Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Martisoare din diverse materiale IV

+63
Ana Maria
kitty_1973
sunflowers
marina40
mariaz_09
gabyd
diana-s
CCristinaC
norelif
claudiana
smihaelaviorica
Gabiuta
betymi72
Octa75
trice
godeta
violetas
diada
adriana.stancu
alexandra diana24
craluca
Andata
Admina
LORIMAR
danniela
cristinica_70
symos
SilviaDumitrescu
arime
larisal
alessia2007
pufoi
anacris
mykya
lady
Dodo-pui
mya21_ro
andacoman
iuliana72
Crissy86
PAPUSIKVIO
Ramonica
nicsitra
valentinadof
Serban Valentina
anasia
bijouxnod
oanapip
corina corina
aurahd
cld
flaviana
georgeta.prnic
annamaria26985
Gianina4ever
firicel
02gaviota
amoni
AlinaJ.Bijoux
fiordaliso
ikuta
carmenco
alinachiri
67 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de georgeta.prnic Vin 24 Feb 2012, 4:55 pm

Fetelor sunteti geniale aplauze aplauze
Corina,de la mine un mare kiss
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 24 Feb 2012, 5:12 pm

Vanzare buna la martisoare fetelor! Toate sunt superbe, iar ideea cu ambalajul e suuper!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 24 Feb 2012, 5:30 pm

Eu am vandut azi 30 de martisoare. Mai am 32 facute. Si vre-o 15 felicitari..
Apropo, am incercat si eu mosul acesta de ambalare al martisoarelor, anul trecut dar nu prea mi-a placut. Vad ca la tine Corina si Anacris arata bine asa. Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de cld Vin 24 Feb 2012, 5:41 pm

foarte frumoase corina!
chiar ma intereseaza cum ai facut ambalajul sa fac si eu pentru doamnele lui fimiu! spor la vanzare!
bravo alina! spor la vanzare si tie!
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de lady Vin 24 Feb 2012, 5:45 pm

Superbe fetelor hug
Va doresc si eu vanzare buna.
Anacris - povestesti te rog un pic cum faci martisoarele Flowers arata tare bine.
avatar
lady
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 85
Varsta : 49
Localizare : Belgia
Data de inscriere : 10/02/2010

http://veronicascrap.blogspot.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de firicel Vin 24 Feb 2012, 5:52 pm

Corina,sa ai mult spor si bafta la vanzare ca ai muncit nu gluma!Esti geniala cu modelele !Frumoase toate! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de LORIMAR Vin 24 Feb 2012, 6:26 pm

voiam sa va spun k mai e o varianta pt a face ambalaje,cutii,cutiute,tuburi pt martisoare si anume din folie de radiografii decolorata si taiata,modelata dupa gustul fiekruia...dak aveti relatii la spitale si rabdare de otel sa le decolorati iese perfect... kiss
LORIMAR
LORIMAR
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 237
Varsta : 45
Localizare : Tecuci
Data de inscriere : 07/10/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de larisal Vin 24 Feb 2012, 6:27 pm

va multumesc mult pentru complimente si felicitari tuturor... kiss
larisal
larisal
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 20
Varsta : 25
Localizare : Carei
Data de inscriere : 22/01/2012

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de LORIMAR Vin 24 Feb 2012, 6:28 pm

voiam sa va spun k mai e o varianta pt a face ambalaje,cutii,cutiute,tuburi pt martisoare si anume din folie de radiografii decolorata si taiata,modelata dupa gustul fiekruia...dak aveti relatii la spitale si rabdare de otel sa le decolorati iese perfect... kiss
LORIMAR
LORIMAR
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 237
Varsta : 45
Localizare : Tecuci
Data de inscriere : 07/10/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de anacris Vin 24 Feb 2012, 7:04 pm

decupez floricele din pet si le trec prin flacara,tot asa fac si cu frunzele.florile le vopsesc cu oja sau cu marker,iar frunzele le decupez direct din sticla verde.asa am scapat anul asta de grija martisoarelor,eu nu vand ,dar imi scot eu ...parleala,ajut bugetul familiei wink
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de lady Vin 24 Feb 2012, 8:39 pm

Multumesc kiss vreau sa incerc si eu
Am invatat tare multe de pe forumul acesta.
multumesc tuturor Flowers sunteti geniali
avatar
lady
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 85
Varsta : 49
Localizare : Belgia
Data de inscriere : 10/02/2010

http://veronicascrap.blogspot.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de alessia2007 Vin 24 Feb 2012, 11:28 pm

Firicel, Corina multumesc.
Corina sunt foarte frumoase martisoarele, iar ideea cu ambalajul este super.
Eu m-am gandit sa fac ambalajul din folie transparenta pentru imprimanta, asta in cazul in care apuc sa transfrom florile mele in martisoare.
Anacris frumos martisor.
Ce de lucruri minunate. Felicitari.
alessia2007
alessia2007
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 42
Localizare : arges
Data de inscriere : 14/01/2010

http://angelicalucreaza.blogspot.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de ikuta Sam 25 Feb 2012, 2:32 pm

foarte superbe martisoare ati facut, fetelor.Eu cum sunt pentru o perioada handicapata, nu prea mai fac mare lucru.Am facut totusi, cu mult ajutor din partea fiicei mele inca ceva modele.Trifoi cu patru foi din piele, cu mamarute
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si vazute de aproape
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
am completat colectia de fluturi
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si acum incerc sa fac pentru o prietena un model de martisor mai usor asa ca pentru mine.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
asa vor arata gata ambalate
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
La noi a inceput targul din data de 22 februarie,niste prieteni imi vand si mie martisoarele, dar inca nu a inceput lumea sa cumpere asa serios.Pana azi la amiaz mi-au vandut de 53 lei.Cam putin pentru cat am lucrat. Da las ca sper sa fie mai mult de maine incepand
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 25 Feb 2012, 2:41 pm

eeee Ikuta draga..... sa stii ca fata ta a facut treaba nai buna ca tine cand aveai 2 maini bune wink rade pupi . Dar vad ca si tu chiar asa cu o mana... faci lucruri frumoase. E tehnica servetelui pe "banuti" de ipsos? Au iesit foarte frumose Flowers

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de ikuta Sam 25 Feb 2012, 3:02 pm

Da, Silvioaro, este Keraplast alb, pe care l-am intins cu sucitorul si am taiat cercuri.Si apoi am lipit cu tehnica servetelului floricele.
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de corina corina Sam 25 Feb 2012, 3:19 pm

Acum am sosit si eu de la marea vanzare de martisoare cu vreo 15 lei in buzunar . Toata lumea se uita , apreciaza , lauda si atat ! Unii mai intreaba daca suntem si maine... Dar eu stiu cum e la piata si am rabdare . Azi am fost cu sotul meu sa ne tinem de urat ca stim ca in fiecare primavara inceputul e greu , pana te '' calesti'' un pic . Ce credeti ca am vandut ? Bratarele ! Sa va spun si preturile stabilite ( stiti ca eu am fost intotdeauna sincera si directa wink ) : macii si panselutele si florile de vinilin - 3 lei , narcisele palarioarele si gargaritele cu frunza - 2 lei , iar bratarelele 1 leu . Din moment ce bratarelele de matase sunt 1,50 lei , iar martisoarele intre 50 de bani si 5 lei ( la comercianti ) , m-am incadrat si eu intre ele , astfel incat sa scot si eu ceva si sa fie si putere de cumparare . Astea-s vremurile , bre ! (si nu vreau sa le pastrez pentru anul viitor , ca fac altele )

Cld , fac poze si ma intorc cu explicatii despre ambalajul minunat . hug
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de georgeta.prnic Sam 25 Feb 2012, 4:24 pm

Spor la vanzare fetelor! banare banare
Ikuta,fie cu o mana,fie cu doua sau patru,au iesit minunate!Asta este important,sunt foarte reusite! primul
Corina,din experienta proprie,stiu ca primele zile,sunt doar expozitie fara vanzare,oamenii privesc noutatile,compara preturile si abia apoi hotarasc ce vor cumpara! bucurie
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de alinachiri Sam 25 Feb 2012, 5:30 pm

Bafta multa fetelor la vanzare...Eu cu burticik de 8 luni cam greu anul asta...am vandut de acasa ..la prieteni...cunostinte si tot asa prin lantul trofic :P ...Si asa ieri 10 lei...azi 10 lei...Mai vedem de luni incolo...Oricum nu am facut multe... Am vazut si eu preturile la comercianti...si modelele...aceleasi chinezisme... Corina..sper sa nu te superi...dar cam ieftine le dai pentru cata munca ai depus... bucurie
alinachiri
alinachiri
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/01/2012

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de cld Sam 25 Feb 2012, 6:22 pm

corina sunt aici!
astept si te pup! pupi
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de Admina Sam 25 Feb 2012, 6:46 pm

Vanzare buna si foarte buna, fetelor! Sper sa nu mai ramaneti cu niciun martisor si sa iesiti in castig gras, nu sa le dati pe doi lei. wink
E pacat ca se prefera chinezismele, oare oamenii astia chiar nu au gusturi? Sunt aceleasi modele de ani de zile pe piata, de ce nu vor nimic nou?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de amoni Sam 25 Feb 2012, 6:50 pm

Hop si eu am aterizat acasa de la piata cam acum o ora, Corina trebui sa ai rabdare la mine la piata e un pic mai bine azi am avut citeva cliente care mi-au apreciat marfa dar au si cumparat, in rest azi am avut vanzare de cu tot cu zambile vro 490 de lei .
iar gabi azi de dimineata a fost in dragonul rosu si a mai cumparat martisoare de 300 de lei.
Eu va doresc din inima sa ramaneti fara marfa cit mai repede si sa face-ti banuti cit mai multi pupi
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de Andata Sam 25 Feb 2012, 7:03 pm

Admina a scris:Vanzare buna si foarte buna, fetelor! Sper sa nu mai ramaneti cu niciun martisor si sa iesiti in castig gras, nu sa le dati pe doi lei. wink
E pacat ca se prefera chinezismele, oare oamenii astia chiar nu au gusturi? Sunt aceleasi modele de ani de zile pe piata, de ce nu vor nimic nou?

Cred ca, din pacate, martisoarele si-au cam pierdut semnificatia si au ramas doar un lucru de bifat pe lista ca facut/cumparat. Am bagat si eu cateva intr-un magazin al unei prietene si intrebarea de baza era :"Dar la 1 leu nu aveti?".
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de craluca Sam 25 Feb 2012, 7:47 pm

Am facut si eu astazi cateva.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
craluca
craluca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 109
Localizare : prin jur
Data de inscriere : 31/08/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de firicel Sam 25 Feb 2012, 8:34 pm

Ikuta,imi plac trifoiasii si banutii !
Craluca,superbe !
Sa aveti spor fetelor,ca ati muncit enorm!
Eu inca nu am inceput sa fac martisoare si nu stiu ce astept Smile


Ultima editare efectuata de catre firicel in Sam 25 Feb 2012, 8:35 pm, editata de 1 ori (Motiv : motiv,adaugat text)
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de Admina Sam 25 Feb 2012, 8:56 pm

Astepti 29 februarie, asta era... wink La fel ca mine, de aia stiu. pupi

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB