Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 EmptyAstazi la 7:16 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

+20
Giorgi
CarmenClaudia
canadianca50
Anca Florina
tadok
aurishta
arime
bijouxnod
danniela
mya21_ro
despina13cucli
Gianina4ever
dana_mi16
deiutza23
andreea_2008
ana_bela
juliennej
adriuta
crixuta
avr_dana
24 participanți

Pagina 15 din 25 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20 ... 25  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mier 09 Mai 2012, 8:39 pm

Buna fetelor
Julie, si eu ma tot tin sa scriu, ca saptamana asta suntem fara Andrei.
L-am lasat la mama ca soacra a trebuit sa plece acasa si e rau tare Sad.
Si evident ca acuma fie zacem in pat si mancam, fie mai organizam prin casa, ca avem mari restante la curatenie, ordine, etc.
Si in seara asta, colac peste capac si peste pupaza, sotul se duce cu baieteii la meci, si l-am trimis, ca iese si f rar, iar eu facut mancare si mai umblu pe aici cu treburi.....respectiv am pus sa dezghet -curat frigiderul, am lasat din greseala congelatorul deschis asta noapte....is cu capul...
In rest, multa munca la servici, pe 16 mergem la concert la Horia Brenciu....nimic iesit din comun, aceeasi viata pe alergatura si fuga shot
Fetelor, mai veniti la trancanit si voi, din cand in cand Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Joi 10 Mai 2012, 9:09 pm

Cris n ati gasit gradi inca.? Greu asa....
Aci se face caaaald.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Joi 10 Mai 2012, 9:15 pm

Ba da, ba da, am gasit!!!
Nu am zis?
Da, am gasit gradi particulara, e inscris din septembrie, si vom vedea in iunie daca organizeaza din iulie gradi de vara, daca nu, tot cu soacra la mine pana in sept.
Sunt multumita in mare.....din cate am obs, nicio gradi nu le are pe toate, insa, spre diferenta de gradinita care e fix in cladirea unde lucrez eu (sunt mai multe acolo, ca e un fel de business center), au spatiu de joaca afara, camere video, program prelungit, adica daca intarzii odata ca s-a intamplat ceva, il tin pana la ora 8 (sper sa nu fie niciodata cazul), atmosfera mi-a parut mai vesela, plus au piscina in constructie iar pretul e mai ok. A, si la gradi de la mine nu-mi placea ce mancare le dadeau...
Spatiul mi se pare cam mic, dar.....per total am fost multumita. Sper ca am facut cea mai buna alegere pt Andrei, si ma bucur ca am reusit sa o facem si sa gasim loc.
La noi e cald de multa, zilele astea a fost rece, insa azi a revenit soarele.
Of, ce dor mi-e de Andrei, parca sunt un peste pe uscat Sad.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Joi 10 Mai 2012, 9:28 pm

O fain ca ati gasit.nici un loc nu I perfect fie dpdvd financiar fie
altele.si Anna o sa Vina cu mine 3 zile pt inceput..apoi din iarna fulltime.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Joi 10 Mai 2012, 9:29 pm

E fain ca sunteti in acelasi loc Smile
Si stii exact la ce te astepti si cum sa o sustii.
Pt noi cred ca va fi greu si pana sa capatam incredere in gradi, sa fim cat de cat multumiti de ce se intampla acolo, avem emotii pt Andrei, plus ca va fi greu si pt noi...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Joi 10 Mai 2012, 9:59 pm

Oricum e gre cris.pt mine pt ca o voi auz I plingind la inceput si nu voi putea merge la ea.la voi in altfel.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Joi 10 Mai 2012, 10:07 pm

Poate n-o sa planga.
Eu am senzatia ca il voi duce pe Andrei si nici n-o sa se uite cum plec, lui ii plac locurile noi, copiii, jucariile, etc....
Mi-e putin teama dupa ceva vreme, poate o sa se plictiseasca, sau n-o sa-i mai placa la fel de mult, sau cine stie,,,,,o sa simta ca e prea lunga perioada de peste zi de stat acolo...
UFfff
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Vin 11 Mai 2012, 4:49 am

cris, daca nu a fost pina acu in comunitate cu copii, e mai mult ca sigur ca o sa plinga, ceea ce eok.e normal sa plinga.o sa se obisnuiasca si o sa fie ok..nu se va plicitisi,e datoria profelor sa nu ii lase pe copii sa se plicti..
sau, daca nu plinge la inceput in prima saptamina e ptr ca e incintat de ce se intimpla.cind realizeaza ca e pe bune, ca tre sa mearga in fiecare zi, de la 8 la 4 sau care va fi programul, atunci va plinge..
cam asa se intimpla cu copiii de virsta lui.
cei care nu pling sint cei care au fost in day care de pe la 6 saptamini si sint obisnuiti cu copii noi, profi noi, etc.

anna stiu ca va plinge pt ca e mica si pt ca clasa mea e chiar linga clasa in care va fi ea .in fiecare an pling copilasii de acolo.ei sint cei mai mici si le ia cea mai lunga perioada de acomodare.si daca nu e ea plingaciaoasa, auzindu-i pe altii ,o sa plinga.

cam asta-i treaba cu piticii.

asa greu a adormit anna toata saptamina asta..nu stiu de ce. cum cred ca e adormita, se urca peste mine si trebuie sa ne dam jos din pat, sa mergem in living la o tura de inspectie, citim o carte doua, alegam un pic si abia apoi vrea sa adoarma.in seara atsa de la 7,15 pina apropae la 9 mi-a luat sa o adorm.nu mai am nervi...am si mincat ca m-a secatuit cu suptul si acu ma simt aiurea ca am mincat.tre sa ma pun pe dieta serios!!!!
sport nu mai am putere sa fac deloc..n-am facut toata saptamina ca totata saptamina am avut program aiurea de dormit..
bine ca miine e vineri..
vineri faina sa aveti si .....weekend bun.
aci e mother's day duminca, simbata se anunta vreme faina, asa ca o sa iesim la soare ca mustele..
gata monologul,mmerg la culcare.
dimineata buna!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Vin 11 Mai 2012, 7:26 pm

Buna fetelor
La noi a fost super fain, da cica se strica vremea. Noi plecam azi sau maine la Andrei, ca ne e dor Smile, da daca prindem vreme naspa, uffff, noi vrem sa stam cu el mai mult pe afara,,,,,
Julie, tu ai experienta cu copiii, da poate iti face Anna o surpriza placuta Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Dum 13 Mai 2012, 5:51 pm

Hello

Of, greu cu gradinita la inceput. Eu am vrut sa renunt, dar Iannis s-a desprins dintr-o data. Am stat 2 luni cu el la gradi. Nu spun ce fete faceau celelalte educatoare cand ma vedeau acolo. Am avut noroc ca educatoarea la care-i Iannis e o draguta si m-a lasat sa stau cu el.

Cris, si noi am fost la concert la Brenciu. Eu am fost putin dedamagita. A tinut 3 ore, dar a fost si muuuuuulta vorbarie si glume rasuflate. Poate voua o sa va placa. Practic a cantat maxim o ora jumate. Instrumentistii au fost de nota 100. Pentru ei m-as mai duce inca odata, dar n-as da 125 de lei pe bilet. In fine, per ansamblu a fost fain, dar inceputul concertului m-a dezamagit tare. Poate si-a schimbat intre timp show-ul.

La noi plouaaaaa. Intr-un fel ma bucur ca s-a mai racorit. Sper sa-si revina si muscatele mele de balcon.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Lun 14 Mai 2012, 7:56 pm

Buna fetelor

Cris ma bucur ca i-ai gasit gradi pt Andrei. Sigur o sa-i placa, trecand peste acomodare, ca deh asa e la inceput Smile
Juli, macar tu stii ca Anna e alaturi. Nu ai putea s-o iei cu tine pana se obisnuieste cu celelalte fete si apoi incet incet s-o lasi singura acolo?

Eu va citesc dar nu mai apuc sa si scriu.
Ma chinui sa incep sa invat. Vara asta ma asteapta 2 ex grele si aiurea.
Vreau sa ma transfer de pe educatoare pe invatatori. Deja m-am inscris, inspectii date, urmeaza tona de invatat. Si cum nu mai sunt la 18 ani e mai greu.
Mi-am luat pt prima data supliment de lecitina.....si am mari asteptari lol!
In rest, cu serviciul , casa, copil, stresul ca am de invatat, stresul ca nu slabesc, stresul ca nu avem bani, stresul ca avem o nunta in 2 sapt si eu 2 lei mari si lati i portofel pana la leafa din luna urmatoare si tot asa :D

Dar peste toate astea.... is hapy ca mi-am facut comanda la mobila de bucatarie petru casa. Abia stept sa o faca si sa o monteze. O sa va arat , ca eu is destul de incantata de schita pe care am facut-o si refacut-o pana mi-a placut ce-a iesit.
kiss
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Lun 14 Mai 2012, 8:34 pm

Ana, nu-mi da emotii, ca noi prea multe chestii prea palpitante nu facem, deci concertul e mare nebunie. BTW, noi am dat 75 de pers pe bilet, da banuiesc ca e vorba de amplasament. Ne-am luat dupa niste prieteni.
In alta ordine de idei, Dana, hehe, banii!!!!! oooooooooooof. Cel mai mare stres. Si noi am vrea sa ne apucam de mobila, da mai avem asa multe de rezolvat!!! Bafta cu scoala!!! Invatatoarele trebuie sa fie frumoase si sa le placa domeniul, deci cred ca te-ai potrivi, nu?
Azi am plecat la 5 de la BT, plus o zi agitata si nu f multa mancare.....am venit tremurand acasa, mi s-a facut rau...
Dar weekendul a fost minunat cu Andrei, ma bucur enorm ca am putut merge. Gargaritza e fenomenala.
Revin sa va mai povestesc.
Acu fug sa cumparam ceva de mancare ca e mega penurie....
Bye!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mar 15 Mai 2012, 4:40 am

salutare

dana ,o sa o iau cu mine la vara cind e program mai lejer.trebuie sa o tranzitionam la adormit singura si la un singur somn pe zi.defpat in ultima vreme cam doar un somn pe zi are, dar e fie dimineata fie dupa masa...

cris, ai grija, maninca ..stii nu -i bine sa stai flaminda..

nici la noi nu e roz cu banii, adica nu e cum era...trebuie sa ne mutam de aici, musai, musia, musai..daca nu o sa ma vedeti intr-o zi la stiri. nuii mai pot suporta pe vecinii de deaspura. fac galagie non stop si ne-au spus in fata ca pina la ora 10 pm pot face ce vor. nu ii intereseaza ca e un copil ce doarme dedesubt ei, nu ii intere nimic.
asa ca prin urmare am inceput procesul de cautat banci care sa ne dea imprumut pt casa, sau pt pamint ca sa construim casa.

cam asta de pe aci...
aa..am dus-o pe anna la inot, asta daca nu v-am zis..
saptamina buna sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mier 16 Mai 2012, 3:47 am

salutare

vad ca doar eu mai bintui..
cris, pe unde esti sa-mi tii companie??
aici ploua, anna doarme ca azi a dormit doar o ora..asa ca am liber pina la prima trezire. asta noapte a dormit rau de tot..

n-am nimic nou de zis, dar cum am liber, m-am gindit sa mai monologhez un pic..
sport n-am facut ca sint in perioada rosie a lunii, dar miine , de-mi da voie mazica, sper sa fac ceva..
de mincat , am mincat ok.
haideti fetelor ,dati pe aci..sau ati slabit toate???

oare pe acit are andrica nunta???
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Mier 16 Mai 2012, 7:22 pm

buna fetele

Juli...cine sa slabeasca...eu nik. Nu am vointa si ambitia necesare.....oricum nu-mi place cum arat...da parca-s compromisa Sad
Nasol cu asa vecini. Dar cu chirie in alta parte?
Cum a fost la inot?

Cris Andrei tot la bunica?
Iar la partea cu invatatoarea...imi place sa lucrez cu copiii, dar la partea cu frumusetea si grasimea este de discutat :D

Andrica cred ca are nunta wk asta. E sigur plina de treburi.

kiss
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Joi 17 Mai 2012, 11:43 pm

Ehe fetelor, s-ar parea ca am ratat pe aici niste intalniri Smile
Noi aseara am fost la concert...multa vorbaraie, cum a spus Ana, insa a fost frumos...de la 8 pana la aproape 12, m-am simtit fain, pt noi a fost ceva altfel fata de rutina zilnica.
Maine iar mergem la gargaritza, iar sambata ne deplasam cu totii pana la tara, unde nana lui Andrei face petrecere....ei pleaca in America pe 24, si facem o intalneala....
In rest, ce sa zic.....azi am facut si curat in casa, deci mare mobilizare....
Oare ce face Handrica? Nu mai tin minte cand era nunta, insa, cred ca e pe aproape.....
Hai fug sa mai zac putin pe aici Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Sam 19 Mai 2012, 7:10 pm

Hello

Cris, ma bucur ca pana la urma v-ati distrat la concert. Eu am fost oarecum dezamagita.

Ieri am implinit 10 ani de casnicie. Ma simt batrana. rade
Am fost in Timisoara si am vazut un loc super pentru petrecere de copiii, dar si pentru adulti. E vorba de laser games. Iti dau pusca cu laser si o vesta speciala. Poti juca individual sau in echipa, intr-o baza spatiala. E super. Ma gandesc sa organizez petrecerea de ziua lu Edy aici. Le-ar placea la maxim copiilor. Eu am fost tare impresionata. Pretul e un pic cam mare, dar chiar merita. Om vedea. Ma apuc de strans bani.

Am facut rezervazi pentru Roma in iulie. Acum caut si cazare.

Cam astea sunt planurile pentru vara doecamdata.

Eu nu reusesc sa scap de kg. Am 68. Imi vine sa arunc cantarul. Nu stiu ce sa fac. Am mancat SB I o saptamana si n-am scazut mai mult de un kg. Cred ca bag o cura de detoxifiere vreo cateva zile. Nu mai pun gura pe carne, nu ca as manca prea multa, dar...
Imi pun tiker ca poate ma apuca rusinea si de data asta ma tin de treaba.

Va pup. Sa aveti o duminica faina. Fug in parc, ca-i soare.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Dum 20 Mai 2012, 7:04 pm

Buna fetelor

Cris e bine ca va mai deconectati din cand in cand. Si eu m-am saturat de rutina asta de mor. As vrea sa ies si eu sa fug in lume....dar........ Rolling Eyes mereu intervine cate ceva.

Ana e interesant ce povestesti tu acolo, si mie mi-ar placea.
SI noi vrem sa-i facem ziua lui David , care e acusik, la un loc pt copii. Sper sa ne mai ramana bani avand in vedere ca wk viitor avem o nunta.
La multi ani si sa aveti o viata de cuplu "sanatoasa " din toate punctele de vedere. love
Noi luna asta am implinit 10 ani de cand ne cunoastem, dar nu mai e cum a fost odata Rolling Eyes
Eu nu indraznesc sa-mi pun ticker ca am muuult deasupra ta, vreau sa slabesc dar sunt asa de stresata cu invatatul incat nici sport nu fac dar nici nu invat .....si mereu gasesc altceva de facut . de ex acum...puteam sa invat sau sa fac cateva abdomene macar. boo

Sa aveti o saptamana usoara !!
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Dum 20 Mai 2012, 9:57 pm

Buna fetelor
Felicitari Ana, sa aveti parte de sanatate si numai bucurii Smile
Ce fain ca v-ati programat vacanta...noi inca nu avem niciun plan, doar ca probabil august va fi luna cu pricina Smile.
Noi am avut un weekend suuuper fain, doar ca iar ne-am intors fara puiul mic Smile, pui care in weekend s-a jucat in aer liber, cu copiii, cu masinuta, animalute, etc Smile
A fost tare fericit...si noi ca am putut inca un weekend alaturi de el si de prieteni dragi.
De-acu...urmeaza inca o saptamana Smile
Spor fetelor!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mar 22 Mai 2012, 5:00 am

salutare

si noi implinim 3 ani de casatorie la sf lunii asteaia.voi sinteti veterane cu 10 sau pe aproape...

ana, fain ca aveti planuri de vacnata deja.noi mai luam vacanta de abia la craciun..si cred ca tot in ro vom merge.
dana si pe mine ma parasetse ambitai de slabit citeodata, dar imi revin, apoi iar mai dau iama in prostii.sport tot n-am facut ca nu -mi mai ajunge vremea.mai nou anna adoarme pe la 9 si sint si eu terminata la ora aia..
a inceput sa manince mai bine si ma bucur.zice o grmada de cuvinte in ro si engleza. in seara asta incerca sa zica stinky..Smile)
stie o grmada de chestii si e mortala cind il imita pe tata cum tuseste si cind face ca cioara.Smile)

in weekend am fost sa vedem o casa construita in fabrica si adusa la fundatie in camion.suuuuperba.acu cautam pamint si banci.Smile)
gata,merg in pat ca-s rupta.
zi faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mar 22 Mai 2012, 10:53 pm

Bafta, Julie!!!!
Smile stinky? Ce fain!
Si Andrei scoate niste dude....ii fac baita weekendul trecut. Andrei, in pielea goala tupaie in pat, ca mereu il alerg sa il imbrac, pampersesc, etc.
Andrei, hai la mama...vino sa pup burtica!
Andrei se prinde de xyz cu amandoua manutele si spune: nu burtica, pup cuc, mami! Smile)))
Mamaie nu e simpatica, ca il fugareste pe IAU (motanul) cu perna.
Matizul e: masina buburuza galbena (sau rosu cu galben, sau ce culori are).
E faina perioada asta Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mier 23 Mai 2012, 5:27 am

Smile) ce tare e andrei!!cred ca va distrati de el de numa!
el e si mai mare, acu stie de toate.

de abia astept weekendul.o sa am 4 zile libere ca e long wkend.

cris, tu esti modelul de slabit.ia zi ceva aici sa ne ridici moralul si ambitul.
merg la somn, ca iar sint rupta.oare o sa mai fie o zi in care sa zic ca nu-s obosita??

zi faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Joi 24 Mai 2012, 8:11 pm

Ufff, Julie, ce sa va zic de ridicat ambitz :D?
Puneti mana de slabiti, ca dupa aia puteti manca si prostii delicioase si sa fiti slabe si sexy si HSM!!!!
Gata, oficial, nashii lui Andrei sunt americani....au plecat in America, in Seattle...deci se mareste gasca la voi Julie Smile
Nu stiu daca as putea fi asa curajoasa, doar daca m-as duce la sigur....
Voi ce mai faceti?
Taaare greu ne mai adunam pe aici Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Joi 24 Mai 2012, 8:32 pm

Fain de ei. Ce o sa faca aci?
Iar am mincat aiurea. Nu stiu ce am....
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Joi 24 Mai 2012, 8:35 pm

Pai au castigat la loteria vizelor si cum nasii lor sunt acolo, s-au gandit ca asa le e destinul.....
Mie mi se pare tare greu in Hamerica...nush ce sa zic, chiar sper sa se descurce si sa fie multumiti.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 15 din 25 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20 ... 25  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB