Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Martisoare din diverse materiale IV

+63
Ana Maria
kitty_1973
sunflowers
marina40
mariaz_09
gabyd
diana-s
CCristinaC
norelif
claudiana
smihaelaviorica
Gabiuta
betymi72
Octa75
trice
godeta
violetas
diada
adriana.stancu
alexandra diana24
craluca
Andata
Admina
LORIMAR
danniela
cristinica_70
symos
SilviaDumitrescu
arime
larisal
alessia2007
pufoi
anacris
mykya
lady
Dodo-pui
mya21_ro
andacoman
iuliana72
Crissy86
PAPUSIKVIO
Ramonica
nicsitra
valentinadof
Serban Valentina
anasia
bijouxnod
oanapip
corina corina
aurahd
cld
flaviana
georgeta.prnic
annamaria26985
Gianina4ever
firicel
02gaviota
amoni
AlinaJ.Bijoux
fiordaliso
ikuta
carmenco
alinachiri
67 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de pufoi Joi 23 Feb 2012, 5:58 pm

Anacris sunt frumoase foc! wink
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de anacris Joi 23 Feb 2012, 6:03 pm

multumesc mult hug
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de alessia2007 Joi 23 Feb 2012, 6:24 pm

Felicitari tutoror. Sunt superbe martisoarele. Cele din fimo sunt preferatele mele, dar toate sunt speciale.
Dodo multumesc pentru ideea cu bratarile crosetate. Am facut si eu 2.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
alessia2007
alessia2007
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 42
Localizare : arges
Data de inscriere : 14/01/2010

http://angelicalucreaza.blogspot.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de larisal Joi 23 Feb 2012, 6:47 pm

Buna... Am revenit si eu cu cateva martisoare facute la comanda.. sper din tot sufletul sa va placa kiss [img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/url]
larisal
larisal
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 20
Varsta : 25
Localizare : Carei
Data de inscriere : 22/01/2012

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de arime Joi 23 Feb 2012, 9:35 pm

Superbe martisoare!Felicitari tuturor! Smile
De cand am vazut acest topic mi-am propus sa crosetez o brosa sub forma de mac...


martisorul meu
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 23 Feb 2012, 9:44 pm

larisal crezi ca ne mai uitam la martisoare la cat de frumoasa esti? (sper sa nu te deochi - ptiu )
Arime frumos macul. Felicitari!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de symos Joi 23 Feb 2012, 9:45 pm

am si eu o intrebare pt fetele din bucuresti unde credeti ca trebuie sa mearga o zid ca mine sa mai gaseasca pungute la timpul asta ,pe ultima suta ,ca azi am gasit un "sponsor" o vecina s-a oferit sa -mi acopere cheltuiala in schimbul unor martisoare pupi
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 23 Feb 2012, 9:46 pm

Silvia, mi-ai luat cuvintele din gura!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de amoni Joi 23 Feb 2012, 9:53 pm

Symos incearca la mercenarie acolo trebui sa gasesti sa daca gasesti vr-o librarie.
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de firicel Joi 23 Feb 2012, 9:57 pm

Lady,Anasia,Anacris,Dodo,Arime,Alessia si nu in ultimul rand Larisal(si daca am uitat pe cineva,scuze!)ati facut martisoare superbe!Imi plac toate:si florile si palariutele crossetate si florile reciclate dar si bratarile in mod deosebit!
Dodo,ale tale sunt deosebite si prin executie dar si pentru faptul ca esti implicata in activitatea copiilor.Sa aveti bafta fetelor si sa vindeti tot! kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de symos Joi 23 Feb 2012, 10:42 pm

o sa incerc maine si poate ca o sa am putin timp sa va arat si ce am facut ,eu v-am urmarit si imi place tot ce am vazut ,anasia sa stii ca te-am copiat la palariute ,sunt superbe toate martisoarele..vanzare buna tuturir ,la mine e prima data cand incerc sa vand impinsa de la pupi spate de sot si prietena mea
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de cristinica_70 Vin 24 Feb 2012, 12:14 am

symos,cate pungute iti trebuie si cam ce marime?Poate te ajut eu.
avatar
cristinica_70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 123
Varsta : 53
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de anacris Vin 24 Feb 2012, 12:51 pm

vaiii,ce frumosae sunt martisoarele crosetateee aplauze eu nu stiu sa fac decat ...lantisor Smile si ...ma rog,mai stiu... ceva,fac si eu niste ''tentative'' de floricele,dar nu se compara cu ce vad aici,o minune,cata migala,cat talent...ffff frumos bucurie
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de corina corina Vin 24 Feb 2012, 12:53 pm


Lady, Anasia, Anacris, Dodo, Arime, Alessia, Larisal flower
O incantare la topicul asta !

Si eu lucrez de zor cu ambalaje facute de sotul meu din pet-uri . Sunt superbe ! Aseara i-a venit ideea si mestereste rapid , asa pe ultima suta de metri . Eu pun snurulete si cartonase , mai crosetez o frunza si maine la vanzare cu ele . Dupa amiaza , cand e gata ''expozitia'' vin repede cu poze . Sa ma laud , nu de alta ! wink
S-aveti spooor ! dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de oanapip Vin 24 Feb 2012, 1:12 pm

Bravo fetelor, superbe. Symos curaj caci sigur vei avea succes, martisoarele lucrate manual sunt cautate si tare apreciate, cel putin aici in Iasi.
oanapip
oanapip
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 130
Varsta : 53
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 10/03/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de danniela Vin 24 Feb 2012, 1:30 pm

Larisa, esti o frumoasa, am uitat sa ma mai uit la martisoare!!
Doamnelor anul asta v-ati intrecut pe sine, care mai de care mai frumoase!!
felicitari!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de anacris Vin 24 Feb 2012, 1:37 pm

spor la treaba corina corina, cand ai timp sa ne arati si noua ambalajele kiss
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de anasia Vin 24 Feb 2012, 2:10 pm

symos, pe lipscani, la hanul cu tei, este magazinul rembrant, cam a 3-a usa pe stanga, am vazut pungute cu 0.15 lei;
anasia
anasia
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 554
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de corina corina Vin 24 Feb 2012, 2:58 pm

M-am intors ! Acum se descarca pozele ! Sper sa se vada bine ce-am facut noi aici .
Pe scurt : am taiat cu cutter-ul pe lung sticla de 2,5 litri prin locul pe unde e lipita eticheta (partea cu lipici se da jos ) exact cat are forma cilindrica . Apoi am indepartat cu foarfeca gatul si fundul sticlei . Am lustruit bine dreptunghiul rezultat si l-am impartit in fasii de 19-20 cm pe 5 cm . Am indoit la un capat cam 1 cm , am pus cartonul peste si am gaurit prin amandoua de doua ori ( ca sa am de unde sa leg snurul legat deja de martisor si sa nu mai folosesc capse ), apoi am indoit dinnou dupa dimensiunile cartonului (7 pe 4 cm ) si am introdus celalat capat sub primul indoit .Din profil arata ca un ''D'' . Si acum pozele :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Acum ma intorc repede la treaba ca mai am multe de pregatit si diseara trebuie sa fiu si la spectacol unde canta pustoaica mea . Dar ma trezesc dimineata foarte devreme si sigur o sa fiu gata pentru maine cu tot ce mi-am propus .
Va pup si sa aveti spor si la lucru si la vanzare ! kiss

PS :Daca n-ati inteles cum sta treaba cu ambalajele , fac poze acum la tura a doua si poate mai pe seara pana plec le si postez . Eu am fost foarte incantata de noul ambalaj . Deja martisorul are un alt look si de ce nu ...alt pret ! love
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de flaviana Vin 24 Feb 2012, 3:07 pm

uauuu ce martisoare frumoase ai facut....si ce inventiva ai fost cu ambalajul, are un efect vizual f.bun...bravo, spor in continuare
flaviana
flaviana
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 14/02/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de anacris Vin 24 Feb 2012, 3:16 pm

multumim pt poze,buna ideea! kiss
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de LORIMAR Vin 24 Feb 2012, 4:08 pm

superrrrr Corina, bine geniala si extra-ieftina ideea cu ambalajul pt martisoare,ma uitam de jos in sus pe pagina si eram curioasa sa vad a cui a fost ideea cu plasticul si nu reuseam sa mai ajung pt ca nu-mi luam ochii de la maci..... ai avut un pic de munca dar merita...kiss
LORIMAR
LORIMAR
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 237
Varsta : 45
Localizare : Tecuci
Data de inscriere : 07/10/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de annamaria26985 Vin 24 Feb 2012, 4:16 pm

super idee cu ambalajul si de efect! spor la treaba corina! kiss
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de corina corina Vin 24 Feb 2012, 4:20 pm

Merci fetelor ! Daca l-ati vedea pe sotul meu ce se mai umfla in pene ! Nu pot sa nu ma uit pe aici si sa-mi vad de treaba . Am lasat calculatorul deschis si desi sunt in cealalta camera cand aud ca intra mesaj mai iau un snur , il leg pe dum , citesc , ma intorc rade
Si mie imi place ambalajul asta dupa cum am mai zis . E migalos , dar efectul e deosebit . Pentru anul viitor , ne apucam din timp sa taiem sticle sa nu se mai adune toate treburile la sfarsit . Gata , la treaba cu mine ! Serios ! rade
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de anacris Vin 24 Feb 2012, 4:41 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
am ''imbracat'' si eu un martisor din pet ,in pet rade ,dar nu mi-a iesit prea frumos,nu-s pe deplin multumita.m-i se cam onduleaza,nu prea sta drept ca la corina,ce-i drept nu am avut sticla sa tai pe lung,am taiat pe lateralul sticlei si cred ca deaceea...nici carton nu am avut,am lipit hartie glasata de la fi miu,pe carton (metoda aceea cu folie de plastic la mijloc....metoda sevetelului,cred ca asa se numeste)oricum pana la anu' mai invat eu wink va pup pe toate! kiss
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB