Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 EmptyAstazi la 7:38 pm Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 EmptyAstazi la 7:35 pm Scris de LRodica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 EmptyAstazi la 7:30 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

+20
Giorgi
CarmenClaudia
canadianca50
Anca Florina
tadok
aurishta
arime
bijouxnod
danniela
mya21_ro
despina13cucli
Gianina4ever
dana_mi16
deiutza23
andreea_2008
ana_bela
juliennej
adriuta
crixuta
avr_dana
24 participanți

Pagina 13 din 25 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 25  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Sam 17 Mar 2012, 2:30 am

salutare

mda, eu am facut -o lata seara asta. am mincat o pizza vegan , defapt jumate si niste crackers.am stat la scoala pina la 5,30 ,plecata la 6.30 de dimineata.sport , n-am facut ca am stat cu bubu. dar miine e simbata si o sa merg la gym o ora si o sa fac si jm .

aici se anunta cald in weekend. vreau sa mergem in oras, sa dau o tura pe la magazine ,zara si h& m si sa mai vad lume si prin parc cu anna.
aa...de ieri a luat-o singura la picior.merge ,mai cade, se mai uita inapoi, mai ride...si tot asa..e simpatica fooooc.Smile

simbata faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Dum 18 Mar 2012, 2:24 am

seara buna!

pe unde petreceti weekendul, fetelor?

noi am fost pe afara,la un shopping si din astea...
am alergat 45 minute si si am facut si jm ziua 3.
duminca faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Dum 18 Mar 2012, 6:13 pm

Fetelor, hello, la noi a fost a zi supeeeerba, calduroasa, cu soare, o nebunie!!!
Ne-am trezit cu ceas ca sa mergem la teatrul de papusi, unde a fost o piese de Andresen tare frumos facuta, si dupa aceea ne-am plimbat, a fost f misto. Iar de amiaza am dormit si azi cu Andrei ca era rupta de obo.
Doar ca de marti cica mai scad oricum temperaturile, nu se mentine constant inca asa frumos ca azi din pacate....
Va pup, hai, treceti la apel!!!! Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de arime Dum 18 Mar 2012, 7:46 pm

Seara buna!

Frumos, Cris!
Noi din pacate nu ne-am putut bucura de soarele de afara Sad Balaurul tot face febra de joi seara, asa ca... am fost si suntem nevoite sa ramanem in casa zilele astea! Sad

arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Dum 18 Mar 2012, 9:34 pm

Hello

Si la noi a fost o zi minunata de primavara. Am avut 22 de grade.
Pfuai, nu-mi mai venea sa intru in casa.

Arime, sanatate balaurului mic. Of, ce greu e cand sunt astia mici bolnavi!
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Lun 19 Mar 2012, 11:06 pm

Buna fetelor
Arime, sanatate balaurului mic.
Eu azi am profitat sa merg in fusta, ca de maine cica se mai raceste un pic pana duminica iar.
Sunt asa obosita, lunea e de tot rasul la scarbici...
Imi dau jos mustata si ma duc la somn rade
Voi ce mai spuneti?
Julie, acusi va sarbatoriti Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 21 Mar 2012, 9:14 pm

fetelor va atasez poze si cu pantofiorii de nunta aici

arime sanatate balaurului

si la noi s-a facut vremea frumoasa, imi vine sa stau numai pe afara Smile
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Mier 21 Mar 2012, 9:25 pm

hello

Andreea, superbi si tocul nu e foarte inalt. E important sa fii si comoda in ei ca trebuie sa ii porti toata noaptea. Foarte faina tinuta. Abia astept sa te vad cu ea. hug

Si la noi cald, soare. Imi vine sa stau numai pe afara. In seara asta am si iesit vreo 2 ore cu piticii.

Maine sunt la Timisoara, la un curs pe Noul Cod Civil, apoi la taebo.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Vin 23 Mar 2012, 9:40 pm

Uffff, in sfarsit mi-a mers is mie linkul tau Handrico!!!!
Cred ca o sa fii ok cu pantofii, par destul de comozi.
Incearca sa ii porti de vreo 2-3 ori sa iti obisnuiesti piciorul inainte Smile.
Si incearca sa dansezi cu ei, sa vezi daca nu-ti ies din picior, etc.
Eu si Alex suntem bocna raciti, el e in concediu 2 sapt sa stea cu Andrei, soacra pleaca.
Saptamana asta am fost rupa, am muncit si am iesit cu una din persoanele care ne coordoneaza activitatea din Franta si n-am avut de ales.
Of, weekend!
Voi ci faceti?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de andreea_2008 Sam 24 Mar 2012, 8:13 pm

pantofii au toc de 8 cm iar platforma are 1...par f comozi la prima vedere dar o sa mai stau cu ei prin picioare ca sa ma obisnuiesc Smile

vaaai ce putin mai e, cand vad tickerul incep sa ma panichez Smile)
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Dum 25 Mar 2012, 9:58 pm

Haha, chiar ca mai ai putin Handrico Smile
Acusica o sa fii si tu o femeie maritata plictisitoare ca noi hihi.
Haideti mai fetelor, unde ati disparut?
Noi am avut un weekend in 3, azi am stat toata ziua afara in parc, Andrei a fost foarte fericit. Drept dovada a cazut lat Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Dum 25 Mar 2012, 10:41 pm

salutare

andrica, faini de tot pantofii.sa ii porti fericita. aia e rochia ta? eu pina acum n-am putut sa vad nimic din ce ai pus..
aici s-a facut friggg, doar 5 grade azi si innoarat.cu toate astea am fost afara cu anna.in parc, doar noi, apoi am mincat la un rest mexican.ei i-am dat guacamole si nu se mai prea din mincat.Smile)
de jm ma tin, de mincat cred ca maninc cam mult.azi am mincat un vegan buritto.imediat ma apuc de jm si sper sa ajung si la gym macar 30 minute pt cardio.

n-am chef de lucru deloccc.simbata viitoare o sabatorim pe anna.umbla singura ,nu stiu de v-am zis...??
cam asa...saptamina faina si usoara si sa treaca repedeeeee.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Sam 31 Mar 2012, 7:36 pm

mai fetelooooor,unde sinteti??????
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Sam 31 Mar 2012, 9:05 pm

Eu aici aici!!!
La mine a fost o nebunie in ultima saptamana la scarbici, fost si incheiere de luna....tot as mai putea sa postez, da voi nu sunteti asa vorbarete...la mine nici daca am timp, sunt intr-o retea unde nu e acces la nici la fb nici youtube....e jale rade
Astept si eu o evaluare, poate imi creste si mie salariul, offf.
In rest sunt demoralizata ca ma simt naspa cu rinichii si tre sa ajung neparat la un dr..fug la Andrei acum, ufff, scandalagiul cel mic Smile
Ce mai face Anna?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Lun 02 Apr 2012, 8:54 pm

Salutare
Mai ce liniste ......
duminica plecam spre ro. Stam 2 sapt.
Anna s facut un an..si cam atit de aci.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Lun 02 Apr 2012, 11:26 pm

La Multi Ani inca odata Julie, pentru minunatia mica Anna Runa Smile.
Primul anisor sarbatorit e cel mai frumos si mai plin de emotii.
Cred ca ati intrat intr-o etapa noua, fainaaaa.
Cred ca de-abia asteptati sa veniti in Ro.
Andrei al nostru, pe langa faptul ca e mereu plin de energie, turuie intr-una, e super faina si etapa asta...de fiecare data mi se pare ca e cea mai misto Smile
Scoate niste perle, si cand iesim afar comenteaza intr-una si iti arata diverse, cred ca o sa am migrene din ce in ce mai des la logoreea pe care o are Smile
Julie cu ati sarbatorit, ce a facut Anna? I-ati taiat mot, ales obiecte, etc?
Voi ce mai faceti fetelor, nu mai treceti pe aici?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Mar 03 Apr 2012, 1:44 pm

Juli..La multi ani pt micuta Anna!! hug pupi Sa creasca mare ,sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii.

Eu nu am mai intrat de mult ca am avut o gramada de lucruri pe cap si inca mai am
Asa ca va salut din mers. si sper sa intru sa mai citesc
Va poop
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mar 03 Apr 2012, 2:28 pm

multumim fetelor.
am sarbatorit doar noi 4.initial ne pregatiseram ppretecere mai mare cu prieteni si fam lui k, dar apoi am afalat ca mama rebuie sa pelce in ro si n-am mai avut chef de galagie si inviatai.
am laut un tort, i-am taiat mot, mama i-a pus pe o tava tot felul de chestii din care ea- si -a aleas o icoana, o carte despre muzica si o floare..
apoi am iesit la un rest libanez si am mincat.ea a mincat hummus si i-a placut si cama atita a fost..am facut si fotot cind am vreme o sa le pun pe fb.
de abia astept sa plec in ro..din pacate k nu poate veni, dar eu tot astept.n-am mai facut pastile in ro de aproape 10 ani...

dana ,spor la treburi.
cris si tie spor la lucru.
am ajuns la ziua 8 din jm dar in weekend m-am oprit pt ca am facut doar cardio.colegele imi zic ca am slabit.mi-am luat niste pantaloni noi, e drepot ca nu marimea pe care o urtam inainte , dar ma simt bine in ei...pina acu tot cu aia de garvida eram si incepeau sa cada asa urit de pe mine..
cam asta e treaba de aici.vineri avem liber de vinerea mare catolica si dupa aia, duminca ne indreptam spre ro...Smile
mai intrati si voi pe aci..
ana , arime,deiuta????pe unde sinteti??ce faceti??andrica e in pregatiri d enunat..Smile
zi faina, fetelor!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de deiutza23 Mar 03 Apr 2012, 6:01 pm

buna fete.
ANNA RUNA LA MULTI ANI SANATOSI SI FERICITI!!!!!!!!!!!!!!sa cresti mare si cuminte si sa aduci numai bucurii tuturor din jurul tau!
eu am avut probl cu calc,acum sper sa fie bine.
ARIME bine ai revenit,LA MULTI ANI si voua pt RAISA sa va aduca numai bucurii!
noi doua se pare ca suntem mai codase la slabit,si eu as avea motive de slabit,ca am sarit iar de 65 de kg,dar ma tine 3-4 zile si nu mai pot tine nimic,ma enervez si ma complac asa si tot asa,iar si iar si iar........ufff,greu e sa fi grasa.
va poop si sper sa intru mai des,dar asa sunt intr-o stare de nechef de nimic,stiu ca nu exista cuv asta,dar asa simt.paaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mar 03 Apr 2012, 8:24 pm

Fetelor, Deiutza, e astenia de primavara, cred Smile
Pe mine ma scoate din minti una bucata sotz, sta acasa de o saptamana cu Andrei, si-a luat concediu, si face mai urat ca mine de la oboseala, rutina, etc.
Zici ca sta de 10 ani acasa. Daca statea el 2 ani, cred ca eram divortati deja si recasatoriti rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mar 03 Apr 2012, 9:29 pm

Multimim deiuta.
Si Eu sm dat iama in crackers si o piinita cu nuci si cranberries.
cris asa s ei.........
Rabdare. De avis astept sa plec acasa. Mi e sooooooooomn.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 04 Apr 2012, 9:30 pm

Ana Runna LA MULTI ANI!!! sa ai parte numai de ce e bun si frumos kiss

julie da, e rochita mea...acum o am acasa Smile si am si voalul, trebuie sa imi mai iau bijuteriile
am vb si de flori...icnet incet la punem la punct pt toate

in rest munca multa, oboseala si stres...si n-am mai reusit sa slabesc nici un gram ;((( in ritmul asta la nunta nu ca nu o sa am 50kg dar nu mai sper nici la 55 Sad(
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Sam 07 Apr 2012, 11:13 pm

Buna fete frumoase!
Ce mai faceti?
Alex l-a dus pe Andrei la bunica pana vineri cand mergem noi incolo, ca el trebuie sa mearga la scarbici si soacra n-avea rost sa vina si sa plece iar de Paste.
Asa ca ieri am bagat mega curatenie, a se remarca ca mai am o bucatica dar zacem ca niste foci de mare esuate...
Tare bine e sa stai degeaba si chiar daca imi lipseste Andrei, cu vinovatie spun ca ma simt bine Smile...aveam nevoie de cateva clipe de liniste....
Deci, mai nou m-am apucat sa invat chestii noi la scarbici si desi primesc numai feedback bun de la cei din strainatate cu care lucrez, nenorocitii astia din Romanica care imi dau salariu se scarpina in ass pana sa ma evalueze si oricum imi creste tensiunea pt ca stiu ca oricum marirea nu va fi pe cat ar trebuie. Offfff
Oricum eu sunt pozitiva si stiu ca va fi bine, ma pregatesc de chestii mai mari, mai nou am inceput sa invat si sql rade , doamne, sunt in ultimul stadiu de disperare...
Voi ce mai faceti, ce mai fac bebicii, Handrica, cum te simti cu nunta, alea alea, ce dans de deschidre, etc. Cu kg, daca ti-ai luat rochia, cred ca nici nu are rost sa slabesti prea mult, dar minim 4 kg tot poti sa dai intr-o luna...e posibil sa fii stresata tare si de asta sa iti fi fost mai greu in ultima vreme, nu te consuma, doar bucura-te de tot ce e frumos, ai niste momente minunate anul asta!!!!
Bebe al meu trancaneste intr-una, bunicii mele ii spune buni Mia, adica bunica Maria, mi s-a parut asa dragut Smile/
Azi am iesit prin oras, si am vazut bicicleta din aia pe trei roti, faina, nu din aia de impins de la spate, si n-am rezistat, mi s-a parut ok la 1 mil. De-abia astept sa se bucure Andrei de ea. A avut si o motocicleta din aia din plastic de la nana-sa si asa ce i-a placut si s-a trombonit cu ea prin toata casa ca efectiv s-a rupt plasticul ala si a trebuit sa o aruncam.
Cam atat....saptamana asta imi doresc sa ma relaxez un pic, sa dorm si sa mai invat ce mai apuc, ca daca vine Andrei, nu mai fac nimic seara.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mar 10 Apr 2012, 10:53 pm

salutare

cris fain ca i ceva timp pt tine...si eu visez la asa ceva...

noi am ajuns in ro luni.calatoria cu avionul a fost luunga si grea. anna n-a dormit decit o ora in timpul zborului peste ocean. a vrut numai la mine in brate si numai cu tita in gura...s-a miriit in continuu.in plus am avut muulte bagaje mice, carry on ..pe anna o aveam in fata intr o crataoare,un rucasac in spate , alta geanta pe umar..mama alte nu stiu cite genti..
a fost ffff greu..
mi=e groaza de intoarcere..
mi-e dor de casa de acolo si de rutina de zi cu zi...ciudat...

vad ca nu mai scrie apropae nimeni....mai dati din cind in cind pe aci fetelor
eu o sa fiu pe acii toata saptamina asta..
va pup si seara faina.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mar 10 Apr 2012, 10:57 pm

Julieeee
Daaa, a fost fain primele zile, liniste, timp de stat degeaba, curatenie...
Acuma mi-e super dor de Andrei si nu ma mai satur sa-l aud comentand la telefon:
mami, tati trebuie sa vina sa ii aduca: cacate mare (adica ciocolata mare) si
Ao, ao, Adei pipi caca mare (Alo, alo, Andrei a facut pipi caca mare).
Nu mai zic, cantam impreuna la telefon si de-abia asteapta sa ii aduce bicicleta. E greu fara bebe Sad, doar asa cate 1 zi 2 libere din cand in cand, da e naspa fara.
Julie, cred ca e teribil atata drum numai tu cu Anna. Cred ca am imbatranit, nicaieri nu-i mai bine ca la tine acasa Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 13 din 25 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 25  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB