Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

+85
bluegray
Arabela82
StMihaela
nicoleta.a
nalexandra
Rosedust
ancaroman
elena60
mitulina
Irina85
Floren
saharra
dorina1234
margelutamea
cristi970
maravela lucia florina
GinaCornescu
greieras
dragan mirela
B-Zsu Land
Ladia
letho
Ramonica
roxy29
ioana soare
loremunteanu
Cristinick
cristinica_70
Aditza
JoculMargelutelor
Sonia22
seandreea
loriem77
Giorgi
elro
gabi1972
Gabiuta
accesoriihandmade
emilly
nasturelsv2
Bijuterii Ramona
bisisica bijuterii
kartusica
ancaanca
Day Lily
d_oana
cristinica_xri
Amalia T. Design
RedSonnyc
lotica
aalexander
mokatoka
ChrisReeana
cami26
alinachiri
SilviaDumitrescu
MagdaMarin
GIO Studio
xgabitza
jariel
LORIMAR
pau.aleon
Anaderol77
maddy13
Fran78cesca
cillywilly
Day
darkpoke
Andata
ador.mita
smihaelaviorica
DianaDumitrescu
zmotocel
Rica Mateiuc
anca1820
gretty
lenut
andrea.z style
czuky
Dragonfly
maria_covacef
zoze
Admina
JuiCy
betymi72
89 participanți

Pagina 5 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de bisisica bijuterii Joi 21 Feb 2013, 3:50 pm

Giorgi a scris:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

deci ai luat de aici?
ca am tot vorbit cu tipul la telefon si ma bate gandul sa incerc si eu.
cum e ? sunt seriosi? livreaza repede?
bisisica bijuterii
bisisica bijuterii
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 369
Varsta : 44
Localizare : neverland
Data de inscriere : 21/10/2012

http://bisisica-bijuterii.blogspot.ro/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de elro Lun 25 Feb 2013, 9:50 pm

Buna fetelor , sunt noua si as avea nevoie de o indrumare: ma intereseaza accesorii din argint,tortite pentru cercei si agatatori pentru pandative .Ma ajutati cu niste sfaturi ?
elro
elro
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : lisas cake
Data de inscriere : 27/06/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de Giorgi Lun 25 Feb 2013, 10:47 pm

bisisica mai mult am luat de la allex ca ma duc personal dupa ele dar si ceilalti mi-au livrat repede.

elro ,eu am luat de la cele doua sus- mentionate si pe breslo cauta la argint cam ce ti-ar conveni.
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de loriem77 Mar 26 Feb 2013, 8:43 am

chiar daca nu este pentru bijuterii, pun intrebarea aici... stiti de unde ma pot aproviziona cu mecanisme de ceas si ce mai trebuie pentru a decora unul prin tehnica servetelului?
multumesc anticipat
loriem77
loriem77
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 316
Varsta : 46
Localizare : iasi
Data de inscriere : 16/09/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 26 Feb 2013, 10:28 am

Aici si aici. Spor!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de loriem77 Mar 26 Feb 2013, 11:42 am

multumesc mult vlad_mom! nicinu stiam cum sa caut Smile)
loriem77
loriem77
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 316
Varsta : 46
Localizare : iasi
Data de inscriere : 16/09/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 27 Feb 2013, 12:30 am

Cu placere, eu ma mai plimb si pe magazinele astea cu materiale pentru alte hobby-uri decit bijuuri. Sa fii atenta ce lungime are filetul mecanismului, pe el va intra cadranul (cu cit e mai gros cadranul, cu atit trebuie un filet mai lung).

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de Dragonfly Mier 27 Feb 2013, 4:29 pm

seandreea a scris:Dragonfly - dec ai vrea sa achizitioneze cineva produsele din magazin si sa ti le trimita prin posta? Intr-adevar ai iesi mult mai ieftin - in sistem ramburs taxa e de 6-7 lei, fara e cam 3-4. Eu as putea face asta, daca vrei, ca oricum ma gandeam sa ajung candva curand pe la un alt magazin din zona (ProfiArt). Daca vrei ne auzim pe privat si stabilim ce si cum.

Andreea, Kartusica s-a oferit imediat si mi-a scris pe privat, de aceea n-am mai intrat aici si nu am vazut ca te-ai oferit si tu . Iti multumesc sa stii hug pupi

Ce mi-am comandat :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Blog Accesorii & Machiaj  : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de elro Mier 27 Feb 2013, 5:21 pm

Giorgi a scris:bisisica mai mult am luat de la allex ca ma duc personal dupa ele dar si ceilalti mi-au livrat repede.

elro ,eu am luat de la cele doua sus- mentionate si pe breslo cauta la argint cam ce ti-ar conveni.






Multumesc frumos !
elro
elro
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : lisas cake
Data de inscriere : 27/06/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 27 Feb 2013, 5:45 pm

Dragonfly cum e textura? E din cauciuc sau silicon? Eu am de la fimo si makin's, sint de plastic si nu-s foarte maleabile.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de Dragonfly Mier 27 Feb 2013, 6:37 pm

Eu zic ca este un plastic flexibil, pot uni laturile acestuia . Silicon sigur nu e ...

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Blog Accesorii & Machiaj  : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de kartusica Sam 02 Mar 2013, 4:18 pm

Pentru cei care folosesc Cernit - la cele doua magazine Rembrandt de la Hanul cu Tei au lichidare de stoc la Cernit, adica este 4,5 ron pachetul.
La unul din ele am observat ca au reduceri si la rollerele acelea pt margele si la Fimo lichid (este la 21 de ron sticluta).
In legatura cu cernitul sa stiti ca unele pachetele sunt destul de tari dar cele mai multe au textura normala, deci nu cred sa fie vechi. Oricum 4,5 ron este un pret foarte bun.
kartusica
kartusica
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 179
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/09/2011

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de ancaanca Dum 03 Mar 2013, 7:28 am

Multumesc, Kartusica, de informatia pretioasa! kiss
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de seandreea Dum 03 Mar 2013, 9:21 am

Uf, si eu am fost ieri fix la magazinele astea, dar nu ma uit la raftul de Cernit si oricum cautam altceva. Deobicei nu folosesc, dar la pretul asta merita si ca armatura sau pentru matrite.
seandreea
seandreea
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Bucureşti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de seandreea Joi 07 Mar 2013, 12:41 pm

Am fost pana la urma ieri si abia am reusit sa gasesc 2 pachetele care sa nu fie beton - serios vorbind toate erau tun. Ajunsa acasa am incercat sa modelez si sper ca daca le incalzesc destul se mai inmoaie putin.
Cel mai avantajos mi s-ar fi parut celd e 250gr (7 lei), dar ala era si mai tare si sigur n-as scapa de amestecat cu Mix Quick si atunci ajunge la pret cat unul nou. E drept ca nu stiu daca se consuma un Mix Quick intreg pentru 250gr - intind sa cred ca nu. Eu l-as lua pentru matrite si ca umplutura pentru diverse. Oricum alb nu mai era.
seandreea
seandreea
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Bucureşti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de bisisica bijuterii Joi 07 Mar 2013, 3:07 pm

Giorgi a scris:bisisica mai mult am luat de la allex ca ma duc personal dupa ele

ce bine de tine!
Mie personal nu mi-a placut modalitatea de transport, intr-un plic dintr-acela moale de curier....sarma s-a cam facut valuri-valuri si trebuie sa o dramuiesc bine (si vorbesc de cea de Argint!!!) Sad Sad Sad zid
....in rest OK: la comada, la tefefon, la margele

aaaa...si inca o chestie: la ei duritate medie e de fapt moale....e o sarma bleaga rau de tot! zid
bisisica bijuterii
bisisica bijuterii
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 369
Varsta : 44
Localizare : neverland
Data de inscriere : 21/10/2012

http://bisisica-bijuterii.blogspot.ro/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de Giorgi Joi 07 Mar 2013, 8:14 pm

Bisisica ,eu nu stiu sarma de argint sa fie dura ,asa e ea moale.Poate tu stii alta .
Imi pare rau ca nu ti-a placut transportul ,ar trebui sa sesizezi ,cred ca e un ajuor pentru toata lumea cand se mai fac si observatii ,asa se vor lichida nemultumirile viitoare si ale altor clienti.
Fetele alea de acolo sunt foarte receptive si inimoase si sigur vor lua in seama sesizarea ta.Nu pot spune ca le cunosc personal , decat de buna ziua ,imi iau comanda ,multumesc si gata ,am plecat.

Daca reusesti sa gasesti dura sa-mi spui si mie ,sunt interesata si eu.
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de Sonia22 Joi 07 Mar 2013, 9:47 pm

Hello!
Am si eu o intrebare,voi de unde va cumparati sarma de cupru?Vreau sa ma apuc si eu de facut copacei,dar nu gasesc sarma si nici nu stiu de ce grosime am nevoie bataita
Am facut 2 copacei pana acum, cu ce aveam in casa,cred ca 0,5 avea sarma ce am avut-o,dar nu sunt sigura.
Sonia22
Sonia22
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : hmmm
Data de inscriere : 28/02/2013

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de seandreea Vin 08 Mar 2013, 12:54 pm

La majoritatea magazinelor de hobby gasesti, unde gasesti si margele si alte elemente metalice.

Eu personal prefer sa cumpar de la persoane, asa ca folosesc Breslo, insa mai sunt foarte multe - simoshop, margelutze, margele.net, etc. Ajunge sa cauti pe google dupa "sarma de cupru" si gasesti o gramada de variante.

Daca esti din Bucuresti, poti incerca la ProfiArt si Andreea Art.
seandreea
seandreea
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Bucureşti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de Sonia22 Sam 09 Mar 2013, 10:53 am

Si ce dimensiune folosesti tu?0,4-0,5 e ok?
Si la margele cele de 8 mm sunt prea mari sau merg?

Multumesc pt raspuns.
Sonia22
Sonia22
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : hmmm
Data de inscriere : 28/02/2013

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de seandreea Dum 10 Mar 2013, 12:00 pm

Pai depinde pentru ce vrei sa folosesti. Eu am de la 0.3 la 1mm . Pentru pomisori (am facut o singura data), am folosit o sarma subtire (prea subtire as zice) de cupru, de la o bobina. As zice ca un 0.3-0.5 ar trebui sa fie deajuns, in functie de ce margele vrei sa pui pe el. Eu am folosit margelute de 2mm puse cate 5 (formau o frunzulita). 8mm mi se par prea mari - 4, max 6 mm as zice eu ca ar fi cel mai frumos.
seandreea
seandreea
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Bucureşti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de kartusica Dum 10 Mar 2013, 8:20 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Acesta este produsul despre care va spuneam.
kartusica
kartusica
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 179
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/09/2011

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de JoculMargelutelor Joi 14 Mar 2013, 9:03 am

RECLAMA ESTE INTERZISA in topicul acesta!
Respecta Regulamentul,te rugam!Reciteste punctul 2.
JoculMargelutelor
JoculMargelutelor
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/03/2013

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de bisisica bijuterii Joi 14 Mar 2013, 1:03 pm

Giorgi a scris:Bisisica ,eu nu stiu sarma de argint sa fie dura ,asa e ea moale.Poate tu stii alta .
Imi pare rau ca nu ti-a placut transportul ,ar trebui sa sesizezi ,cred ca e un ajuor pentru toata lumea cand se mai fac si observatii ,asa se vor lichida nemultumirile viitoare si ale altor clienti.
Fetele alea de acolo sunt foarte receptive si inimoase si sigur vor lua in seama sesizarea ta.Nu pot spune ca le cunosc personal , decat de buna ziua ,imi iau comanda ,multumesc si gata ,am plecat.
Daca reusesti sa gasesti dura sa-mi spui si mie ,sunt interesata si eu.

Le-am dat mail in care le spuneam ce si cum, dar nu am mai primit niciun fel de raspuns.

Sarma trebuie sa fie pe 3 duritati: dura, semidura si moale.
Crede-ma ca era moale, am facut un model pe jig si l-am mai prelucrat putin din mana. Si mi-a scapt mana si am tras mai tare. S-a intins sarma la loc!!!! zid De mi-a stat inima in loc! Sad
Am lucrat mai mult pe sarma placata, si aceea intra la catedorie semidura.
In plus am ramas putin dezamagita/suspecta de calitatea firului in sine: suprafata sarmei nu era lina si perfecta, prezenta mici imperfectiuni, neregularitati. M-am gandit ca poate o fi de la laminare....pe cand sarma placata e facuta prin alt proces si se aseaza altfel stratul de argint.

Daca ati mai lucrat cu sarma de argint, ati observat ceva?

Si cum pot testa (acasa) daca e argint si nu altceva?
bisisica bijuterii
bisisica bijuterii
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 369
Varsta : 44
Localizare : neverland
Data de inscriere : 21/10/2012

http://bisisica-bijuterii.blogspot.ro/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de Aditza Vin 15 Mar 2013, 3:38 am

Poti sa tai o bucatica de sarma si sa incerci sa scri cu ea pe perete. Daca lasa urme este de bine. O alta metoda este sa bagi o bucata de sarma in otet. Daca este argint, nu isi schimba culoarea.
Aditza
Aditza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 485
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/07/2009

http://povesticuzorzoane.blogspot.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV - Pagina 5 Empty Re: De unde ne aprovizionam ptr bijuterii IV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB