Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Scoli si discutii despre scolari -1 - Pagina 4 EmptyAstazi la 9:53 am Scris de Luminita88

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Scoli si discutii despre scolari -1 - Pagina 4 EmptyAstazi la 8:53 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Scoli si discutii despre scolari -1 - Pagina 4 EmptyAstazi la 8:49 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Scoli si discutii despre scolari -1 - Pagina 4 EmptyAstazi la 8:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Scoli si discutii despre scolari -1 - Pagina 4 EmptyAstazi la 6:55 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Scoli si discutii despre scolari -1 - Pagina 4 EmptyAstazi la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Scoli si discutii despre scolari -1 - Pagina 4 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Scoli si discutii despre scolari -1 - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Scoli si discutii despre scolari -1 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Scoli si discutii despre scolari -1 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Scoli si discutii despre scolari -1 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Scoli si discutii despre scolari -1 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Scoli si discutii despre scolari -1 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Scoli si discutii despre scolari -1 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Scoli si discutii despre scolari -1 - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Scoli si discutii despre scolari -1 - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Scoli si discutii despre scolari -1 - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Scoli si discutii despre scolari -1 - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Scoli si discutii despre scolari -1 - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Scoli si discutii despre scolari -1 - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Scoli si discutii despre scolari -1

+46
Roxy
marry_a19
bisisica bijuterii
Gerlinde13
Gabica
T_mihaela
trandafiras78
adelina24
manuela29
Gianina4ever
gloriamix
cristina07
ivanutamihaela
symos
alinuta96
ivanoiuadela9
arielas
Lucia.BlueFlower
Dodo-pui
valentinadof
diada
gmiki1
barbin
rob roy
voicu silvia
Lucia Ro
manus marioara
cory74
aurishta
Angelica18
Andata
MihaelaT
danae
cld
Dorulet
cris_io_mat
claudiana
pufoi
elluta
danniela
musetel
kitty_1973
ismi3ismi
dandana
anasia
Admina
50 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Educativ Re: Scoli si discutii despre scolari -1

Mesaj Scris de Admina Mar 28 Feb 2012, 10:54 pm

Au... nu stii ce fite au in cap doamnele... mi-ar tranti ca e scarlatina, ca suntem inconstienti, ar mai sari si alte mamici in aparare si aia ar fi. Inteleg acum, fiind destul de grava boala, dar de obicei cere aviz si exudat daca lipseste 3 zile sau la inceput de trimestru. Stupoare, vin copii cu mucisorii taras si tusind de mama focului si nu le mai cere nimic... Le-am vazut aranjamentele din prima zi de gradi, din grupa mica. Cine vine cu ceva, scapa de prostii din astea.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Educativ Re: Scoli si discutii despre scolari -1

Mesaj Scris de ismi3ismi Mar 28 Feb 2012, 11:31 pm

stiu,asa e si la gradinita unde e fata mea.primesc copii raciti si,cand am intrebat de ce ii primesc,au spus ca au aviz de la medic,ca sunt sanatosi si nu are cum sa nu-i primeasca,din cauza asta...iar pt fata mea,pe care o dusesem dupa o raceala ,dupa o pauza de vreo 3 saptamani,in care se facuse bine,nu avea niciun simptom de boala,imi cerea aviz...ce vorbesti,femeie...VREAU SA VAD AVIZUL COPILULUI ASTUIA!ASTEPT SA VINA DIRECTOAREA,SA VAD EU CE AVIZ ARE COPILUL ASTA ,DE LA CE DOCTOR E (i-am aratat un copil care tusea langa ea) SI CUM IL PRIMITI RACIT,CU TOT CU AVIZ DE SANATOS.m-a lasat in pace cu avizul..."dar data viitoare aduceti aviz,da?SIIIIGURRR,CA DAAAAA".. ..de atunci nu mai am treaba cu cerutul avizului...scandalul e sfant! wink
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Educativ Re: Scoli si discutii despre scolari -1

Mesaj Scris de dandana Mier 29 Feb 2012, 9:45 am

admina, nu te juca cu scarlatina! fa-i exudatul si trateaza daca e pozitiva. noi facem obligatoriu exudat si test rapid de 3 ori pe an la intoarcerea din vacante si daca apare un caz de ceva facem din nou. daca avem un caz chiar de scarlatina se fac analize tuturor si apoi tratam chiar si purtatorii se pare ca asta e "conduita medicala recomandata"
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Educativ Re: Scoli si discutii despre scolari -1

Mesaj Scris de Admina Mier 29 Feb 2012, 10:22 am

Ismi, exact asa si la noi. "Egalitate, dar nu pentru catei" e peste tot, inseamna. Si cand le auzi, doamne ce se mai plang de bani duduile de la gradi... salariul mic, dupa buget. zid Dar ce primesc in plus, e bine primit. Mie nu-mi da nimeni nimic de pomana, trebuie sa muncesc pentru fiecare leu. Dar cand dau spaga, imi deconteaza statul de la salariu, spagile date prin scoli, spitale, etc.?
A dus-o mama mea la analize in dimineata asta. Pentru exudat si vrea sa-i ia si ceva sange pentru viteza, aslo, cred. Sper sa fie ok.
Dandana, tu cand o inscri si unde? Te-ai horatat?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Educativ Re: Scoli si discutii despre scolari -1

Mesaj Scris de dandana Mier 29 Feb 2012, 10:46 am

admina, sunt deja isterica! daca nu imi apare un alt gand ramane scoala 5
aa si nu am inscris-o, ma duc frumusel conform legii la timpul potrivit!
toate inscrierile facute la scolile obisnuite sunt cam nule, dupa parerea mea.
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Educativ Re: Scoli si discutii despre scolari -1

Mesaj Scris de Admina Mier 29 Feb 2012, 11:40 am

La clasa normala, nu la step? La pregatitoare?
Eu m-am calmat, am zis ca o las un an si vedem. Sunt comentarii negative legate de scoala asta, nu neaparat ca nu s-ar face carte acolo, dar ca anturajul strica multi copii. zid O sa vedem ce va fi si daca nu e bine, o mutam.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Educativ Re: Scoli si discutii despre scolari -1

Mesaj Scris de dandana Mier 29 Feb 2012, 12:54 pm

pregatitoare si step daca se poate pt ca acum o saptamana cand am fost acolo nu aveau prevazut in schema decat o pregatitoare normala dar voiau sa mai faca una de step,. ne-au si pus sa facem o cerere ca cica dupa recensamant au vazut ca ar putea sa mai ceara o pregatitoare

pana la urma si eu tot asa am gandit! la noi scoala nu-i stralucita dar altele sunt mai rele iar eu nu am cum sa fatai copilul prin oras dimineata la 8\


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

dupa cum spuneam, au luat programa din 1 si 2 si au impartit-o la 3.


Ultima editare efectuata de catre dandana in Mier 29 Feb 2012, 3:37 pm, editata de 1 ori (Motiv : lipire mesaje)
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Educativ Re: Scoli si discutii despre scolari -1

Mesaj Scris de Admina Mier 07 Mar 2012, 11:10 am

Am fost tratati cu flit la inscriere. Scoala de care apartineam sigur acum doua saptamani, nu mai are strada noastra pe liste si acum apartinem de o alta scoala din zona. Nu stim mai nimic de ea, pentru ca ne facusem temele pentru prima, nu stim cum sunt invatatorii, daca se face carte, daca e anturaj dubios, nimic. Sunt scarbita de acest sistem, totalmente. Pe langa bulibaseala asta cu clasa 0, mai avem de indurat si umilinte la inscriere si trebuie sa orbecaim prin noianul birocratic, pentru a face un lucru simplu si firesc, invatamant gratuit si obligatoriu. shot

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Educativ Re: Scoli si discutii despre scolari -1

Mesaj Scris de ismi3ismi Mier 07 Mar 2012, 11:19 am

conducatorii nostri,multi dintre ei,nu au avut prea mare treaba cu scoala,nu au inteles-o si ,deci nu stiu care e rostul ei...asa ca ,in viziunea lor,asta nu prea e importanta....se vede,nu?
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Educativ Re: Scoli si discutii despre scolari -1

Mesaj Scris de dandana Mier 07 Mar 2012, 11:55 am

ooooof admina, macar e scoala pe care o voiai tu la inceput?
ma duc repede sa vad daca nu s-a schimbat si la noi ceva

ismi, mare dreptate ai!


update: am verificat, noi am ramas in circumscriptie si AVEM clasa de step!
o fi bine, o fi rau, nici macar nu mai stiu! m-am obisnuit cu ideea, totul e sa am nervi sa fiu prezenta continuu, sa ma bag in comitet, sa sap, sa spionez, sa sesizez orice derapaj!
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Educativ Re: Scoli si discutii despre scolari -1

Mesaj Scris de manus marioara Mier 07 Mar 2012, 3:11 pm

Hai sa scriu si eu cate ceva...La noi in loc unde stam e altfel.Nu merge ca la oras.Am un baiat mai mare care/i clasa a Va.Nu va spun ce balamuc am avut in cls 1.pt ca avea prea multi copii,36 si toti parintii o vroiau ,ca e invatatoare buna,eu n/am renuntat si am reusit sa/l pastrez la ea.dar incet ,incet au renuntat parintii si au dus copii la alta scoala unde invatator lua un betiv,care canta pa strada cu vioara cand se imbata...a avut o educatoare asemanatoare,nu betiva ,dar nu stia sa numere pana la 20 cind lam dat la sc,si erau copii de la alta educatoare care numarau pina la 100.cum sa se compare el cu ailalti.Imi cer sc dar scriu la laptop si nu ma descurc cu semnele de punctuatie si o mai lipsi cate un semnul intrebarii sau vreo cratima.Dar sa revenim...incet incet, fiind invatatoarea buna a invatat si el si asa cum spunea Mihaela cuvantul d/nei era lege.Eu sunt multumita de rezultate,.Acu mai am un baiat ce urmeaza la grupa asta 0 care nea zapacit pe toti.eu l/as fi dat la cls 1 dar nu mai sunt locuri pt ca parintii si/au inscris copii din sptembrie trecut la d/na care ia antaia.eu am fost plecata si in decembrie cand m/am intors erau deja ocupate locurile.Atentie,inscrierile s/a facut la invatatoare direct nu la secretariat.Si cine i/a inscris la secretariat la Rodica,sa/i invete ea secretara...ca ea sia facut suma si nu mai inscrie pe nimeni.Acum ce sa mai zic am incercat sa vb de 2 ori cu ea nu se poate nu se poate ,nici mie nu mi/ar fi convenit sa/l inscriu si sa ma pomenesc ca mi/l da afara mai tirziu.Mi/ar fi convenit mai bine la scoala ca e ivatatoare buna si ea ,alta nu aceeasi ca la cel mare.E bataie cand e o ivatatoare buna,eu stau la tara.De stepby step si traditional acum aud prima oara.cu dumnezeu inainte inca nu se stie cinei va prelua nu se stie nimic.Sper sa fie bine .Am vrut sa/l mai tin un an la gradi dar mi/au spus ca e ultimul an cand an posibilitatea sa alegi,de la anul e obligatorie grupa asta 0,deci si la anul tot in grupa asta ar fi mers,baiatul face 6 ani in aprilie pe 30.Mai sunt 2 scoli in sat dar sunt la pamant,cls1/4 asta la centru este 1/8,adica dupa cei 4 ani petrecuti in deal sau in tiganie se string toti la centru.NU stiu,mai vedem ce o sa fie.Sper sa nu se schimbe iar guvernul si odata cu el legile.AI inceput ceva termina ,du la fine ....Om trai si/om vedea zid Siti vorba aia,,sa nui dea d.zeu omului cat poate sa duca.
manus marioara
manus marioara
helper
helper

Numarul mesajelor : 91
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/01/2010

Sus In jos

Educativ Re: Scoli si discutii despre scolari -1

Mesaj Scris de dandana Mier 07 Mar 2012, 3:16 pm

marioara, eu zic ca daca tu vrei si vrei clasa 1 poti! ii ameninti cu inspectoratul si inscrierea online refuzata. NU au voie sa te refuze, dar cred ca si la voi este cu circumscriptie si atunci nu ai ce sa faci daca nu esti la scoala aia pe care o vrei.
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Educativ Re: Scoli si discutii despre scolari -1

Mesaj Scris de manus marioara Joi 08 Mar 2012, 12:29 pm

Exact,ne/a pus/o in nas in felul asta.SI vedeti daca sari un pic in sus iti ia copilul in nume de rau,s/a intimplat si asa,desi copilul n/are nici o vina.Adica tu iti spui pct de vedere si copilul e marginalizat,nu/l asculta ,etc.Ori copiii sunt f sensibili si obsearva orice diferente.,,Mami d/na azi a mangaiat/o pe x si a pupat/o caci i/a adus o rochie cadou.Atunci ce poti sa mai spui...
manus marioara
manus marioara
helper
helper

Numarul mesajelor : 91
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/01/2010

Sus In jos

Educativ Re: Scoli si discutii despre scolari -1

Mesaj Scris de ismi3ismi Joi 08 Mar 2012, 1:07 pm

a mangaiat-o si a pupat-o pt ca i-a adus o rochie cadou...pe ce maini incape educatia copiilor nostri.....mi-e sila zid .e si asta o forma de "educare " a copiilor,prin acest comportament al lor...nu stiu daca ele isi dau seama sau nu...si,ASA E! copiii sunt foarte,dar foarte sensibili la lucrurile acestea...nu-ti trebuie mare scoala sa stii asta...chiar daca au salarii mici,intr-adevar,si accepta orice cadou,macar,taci dracu din gura,bag-o in plasa si nu te mai gudura pe langa copil,ca ultima miloaga,ca sa vada toti copiii si sa se simta nebagati in seama,pt ca nu ti-au adus si ei cadou...
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Educativ Re: Scoli si discutii despre scolari -1

Mesaj Scris de Admina Lun 12 Mar 2012, 7:38 pm

Inca nu suntem inscrisi, ma apuca istericalele... zid Nu mai e loc la Balaceanca, pentru ca plin deja.
Am fost la scoala azi si am plecat tot in ceata. Daca va vine sa credeti nu ne lasa sa vedem clasele, pe motiv ca nu avem ce sa vedem, ca sunt pereti si poze pe ei, banci, nimic iesit din comun... Dar scoala asta de care apartinem e in renovare din 2008, glumea si secretara ca e in renovare de cand lumea si nu se mai termina. Directoarea ne-a asigurat ca se rezolva, pana la toamna o sa fie totul nou, renovat, curat. Dar curtea e dezastru, sala de sport urmeaza la renovare si sala de informatica, la fel, candva in viitor va fi gata, cica. Biroul directoarei era lux, cu un monitor Mac imens, scaune de piele, plin de flori... de, pentru asta s-au gasit fonduri, clar.
Si inca una, nu se stie ce invatatoare va lua clasele pregatitoare, ei au 5 care iau clasa I-ii cel mai probabil, cele de pregatitoare vor fi noi, din afara scolii si cica nu suplinitoare. Deci, sunt in ceata totala, clasele nu le-am vazut, invatatoarele nu le-am intalnit, am mers bou si am plecat vaca... Neutral

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Educativ Re: Scoli si discutii despre scolari -1

Mesaj Scris de dandana Mar 13 Mar 2012, 9:35 am

admina, nici noi nu ne-am inscris Sad
asa ca nu asta e problema ci faptul ca nu stim ce sa alegem! da' la scoala aia de care ziceai la inceput ai fost?
nu mi se pare in regula ca nu v-au lasat sa vedeti scoala! pe mine m-a insotit directoarea la una si secretara la cealalta pt ca directoarea nu era. mi-au deschis chiar si clasele unde erau ore de imi era jena ca deranjam. foarte amabile si deschise si sa nu credeti ca era nu stiu ce mare lux, niste clase un pic mai rasarite decat ce imi aduc aminte eu din copilarie (culmea, atunci nu ma deranja!), doar laboratorul de informatica de la 5 m-a lasat masca!

offff, viata mea!
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Educativ Re: Scoli si discutii despre scolari -1

Mesaj Scris de Admina Mar 13 Mar 2012, 11:02 am

Pai am fost la ambele de care credeam ca apartinem. La una nu mai apartineam si la cea de care apartinem e santier de 4 ani si nu ne-au lasat sa vedem clasele, cica nu stiu ce invatatoare vor avea pentru pregatitoare. zid
Acum merge mama mea la ei in cartier sa viziteze o scoala, poate reusim sa intram acolo. Asa m-am saturat (deja) de sistemul asta stupid. Cum adica sa avem incredere cand sunt numai necunoscute. Nu se stie programa, invatatoarele, nu se stie cum vor arata bancutele... nimic. Scoala de langa ai mei e la o statie de metrou de noi si cam vreo 10minute de mers. Dar si cea de care apartinem e la 10-15 minute de mers pe jos, deci tot acolo am fi.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Educativ Re: Scoli si discutii despre scolari -1

Mesaj Scris de danae Mar 13 Mar 2012, 11:20 am

Noi am inscris-o la clasa I dar mi-am facut viza de flotant ca sa fiu sigura, sa nu am surprize in valul II. Mi se pare nebunie! zid
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Educativ Re: Scoli si discutii despre scolari -1

Mesaj Scris de Admina Mar 13 Mar 2012, 12:13 pm

Danae, cat a durat viza de flotant? In cat timp a iesit? Noi am sunat la Politie si dureaza 8-10 zile, deci prea mult, nu mai apucam de martea trecuta.
La scoala de la ai mei din cartier ne-au zis ca au ramas 38 de locuri neocupate si sunt sanse sa nu se ocupe, marea majoritate a parintilor inscriindu-si deja copii. Deci incercam luni dimineata sa vedem cate locuri sunt libere. Pe de alta parte am incerca la prima varianta, adica la Monnet, dar acolo chiar daca sunt locuri libere si mergi luni la prima ora sunt in stare sa-ti zica ca nu e acceptat dosarul, pentru ca... s-au inscris altii mai ... ceva decat tine. zid Eventual sambata, duminica, sa fie siguri. rade

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Educativ Re: Scoli si discutii despre scolari -1

Mesaj Scris de Lucia Ro Mar 13 Mar 2012, 3:11 pm

Admina, sotul meu si-a pus viza de flotant cu adresa din Bucuresti, saptamana trecuta ... ca altfel nici noi nu puteam sa inscriem fetita la Clasa Pregatitoare... Miercuri dimineata am depus buletinul si vineri la pranz l-am avut cu viza pusa... deci se poate si mai repede .. dar cred ca depinde si cat de aglomerati sunt ..
Lucia Ro
Lucia Ro
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 356
Varsta : 49
Localizare : Romania
Data de inscriere : 07/01/2010

http://lucillesdesigns.wordpress.com/

Sus In jos

Educativ Re: Scoli si discutii despre scolari -1

Mesaj Scris de danae Mar 13 Mar 2012, 4:43 pm

Admina, eu am depus vineri actele si le-am luat luni. Dar 8-10m zile dureaza sa iti faca un buletin nou. Poate nu au inteles cei de la sectia de politie. Dar viza se pune la ghiseul de evidenta populatiei care nu mai tine de politie ci de consiliile judetene/respectiv nu stiu ce vine la Bucuresti.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Educativ Re: Scoli si discutii despre scolari -1

Mesaj Scris de Admina Mier 14 Mar 2012, 12:07 pm

Incredibil! Nu avem loc la scoala din circumscriptie, pentru ca nu ne-au recenzat sau nu am mers noi sa ne recenzeze. zid Deci, daca ne lasam pe faza II si nu ne primesc la scoala la care ne inscriem atunci, nu vom mai avea loc la scoala de care ar trebui sa apartinem si ne pot trimte la orice scoala din Bucuresti care are locuri libere.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Educativ Re: Scoli si discutii despre scolari -1

Mesaj Scris de Lucia Ro Mier 14 Mar 2012, 2:00 pm

Asta cu recenzatul mie mi se pare cusuta cu atza alba... la noi in februarie a fost un afis pe usa blocului cum ca o sa vina cu recensamantul copiilor.. dar nu a fost nimeni ... si tot timpul era cineva acasa... asa ca m-am dus eu la scoala sa intreb care-i treaba cu recensamantul, dar nu mi-a luat nimeni copilul in evidenta cu Nume Prenume CNP etc... doar mi-a dat lista cu actele necesare pentru inscriere... Admina, eu am reusit s-o inscriu pe Ruxi fara sa fie recenzata...
Dar, din nou, raman la parerea mea ca in centrul Bucurestiului la scolile si liceele mai bune se fac afaceri cu locurile de la scoli!


Ultima editare efectuata de catre Lucia Ro in Mier 14 Mar 2012, 2:05 pm, editata de 1 ori (Motiv : adaugat o litera)
Lucia Ro
Lucia Ro
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 356
Varsta : 49
Localizare : Romania
Data de inscriere : 07/01/2010

http://lucillesdesigns.wordpress.com/

Sus In jos

Educativ Re: Scoli si discutii despre scolari -1

Mesaj Scris de Admina Mier 14 Mar 2012, 5:24 pm

Da, asa e. E o mare bataie de joc, de aia au si schimbat strada in perioada insrierilor, din interese.
Se poate sa o inscriem acum in faza I, doar la scoala de care apartinem teritorial. Dar, daca noi vrem la alta scoala si asteptam faza II, ne inscriem acolo si aceasta ne refuza, in faza III, nu ne putem intoarce la scoala de care apartinem teritorial, pentru ca nu suntem recenzati la ei, deci nu aparem fizic pe liste. Deci, in faza III, vom fi repartizati automat la orice alta scoala care are locuri libere, din Bucuresti. Ne pot trimite in capatul opus al orasului, fara probleme. zid
Deci maine o inscriem la minunata scoala santier, unde nu ne-au lasat sa vedem clasele, holurile, wc-ul... shot

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Educativ Re: Scoli si discutii despre scolari -1

Mesaj Scris de dandana Mier 14 Mar 2012, 5:54 pm

zid
admina iti mai amintesti ca eu am fost in aceasta situatie? atunci am comentat destul de mult asta dar nu m-am gandit ce se intampla daca se modifica circumscriptia. de altfel si eu m-am dus la scoala sa ma recenzeze dupa ce se terminase recensamantul de ceva vreme

dar aia de la JM te-au recenzat la momentul ala?


e adevarat ca poti sa risti, sa te duci la scoala de langa bunici, cu o atentie substantiala, ca sa afli daca au multe locuri in plus fata de copiii recenzati, adica locurile pe care ar putea sa o inscrie pe puiuta ta si sa te "asiguri" ca va intra in etapa II


aaaaa si am uitat sa va zic, azi am inscris gargarita si nu a verificat nimeni daca m-am recenzat la ei, deci afirmatia ca nu te poti intoarce e o minciuna, corect e ca nu iti pastreaza locul! dar daca le raman locuri libere, parerea mea e ca sunt obligati sa te primeasca. ar fi mare ghinion sa se ocupe chiar toate locurile!

hai mai ca eu am vizitat doua scoli din centru 5 si 118 si la ambele nu au suficienti copii, ba aia de la 118 si-au facut si un pliant, au umblat pel la gradinite, si tu crezi ca fix la scoala santier se vor ingramadi din alte cartiere?

da' un telefon la inspectorat ai incercat? le spui chestia cu schimbarea de circumscriptie

vai mama noastra!
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Educativ Re: Scoli si discutii despre scolari -1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB