunt pe aici altele pe care m=i le-as dori dar nu e timp si uneori nici putere (dupa ce trag glet o zi intreaga nu prea mai pot sa tin croseta in mana)
emancita imi place costumul tau

mirela imi place costumul dar si fata ta ,cred ca a fost f fericita cand l=a primit .am si eu comanda de la pisi a mea de costum

ah ca uitam firul alb este flavia ,verdele este de la krista si degradeul de la "button d"or ".......bumbac toate,cat despre masura 85 b scria pe ultimul cumparat ca eu le cam iau la ochi

si niste poze mai mari

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
By isbiceanu at 2012-07-25

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
By isbiceanu at 2012-07-25

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
By isbiceanu at 2012-07-25

ete sa ma dau mare cu ce facui pana fac altu rade


rucsy fata te uitai .imi place costumasul tau mai ales ca e verde si am prins drag de culoarea asta de cativa ani pupi
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 3 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB