Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

+20
Giorgi
CarmenClaudia
canadianca50
Anca Florina
tadok
aurishta
arime
bijouxnod
danniela
mya21_ro
despina13cucli
Gianina4ever
dana_mi16
deiutza23
andreea_2008
ana_bela
juliennej
adriuta
crixuta
avr_dana
24 participanți

Pagina 7 din 25 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 16 ... 25  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de deiutza23 Mier 11 Ian 2012, 3:57 pm

buna fetelor.
ANA hai si la Simeria ca si eu vreau unghii asa frumoase,ale mele sunt naspa rau de tot,cresc greu,se rup repede,tot zic si eu ca merg sa mi le fac cu gel dar vesnic nu am timp sau bani Sad .
de azi incep si eu sa mananc mai putin,de fapt de 3 zile ma tot chinui ca sunt cu bucuriile pe cap,am deja 64,5 kg si ma strang si cei mai largi pantaloni de mers la munca,plus ca atunci cand ma asez mi se fac 3 straturi de burti,arat pur si simplu dizgratios.nu stiu cum sa mai fac sa ma stabilizez la 58 de kg,ca am stat la 58 de la inceputul lui sept si pana la sarb si apoi cum nu am mai avut grija ce mananc cum m-am umflat cat casa,stiu ca nu e bine sa tot oscilez,dar nu mai stiu ce sa mai fac.
acum fac macare de varza acra la cuptor,incerc sa renunt complet la paine si dulciuri,sper sa ma tina ca sunt tot flamanda,cu toate ca nu mananc putin deloc.
va poop si mai vb.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Mier 11 Ian 2012, 7:38 pm

Deiutza, daca ar fi mai aproape, as veni, numa sa fac practica. wink
Nici eu nu arat prea bine. Nu reusesc nicicum sa dau jos din burta. Deja m-am resemnat. Numai cutitul m-ar ajuta. zid
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 11 Ian 2012, 9:03 pm

vreau si eu unghii frumose Smile ale mele se exfolieaza f tare si nu pot sa le las mai mari din cauza asta

cris ne-am cam organizat la chestile majore: avem rest, biserica, foto, video, dj, firma de decoratiuni pt restaurant si verighetele
dar acum deja trebuie sa incepem sa ne ocupam si de haine, invitatii etc.
chiar, voi ce fel de inv ati avut? eu nu gasesc nimic sa imi placa si sa fie si ok ca pret...cred ca prea multe cautari pe net strica si o sa ma duc la aia si prima inv care imi sare in ochi o iau ;))
cu rochia am alt stres ca din ce am probat pana acum nu mi-a ramas gandul la nici una, sa zic ca e "wow"... pfff....mai sunt 4 luni si ceva, ce repede trece timpul

ps: aseara avem 58.5-59kg iar azi dim 60:)) dar mi-au si venit bucuriile asa ca probabil de la asta mi se trage
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mier 11 Ian 2012, 9:29 pm

Fetelor, Deiutza, voi deja stiti strategia mea Smile.
Cand e de papat, mananc, si dupa dezmaturi, tin cateva zile de dieta. E stresanta in timp strategia asta, comparativ cu cumpatarea, daaaar....ce sa-i faci. Momentan e singura care mi se potriveste.
Handrica, noi am studiat multe modele de invitatii si texte, si ni le-am facut singuri. Nu au fost f ieftine, insa am vrut un text original (l-am facut eu in versuri) si am dat ceva bani pe carton din ala mai special, cu model mai deosebit. La capitolul asta am fost super multumiti Smile
Si cadourile de pe masa le poti face, in sensul sa cumperi bomboane sau prajituri, ce vrei tu si sa-ti confectionezi singura recipintele (ca mai ai timp)-poti face fundite, decoratiuni din materiale diverse, origami, ma rog, ce-ti place tie Smile.
Ana, eu acuma am cam 52,5 si burta tot am...nu e intinsa perfect ca inainte de sarcina. Ar trebui sa fac caeva abdomene pe zi, nu multe, dar in timp sigur s-ar vedea....lenea....mai bine fac foame, nu???!!! rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 12 Ian 2012, 1:07 pm

hello fetele.
eu azi sunt acasa cu piticii,am facut o salata orientala si acum fac clatite cu crema de cioco zid ,sper sa nu mananc mai mult de 2 si astea acum de dim,macar sa se duca pana seara.
CRIS mi-ar place si mie sa mananc cat e de mancat si sa se puna doar 2 kg ca la tine,dar la mine vezi bine ca s-au pus 6 kg din 21 dec si pana in 8 ian shot shot shot ,oricum vad ca nu ma pot mentine nicicum la 58,deci probabil voi tine diete toata viata intrerupte de perioade de mancat excesiv,asta nu e deloc bine,dar nu ma pot resemna la 64 de kg,asa ca asta e singura varianta care merge la mine.
si eu am unghii naspa,asa imi doresc sa le fac cu gel,dar ba nu am timp,ba nu am bani si uite asa ma chinui cu ele cum pot,ca cu oja tot tre sa le dau ca nu pot merge in instanta cu ele naspa si tre sa ma dau zilnic,ca nu-mi place sa mi se vada oja sarita chiar si f putin,asa ca e un stres in plus zid zid zid .
in rest ce sa va mai zic,astept sa luam banii de taxa auto rade ,asta undeva pe la sfarsitul lui august rade ,dar macar stim ca vor veni acesti bani si astept vara sa mergem in concediu rade si printre astea ma mai uit si pe un blog demential cu torturi,peste o sapt e ziua sotului si tre sa fac un tort,mori nu alta cand intri pe bloguri de acest gen,va pun link poate va inspirati de acolo ca e demential blogul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] .
va poop si mai vb.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Joi 12 Ian 2012, 10:00 pm

Hello

Deiutza, si eu mai arunc cate un ochi pe blogul asta. Nu ma uit prea des ca ma apuca poftele.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 13 Ian 2012, 9:06 pm

buna fetelor pupi

heheh...abia am venit de la aerobic si ma simt super. imi simt toti muschii, sigur o sa am o mare febra musculara maine :D
maine ma duc si la un targ sa mai probez rochite si, cine stie, poate sa si comand dc imi ramane gandul la vreun model :D

cris strategia ta e super numai ca mie nu mi-a iesit, inca, partea cu dieta cand se pun doar 2 kg...ca zic "eh, lasa ca inca arat bine" si unde asa se mai pun 2 si inca 2....
de data asta sunt hot sa procedez altfel. vreau sa ma tin de sport si sa mananc cat mai ok chiar dc poate nu 100% super strict. si daca nu ajung pana la 50kg la nunta nu0i pb ca tot o sa fiu o miresica frumoasa (si modesta :D) nu vreau sa ma mai stresez si cu nr de kg pe langa restul
desi chiar nu m-as supara sa am 50 kg la nunta Smile)
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Vin 13 Ian 2012, 9:34 pm

Buna fetelor

..ultimul week-end si inapoi la munca. Asa am lenevit de numa vacanta asta.
Dar poate trezindu-ma iar de dim, reluandu-mi programul poate , sper sa slabesc catusi de putin.

Ana faine unghiile Smile
Andrica imp e sa te simti tu bine in pielea ta si sa te distrezi cat poti , sa nu-ti pese de comentariile nimanui wink

Deiutza nu mai trgae cu ochiul pe bloguri ca nu-i de noi.
Eu...ca sa nu ma ia cu pofte, dupa ce salivez in fata blogurilor culinare dau repede pe una de slabit, calorii exercitii ,ca sa nu ma apuce si poftele.

Wk fain tuturor
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Sam 14 Ian 2012, 1:46 am

salutare

de nu stiu cite zile vreau sa va scriu si eu, dar tot nu apuc..
asadar,ana ,suuper unghiile.asa mi le face doar la manichiurista.
andrica, bravo pt sala.
cris, bravo pt slabit.
deiuta,gata, spune stop.
dana, esti o norocoasa cu atita vacanta.

annei ii mai iese un dinte.doarme raaaau de tot noaptea.se trezeste din ora-n ora, suge de 2 ori si adoarme sau nu.,depinde.asta noapte a stat treaza o ora .avea chef de joaca si de vorba.se ridica singura in picioare si face pasi cind se tine de ceva, tot singura.
eu am mai slabit un pic, dar nu indeajuns sa ma incapa vreo haina de dinainte de sarcina.maninc destul de corect, dar mult.
sport nu pot face pt ca seara o clc pe anna si imi ia si cite 2 ore s-o adorm.doarme 40 de minute si apoi se trezeste ca nu-s linga ea.sa speram ca trece si faza asta ,dupa ce mai ies dintii.

avem long weekend de ziua lui martin luther king.e frig rau si bate un vint nebun.weekendul asta tre sa dorm ca sint epuizata.si sa ajung la sala...
weekend fain si cris distractie faina in club si arata-ne rochita.
kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Sam 14 Ian 2012, 2:46 pm

Buna fetelor, pe mine deja m-a luat somnul....am ajuns la 3 asta noapte acasa. Nu-mi vine a crede ce aventurosi suntem rade
A fost fain, Mihai de la Vocea R e super, face super show si canta niste melodii beton. A mers prin club, a vb cu toata lumea...Brigitte si ea e ok, doar ca e setata pe melodii din astea de ascultat si lumea nu prea a dansat, a fost mai plictisitoare. Si au niste voci impecabile amandoi, wow.... F misto, bravo lor Smile
Azi s-a lasat si cu nitica curatenie in casa, buni a iesit cu Andrei si noi am ramas la treburi.
Sunt asa fleoc acum, n-am chef de nimic, sa-mi dea cineva si mie energie Smile.
Cu somnul....a mai venit cu noi o prietena care are bebita de 1 an si a plecat acasa ca s-a trezit si n-a mai putut bunica sa o adoarma.
Deci cam greu cu somnul...
Mai vb, fug la A
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Dum 15 Ian 2012, 7:42 pm

Hello

Andreea, eu am mai spus, te stiu ambitioasa si sunt sigura ca o sa fii o mireasa superba. pupi

Dana, hai ca ne punem pe slabit si vara asta o sa aratam super!!!!!

Juli, asa facea si Iannis. Seara reuseam sa il adorm pe la 11 si se trezea din ora-n ora. Asta dupa ce au inceput sa-i iasa dintisorii. El si acu se trezeste pe la 5 dimineata si zice "mama, eu pap titi". N-am ce face. Ma execut, ca altfel nu adoarme si incepe sa maraie. Nu stiu cand o sa renunte la draga lui titi.

Cris, ce faaaiiiinnn!!!! Nici nu mai tin minte de cand n-am mai iesit asa. Cred ca din anii studentiei. Bine, la noi nici nu ai unde. Peste tot numai manele. Bleah!!!!
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Dum 15 Ian 2012, 11:15 pm

salutare

cris, fain ca ati iesit si v-ati simtit bine.
azi am vrut si noi sa mergem la un film ca a stat mama cu anna, dar am sunat-o sa -i zic si ea nu avea telefonul asa ca am venit acasa.

ana , eu sper sa ii treaca trezitul asta dupa ce mai ies din dinti, ca daca nu o sa ajung la nebuni.cind anna doarme ,ken sforaie, cind ken nu sforaie, anna nu doarme sau fac vecinii galagie.aasa o tin de la inceputul anului si
nu stiu cit mai rezist.
ieri am fost la gym ,azi nu mai pot.
am facut o ciorba de varza acra cu mazare si carne de pui ,suuuuper buna.
in rest e frig.miine sint acasa..
aa..si anna plinge de rpe cind nu ma vede...Smile
o saptamina suuper.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Lun 16 Ian 2012, 11:10 am

Buna fetelor
M-am tinut tare in ultima vreme -sa nu mai vb de-aiurea cum ma agit eu de obicei si saptamana asta am avut mancarime la degetele sa nu va povestesc.
O fosta clienta de-a mea cu care am lucrat pe un proiect m-a cerut la firma pe un proiect nou si vineri am dat un interviu iar acu dimineata am primit raspunsul.
De lunea viitoare merg la munca.
Ca avantaje ar fi faptul ca ma intorc pe ceva misto cu perspectiva, ca mi-am renegociat salariul (sa vad acu concret cat imi vor da, daca fac treaba, proiectul e important si as putea sa cer si mai multi) si ca oricum nu mai aveam mult pana sa ma intorc la servici.
Va fi greu pt ca e un proiect nou si pare super mult de munca dar macar nu ma duc sa fac munca de umplutura. Cu Andrei e greu, ca practic soacra a venit sa stea cu el, si nu-mi plac anumite chestii,. plus ca am tot iesit zilele astea sa il obisnuiesc, si e disperat dupa mine.... Sad.
Vom vedea...
In fine, eu sunt bucuroasa ca a iesit cat de cat ok, mai bine de atat era greu sa iasa chiar acum in ianuarie, februarie.
PE viitor.......sunt curioasa ce ma asteapta anul asta Smile.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Lun 16 Ian 2012, 1:56 pm

bravo cris.felicitari si sa fie de bine.o sa se obisnuiasca andrei ca oricum n-are ce face, din pacate.
bravoo si spor!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 16 Ian 2012, 2:56 pm

super CRIS ma bucur tare mult pt tine,asa as vrea sa am si eu mai mult de lucru anul asta,sa invat mai multe si sa fac si mai multi bani........
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Lun 16 Ian 2012, 4:07 pm

Uf, fetelor...nu e ceea ce visez eu ca bani inca. Dar sper sa ma apropii. Am negociat cat ma putut mai bine. Inca nu am primit oferta finala.
Sincer, sunt bucuroasa ca am putut negocia.
Daca nu aparea oferta asta, unde am fost special ceruta pe proiect, nu se gandea nimeni la bani.
Apropo de gandire pozitiva....sa stiti ca functioneaza.
Sa va zic de ce. Daca nu citeam atata in ultima vreme si nu ma pregateam, nu-mi iesea faza asta.
Am cerut de la vechea mea clienta o scrisoare de recomandare pt job-urile la care am depus.
Printre picaturi i-am povestit ce am mai facut, ce am mai invatat, ce visuri am pe viitor si entuziasmul sa face ceva.
Mi-a raspuns dupa ceva vreme ceva de genul: inca nu am reusit sa-ti fac scrisoare, dar te-am recomandat pt un job fain. Suna la servici si afla detalii.
Si daca nu discutam direct cu ea, nu-mi oferea nimeni mai multi bani.
Deci am ajuns la concluzia ca visele astea, si cat muncesti pt ele.....se indeplinesc daca-ti doresti cu adevarat.
Deiutza, tu n-ai facut la fel? Ti-ai propus, ai muncit, si desi poate-ti parea irealizabil, uite ca ai reusit. Mai ai de mers pana unde vrei tu sa ajungi, la fel si eu, dar daca ne straduim, o sa iasa.
Sper sa fie totul ok si pana la sfarsitul anului, sa fie totul cat mai aproape de ce-mi doresc Smile.
Oricum, ultimele luni au fost o nebunie Smile.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Lun 16 Ian 2012, 5:58 pm

Cris, SUPER!!!!!!!!
Ah, ce ma bucur!!!! Sincer!!!
Sa ai numai succese (succese, daaaa? nu succesuri rade)!!!!! kiss

Io, cu ochii in calculator toata ziua. Mai, da-mbarligate-s legile astea fiscale. Si tot nu m-am lamurit. Doamne, da ce bulibaseala in sistemul nostru fiscal. Nu-i de mirare ca ne merge asa. zid zid
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Lun 16 Ian 2012, 7:12 pm

Smile Multumesc fetelor, multumesc Ana prietenie
Sper sa-mi dea acuma D-zeu minte si rabdare sa o tolerez pe soacra pe-aici.
Ca face numa dude sau nu face deloc.
Ma doare mintea, nu prea am incredere in ea.
Sper sa fie ok.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 16 Ian 2012, 9:12 pm

cris felicitaaaari :D:D:D

la mine urmeaza evaluarea anuala, sper sa reusesc sa mai renegociez ceva...
si am o surpiza aici :D
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Lun 16 Ian 2012, 10:17 pm

Wow, sunt superbe!!!!
Sincer iti spun Handrico Smile
De-abia astept sa te vad in rochie, imi place mult!!!
La evaluare, fa-ti o lista frumoasa cu realizarile tale, punct cu punct.
Si cere cu curaj, iti zic din toata experienta mea Smile. Fii professional si sigura pe tine. Daca nu-s super nesimtiti, o sa-ti creasca salariul Smile

Update de ultima ora. Nu mi s-a aprobat final o mare marire salariala, dar e totusi o marire. Sa vedem si ce bonus se va stabili, poate totusi o sa fie mai ok.
Problema mea cea mai mare era ca daca e sa imi gasesc alt job, o sa ma simt naspa sa plec, sa nu o dezamagesc pe tipa asta care m-a recomandat.
In acest moment chiar n-o sa mai am nicio mustrare de constiinta, le voi spune exact de ce plec, cu detalii in cifre...
Ma tot gandesc, cat bun simt am eu in mine de ma gandesc mereu cum actiunile mele ii afecteaza pe cei din jur zid rade .
De parca eu, cu copil mic, nu ar trebui sa ma gandesc oricum decat la el si atat lol!
La cealalta firma unde voiam eu sa merg, mi-au vizualizat zilele astea CV-ul pt unul din job-uri, deci exact cum banuiam, s-au lungit mult pt ca au facut recrutari pe alte job-uri in decembrie.
Asta era job-ul pe care tinteam dar totusi nu cred ca eram pregatita.
Mai urmeaza celelalte 2, unde am toate sansele. Sa vedem ce se va intampla....
Avantajul ar fi acum ca daca m-ar chema la interviu, nu m-as mai simti naspa ca sunt in concediu de crestere copil, ci vin de pe un job proaspat Smile
Na ca v-am ametit, da voiam sa ametesc pe cineva....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Mar 17 Ian 2012, 9:02 pm

Andreea, sunt superbe!!!!!!! Imi plac la nebunie!!!!! O sa fii o mireasa fabuloasa.

Cris, asa sunt si eu, intotdeauna ma gandesc si la altii. Din pacate altii nu se gandesc la noi, asa ca ar trebui sa fim mai egoiste sau mai nesimtite.

Eu gandesc in felul urmator: orice sut in fund (scuzati) e un pas inainte. Ala de-o zis-o nu o fost el chiar nebun de tot. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mar 17 Ian 2012, 11:13 pm

Ana, sunt 100% de acord.
Eu mereu cand am luat sutul, a iesit mai bine dupa aia.
Acu` m-am suparat nitel pe moment si mi-am zis dupa aia cu manie rade :
fir-ati voi sa fiti, nu ma las, frate, nu ma las Smile.
Si sotul mi-a zis la fel acuma seara: pai in cazul asta nici nu-ti mai bati capul daca gasesti altceva,nu?
Sper sa apara altceva Smile
In alta ordine de idei:
Mai fetelor, am tinut dieta, am ajuns la 52 si acu rontai intr-una. Iar sar de 53.
Ce nebunie...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Joi 19 Ian 2012, 7:39 pm

CRIS felicitari ura wink Incet incet se indeplinesc dorintele de pe wishlist, nu?
Andrica cred ca abia stepti sa fii mireasa, nu? Superbe!!!
Ana bafta la slabit, eu ma chinui , am mai scapat de vreo 2,5 kg, dar astea is puse acu rapid. Sambata am zi de cantarire

Si eu am un an super incarcat, si incet incet tot tai de pe liste ce fac. Abia prin august sper sa rasuflu usurata

Juli odihna placuta , ca tot vine wk si pupici Annei, poate-i mai vine pofta de somn:)
kiss
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Joi 19 Ian 2012, 8:34 pm

Dana, felicitari Smile
Ai inceput anul bine!!!
Eu azi am fost sa-mi rezolv cu fisa medicala, ca trebuie refacut ceva acolo, deh, au trecut 2 ani, si cu ocazia asta mi-am mai sclipit si eu ochisorii orin magazine.
Imi tot caut de ceva vreme niste cizme sa mearga si la fusta si la pantalon, cu toc comod, si o geanta, da nu asa...oricum, sa fie si frumoase si ieftine rade
Culmea e ca azi am avut noroc, mi-am luat cizme cu reducere, 77 lei si o geanta la 55, a , si o esarfa mai cool.
Imi dau seama ca incepe serviciul iar eu, sincer, nu mi-am mai luat o pereche de pantaloni de vreo 3 ani zid
Deci incerc sa improvizez o garderoba interesanta, ieftina si cool.
Noroc ca ma mai incap una alta ca altfel depuneam armele. Doar ca zilele astea, probabil si putin de stres, am cam baxat, sper sa ma opresc....
M-au mai enervat si astia de la servici, ca unii nu stiau ca am dat eu interviu, nu stiau cine le vine in echipa, s-au certat intre ei, eu am picat la mijloc, uffff.
Sper sa fie totul ok, pana acum am incercat sa fiu diplomata dar ferma.
In rest.....greu cu soacra in casa, nu prea imi pica bine uneori, stiu ca ar trebui sa o mai ignor, dar mie nu prea imi place sa traiesc cu alti oameni in casa, da ce sa-i faci?! Altfel nu se poate. Peste vreo luna vine mama.
De maine intru si eu in weekend normal de munca, nu?? rade
In rest, ce sa va mai zic? Intr-un fel de-abia astept sa incep, asta ca sa termin cu asteptarea asta, sa ma acomodez cat mai repede la servici si sa intru in rutina si sa nu mai stau toata ziua bot in bot cu mama soacra.
Si acusi e si ziua mea, ufff, nu prea am chef de sarbatori din astea acu Smile.\Ma intreb acu, cu atata nebunie, oara mai am curaj sa mai fac vreodata un bb?
Maica-mea nu stie cum sa vina si ea pe aici, soacra-mea la o luna tre sa dea si ea pe acasa, toti par asa....of ce greu le vine sa faca asta.
Daca as mai face unul, ce-ar iesi?
Ii cresc cu babysitter....
No, of scos si intins peste tot. Terminat
Roger? haltere
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Vin 20 Ian 2012, 12:02 am

salutare

tot vreau si eu sa scriu ,dar n-apuc deloc.seara o culc pe anna, ma fac ceva prin casa si apoi da prima trezire..ma pun linga ea,mai adorm,mai nu..mai citesc si tot asa..

asadar, cris, bravo! nu stiu de ti-am zis.sa fie bine la lucru, sa te impaci bine cu colegii si pe soacra las-o,n-o baga in seama...gindeste-te ca nici ei nu-i e usor ca nu e acasa la ea si ca defapt toate intentiile ei sint bune.vrea sa ajute si asta conteaza,nu?
ce program o sa ai?

dana, bravo pt slabit.

andrica, eu n-am vazut nimic,nu stiu de ce.ce ai pus, rochii?
ana, cum mai esti?iannis merge full time la gradi?
deiuta,cum stai cu kilele?

la noi nimic nou..anna e tot cu dintii,se agat de orice prinde si se ridica.i-am instatalat o bara si o oglinda ca sa le aiba pt asta.
simbata tre sa merg la o confe montessori a sc din mass.sper insa sa ninga si sa nu se mai tina ca nu am nici o pofta sa fiu plecata iar de la 8-3.
vreau o vacata luuunga, undeva depare de casa de aici,cu spa ,room service si tot ce sse mai poate...vise..Smile
vineri faina sa aveti!

aa, cris, andrei mai doarme cu voi?cum l-ati tranzitionat la patul lui daca nu mai e cu voi?
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 7 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 25 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 16 ... 25  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB