Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Martisoare din diverse materiale IV

+63
Ana Maria
kitty_1973
sunflowers
marina40
mariaz_09
gabyd
diana-s
CCristinaC
norelif
claudiana
smihaelaviorica
Gabiuta
betymi72
Octa75
trice
godeta
violetas
diada
adriana.stancu
alexandra diana24
craluca
Andata
Admina
LORIMAR
danniela
cristinica_70
symos
SilviaDumitrescu
arime
larisal
alessia2007
pufoi
anacris
mykya
lady
Dodo-pui
mya21_ro
andacoman
iuliana72
Crissy86
PAPUSIKVIO
Ramonica
nicsitra
valentinadof
Serban Valentina
anasia
bijouxnod
oanapip
corina corina
aurahd
cld
flaviana
georgeta.prnic
annamaria26985
Gianina4ever
firicel
02gaviota
amoni
AlinaJ.Bijoux
fiordaliso
ikuta
carmenco
alinachiri
67 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de LORIMAR Joi 01 Mar 2012, 1:53 pm

Urat gest de a arunca martisoarele la gunoi si sa ai pretentii la flori,flori care dupa cateva zile ajung tot la gunoi insa martisorul poate fi pastrat si folosit la a infrumuseta ceva.Tin minte ca in sc generala si in liceu doamnele diriginte ne spuneau ca pastreaza toate martisoarele primite in intreaga perioada de invatamant si ca au geamantane sau cutii pline cu martisoare puse pe ani....deci erau apreciate ...odata...acum asteapta cadouri..valoroase...sa astepte mult si bine!Sunt atatea femei care nu primesc nici macar ata de martisor si ar merita pt ca gestul conteaza,nu martisorul ca obiect....Eu nu am mai primit de 5 ani un martisor,nici macar fostul sot nu facea gestul asta iar unele "doamne" se uita stramb la ce primesc de 1Martie....urat-urat... Sad No
LORIMAR
LORIMAR
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 237
Varsta : 45
Localizare : Tecuci
Data de inscriere : 07/10/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de alinachiri Joi 01 Mar 2012, 2:05 pm

Mama mea este profesoara de peste 20 de ani si vreau sa va spun ca are acasa o multime de martisoare: unele le-a pastrat ca atare, altele le-am mai dat eu cu sora mea cand eram la scoala, unele le-am reciclat eu anul asta...dar de aruncat a aruncat doar ambalajele de la flori...Multe dintre martisoare le-am folosit la decoratiuni si la accesorizat hainute..Smile Eu am oferit cu drag ce am facut anul asta si sper ca cine le-a cumparat le-a apreciat...si asa sper ca au facut si cele care le-au primit...iar daca nu... vorba voastra... asta e... Nu in ultimul rand va doresc o primavara frumoasa si insorita, multa sanatate si inspiratie!
alinachiri
alinachiri
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/01/2012

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de anacris Joi 01 Mar 2012, 2:07 pm

ai dreptate LORIMAR ...uite,daca eu nu i duc un martisor mamei mele,altcineva nu are cine,e singura,prietenii ca prietenii... nu prea iti deschid us cand e sa dea ceva ....si sti ce tare se bucura...imi e ciuda ca ai nostrii copii traiesc in lumea asta...deseori ma intreaba lucruri pe care nici eu nu stiu cum sa i le explic....ma intreaba ''de ce tre' sa dam cadouri pretioase....de ce tre' sa dam bani si cadouri la doctor ,atunci cand mergem...fara cadou nu ne consulta???.. de ce profesorii nu-si dau silinta la clasa daca nu suntem atentii cu ei??''...se urateste lumea asta pe zi ce trece....
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de firicel Joi 01 Mar 2012, 4:34 pm

Karina,superbe martisoare ai facut!
Editez deoarece nu am vazut decat ultima pagina zid
Acum vin sa completez aprecierile la adresa tuturor celor care ati postat azi(ca sunteti multe si nu tin minte toate numele,batranetea maica wink )Sunt deosebit de frumoase!
Si eu sunt foarte de acord ca martisoarele facute de noi sunt cele mai frumoase! kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de Andata Joi 01 Mar 2012, 5:36 pm

Postez si eu cateva martisoare
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Nu mi se par la fel de frumoase ca ale voastre, asa ca am cam ezitat sa le postez.

avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de mariaz_09 Joi 01 Mar 2012, 5:44 pm

Ba sunt foarte frumoase,chiar minunate,sa nu te mai subapreciezi.Felicitari,draga mea! kiss
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 72
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de Andata Joi 01 Mar 2012, 5:45 pm

mariaz_09 a scris:Ba sunt foarte frumoase,chiar minunate,sa nu te mai subapreciezi.Felicitari,draga mea! kiss

kiss Merci hug Multumesc din suflet, Maria
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de firicel Joi 01 Mar 2012, 5:56 pm

Andata,sunt foarte frumoase si migalite de tine cu drag!Vorba Mariei,TU faci cele mai frumoase martisoare!Daca TU nu te apreciezi,atunci CINE? wink pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de anacris Joi 01 Mar 2012, 5:59 pm

si mie mi plac:)pacat ca nu avem buton de like wink
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de Cristina Munteanu Joi 01 Mar 2012, 6:27 pm

Andata, sunt foarte frumoase si delicate! Sper sa le gasesti stapane care sa le poarte cu placere.
Cristina Munteanu
Cristina Munteanu
helper
helper

Numarul mesajelor : 66
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/01/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de corina corina Joi 01 Mar 2012, 6:34 pm

Anul asta am ramas cu un gust amar in ceea ce priveste martisoarele . Niciodata nu am fost mai trista de 1 martie . Am pus atata suflet in ele si m-am straduit mult mai mult decat anul trecut , dar ce folos daca nu am facut si din cele de 50 de bani ! Astazi am fost eu la vanzare si vreau ca va spun ca il apreciez extrem de mult pe sotul meu care a avut atata rabdare sa vanda de te miri ce in fiecare zi si sa stea pana la doua in frig . N-a meritat ! Eu la 11 eram acasa si daca fata n-ar fi fost prin preajma as fi avut ochii plini de lacrimi .

Scriind acest mesaj , pe la jumate a sunat telefonul . Cine credeti ca era ? Draga de Firicel love care parca ma simtea . Acum ma simt mult mai bine si vreau sa-i multumesc din tot sufletul ca s-a gandit la mine . Chiar m-a nimerit ! kiss

In concluzie fetelor , martisoarele noastre sunt cele mai frumoase din lume si daca noi stim lucrul asta e de-ajuns . Din ce-am citit azi pe aici nici voi nu sunteti foarte incantate de parerea lumii , dar macar sa fiti multumite ca sunteti in stare sa creati ceva frumos care poate misca orice suflet sensibil . Daca sunt mai putini oameni cu gustul frumosului sau prea multi oameni cu bani putini ramane sa vedem pe viitor . Eu mai am niste ata si pana vine caldura sa ies in gradina am sa mai lucrez martisoare rade si pentru anul viitor sper sa am o idee mai desteapta pentru modul de vanzare si sa ma invart in cercuri de persoane care sa aprecieze lucrurile hand made si sa-si si permita sa le cumpere .

Pana atunci , va imbratisez cu drag si va doresc din toata inima mea cea mai frumoasa primavara ! hug dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de claudiana Joi 01 Mar 2012, 6:45 pm

"dar macar sa fiti multumite ca sunteti in stare sa creati ceva frumos care poate misca orice suflet sensibil " zise Corina. Sa stii ca citind ce ai spus tu m-a facut sa ma simt tare mandra ca fetele mele au dus la gradi martisoare facute de mine si azi cand au venit au spus ca martisoarele lor au fost cele mai frumoase dintre toate pe care le-a primit doamna.Mie imi place de tine Corina ca de fiecare data cand esti dezamagita nu renunti, te ridici si incerci inca odata. pupi
claudiana
claudiana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 359
Varsta : 43
Localizare : Barsanesti/Bacau
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de cld Joi 01 Mar 2012, 6:56 pm

corina mii de pupici! nu te da batuta!
anul asta am facut martisoare doar pentru fetele din clasa lui fimiu, doamnele de la scoala si doamnele din familie.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 49
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de alinachiri Joi 01 Mar 2012, 6:56 pm

Corina iti dau dreptate... Dupa cum am spus si mai devreme eu am reciclat niste martisoare pe care mama mea le-a primit cu ani in urma:cosari, potcoave si trifoi (de alea din tabla sau plastic ) pe care le-am lipit pe niste inimioare/ trifoi din fetru, le-am pus apoi pe carton cu ata lipita, le-am bagat in pungute cu martie (majoritatea si alea reciclate) si le-am dat spre vanzare la cineva... cu 0.50 lei ca nu am investit decat munca mea...care oricum pentru mine ma relaxeaza...Pe langa reciclatele astea i-am dat doamnei si floricele din fetru mici si mari, floricele din matase si ce am mai facut eu ...Preturile variau intre 1 leu (pt niste trandafirasi micuti) si 3 lei (alea mai mari). Ce crezi? In prima zi nu mai avea nimic din alea la 0.5 lei (oricum au fost vreo 30 buc)... In concluzie... si eu sunt putin dezamagita...dar mergem inainte... Pentru anul care vine am planuri mari...sa ma apuc din timp...acum va am si pe voi care sunteti un adevarat izvor de inspiratie!
kiss
alinachiri
alinachiri
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/01/2012

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de danniela Joi 01 Mar 2012, 7:04 pm

Fetele, ia ganditi-va voi bine, daca anul asta renuntati la cele facute manual, la anul tot chinezismele vor fi pe piata. Dar daca nu renuntati deloc, va fi o lupta, concurenta, ei bine pana la urma cine va razbi???? Lucrul manual care tine sau chinezismele care daca te prinde o burnita ajungi cu ele ruginite acasa???
Corina are dreptate sa nu se dea batuta, si nici voi sa nu va dati, poate asa incet, incet va reveni si valoarea spiritual a martisorului.
Am vazut ca se poarta tricotul si crosetul. De ce oare??? Nu pentru ca la fel, nu s-a renuntat la lucrul de mana??? Incet, incet va reveni moda!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de carmendana Joi 01 Mar 2012, 7:06 pm

anacris a scris:si eu am avut o reactie de ...''GREATA''aseara cand a venit fimiu de la sc....mi a spus ca doamna de fizica le a spus un ''secret'':toate profesoarele cand primesc martisoare le pun pe catalog si cand intra prima data in cancelarie le arunca direct la gunoi,nici nu mai pun mana pe ele...asa ca mai bine puneti mana de la mana(zice ea) si luati cate o floare pr fiecare...

Sa stii ca nu e asa! Probabil "doamnei" nu ii plac si voia flori de la copii. Nu cred in ruptul capului ca un om intreg la minte ar arunca martisoarele copiilor imediat dupa ce le-a primit(poate o fac cand ajung acasa Sad ) Daca ai vedea cata bucurie este in ochii copiilor cand iti dau un martisor si ii lauzi ce frumos este (chiar daca spui lucrul asta pt fiecare, ei tot se bucura)
carmendana
carmendana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 302
Localizare : ?
Data de inscriere : 27/02/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de corina corina Joi 01 Mar 2012, 7:07 pm

Sunteti grozave , fetelor ! Si eu sunt fericita ca va am pe voi ! hug

Cld , martisoarele sunt foarte frumoase . dama Bratarelele imi plac mult de tot .

Claudiana , ma bucur ca esti mandra si tu fetele tale ! flower

Alina , iti doresc idei interesante si spor la lucru ! dama

Ai dreptate , Danniela ! Cateodata e mai greu sa mergi mai departe , dar alta solutie nu e : doar inainte ! love
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de smihaelaviorica Joi 01 Mar 2012, 7:44 pm

Salutare mamicute harnicute kiss
Va doresc din suflet un Maartisor plin de caldura si de sperante , nu fiti dezamagite pt ca alolo sus Cineva , are grija de noi.

Si eu incepeam sa intru in starea de a fi dezamagita dar azi am avut placuta surpriza sa primesc o suma maricica in urma vanzarii fluturasilor si a florilor mele .
Corina, as vrea sa te ajut cumva si iti spun ca as vrea ca sa nu mai fii suparata . Pune bine toate brosele si poate o rezolvam cumva la urmatoarele targuri din an . Eventual imi trimiti o parte din ele daca nu poti merge si tu .
Merci Scuze de off topic dar e trist sa vad cat a muncit Corina si sa vad ca nu vinde mai deloc desi sunt minunate .

Si drept multumire ca mi-ai fost profesor iti arat martisoarele mele special create pentru cele 2 doamne educatoare ale baietelului meu
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Iti multumesc din suflet Corina pt explicatii , Andrei a fost cel mai fericit azi ca martisoarele lui au fost cele mai apreciate de cate doamne kiss La fel , pt fetite am lucrat azi noapte de zot=r la 20 de fluturasi in combinatie de alb cu rosu si alb cu roz si vreau sa va spun ca la ora 15.00 toate fetitele aveau fluturasii- brose in piept si ma strigau spunand ca ii au de la Andrei love Deeci , mai sunt si persoane care stiu sa aprecieze lucrurile frumoase .

Haideti ca deja nu mai imi vad nasul de cat sunt de mandra bucurie
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de Andata Joi 01 Mar 2012, 7:54 pm

Firicel, Anacris, Cristina kiss Merci hug Flowers va multumesc din suflet!

Cristina, o buna parte le-a vandut fiu-meu, cele ramase au ajuns la colegele de munca si o parte din clientele sotului, la profesoarele fie-mii si la colegele ei.

Corina, tare rau imi pare pentru experienta ta neplacuta. Asa am patit si eu anul trecut la targ, desi au venit oameni relativ familiarizati cu handmade-ul. Daca nu mergea acum pustiul meu pe teren, probabil ramaneam si eu cu ele. Socotind, mi-am acoperit cheltuielile (mi-au ramas si ate si pungute pt la anul), a facut si pustiul bani de buzunar (20% au fost ai lui), si mi-au iesit vreo 80 de lei profit. Tinand insa cont ca nu am mai cheltuit pt sot si fiica-mea (un total de 45 de martisoare), de fapt profitul a fost mai mare Smile

Carmen, cam aceeasi parere o am si eu referitor la martisoare si la ce vroia de fapt profesoara cu pricina.

Anacris, nu pot crede ca asta fac profesoarele, sunt convinsa ca le tin fie si pt obligatiile lor din anul urmator. In plus, mi se pare o rautate din partea profesoarei sa se joace asa cu sentimentele copiilor.

Alina, frumoasa initiativa de reciclare, insa daca tu faci si vinzi la 0.5 lei, mai face si altcineva si vinde la fel, e normal ca lumea sa ajunga la concluzia ca handmade-ul e ieftin, deci aproape fara valoare

Danniela, asa-i!
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de Gabiuta Joi 01 Mar 2012, 8:15 pm

V-am povestit in urma cu citeva pagini ,cred? batutincap ca in anii trecuti am fost prin centrul Bucurestiului pentru martisoare .Azi pasii m-au purtat prin zona Obor.Doamne fetelor.........nici nu va puteti imagina ce era acolo.In afara de zecile9si nu exagerez cu nimic) de tarabe/masute,unele linga altele , la care vinzatori erau ...tiganii(nu le pot zice romi,na) ce era PE masute te lua groaza.Mii de martisoare din Europa si de la Doraly,invelite cu dichis la preturi derizorii.........Lumea se uita si pleca.
Florile naturale aveau cautare.
Nu trebuie sa renuntati de loc.Pina la urma sunt convinsa ca lumea va Invata sa aprecieze lucrul de mana si mai ales cel de calitate.
Nu trebuie sa fiti necajite.


Chestia cu gunoiul si profele mirat2 m-a lasat cu gura cascata.Nu imi pot imagina asa ceva si nici nu vreau sa cred ca s-a ajuns pina aici. confused


*****************************************


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre Uca in Vin 02 Mar 2012, 10:25 am, editata de 1 ori (Motiv : separat capitole)
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale IV - Pagina 12 Empty Re: Martisoare din diverse materiale IV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB