Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 EmptyMier 08 Mai 2024, 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

+20
Giorgi
CarmenClaudia
canadianca50
Anca Florina
tadok
aurishta
arime
bijouxnod
danniela
mya21_ro
despina13cucli
Gianina4ever
dana_mi16
deiutza23
andreea_2008
ana_bela
juliennej
adriuta
crixuta
avr_dana
24 participanți

Pagina 8 din 25 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 25  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Vin 20 Ian 2012, 12:53 am

Julie, un mesaj si ma duc la somn Smile
Multumesc pentru urari, si eu sper sa fie ok, eu o sa ma straduiesc.
Stiu ca nici soacrei nu i-o fi la indemana, dar, uffff, si eu sunt mai rea ca o socra, dar ma enerveaza ca nu intreaba....cred ca cel mai bine e sa o iau de mana si sa ii zic exact ce si cum vreau sa faca.
Cea mai mare porcarie pe care a facut-o acum, noi am plecat de acasa si ea i-a facut baie lui Andrei, cu sapun de rufe!!!!!!
Ma dispera ca nu intreaba, sapunul lui are acelasi recipient in care sta de un secol, arata altfel, ce naiba e asa greu sa suni si sa intrebi?
Si sapunul de rufe nici nu era la indemana, era bagat prin niste chestii....sa lesin cand vin acasa si vad sapunul ala pe cadita lui. L-am dezbracat, l-am dat cu cremita....el si asa avut probleme cu dermatita atopica, mi-era sa nu pateasca ceva.
Daca ii explic cum ii fac eu mancarea sau ceva, se uita asa, la mine, of, trebuie sa fie cum spui tu, sau ma inveti tu, se vede in ochii ei.
Nici Alex nu e prea multumit de ea, da na....maica-mea nu poate sa stea asa mult. Vine pe 5 feb pt 2 saptamani pana merge soacra acasa o fuga.
Si vine si cu bunica, si cu pisica, va dati seama? rade
Pe Andrei l-am mutat in patul lui de cateva zile, a dormit de cateva ori pana pe la 6 dimineata la el si cand s-a trezit, l-am luat cu noi, dar uneori se trezeste pana in 12 noaptea, deci tot la noi ramane....
Ca metoda de tranzitie..o pui pe Anna acolo cand adoarme si daca se trezeste, trebuie sa o iei cu tine in pat. Ideea e ca incet incet se obisnuieste sa nu mai simta si alti miscatori langa ea Smile. Acuma cred ca a functionat ca i-am pus si o perna langa si se simte inghesuit, cum e cu noi in pat. Incearca sa ii reconstitui atmosfera pe care o are cand doarme cu voi, sa ii pui pernute in jur, un tricou de-al tau sa iti simta mirosul...mai mult de atat...nu mi-am mai batut capul sa aflu, ca oricum am senzatia ca le fac ei pe toate cand sunt pregatiti.
Cam asta e. Maine dimineata ma duc la servici sa discut detaliile si sa semnez actele. Sper sa aflu mai multe...
Noapte buna Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Vin 20 Ian 2012, 2:29 pm

buna fetele

Cris woww ce de treaba ai tu, se vede ca incepi serviciul.....................si cu soacra in casa...stiu cum e.Eu una sunt satula , dar..... mai departe, pana cand, nu stiu.
Uneori vreau sa fiu si eu sg , sa nu-i mai simt prezenta in casa, dar .....
Si mi-e ciuda ca niciodata nu i-am spus ca nu-mi palce o chestie, sau ca ma deranjeaza alta, ca e ffff suparacioasa si pune "botu" zile intregi.
Asa ca cel mai bine e sa-ti spui ce vrei de la inceput, chiar daca o deranjeaza.

EU inca mai dorm cu David in pat.....ca daca suntem cu soacra , el nu are camera lui, asa ca inca doarme cu mami.
In sf wk...dupa o sapt trezita de la 6,maine cred ca ma trezesc la 9 :D

avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Vin 20 Ian 2012, 10:21 pm

Fetelor, noh, sa va updatuiesc Smile
Fusei azi la scarbici, am semnat, am discutat, in principiu am program 10-6, dar cred ca voi putea fi superflexibila si n-o sa-mi tina nimeni socoteala daca imi fac treaba bine.
Per total sunt multumita, dar vom vedea luni cum va fi treaba, pana o dau de-un training, de invatat ce e de invatat....nah.
Intr-un fel sunt nerbdatoare sa incep, si curioasa, pe de alta parte, incerc sa ma gandesc cum va fi cu Andrei si sa ma linistesc.
Cum am mai umblat prin perioada asta, e asa fain, cand ma intorc acasa il pup de-l topesc Smile
Totusi el pare destul de ok....
Dana....tu stai de multa vreme cu soacra...macar iti face bun de mancare (pe a mea nu prea ma pot baza rade ) si curatenie(a mea nici la asta nu prea exceleaza, da merge Shocked )
Julie, tu cum stai cu programul? Nu mai stiu cum lucrezi tu....
Da-mi un sfat de mama care pleaca si lasa bb acasa Smile. Imbarbateaza-ma peace
Vai, ce v-am mai ametit zilele astea...
Partea buna e ca am colegi in firma cu copii, si am cu cine trancani despre olita, muci, etc Smile.
Si trebuie sa ma concentrez sa nu ii implic pe cei care nu au copii :P.
Hai ca fug la amandina mea.
Sotul e topit dupa amandine, si fac in seara asta, sper sa iasa ok Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Sam 21 Ian 2012, 2:26 am

salutare

cris, bravo.doamne ajuta sa fie totul asa cum iti doresti.
eu lucrez de la 7,30 la 3.30.la 4 si 10 (cam asa, depinde de trafic ) sint acasa.dimineata plec pe la 6.40.
o sa iti fie greu la incpeut fara andrei.eu daca nu avea mama bilet cumparat si daca nu era deja aici, cred ca renuntam si mai stateam acasa.acu la tine e mai usor in principiu pt ca andrei e mai ma mare.
dar o sa fie bine, zic eu din toate punctele de vedere.fii tare si da-i inainte.
andrei e cu bunica, il iubeste si asta e cel mai importnat.ca mai face ea boacane, asta e...si mama a facut. de ex ,ea are tv la ea in camera si avem si 2 posturi romanesti.intr-o zi s-a uitat la ceva prgrmae de pe aici si a comandat 2 posturi arabe ,asta pt ca nu intelegea ce ii scriu aia pe ecran. cind am desfacut factura, poc inca vreo 70$ pe posturi la care nu se uita nimeni.asa cu anna n-a facut nimic inca..dar prin casa a mai aranjat ea una alta, mai ales ca toate -s diferite de ce avem noi in europa.pe la baie nu stiu ce a facut odata,pe la masina de uscat...asa ca asta e.oricum important si bine e ca cei mici sint cu bunicile si ca ii iubesc si ingrijesc mai bine ca orice baby sitter.Smile
o sa fie bine, o sa vezi. hug
dana , vb lui cris, macar soacra ta face mincare buna.
si mama ar face, dar n-o las.daca ar face ca in ro d emincare, m-as ingrasa de numa.

anna doarme,sa vedem cit o tine pina la a doua trezire.stiu ca nam facut bine ca o adorm cu sinul,dar nu ma las inima sa ii iau placerea asta.mai ales ca nu-s cu ea.daca voi mai face vreun copil,poate os a fac procedez diferit.ac cind ma uit in pat la noi, e mare ,nu mai e mogildeata aia pe care nici n-o vedeai bine....Smile

miine ar trebui samerg la conferintta aia.sper sa ninga ca nu vreau sa plec de acasa si in weekend.

cris ,ce "reptept" folosesti tp amandine.oare eu am mincat vreodata???tre sa ma uit pe net sa vad cum arata...
weekend fains a aveti!!!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Sam 21 Ian 2012, 11:12 am

Buna fetelor
LA noi ninge si ploua in acelasi timp, e tare urat afara....
Amandinele, acusica le vad cum au iesit:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Glazura evident ca n-a iesit ca aia de cofetarie, asta este...am gustat o gurita aseara si pareau acceptabile, da sa vad acum dupa o noapte de stat la frigi.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Dum 22 Ian 2012, 11:05 am

Buna fetelor

Da mai ...soacra mea face mancare buna..............dar se vad si efectele ....is cat Zidul chinezesc- ma vad de departe Smile))))
Iar la capitoul curatenie e inebunita. Ar spala si freca zilnic. Si uneori spala prea des si ma enerveaza- consuma prea mult detergent si apa evident. Nu suporta sa fie ceva in cosul de rufe. Asa pt 3 chestii-bang masina.
Nu va spun ca un sac mare de detergent e gata in 2 luni Shocked

CRis Bravo sincere felicitari. Cine ar fi crezut ca in ultimul moment iti gasesti un nou job. Super noroc wink Andrei o sa se obisnuiasca cu faptul ca o sa fii plecata de langa el, dar la inceput o sa fie greu pt amandoi. Ce e fain la inceput e ca lasi rutina zilnica de acasa, o sa ai alte subiecte de discutie, o sa te aranjezi ....o sa ai unde pleca in primul rand.

O duminica faina.
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Dum 22 Ian 2012, 12:39 pm

Hello

Cris, o sa fie greu la inceput, dar cu timpul te obisnuiesti. E bine ca-i bunica. Ea il iubeste mai mult decat orice baby-sitter.

Juli, nu-i bai ca Anna adoarme cu tzi. Si Iannis la fel, dar daca eu nu-s doarme si fara. Eu zic sa nu-ti faci probleme cu asta si cand esti prin preajma si iti cere, da-i. Eu nu il refuz niciodata si acu intelege ca nu are de ce sa-i fie teama cand plec. Intotdeauna revin ca sa ii ofer lui titi.
Nu stiu daca ai inteles ceva. wink
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Dum 22 Ian 2012, 2:00 pm

Dana, no, ce sa zic, e ok....am 2 milioane in plus la salariu, sa vad ce bonus reusesc sa-mi negociez si cat de repede incep sa il iau.
Ana, stiu ca e mai bine ca e bunica....un babysitter nu prea intra in discutie...

Gata fetelor: AMR cateva ore. Acusica plec la servici. La inceput ma gandeam cum va fi munca pt mine, acuma ma gandesc numai la cum va fi acomodarea pt Andrei....
I-am tot spus zilele astea ca si eu voi merge la servici si ca ma intorc seara la el...
Va pup, sa avem o saptaman faina cu toatele Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Lun 23 Ian 2012, 3:50 am

salutare

ana, nu ii refuz niciodata titi.eu o urmez pe ea.stiu ca atunci cind va fi gata ,va dormi singura, ca atunci cind va fi pregatita va renunta la sin.pina atunci ,facem cum putem.Smile

cris, bafta miine.sa fie bine la lucru si acomodarea lui andrei sa fie usoara.curaj! hug
sa ne spui cum a fost.

azi am scapat la citeva interzise ,dar am fost la gym.de miine back on track:D!
o saptamina faina, fetelor!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Lun 23 Ian 2012, 1:07 pm

Buna fetelor
Eu la work, mai putin de munca, voi fi in training multe saptamani, uffff.
Daca as avea mai multa treaba ar fi ok.
De-abia astept sa ajung la Andrei Smile.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de danniela Lun 23 Ian 2012, 2:46 pm

Doamnelor, am si eu o rugaminte, daca aveti dieta Rina in format electronic si mi-o puteti da si mie....
Va raman vesnic recunoscatoare! hug
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Lun 23 Ian 2012, 5:18 pm

Hello

Cris, cum e? Sper ca nu ne parasesti detot! dama

Juli, eu te admir. Mie mi-ar fi fost foarte greu si as fi fost o mare stresata. Eu mi-am dorit foarte tare sa reusesc sa alaptez si cand l-am nascut pe Iannis m-am rugat la Dumnezeu sa ma ajute sa alaptez macar 6 luni. Iaca Dumnezeu mi-a ascultat rugaciunea si alaptez si acum. Deja (normal pentru romanica) lumea a inceput sa ma agaseze cu vesnica intrebare cand am de gand sa il intarc si cand raspund "cand o vrea el", moama ce fata fac toti.

Daniela, imi pare rau, eu nu mai am dieta Rina. A trebuit sa formatez c-ul si acolo o aveam. Poate te ajuta fetele. Nu mai stiu de la cine am primit-o
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Lun 23 Ian 2012, 9:31 pm

Of fetelor, am scris un mesaj si a disparut...Am profitat ca ma uitam cu Andrei pe laptop la desene. Acu am facut baita si ne pregatim de somn, incet incet.
Deci: dupa ce v-am scris azi mesaj de la servici, m-am umplut de treaba. Cred ca o sa -mi iasa pe ochi, sper sa fiu multumita si de bani intr-un final....
In fine.
Azi mi-a fost foarte greu fara Andrei, mai ales pe drumul spre casa. Am terminat la 6 si am ajuns la 7 fara 20 de la servici. Cam nasol.
Voi ce mai faceti fetelor?
Daniella, eu nu am treaba cu Rina. Daca vrei SB, cu mare placere...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Lun 23 Ian 2012, 11:53 pm

serara buna

cris, asa e la inceput..de obisnuit, nu pot zice ca te obisnuiesti fara el,dar e cumva ma usor in timp.la mine greu in fiecare luni dimineata sa plec.e trezita si numai mama ii trebuie.azi am fost pe punctul de a nu merge doar ca o colega mia luato inainte si a lipsit ...

ana, si eu am zis ca mcar 6 luni sa alaptez.dupa fie cum o vrea ea..cind e ea pregatita o sa renunte si la sin. de doua sau 3 seri, suge si lasa sinul dar isi pune capul pe el sau f apropae de sin.pt ea e mai mult un fel de confort si siguranta, cred.oricum noaptea suge des.

daniela nici eu n-am dieta rina,d ar cred ca iti pot spune in mare cum functioneaza.daca vrei spune-mi.

seara faina, fetelor!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mar 24 Ian 2012, 11:04 pm

Buna fetelor
Si azi greu, mai greu ca ieri. M-a tinut si un imbecil intr-o conferinta pana la 6,30. L-am chemat pe sot sa vina sa ma ia.
Si acasa era f greu, dar fara Andrei e cumplit....
Suportati-ma inca putin, o sa treaca Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 25 Ian 2012, 9:10 pm

Buna fetelor,

Cris acomodare usoara pupi

am avut si eu evaluarea....sa vedem ce-o iesi. eu am zis ce am avut de zis si mi s=au promis imbunatatiri, sa vedem dc se tin si de cuvant
de munca am sa dau la inca 3 persoane dc vreau Smile) si toate=s urgente. partea buna e ca nu am timp sa ma plictisesc si nu mai simt ca ma plafonez ca at cand faceam doar CC

andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mier 25 Ian 2012, 11:05 pm

Handrico, babfta, sa iasa bine!!!
Va povestesc eu detalii in weekend cum mai merge. Activitatea e faina, multa munca, salariul meu e varza (am aflat sume de la colege).
Trebuie sa caut o strategie de marire salariu.
In fine...
Mi-e dor de Andrei si dimineata e jale cu plecatul. Cred ca ii vine lui mai usor decat mine.
In rest, zilele trec repede ca am mult de munca.
Va pup, mai povestiti si voi!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 30 Ian 2012, 8:27 pm

cris, sa fie :*
desi la ce nesimtiti sunt astia de la mine, nu m-ar mira nimic din partea lor....

ma bucur ca iti place ce faci, bafta multa cu marirea kiss
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Lun 30 Ian 2012, 11:33 pm

Vai fetelor, ce liniste pe la voi pe-aici!!!!
La noi e un geeeeeeeer!!!!!!!!!!!!111 de ingheata pietrele si sufletul in tine. Naspa moment de mers la scarbici...
Ufff, nu stiu cum o sa fie cu salariul. Tare mi-e ca daca nu ma duc cu demisia in mana, o sa -mi mareasca cu tzaraita...in fine.
Fug spre pat....cu opriri de organizare pe maine Smile
NB!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Mar 31 Ian 2012, 7:34 pm

buna fetelor

si la noi e fff frig si ger, si numai de trezit dimineata nu mi-e.
Cris ma nucu rca te acomodezi, ca-ti place ....iar banii...........Daca ai fi stiut de la inceput cat sa ceri....., dar poate dupa ce vad cum lucrezi o sa-ti mai mareasca

Andrica bafta si tie si spor la bani

Eu ce marire sa cer??? In domeniul meu nici o sansa.....muritori de foame.

Juli, Ana, Deiuzta ...unde sunteti fetelor ?
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mar 31 Ian 2012, 8:38 pm

salutare

eu pe aci-s.anna a facut febra asta noapte, asa ca azi am stat acasa.
cris, cum e cu andrei?plinge dupa tine?
andrica, bafta si sa fie ok si sa iti dea bani mai multi si tie.
dana,nu s-au inchis scolile?
am vazut si eu la stiri , azi, ce dezastru e in tara.as vrea eu sa fie asa ceva aici.nimieni nu si-ar scoate nasul afara, scoala ar fi inchisa...ohooo ce vis frumos ar fi.Smile

aici e cald pt lunile de iarna...
saptamina buna fetelor.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mar 31 Ian 2012, 8:59 pm

Buna fetelor
Of ce nasol Julie, sanatate Annei sa se faca bine repede.
Dana, e nasol in invatamant, cum naiba sa fii motivat? Sad uffff.
La mine o sa vad eu cum o fi....momentan testez apele, probabil in urmatoarele 2-3 luni o sa ma hotarasc ce si cum....
As vrea eu sa se inchida tot, de fapt eu as putea sa lucrez mai mult sau mai putin si de acasa acum....e f nasol cu frigurl, e teribil, e ceva ce nu se poate pune in cuvinte, eu sufar rau de frig...
Julie, Andrei s-a obisnuit cat de cat, pare destul de ok. Ma dispera soacra ca ii las instructiuni clare pt masa lui Andrei si tot cum vrea ea face. Azi m-am suparat rau....om trece si peste asta Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Mar 31 Ian 2012, 9:46 pm

Hello
Si eu sunt pe aici.
La noi nu-i chiar asa de frig si ma bucur, ca eu suport mai bine canicula, dar gerul..... of!!!

Andreea, sa dea Dumnezeu o marire de salariu. Cred ca oricine si-o doreste. Smile

Dana, stiu ca-n invatamant e jale. Din pacate la noi invatamantul si sanatatea (ce-i mai important) sunt pe ultimul loc. Sau, mai bine zis, se merge pe principiul "trebuie distrus tot ce-i bun".

Cris, nu-mi povesti de soacra ca-mi creste tensiunea. A mea o venit sambata in inspectie si ce o gasit ea in neregula? Erau niste urme cu noroi pe casa scarii (stam la bloc) si mi-a facut observatie ca asa ceva nu se intampla pe vremea cand ea statea acolo. Si eu i-am raspuns ca eu am copii si serviciu si nu am timp sa fac pe femeia de serviciu pe casa scarii. Idioata!!!! Bai, deci, eu as impusca toate soacrele astea!!!
Doamne, ma gandesc ca o sa ajung si eu soacra. Daca fac asa, sa ma arunce-n Timis cu-o piatra de gat.

Juli, ce face Anna? Of, ca-i tare greu cand ti-e pruncu bolnav.

Aaaa, ce vroiam sa mai zic? Ah, da! Eu mai pun pe calorifer apa cu ulei de eucalipt, ca sa respiram mai bine.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mar 31 Ian 2012, 10:07 pm

multumim de urari fetelor.
anna a racit un pic..sau e un virus de stomac ce "umbla"pe aici.
au pare ok , sa vedem cum o sa fie la noapte.
noaptea trecuta n-am dormit deloc ..ea a adormit dupa ce i-am dat putin tylenol.

cris, e fain ca poti lucra de acasa.si ken poate si-l invidiez.
ana, cris, mai bine nu le bagati in seama...
a mea acolo la casa ei.nu vine decit invitata si nici atunci nu -i f dornica..de invitat n-o invitam des ca nu o am nici eu pe plac.am avut nevoie doar o singura data de a sa stea cu anna, a zis ca nu poate, adio..nu-i mai cer asta niciodata.

cind ati avut copilasii ,bebei, ia-ti spalat pe dinti?
i-am luat annei o periuta de silicon de pus pe deget, dar nu ma lasa sa o spal..
gata, s-a trezit!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Mar 31 Ian 2012, 10:24 pm

Pe Edy l-am spalat, adica m-a lasat, dar Iannis abia acum ma lasa sa-l spal pe dinti. Le dadeam si lor o periuta si o rodeau. Mai spalam si eu, mai rodeau si ei. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 25 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 25  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB