Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

+44
LRodica
dorinamisov
aisha
Admina
greieras
Celya_f40
tomari
valih
danniela
cocav
lavinia.miklo
cristi970
victoriacus
raluca.terente
Gabica
diada
stoy
veronica.l
Serban Valentina
andreeatricoteaza
luminitza79
fizicuta
rucsy
culea mirela
pufoi
georgeta.prnic
symos
marinelabur
zarina28
marya222006
Cristache
Day
Rimmelle
smihaelaviorica
denis21
kmn
dienutzababy
chichineata
SilviaDumitrescu
emmancita
firicel
anamaria79"
flori balteanu
gretty
48 participanți

Pagina 4 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de culea mirela Vin 27 Iul 2012, 11:16 pm

foarte frumoase costumele voastre de baie ....va multumesc tare mult pentru complimentele adusei fiicei mele iar lu grety sa-i dea dumnezeu sanatate .. bucurie
culea mirela
culea mirela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 327
Varsta : 48
Localizare : constanta
Data de inscriere : 15/03/2012

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de gretty Vin 27 Iul 2012, 11:18 pm

symos Si "pisi" a ta cati ani are? poate te ajut eu cu "comanda" ei....Acuma n-as vrea sa fac discriminare, problema e ca toate aveti niste mici bijuterii din astea acasa, mai mici sau mai mari, dar Irinuca m-a vizitzt, mi-a adus un cadou frumos facut de manutele ei si in plus daca aveam o fetita tot asa o chema...
Cupele la costumul tau de baie nu era necesar sa le unesti pe o distanta asa mare.In plus cresterea trebuia facuta pe o linie, in varf, facand in acelasi loc 2 pic, 1 oc, 2 pic in rest drept. Vezi, daca ai pus poza marita, am gasit ceva de "carcotit"! De fapt eu vad cate ceva de indreptat si asta spun, nu critic, dau un sfat...Si spune-mi cati ani are "pisi" a ta, n-am glumit.....

Niko, multumesc la fel!
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de smihaelaviorica Sam 28 Iul 2012, 1:05 am

Felicitari dna Grety kiss , un cadou frumos pentru o mica printesa . V-am recunoscut mana din prima.


Si ultima mea comanda .
Acesta este costumul meu
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si aceasta e poza pe care mi-a dat-o clienta
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si aici 2 scheme pe care le-am gasit eu pe net .....sper sa va ajute
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de fizicuta Sam 28 Iul 2012, 10:05 am

Fara cuvinte.................... Merci ........toate sunt frumoase,felicitari realizatoarelor!!!!
fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 738
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de luminitza79 Sam 28 Iul 2012, 10:06 am

sunt frumoase costumele voastre dar eu sunt curioasa cum arata cand mergi la plaja si intri in apa?se lasa oare?
luminitza79
luminitza79
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 44
Localizare : braila
Data de inscriere : 05/02/2012

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de emmancita Sam 28 Iul 2012, 10:07 am

Foooarte frumos, Mihaela, foarte frumos! Cu asta pleci tu mare?
Eu cred ca se strange materialul asta, nu se lasa...
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de symos Sam 28 Iul 2012, 4:56 pm

grety multumesc pt sfaturi ,notez pt urmatorul costum

eu am apropiat cupele pt ca asa ma simt eu bine ,mai invelita,sunt mai pudica si dupa 2 copii sanii mei nu mai sunt ca la 20 de ani zid si mi se pare hidos sa-ti arati pieptul cu vergeturi

pisi a mea are 11 ani am pus poze cu ea pe forum,am inceput astazi ceva pt ea kiss

mihaela si asta e frumos ,super
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de gretty Sam 28 Iul 2012, 5:32 pm

Bine, pisi intra la marimea S iti fac eu sutienul si partea dantelata, iti dau bumbacul necesar si tu continui chilotelul cum ii trebuie ei. E bine? spune-mi ce culoare i-ar place sa vad daca am. Retine; nu ti-am cerut nimic!
Printre picaturi fac partea asta care nu=mi ia mult, dar termini tu chilotul care pt mine ar fi un timp pe care acum nu il am. Si zi-mi daca are putin san sau nu sa stiu cum fac partea de sus. Raspunde-mi cat poti de repede. batranul meu calculator cedeaza la caldura...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de smihaelaviorica Sam 28 Iul 2012, 6:51 pm

Multumesc fetelor hug

Luminitza79 sa stii ca , cel putin costumele pe care le lucrez eu nu se lasa cand intri in apa . Eu dupa ce le lucrez le spal si atunci intra putin la apa dar abia atunci se aseaza frumos . Ca o garantie in plus pot sa iti spun , fara a parea fara modestie , Embarassed ca am vandut foooooooooooarte multe si o parte din cliente au revenit cu o a 2 a comanda pentru ca au fost multumite .
Cu cateva pagini in urma am pus o poza cu un costum alb cu bumbisori si tanga , acesta [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si uite aseara am primit si poza direct de la posesoare cu acordul de a o publica [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu iti pot reda si conversatia dar e foarte multumita de el .

Emmancita pt mine nu cred ca mai ajung sa fac pt ca inca mai am de rezolvat comenzi Smile Saptamana trecuta am lucrat unul pe alb unei cliente( defapt cel prezentat mai sus ) si zilele trecute cand l-a primit i-a placut si a mai vrut unui pe un corai dar nu am gasit nuanta si i-a placut si culoarea asta ....prin urmare i l-am lucrat si facut colet de ieri .

Sper sa apuc sa fac si pt mine unul .....
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de gretty Sam 28 Iul 2012, 6:54 pm

Nici mie nu mi s-a plans nimeni ca intra sau se lasa la apa.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de smihaelaviorica Sam 28 Iul 2012, 7:01 pm

Pai folosim materiale bune ......chiar vb cu o tipa careia i-am lucrat si mi-a spus ca si-a luat unul din moll si i "s-a latit 4x4 " ca sa o citez . Si i-am spus ca s-a intamplat asta pt ca cele care sunt in comert nu sunt lucrate manual ci industrial si in plus materialul nu e nici bumbac 100% si de acea se lateste .

Poop Grety kiss
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de firicel Sam 28 Iul 2012, 7:41 pm

Miha,felicitari pentru costume!Sunt de nota 10! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de luminitza79 Dum 29 Iul 2012, 10:27 am

multumesc pentru raspuns Smihaelaviorica.eu am luat de la mercerie niste bobine micute si scrie pe ele ca sunt bumbac .am inceput sa lucrez ceva dar nu am terminat ca sa vad daca se lasa sau nu,ti-am admirat toate costumele de fapt pe toate care sunt postate.o sa incerc si eu un costum
luminitza79
luminitza79
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 44
Localizare : braila
Data de inscriere : 05/02/2012

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de smihaelaviorica Dum 29 Iul 2012, 10:49 am

kiss Firicel .
Luminita abia astept sa iti vad creatia pupi Toate costumele le poti vedea pe blog ( defapt ca exemplu de model pt ca din fiecare am lucrat mai multe exemplare wink ) Spor la lucru !!!!!
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de luminitza79 Dum 29 Iul 2012, 10:57 pm

ms .m-am apucat deja de treaba chiar daca a fost duminica,dar nu mai aveam rabdare
luminitza79
luminitza79
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 44
Localizare : braila
Data de inscriere : 05/02/2012

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de smihaelaviorica Dum 29 Iul 2012, 11:31 pm

Esti nebuna , cum sa lucrezi fata , dumineca ametit bataita iti dau ...... prietenie
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de luminitza79 Lun 30 Iul 2012, 12:52 am

promit sa nu mai fac asa ,dar vreau sambata la plaja sa port costum facut de mine,si.....asa sunt eu cand ma apuca ...ma apuca
luminitza79
luminitza79
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 44
Localizare : braila
Data de inscriere : 05/02/2012

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de smihaelaviorica Lun 30 Iul 2012, 12:56 am

pai pana sambata ai 5 zile la dispozitie ...si chiar incepatoare daca esti si tot il termini. hug

Si pe mine ma mananca mainile dar ma abtin dumineca macar pana la ora 12 noaptea apoi lucrez . De exemplu pana acum m-am uitat la tv si acum ma apuc de lucru . Maine va arat unul frumos iar wink
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de luminitza79 Lun 30 Iul 2012, 1:08 am

abia astept sa vad,m-am uitat la ambele capitole si am citit tot
luminitza79
luminitza79
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 44
Localizare : braila
Data de inscriere : 05/02/2012

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de smihaelaviorica Lun 30 Iul 2012, 1:09 am

vezi ca ai mesaj
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de smihaelaviorica Lun 30 Iul 2012, 11:54 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Embarassed
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de georgeta.prnic Mar 31 Iul 2012, 12:48 am

Superbe!Unul mai frumos ca celalalt,si fiecare in parte special!Felicitari pupi
Imi plac mult cele turcoaz(parca asa era culoarea,daca am vazut eu bine)oricum,le prefer pe cele cu slipul mai ''plin'' la spate,dar tu lucrezi cum doreste clienta sa poarte wink
Vazute din fata toate imi plac!
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de smihaelaviorica Mar 31 Iul 2012, 1:00 am

Multumesc kiss
Da , turcoaz este ....mai am unul cu turcoaz si galben la care mai am putin de finisat pt ca l-am lasat deoparte pt a le lucra pe cele 2 ultime postate .
Si eu prefer cu slipul mai mare dar daca asa cere clienta " miiiiiiic " pot sa ii spun eu mare ? rade
Sincer am avut o clienta care mi-a cerut mic mic mic , mai mic decat S, mai mic decat XS si are 26 de ani .......e minuscul dar daca asa a vrut asa am facut. Nu iti spun de cate ori am stricat pt ca tot i se parea mare zid , in final cand l-a primit a fost ok si atunci asta conteaza.
Cred ca v-am plictisit cu costumele , si eu am inceput sa ma cam satur de ele dar anul asta mi-au mers foarte bine , recunosc.
Poop kiss
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de andreeatricoteaza Dum 05 Aug 2012, 11:30 pm

Buna fetelor!
Felicitari tururor pentru costumele realizate sunt de-a dreptul minunate, Aveti maini de aur. Anul trecut mi-am cumparat si eu doua sutiene crosetate, iar anul acesta mi-am facut curaj sa-mi realizez un slip pentru unul dintre ele astfel incat sa-l prefac intr-un costum de baie. M-am pus pe lucru si am modificat putin sutienul (cupele nu erau unite intre ele, iar dat fiind faptul ca eu am sanii micuti mi se tot plimbau de colo colo, m-am hotarat sa le unesc intre ele, dupa care le-am atasat si niste nasturei). Slipul este in intregime realizat de mine, nu este perfect, sunt constienta ca are unele imperfectiuni, dar dat fiind faptul ca sunt incepatoare in arta crosetatului sper ca se accepta. Si priviti ce-a iesit. sper sa va placa!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
andreeatricoteaza
andreeatricoteaza
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 54
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/02/2012

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de emmancita Lun 06 Aug 2012, 12:34 am

Fa-i pe margine coltisori asa cum are sutienul, si la partea de sus a slipului poate ii faci mai strans( coltisorii) ca sa traga asa ca un elastic, vad ca acolo se intoarce putin.
Sunt foarte frumosi!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2 - Pagina 4 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB