Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 EmptyMier 08 Mai 2024, 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

+20
Giorgi
CarmenClaudia
canadianca50
Anca Florina
tadok
aurishta
arime
bijouxnod
danniela
mya21_ro
despina13cucli
Gianina4ever
dana_mi16
deiutza23
andreea_2008
ana_bela
juliennej
adriuta
crixuta
avr_dana
24 participanți

Pagina 14 din 25 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 25  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mier 11 Apr 2012, 12:21 am

ce dulce ccred ca e andrei...

si anna zice cuvinte...apa, gogo ,mama, dada
arata burtica,nasu, ochii,gurita ,cit o iubeste bunica si altele.
eu n-am somn...
ieri am fost la h and m .au chestii faine de copii si varietate mult mai mare decit ce avem noi acolo.la fel si zara.suuper dragute chestii.

cris pina acum ma simteam asa fara radacini, ca nu mai stiam care i casa mea...aici o sa fie mereu casa mea, dar acolo traiesc zi de zi si ma simt cam asa ca pestele fara apa...si e greu ca nu e si k cu noi...

ieri , am mers la mall cum am mai zis..si mi-am zis sa stau jos sa vad poate vad pe cineva cunoscut sa vb si eu...n-am intilnit pe nimeni...dar cum aveam chef de vb am mers la o doamna de la care luasem tabloori in toamna si i-am zis ca am mai fost la ea, ca am luat tablouri ...s a uitat la mine cam ciudat dar apoi am avut si eu cu cine vb...

avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mier 11 Apr 2012, 7:58 pm

Julie, cred ca tu suferi acum de un sindrom ceva, al regasirii romanului din tine sau mai stiu eu cum Smile.
Da de preturi nu zici nimic?? comparativ cu ce e acolo? mie mi se par f scumpe...
Da, e simpatic Andrei, maica-mea ii zice lu bunica mea "mamaie" si o pazeste mereu sa nu pateasca ceva ca e batrana.
Si azi Andrei zicea la telefon: Ai grija mamaie!
Gata, fug sa ii dau un telefon Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mier 11 Apr 2012, 8:58 pm

ce dulce e andrei cum are el grija de strabunica.. Smile

de preturi nu stiu.l-am luat cu mine pe cristi sa mi le transforme in dolari si e ok pt mine.cam asa sint si in us.cu banii de aici tot nu ma stiu si sint confuza.nu iau chestii scumpe singura niciodata ca nu stiu daca am bani deajuns.

nu stiu ce regasire o fi, cris, dar nu i prea usor..sint toate asa diferite de cum erau cind eram acasa, de cind eram copii...mda ,iar cad adinc in ceva..
azi anna a fost toata ziua afara..acu doarme ruptaaaaaa.nu mai putea de pe la 6...cind vede cai , chiue de bucurie dupa ei. se uita mirata la gaini, la ciini si pisici.miine tre sa o duc sa vada vaci si oi..
cu tata nu preavrea sa stea ,dar tre sa se obisuniasca ca ii asteapta o vara si toamna lunnga impreuna.
iar nu mi-e somn deloc.....
seara faina sa aveti...def apt sa ai cris , ca vad ca doar noi mai scriem.seara faina si cnverastie placta cu andrei. hug
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mier 11 Apr 2012, 9:16 pm

Smile
Julie, de-abia acum mi-am dat seama ca in sf suntem pe acelasi fus orar...
Am vorbit cu Andrei, de fiecare zice ceva nou, e asa faina si etapa asta.
Acu ne-a zis: calul are copite si botic si o multime de chestii dragute, am ramas cu ochii in lacrimi, saptamana asta a fost tare lunga.
Am observat ca mai greu merg copiii mici la persoanele de sex masculin, mai ales daca sunt inalti, mai in varsta...Andrei se speria daca tata voia sa il ia in brate sau daca ramaneau singurei in camera.
E oficial! Am sindromul tastatura...Mereu stau la PC, toata ziua la servici, acu acasa seara pe la laptop si cu degetul mic dreapta stau mereu pe enter sau pe tastatura...efectiv ma dor cartilagiile, e naspa rau!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mier 11 Apr 2012, 10:06 pm

haha.ce dulce e.de abia astept sa vb si anna mai multe.de inteles intelge si ea tot,tot.

da, sintem pe acelsi fus,in sfirsit. Smile
fa pauza si ai grija sa nu ti se intepeneasca rau degetele..
as merge jos sa stau cu ai mei, dar mi-e ca se trezeste mazica si nu o aud...asa ca de 2 ore butonez si eu netul..
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Joi 12 Apr 2012, 5:37 pm

Buna fetlor.
eu un pic in vacanta. E tare bine dar am avut o groaza de treburi prin oras, plus curateia de primavara si is obosita.
Copiii vostrii is adorabili.
Juli vrei s-o lasi pe Anna in ro de la vara?
Cris unde va petreceti de paste? La soacra sau la Bt?

Maine intru iar la facut o tura de curatenie, o ajut pe socrela la faut pasca spre seara sper sa pot merge la denie si sambata bucatareala toata ziua, asa ca daca nu mai intru va urez de pe acum: Un Paste frumos, cu bucurii, liniste in suflete si sa nu uitam esenta acestei sarbatori !
Va poop
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Vin 13 Apr 2012, 12:43 pm

Hello

Am revenit de la Paris. Minunat oras. O sa pun poze si pe fb.
Sunt in criza de timp. Azi vreau sa fac tortul si friptura de porc. As vrea sa fac si ciorbita. Maine imi ramane de ornat tortul si friptura de miel.
N-am chef de nimic, dar o sa am musafiri la masa si duminica si luni, asa ca mai beau o gura de cafea si fug in bucatarie.

Mi-a fost dor de voi tare de tot.

La Multi Ani pentru printesa Anna.

Va pup!!!!!!!!!
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Vin 13 Apr 2012, 2:46 pm

salutare
dana ,nu o las in ro inca pe anna.pe la 4 sau 5 ani asa..in vacante.
ana, am vazut foto.f fain si tu slabuta.
si pe aci se agita lumea cu mincarea...am vrut sa fac o pasca dar nu e bun cuptorul asa ca...

daca miine nu intru, desi precis voi fi, va doresc un pasti plin de lumina, linistit alaturi de cei dragi!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Dum 15 Apr 2012, 10:40 am

Paste fericit, dragele mele!!!!!
Va pup! hug
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Lun 16 Apr 2012, 9:08 pm

Hristos a inviat!!!

Ce mai faceti? CUm ati petrecut? Azi la noi a fost frumos afara si am profitat si am iesit in parc.
Dupa atata mancare consistenta un pic de sport merge la fix. Maine vreau fruucte si apaaa.
Am papat muult si de toate. Am facut niste pasca.............iamii iamiii super cremoase si super delicioase. Cu cioco cu smantana si evident cu branza. Parca erau budinci nu pasca. F bune. Asa sa ma laud un pic:P
Soacra le-a facut.....dar eu am cautat cele mai bune retete de pe et lol!
Voi oricum sunteti slabanoage...eu is BIG MAMA....dar visez :d
VA pooop
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Lun 16 Apr 2012, 11:44 pm

Buna fetelor
Hristos a inviat si Paste fericit, cat a mai ramas din el!!!!
Eu pe fuga si alergatura, timpul a zburat Smile
Cred ca am deja peste 54 de kg, m-am porcit prea mult in ultimele saptamani. Acu suntem acasa deja, maine la servici...
Dana, da, azi cand sa plecam vreme frumoasa, ca in rest, numa ploaie si naspa. Duminica ne-am plimbat printre picaturi.
In mod normal m-as intoarce linistita la servici, toata lumea in recuperare, numai ca la noi, lucrand cu clienti din strainatate, s-a adunat mormanul de ieri. Vineri am stat peste program, nici n-am mai apucat sa trec pe acasa, o nebunie.
Fug, am o durere de cap!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Mier 18 Apr 2012, 7:50 pm

Ana LA multi ani sanatosi, multa bucurie, intelegere si tot ce mai vrei tu.Pupici. Flowers
Cris la tine fug kilele mai usor.

Eu is franta, mi-e un somn de nu mai pot.
Pupici
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Joi 19 Apr 2012, 8:53 am

salutare

si aici ploua in fiecare zi.ce vreme aiurea e...pe anna tot o scot afara ca n-are stare in casa deloc.
si eu am mincat muult si prost..de marti nu mai maninc carne ca mi s -a acrit de ea....mi-e frica de cintar pe cind ajung acasa..
am racit si cred ca i-am dat si annei ca stranuta de zor..acu e cu caruciorul cu tata , sa o adoarma ca e treaza de la 6.
ana, la multi ani.mai treci pe aci si zi-ne cum a fost excursia la paris.
cris, spor la munci.
dana, tu ai inca vacnata saptamina asta, asa-i?
andrica, cum ai patrecut de pasti?
deiuta?cum mai stai cu kilele?

cind ma reintorc acasa, ma reapuc de 30 days shred.n-am terminat ca am venit aici,dar acu sa speram ca termin ...si o sa merg si la nutritionist..
astea-s planurile de o zi ploiasa, dupa o noapte in care n-am dormit mai dleoc.acu cica ar trebui sa incerc sa dorm, dar nu pot deloc...
zi faina si mai dati pe aici. kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de deiutza23 Vin 20 Apr 2012, 9:47 am

buna fetele,nu v-am uitat dar am tare multe pe cap,va pove eu cand am timp mai mult,acum astept un tel si fug la Deva.
au trecut si sarb si eu am ajuns la "frumoasa" greutate de 66 de kg,de azi ma apuc de atkins,ma pun sa ma uit exact cum se tine sa nu gresesc din prima zi.
va poop si mai vb.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Vin 20 Apr 2012, 8:16 pm

salutare

vad ca tot liniste pe aci.
deiuta ,spor la atkins.dieta asta praca se bazeaza dor pe proteine, nu?

si eu de abia astept sa ajng acasa si sa maninc normal..azi nu am mincat chiar f aiurea dar tot am mincat un covrig...in rest a fost ok..
azi a fost cald si fain aici.am dus-o pe anna in parc.m-am intilnit cu o fosta colega de facultate,a venit si ea cu baietelul in parc si dupa masa am iesit doar noi doua la o poveste..a fost, ca in vremurile de independenta totala...
anna doarme rupta...si io pe net.
duminca plecam la cj iar apoi marti,imbarcarea spre us.de abia astept.
gata monologul.weeekend fain sa a veti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Dum 22 Apr 2012, 12:20 pm

Hello

Merci de urari. hug A fost o nebunie de Pasti. Cu mese mari si musafiri, dragi, de altfel. Smile

Parisul e minunat si mai avem atatea de vazut. Am vazut Versailles-ul si gradinile lui minunate, Arcul de triumf, Notre Dame, Sacre Coeur, Luvrul, Turnul Eiffel. Ne-am plimbat pe Champs Elysee, pana la Obelisc. Am admirat picturi in piata Montmartre, am si cumparat una. Baietii au fost peste asteptarile mele, au avut foarte multa rabdare cu noi.

Si eu m-am pus pe dieta, ca m-am urcat intr-o seara pe cantar si mi-a aratat 70. Asa ca am zis gata, nu se mai poate. Ieri am avut o zi de piscina si sauna. Maine merg la masaj si martea si joia la taebo. De vineri pana marti suntem la Felix, asa ca muuuuulta piscina. O sa incerc sa si mananc cat de cat ok. Sper sa-mi si iasa. Smile

Va pup. Sa aveti duminica faina.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Dum 22 Apr 2012, 5:23 pm

Buna fetelor
Ce faceti fetelor? Smile
Si eu de azi la dieta, ca am ajuns la 54.5 si nu prea imi mai place.
In rest oboseala, incerc sa gasesc timp pt toate si parca nu mai apuc Smile
Julie, cred ca de-abia astepti sa ajungi acasa.
Fug la kitzun, aoleu
scuze, taman ce venise de afara si tipa dupa tac-su care coborise sa duca gunoiul...
In rest,,,,caut o metoda sa-l fac pe Andrei sa fie putin mai cooperant pt ca face exact ce vrea el si am senzatia ca si eu prea l-am lasat. Iar el si asa e super energic.....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Lun 23 Apr 2012, 10:08 pm

salutare
v-am citit dar sper ca maine sa scriu mai multe
O seara frumoasa fetele si vise placute.Eu fug la somn :D kiss
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Vin 27 Apr 2012, 9:45 pm

salutare

noi am ajuns in sfirsit la casa noastra. drumul a fost la fel de lung si la fel de obositor.anna e inca dupa ceasul romanesc. aseara a dormit de la 6.30 pm la 4 .de la 4 ne-a dat trezirea la toti...
aici e frig si bate un vint nebun. l-am luat pe tata cu noi. e el pe post de nanny acum.

in ro m-am ingrasat cam 3 pounds, adica 1.5 kg(aproximativ).sper ca weekendul asta sa ma reapuc de sport....
cam atit.
voi???????????????????????????????????????????
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Vin 27 Apr 2012, 9:48 pm

Ehe, Julie, nu te-ai ingrasat mult. Asa si eu de Paste.
Cred ca sunteti bucuroase ca v-ati intors la tati Smile.
Eu am reusit sa le dau jos, saptamana asta dieta si de la 54.5 am ajuns la 53. Mi-am mai revenit.
Mi-am luat si niste pantof super inalti si sunt gagica la scarbici, ca stau toata ziua cu fundu` pe scaun, deci nu imi rup picoarele ca inainte Smile.
In rest.....tre sa gasim gradi pt Andrei, soacra iar tre sa se tireze!!!!ufff
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Lun 30 Apr 2012, 8:50 am

Hello
Noi suntem la Felix. E foarteeeee caaaaaallllllld!!!!!!!! Sunt 33 de grade la strand, cel putin asa arata termometrul lor.
Azi am zi de plaja si relaxare.

Eu nu indraznesc sa ma urc pe cantar. Daca arata 70 o iau pe aratura.

Daca nu se apuca si barbatu de dieta, plec de acasa. Nu ma mai suport. Mi-e cam greu sa gatesc multe feluri de mancare, ca sa fie pe placul tuturor.

Va pup si va doresc un 1 mai cu soare si relaxare.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mier 02 Mai 2012, 3:46 am

salutare

mai ce liniste e pe aici.
cum ati petrecut de 1 mai?
aici,nu se tine, bineinteles..
ana, ce fain,la soare, relaxare...pff..oare cind o sa am si eu asa ceva?relaxare fara nici o grija...?cred ca never ever again...duse-s vremurile alea...

cris, fain de tine ca te poti imbraca asa.eu numai cu papuci josi,ce nu fac galagie cind merg..
dana, cum stai cu dieta?am vazut foto..esti tare frumoasa!!!Smile
andirca esti in pregatiri?
deiuta??

eu m-am apucat din nou de sport ,am facut 2 zile de cardio si asta e a 3 zi de jm.incerc fara piine si crackers si orez ...fructe ,simt nevoia de ele...

am vazut ca in ro sint calduri mari.aici ,frig si ploua..vreme buna de dormit..
vorbeam ieri cu o colega ce are o fetita de 4 ani de al doilea bebe.cris, pe cind? ana? dana?

zi faina sa aveti si mai dati pe acilea...
aa..anna are 13 luni azi.Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mier 02 Mai 2012, 11:33 pm

Ehe, Julie, ce spui tu!!!
Bb2.....noi suntem varza financiar si acum....cu bb2 cred ca nu ne mai permitem nici sa mancam, frate, nu mai ajungem la un liman.....am zis ca -mi bag picioarel, mi-am depus CV la manager curatatorie Smile.
Ca ofereau salariu bunicel :P
Noi ne chinuim 1. sa-i gadim lui Andrei gradi.
2. sa-i gasim cat mai repede.
Ca maica-mea nu poate sa vina aici, si soacra-mea s-a umplut si ea de probleme si acuma pleaca pt 1 luna jumate!!! Of, parca nu mai reusim sa intram intr-o pace si liniste relativa....
In fine, nu va imaginati ca sunt super deprimata, am venit si eu cu jalba`n bat :D. M-am obisnuit, in general pare ok....
Si e si super cald deja la noi....ne paste mega canicula de-acu....
Voi ci faciti?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Joi 03 Mai 2012, 4:42 pm

Hello
Am revenit si pe acasa. Ieri criza de fiere. Am mancat biscuiti si piscoturi. Azi e mai bine. Am indarznit sa mananc si o ciorba. Asa-mi trebuie daca bag in mine placinte. Smile
Nu vreau sa ma urc pe cantar. Cred ca o s-o fac luni. Nu stiu daca am curaj. Pana la urma tot trebuie sa o fac.
Cris, e greu cu gradi si nici nu o sa fii linistita. Of, stiu prin ce treci. Asa am fost si eu la Edy.
Juli, la noi prunc nr. 3 ar fi. Io vreau, ca poate-mi iasa fetita, barbatu n-are curaj.
Va pup.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mier 09 Mai 2012, 8:33 pm

Salutare
vad ca nu se inghesuie nimeni p aci.
aici e uurit ploua de citeva zile.o dug pe Anna la inot. E ca o rata.
cu diets ok,sport n am facut de duminica dar sper sa pot in seara asta.voi?
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 14 din 25 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 25  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB