Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

+20
Giorgi
CarmenClaudia
canadianca50
Anca Florina
tadok
aurishta
arime
bijouxnod
danniela
mya21_ro
despina13cucli
Gianina4ever
dana_mi16
deiutza23
andreea_2008
ana_bela
juliennej
adriuta
crixuta
avr_dana
24 participanți

Pagina 16 din 25 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 20 ... 25  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Joi 24 Mai 2012, 8:57 pm

Mai greu pina se vor obisnui. Daca au nasii aci poate ii ajuta cu casa lucru si ce mai e nevoi
e.usor nu e nicaieri si nici aici.
avem tort azi ca e ziua unei colege dar cum am mincat crackers cit China zicem pass la tort.
ce mai face Andrei?
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Joi 24 Mai 2012, 9:28 pm

Andrei e inca la mama, in weekend mergem iar la el.
Ne-am cam plictisti de viata asta fara bb non-stop.
Acuma zacem ca marmotele in pat tot timpul si mancam seminte.
ce sa mai zic, suntem varza!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Joi 24 Mai 2012, 11:42 pm

oho ce viata, cris!

azi am comis-o rau de tot.sint intr-o pofta nebuna de carbs si dulce


Ultima editare efectuata de catre juliennej in Vin 25 Mai 2012, 10:53 am, editata de 1 ori
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Joi 24 Mai 2012, 11:50 pm

Bafta Julie, sa gasiti cat mai aproape de ce va doriti voi!!!!
Stiu ca sunt scumpe pe acolo, nasii prietenilor care s-au dus in america si-au luat acu cativa ani si au dat ceva de genu 500-600 $.
Am ramas socata atunci....
Banuiesc ca intre timp si preturile s-au mai schimbat de cand cu criza....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Vin 25 Mai 2012, 1:12 am

v v v v vv eddbbav vcccf

asta v-a scris anna.Smile

da, s-au schimbat si au coborit ffff mult preturile.acu e un moment bun de cumparat.
sa vedem ce om face.fie luam gata construtia fie din aia din fabrica...
bine ca e vineri miine.........................!noapte buna cris!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Dum 27 Mai 2012, 3:44 pm

ziua buna

unde sinteti fetelor??
aci e cald in sfirsit..e weekend, lung weekend si e suuuper.merg imediat la gym...
si cam atita.
voi?
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Lun 28 Mai 2012, 8:55 pm

Buna fetelor
Julie, ehe, deja se vad rezultatele suportului parintilor, daca Anna deja scrie, e clar Smile
Eu am revenit dupa un weekend la BT again....tare frumos e sa stai cu Andrei. Bunica ii sufla in ....pana nu se mai poate, greu te mai intelegi cu el, nu vrea sa faca decat cum vrea. Aseara am fost la niste prieteni care au baietel de 3 ani si s-au jucat, nu mai voia sa plece.
"Andrei, mami si tati pleaca""Pa, mami!!!"
Deci ne lasa sa pleca, am inchis usa, ne-am imbracat, el nimic....
L-am convins intr-un final ca David nu are laptic pentru copii si nu are ce sa pape inainte de nani. Da, per total, e grozav, ma bucur ca e bine si sanatos, aseara a descoperit 101 dalmatieni si i-au placut...
Noi azi iar la 5 dimineata ne-am trezit si am venit la Iasi, dar suntem parca mai ok ca data trecuta.
Va pup Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mar 29 Mai 2012, 3:26 pm

salutare

si noi am avut long weekend si mi-am mai luat o extra day ca sa l fac si mai lung.
i0am facut la anna un raft la care sa poata ajunge oe care i-am pus snacksurile,boluri,pahare si lingurite.
dimineata cind i-a fost foame si-a luat un bol si snacksurile si mi-a zis anna papa.
a fost dulce de numaaa!!!!!!
la intarare i-am pus rafturi pt papuci si agatatoare pt haine.papucii sint acum noua jucarie...Smile

mai fetelor pe unde sinteti??
dana, andrica, ana, deiuta??
mai dati pe aci...
apropo , intr-o zi am vazut poze pe fb cu mara.e deja domnisorica:)

saptamina faina tuturor!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Mar 29 Mai 2012, 10:08 pm

Hello

La mine e mai greu cu scrisul. E o nebunie toata ziua la noi. Cand prindem zile fara ploaie, fugim in parc.

Iannis a facut iar bronsiolita ca s-a balacit intr-o balta si se pare ca lui umezeala rece nu ii prieste deloc. Noaptea trecuta a fost crunta. Abia mai respira. A facut si febra foarte mare. Azi e mult mai bine.

Cris, stiu ca e tare greu fara gargarita mica. Dupa cum povestesti tu, o sa se acomodeze repede la gradi.

Juli, ai o printesa mare. Ce faina trebuie ca e cand isi ia snacksurile!!!!!!!

Am ratat-o pe Mamaruta. Ce rau imi pare. Ma duc acu sa vad daca mai gasesc ceva.

Am vazut-o pe Andrica noastra. Frumoasa foc.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mar 29 Mai 2012, 11:05 pm

Julie, ce fetita vorbareata si activa ai Smile. Ai intrat in perioada in care incepe sa vorbeasca si deja se simte ca esti topita toata Smile
Ana, sanatate lui Iannis. Si mie mi-a zis mama ca de azi e andrei mucios, sper sa fie ceva usor; doar ca doarme rau noaptea si o sa o termine pe mama, iar weekendu-ul asta facem de un an pt tata si tare ar avea nevoie sa fie odihnita, ufffff.
Mi-ai adus aminte de Marutza, Julie, am vazut-o si eu. Cat de mult a crescut, si o domnisorica intr-adevar speciala. Te topeste fetzica aceea cocheta si frumusica Smile.
Handrica, hai, vino sa fii boring cu noi, femeile maritate Smile. Bine ai venit in club. Asteptam bb.
Cum e cu luna de miere? De-acum va mutati impreuna, cum, ce, unde :D?
Putem spera curand la un bb ca sa avem pe cine sa batem la cap? Daca te apuci de treaba, sa iei acid folic.
Gata, iar am luat-o razna... rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mar 29 Mai 2012, 11:50 pm

salutare

andrica si aici, ati fost superbi, sa fiti fericit , sa va iubiti si tot ce va doriti sa aveti parte.si cum zicea cris, pe cind bebe?Smile)

ana, sanatate lui iannis
cris , sanatate si lui andrei.
daaa...anna e mortala..zice o gramada de cuvinte si in engl si ro.cea mai tare e "pumba" cind vrea sa zica punga...
somn usor si zi faina pe miine.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Sam 02 Iun 2012, 6:41 pm

buna fetele

Eu am lipsit pe aici caci: Sambata trecuta am avut o nunta, a fost superr fain, dar ...2 zile mi-au trebuit sa-mi revin.
Un singur soc am avut.....cat sunt de BIG....eu nu am realizat ca m-am ingrasat asa de tare, Mai toate pozele arata cruntul adevar Sad
Eram cea mai grasa dintre toate prietenele mele de la masa:( uffff

In rest , casa, scoala, stres.
Am ajuns si vara asta, nu-mi vine sa cred cum trece timpul asta.
Ieri de 1 iunie la gradi a fost superr. I-am pictat pe copii pe fata, au avut coifuri, am facut stegulete, au venit mamicile cu tort, salata de fructe, suc. Am marcat frumos ziua copiilor la gradi.

Juli ..wow e adorabil ce povestesti tu acolo. Deja spune cuvinte..felicitari. Cu o asa mamica nu e nici de mirare. Imi place enorm ceea ce faci tu pt a invata-o independenta- rafturi la nivelul ei, tacamuri, raft pt papuci....un adevarat montessori kid :P

Cris ai baiat mare, daca sta singur si nu plange dupa voi...wow. Sau plange cand plecati? Si-a facut prieteni pe la buni?

Ana sanatate lui IAnnis hug Vad ca ai mai slabit un pic , felicitari wink

avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Dum 03 Iun 2012, 12:47 pm

Hello

Si noi ieri la nunta. Azi suntem varza.
Eu is ragusita si ma doare gatul, dar n-am voie sa ma plang.

Iannis e bine, dar am tras o sperietura pe cinste.

Dana, merci de incurajari. Cred ca si la minte am slabit, ca-n ultima vreme nu-mi iasa nimic. rade

Ma duc sa fac un gratar. La noi e vreme super. Cred ca o sa ma relaxez pe balcon, in gradina mea. Abia astept sa-mi infloreasca si muscatele.

Va pup.
Sa aveti o duminica superba.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Lun 04 Iun 2012, 2:22 pm

salutare

am un somn de zile maaaaari.anna nu vrea numa la tita mai toata noaptea.ii ies dinti,unul de jos se vede bine,in spate pare sa dea o masea ...
asadar somn mai deloc.sint ruuptaaa.
dana la multi ani pt david.sa creasca mare si sanatos.
da, anna e destul de independenta asa...cind e vorba de somn si tita ,trece toata independenta.numa cu tita vrea sa adorama si si asa face mutre citeodata.
cuvinte zice multe,mai in fiecare zi,incearca sa zica ceva dupa noi, fie dupa ta-su in engl fie dupa mine sau mosu,in ro.
am vazut pozele ce le-ai pus.mie nu mi se pare ca esti grasa delso. esti frumoasa...Smile
ana, bravo pt slabeala.si eu ma tin destul de bine de nr calorii si sport.
cris, cum fu in weekend? ce face andrei?
sa aveti o saptamina faina.
aici se anunta ploi toata saptamina,Sad(((((((((
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mier 06 Iun 2012, 11:09 pm

Buna fetelor
Eu am avut 24 de ore de pomina.....
Ieri lui Andrei i s-a facut rau, a vomat de multe ori, mama s-a hotarat sa se duca super tarziu cu el la spital din varii motive, si noi ne-am panicat cu el si inainte de miezul noptii am plecat spre BT.
Mie tocmai ce-mi venise si CM-ul, am ramas cu Andrei la spital, nu am dormit aproape deloc, dimineata deja era mai bine, l-a externat pana la urma ca nu era enterocolita si mai mult o indigestie. Cu inima stransa ne-am intors la Iasi, pana seara am lucrat, ca mi se adunasera o multime de prostii si iac-asa.....
Dar sunt super bucuroasa ca e Andrei bine. Cand l-am vazut iar cu branula la mana...ma intreba dimineata: Unde e doamna doctoc? Smile
Nu mai pot trai fara el, de-abia astept sa stea iar cu noi, ca ma topesc....
In fine....am mai primit niste vesti ...Dana poate stii, cu cei despre care s-a scris in ziar in BT cu gazul, etc....il stiam pe unul dintre ei, poate apuc sa va povestesc zilele urmatoare...
Hai ca fug, is rupta...Sad
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Vin 08 Iun 2012, 7:59 pm

salutare

cris, sper ca andrei e ok acum.

fetelor pe unde sinteti???
pupici de apropae weekend! kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Vin 08 Iun 2012, 8:54 pm

Bun fetele

Multimim de urari

Cris episod nasol ati traversat , dar bine ca nu a fost ceva mai grav. Acu Andrei e in Is? Cat despre cazul acela, am ramas pur si simplu socata:(

Juli cum mai e cu somnul? Rezisti la atata oboseala?
La mine somnul e un element primordial in existenta mea Smile) Daca nu dorm suficient nu sunt buna de nimic, Dupa o noapte alba, gen nunta, imi trebuiesc 2-3 zile de odihna .
Cum mai sunt vecinii?

Wk fain kiss
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Vin 08 Iun 2012, 9:58 pm

E diferit in fiecare noapte..dar e de inteles la cit de umflate sint gingiile.
Ma gindeam s o mut la ea in camera dar apoi mi am zis ca nu.citeodata ride in somn si e asa Dulce..sau inainte de culcare ma prinde de fata si ma pupa sau musca de nas ...
Vecinii..mai bine nu zic nimic...
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Sam 09 Iun 2012, 2:12 pm

Buna fetelor
Noi acu plecam iar la BT, ca nu am avut stare sa nu-l vad pe Andrei weekendul asta...
E inca la BT Andrei, saptamana viitoare gata, il aducem acasa!!!!!!!
De-abia astept...
La noi vad ca incepe sa se faca cald bine.
Mai intrati la povestit fetelor...
Handrica ar trebui sa vina sa ne zica impresii de nunta....
Dana, si mie uneori mi se face rau de la oboseala...
Julie, esti topita dupa Anna, sunt din ce in ce mai geniali copii cum cresc.
Andrei acum ne intreaba: unde este domnul doctoc si "am facut un fas" si diverse chestii pe care nimeni nu i le spune....
Hai va pup, vorbim!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Sam 09 Iun 2012, 2:23 pm

salutare

drum bun ,cris si distractie faina cu andrei.vine mama ta la voi?

noi ne pregatim de mers la inot imediat...s-a facut cald in sfirsit .

andrica cred ca e in luna de miere..
weekend fain si mai treceti pe aci...
ana, deiuta???
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Lun 11 Iun 2012, 10:34 pm

Nu Julie, vine mama soacra, mama poate sa-l tina mai mult pe Andrei la ea, insa nu prea poate pleca de acasa, ca nu o poate lasa pe bunica, mai este si pisicul Smile, asta e.....
Si la noi s-a facut un super cald dar inca e tolerabil.
In rest, weekendul asta nu prea am dormit si sunt varza, ca m-am sucit pe toate partile cum sa fac la servici...isi bat astia joc de mine pe fata, trebuiau sa ma evalueze de mult, si tot ma lungesc si deja am aflat cam multe salarii din jurul meu si nu, nu prea imi place cand fac comparatie, of of...asa ca am demarat o campanie cam indrazneata, insa bine ca nu am ramas cu gandul sa-mi dau demisia cum planuiam initial...
In rest, numai de bine rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Lun 18 Iun 2012, 4:15 am

salutare

mai dar e chiar linsite pe aci...
cris, dar de ce nu te duci sa le ceri marire de salariu? simplu , fara alte batai de cap. sau cauta in alta parte si daca iti dau mai bine, le duci astora oferta de la noul job...

noi am fost la cules de capsuni, simbata,la o ferma de cai si de alte animale. anna a fost innebunita cind a vazut caii. ii plac de numai...n-a mai vrut sa plece, a plins dar pina la urma le-a zis pa si am plecat.
am gasit un townhouse fain c 3 dormitoare cum ar veni..acu sa vedem ce rapsunsuri ne dau la intrebari si daca ne intelegem si cu pretul...sa speram ca raminem la asta, ca nu mai am chef de vazut alte case.e faina si zona, e linga un parc, am avea si un pic de gradina cit sa se joace anna...e mai deprate de unde lucram amincoi, dar e ok.pe autostrada o sa fim repede la lucru si inapoi.acu asteptam raspunsul de la agentul cu care lucram si om vedea..
cam asta de pa aci...voi ce faceti??
saptamina faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Lun 18 Iun 2012, 10:30 am

Hello

Eu va citesc, dar asa trece timpul de repede ca nu mai am vreme sa scriu.

Cris, iti tin pumnii sa iasa cum vrei tu cu salariul. De multe ori ma gandesc ca noi mamicile, cel putin in ro, suntem defavorizate cand ne intoarcem la serviciu. Chiar daca ne-au murit cativa neuroni in timpul concediului, aia nu inseamna ca ne-am tampit. Nu stiu, eu am simtit asta de multe ori. La un moment dat m-am dus la un interviu pentru un post de secretara la un executor si mi-a zis in fata ca daca am copil nu ma poate angaja, ca in cazul in care trebuie sa stau peste program ar priva familia de prezenta mea. Un misogin. Asa mi-a venit sa-i trag o palma...

Juli, sa dea Dumnezeu sa luati casa pe care v-o doriti. Si noi (mai mult eu) ne dorim casa, nu atat pentru mai nult spatiu, cat pentru curte. Sa dau drumul la copii in curte vara si sa-i mai bag in casa numa la culcare. Eh, visez si eu.

Va pup.
Sa aveti o saptamana frumoasa.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mar 19 Iun 2012, 11:05 pm

Buna fetelor
Eu zilele astea am fost aproape exclusiv al lui Andrei si la servici a fost infern, deci....naspa.
Julie, bafta cu casa, sa iasa cum vreti voi Smile.
La servici am rezolvat partial (astept banii acu), am primit o oferta destul de buna, adica 5 mil in plus fata de cat aveam (vreo 3-4 in plus efectiv ca inainte aveam si bonus lunar). Am facut oleaca de valva ce-i drept, dar la ce salarii sunt in jurul meu si cata munca si cata resonsabilitate....
Julie, imi caut altceva insa nu prea apar job-uri pe experienta mea...dar nu ma las.
Mi s-a promis o re-evaluare in august-sept, deci vom vedea.....
Jobul imi place f mult, dar uneori iti vine sa-ti iei campii...
Cu neuronul Ana, eu mi-am revenit inainte sa ma intorc la munca si in ultimele 5 luni am mai citit, am mai invatat, m-am mai documentat....dar intr-adevar, m-am simtit dezavantaja, ceva de genu` ai stat acasa, ai pierdut trenul zid
In rest toate bune, o sa mai intru sa va zic de Andrei, e tare dragalas doar ca bunica i-a facut pe plac tot si acuma am niste crizutze cu el.....jale...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de deiutza23 Mier 20 Iun 2012, 1:46 pm

buna fetele.
si eu va mai citesc cam la 2-3 zile,dar am multe de facut si trece timpul fara sa scriu.
am fost ocupata cu alegerile,ca am fost loctiitor al unei circumscriptii de votare din judet,a trecut nebunia,dar intre timp am inceput si niste cursuri obligatorii la baroul timis,cel putin 1 zi/sapt mergem la timisoara dim si ne intoarcem seara.
am avut ieri si ziua lui Edy,dar am sarb doar la gradi,acasa ne asteapta nebunia sambata si duminica.
am ci cauze la judecatorie la Deva,mai rar,dar mai merg si la tara,mai am de lucru si acasa pentru munca si uite asa o tin tot intr-un stres.
cam peste 1 sapt ne mutam la tara pt 2 luni ca au copiii vacanta.
de mancat am tot mancat fara numar,iar am 65 de kg,acum ma chinui macar la 62 sa ajung pana in 7 iulie cand am o nunta.
prin aug vrem sa mergem si la mare si vreau maxim 59 de kg,sper sa-mi iasa ca la tara as tot manca.
in rest toate bune,va poop,mai vb in toamna.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 16 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 16 din 25 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 20 ... 25  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB