Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 EmptyAstazi la 7:16 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

+20
Giorgi
CarmenClaudia
canadianca50
Anca Florina
tadok
aurishta
arime
bijouxnod
danniela
mya21_ro
despina13cucli
Gianina4ever
dana_mi16
deiutza23
andreea_2008
ana_bela
juliennej
adriuta
crixuta
avr_dana
24 participanți

Pagina 6 din 25 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 25  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Dum 01 Ian 2012, 5:12 pm

Juli hug hug

La mine cred ca va fi un an de kkt, asa cum a fost si trecerea dintre ani.
Am plans.
Imi vine sa-mi trag suturi in fund. Am fost prea maleabila, prea am lasat sa treaca toate jignirile pe langa mine (aparent, ca m-au afectat de numa).

Anul asta vreau sa schimb placa. Sa-mi schimb jobul.
Ma simt ca o intretinuta. Barbatu imi aminteste de fiecare data cand are ocazia. Nu mai pot.

Ma scuzati, dar n-am cui sa ma plang. Am constatat ca n-am nicio prietena, ca niciuna nu se ridica la standardele lui. La mama nu ma pot duce sa-i spun, as intrista-o si mai rau.
Patetic, dar singurul prieten cu care mai pot comunica e si prietenul lui. Pentru cata vreme, nu stiu. Si pe el il trateaza cam dur uneori. E nebun. Nu are nici el niciun prieten. Nu-l mai suporta nimeni.

Numai voi mi-ati ramas.
Sa ma iertati... dar nu mai pooooooooooooooottttttttt!!!!!!!!!!!!!!

Va iubesc din tot sufletul si imi pare tare rau ca ne putem intalni doar virtual.
Va pup.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Dum 01 Ian 2012, 8:47 pm

off ,ana draga hug hug hug
daca vrei sa vb mai multe, sint pe yahoo mess.ma poti aborda oricind.
vino aici si spune ce te"doare".face bine sa stii ca cineva te asculta cu adevarat.
eu nu stiu ce sa spun ,defapat nu cred ca vrei sfaturi.te pup si te imbratisez cu drag si de as fi in tara, poate ne-am vedea.
fii tare si cauta-ti un job.si sigur o sa-l gasesti!!! kiss hug
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Lun 02 Ian 2012, 11:55 am

Juli, esti o scumpa.
Sigur o sa te bazai pe mess.
M-am mai pototlit, dar tot suparata.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Lun 02 Ian 2012, 3:33 pm

Fetelor!!!! prietenie
Ana hug
La Multi Ani!!!
Noi ne-am distrat fain de revelion, neasteptat....
Au venit si prieteni care pareau ca nu mai vor sa fie prietenii nostri. Ieri ne-am adunat la noi la tort. Harmalaie, copii...Pe 1 m-am trezit la 9, dupa ce m-am culcat la 6 si m-am dus dupa Andrei singura cu autobuzul si l-am adus inapoi. Nu mai puteam de dorul lui Smile. Cand l-am vazut, imi curgeau lacrimile pe obraji rauri. Nu ne-am despartit, o ora am stat imbratisati amandoi Smile.
Ana, nush ce sa-ti spun...pe de o parte e fain ca nu te scalzi numai in datorii...
Pe de alta parte e greu daca sotul tau iti face asta...
Am observat pe prietenii mei ca oamenii care ajung intr-o situatie financiara mai buna, incep sa o ia razna. Unii isi revin, altii nu. Sper la tine sa realizeze sotul unde greseste.
Si eu cand am slabit la inceput si aveam 2 joburi, cred ca devenisem putin mai aroganta cu al meu. Mi-am revenit, din fericire. Si el se purta mai naspa cu mine. Important e sa iesiti din situatia asta. Si sa realizati amandoi ce e important pt voi.
Eu anul asta imi doresc sanatate pt toti 3 si jobul mult visat.
Sper sa fie bine. Vreau sa fiu mai rabdatoare, mai buna, mai putin stresata, mai optimista, sa invat mai multe.
Sper sa primesc ceea ce merit pt cat voi munci.
Asa....la nerealizari...mereu cu banii pe minus, casa mea arata....nemobilat rade , si ceva probleme administrative care nu depind numai de noi. Vreau un an bun Smile
Si ma bucur ca suntem aici si mai putem sa ne plangem.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Lun 02 Ian 2012, 8:16 pm

salutare

ana hug
cris, esti super sexy hot mama.am vazut poze pe fb.suuuper bine arati!
nici io nu ma simt tocmai bine,dar sa speram ca trece.
de miine inapoi la ttreaba:((((
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mar 03 Ian 2012, 1:24 am

Multumesc Julie Smile
Nu prea am vrut sa ma imbrac asa, da rochia pe care o programasem era mulata rau si mancarea de craciun plus musafirii sositi imi scoteau o silueta dizgratioasa, deci optiunea a fost de ultima ora. Tre sa va arat si rochia intr-o zi, e super faina.
Cu serviciul, te cred....pe mine deja m-a luat iar cu strangere in spate, ca practic...gata distractia, acusica e de servici. Astept minunile de ianuarie acum rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mar 03 Ian 2012, 2:43 am

da cris,arati suuper. sa ne arati si rochia.
trebie sa-mi montez si eu mintea pe slabit ca nu se mai poate.
cum e cu andrei acasa?Smile
dana, am vazut si pozele tale pe fb.ce mare e david.si t, ca de obicei, esti frumoasa:)
ana,darga, cum mai esti??

eu pe anul asta vreau sa slabesc si vreau sa gasim o casa acceptabila ca pret, sa luam si credit si sa ne mutam.nu v-am zis de vecenii de sus.au adolescenti si in dormitorul mare, care ar trebui sa fie al parintilor, dorm fetelor.nu va spun ce galagie fac in fiecare seara.sapatamina trecuta in fiecare seara am mers sus sa le zicem sa faca liniste.in seara de ajun de anul nou, a fost dezastru.au trezit-o pe anna de nu stiu cite ori.am laut-o in barate si am mers cu ea sus.tipa mi-a zis ca de ce nu o mut in alt dormitor, ca am 3.si asta nu e prima data cind sugereaza asta.imi spune ce sa fac la mine in casa pt ca ea nu-si poate tine copiii in friu.am plecat de acolo nervoasa si aproape plingind.i-am spus ca data viitoare sun politia.apoi am mers si am facut plingere la office.daxa nici ei nu fac ceva,o sa ii dau in judecata.sint insuportabili.fac curat, aspira la 1 noaptea, fac minacer dupa 10,adica bat carne si din astea galagioase.sa nu mai zic ca atunci cind merg la baie si lasa capacul de wc ii aud din orice camera as fi, living sau bucuatarie.sint animale.
deci nici eu n-am avut un sfirsit de an groazav si nici inceputul n-a fost prea bun.asta noapte la 1 faceau galagie. fratele lui k a dormit la noi si la 1 ne-a zis ca l-au trezit cu sarituri, urlaturi ,etc.

miine la lucru din nou.mi-e asa sa o las iar pe buburuza.parca ma doare ceva in mine:((.nu vreau...
e asa dulce dimineata cind se trezste si ma cauta cu minutele si zice incet mama,mama.offffffff!
gata m-am plins destul.
zi faina sa aveti si o prima saptamina din noul an ,suuuuuuuuper buna.

ps:sa va zic ce fac:mi-am pus niste vin din ala romanesc,si -l beau solo.lumea doarme in casa, doar eu bintui.:)ma gindesc la lsituta de an nou.Smile)si sint cu ciclul pe cap si am un chef nebun,nebun, nebun de mincat dulce.m-am ametit ,pe bune de nu:))
si 2-ce parere aveti despre clasele de inot pt bebei?am gasit clase de inot si clase de muzica.pt cele de muzica am trimis email sa vad daca au si in weekend?pt inot ,nu stiu ce sa fac!ce credeti voi?:)as inscrie-o dar mi-e ca inghite apa din aia cu clor ..nu stiu...

si acu purced la listuta.primul obiectiv e:ma las de dulce pina la ziua annei.




avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mar 03 Ian 2012, 11:39 am

Julie, deci si tu ai vecini galagiosi, si al meu face taraboi si urla, si cand ii vine si femeia in vizita e jale!!!!
Noroc ca nu se intampla asta in fiecare seara. La voi oricum, sunt mai stricte chestiile astea, adica legea nu cred ca e asa permisiva ca aici.
Cu Andrei acasa e greu, ca e iar dezastru si treaba multa, dar e super fain sa il am cu mine Smile. Il pup non stop. Nu as putea sa stau fara el Smile. Acuma mi-am dat seama cat de greu va fi cu serviciul, mai greu decat mi-am imaginat....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Mar 03 Ian 2012, 1:46 pm

Buna fetelor si La multi ani, si sa ne dea Dumnezeu un an bun sa ne implinim tot ce ne-am propus.

MS de urarile de ziua mea....sper sa se implineasca toate........ toate

Eu mare lucru nu am facut . Ne-am intalnit cu prietenii, rude, mancat si baut dar nu ca alte dati si multa leneveala.

De ziua mea nu am facut nimic deosebit. Am primit urari si m-au scos prietenele la o cafea. Am pus poze pe fb. A fost super singura intre fete....cand ne intalnim nu ne mai ajunge timpul de palavrageala :D

Primul lucru pe care vreau si pot sa-l realizez cat de curand e sa slabesc. Acu cu statul acasa si cu mancare multa ( cu toate ca nu am mancat exagerat), tot ce am mancat s-a depus dublu cred, si dormitul mai muuult .....m-au facut sa ajung la rusinoasa si dizgratioasa si enorma greutate de ...........mi-e si jena sa spun ...de 80 kg affraid Sad Sad
Ma simt ca un butoi cu ochi Neutral Toate hainele imi sunt mulate sau ma strang.
Deci eu intru la dieta. mai multe nu spun ca deja am depasit masura

Ana bafta sa-ti cauti un job. SA castigi bani si din alta sursa sa nu te mai simti intretinuta. Oricum o femeie munceste mai mult ca un barbat , dar ei nu vad asta . Ca doar tu muncesti , chiar daca la el la firma , nu? ...sau asta nu se cheama munca? Pupici si moralul sus , ca asa is majoritatea barbatilor.

Cris arati superb , esti tare draguta , imi place poza de la profil pe fb. Cum e cu Andrei acasa?
Si eu il pupacesc pe David mult, is mai pupacioasa de fel.

Juli ai inceput munca? Te admir ca reusesti , la ce program incarcat ai, sa faci si sport, sa mergi la gim. Eu daca m-as trezi la 5 as fi cu ochii inchisi toata ziua. A crescut si Anna si e o dragalasa pupi

As vrea sa merg si eu la sala, sau macar uneori singura cu fetele, dar am o ranza de copil care se tine scai de mine si o soacra care stramba din nas cand ies singura si stau mai mult. shot

Ca sa inchei ......nici pe strada mea nu e foarte soare, vreau sa fac multe anul asta , dar in primul rand sa fim sanatosi
pupici kiss
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Mar 03 Ian 2012, 7:09 pm

Mii de multumiri pentru gandurile bune si incurajari.
Nu stiu ce m-as face fara voi.

Ma simt tare, tare obosita.

Sunt inca suparata, dar o sa ma fac eu mare si atunci vede el. shot
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 03 Ian 2012, 8:50 pm

La multi ani fetelor!!! kiss

cris am vazut pozele pe fb...esti taaaare sexy, felicitari!
eu m-am facut cat casa dar gata....incep sa iau masuri sa anu' asta ma marit rade
ana pupici multi multi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mar 03 Ian 2012, 9:09 pm

Julie, am uitat sa-ti spun acuma nu stiu, Anna e mititica...mie mi-ar placea sa-l duc pe andrei la piscina, mi se pare super fain pt dezvoltarea lor.
Oricum, la voi acolo, daca vb la piscina, nu cred ca se risca cineva daca nu e safe pt bebelusi, ca la voi o incurca imediat, nu?
Eu azi sunt epuizata dupa o zi completa cu Andrei, care in general e agitat, plus ca bunica i-a suflat in...Smile ufff
Da e bine, suntem impreuna.
Sper sa fie ok cu somnul, ca de ieri pare sa adoarma ok, fara tambalau, de ar fi tot asa....cred ca l-a ajuns si oboseala, de cateva saptamani are programul razna Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 05 Ian 2012, 12:45 pm

LA MULTI ANI fetelor si absolut dar absolut tot ce ne dorim sa se implineasca anul asta.
noi am petrecut super super frumos la rude,am fost multi de aceeeasi varsta.am avut ce povesti,ne-am simtit ca acasa,a fost super frumos,doar ca am mancat muuuuuuuult,a 2-a zi abia ma mai incapeau hainele,seara am avut o rochita si nu am simtit asa,dar cu blugii a fost jale,tre sa ma mobilizez si eu sa slabesc,dar cred ca de luni incolo ca tre sa-mi vina bucuriile si sunt tot flamanda.
ma enerveaza ca am stat cam 3 luni la 58 de kg si am crezut ca mi s-a stabilizat greutatea,dar cum am intrecut masura cum deja s-a vazut,am pus 6 kg in 2 sapt shot shot shot ,numai eu puteam pati asa ceva.acum am cam 64 de kg si ma simt groaznic,sper sa ma pot tine de ceva dieta,va mai spun eu.
ANA imi pare rau ca aveti probleme,si eu am avut o discutie cu sotul cu 2 sapt inainte de Craciun,atunci ne-a afectat pe amandoi,dar pe urma a fost totul super si am avut parte de sarbatori mai fericite si mai pline de intelegere,cu toate ca fiecare a considerat ca el are dreptate,dar am mai lasat de la noi amandoi si acum e totul bine.
listuta mea v-am spus,sa fim sanatosi si noi 4 si familia largita,sa ne intelegem si sa ne iubim mult si sa iau definitivatul si sa ma amentin la 58 de kg dupa ce ajung acolo.
sper sa ni se implineasca la toate dorintele si sa ne auzim i8nca 30 de ani de acum incolo ura rade .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Sam 07 Ian 2012, 8:10 am

salutare

deiuta, la multi ani si un an nou bun!
andrica, acus e nunta!

cris, nu stiu cum e cu piscinele aici.n-am mai sunat ca am avut niste zile aiurea de tot.
joi spre vineri , anna a adormit doar la 1 noaptea.nu stiu ce a avut.
ieri am fost la dr pt controlul de 9 luni. are 74 de cm si 10 kg.sper ca bine am transformat din pounds si inches.

la multi ani dana! si la multi ani daca mai e vreun ion sau ioana.

ana, cum mai esti?

e 1 nopatea si nu pot sa dorm:((!
zi faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Dum 08 Ian 2012, 2:29 pm

Buna fetelor
E duminica si eu sunt terminata de treaba. I-am facut ciorba lui Andrei, mancare pt noi, plus micul dejun, un card de vase de spalat si oricum e dezatru peste tot. Uffff Smile
Julie, nasoala treaba cu somnul asta. Sper sa fie si Anna mai ok dupa un an, ar trebui sa-si mai regleze somnul. Te termina noptile astea. In principiu Andrei al meu si-a mai revenit acu cu somnul, il trezesc pe la 8-8.30 dimineata ca sa imi doarma si la amiaza si seara cum trebuie. Si nu se mai agita atata. Asta noapte s-a batzait o gramada in pat, imi venea sa o iau la fuga. Nush ce nu i-a convenit. Maine ar trebui sa vina pe la noi soacra, poate ii mai combin la plimbari si mai scap si eu putin.
Vinerea viitoare ar trebui sa mergem in club, canta 2 participanti de la Vocea Romaniei, si mi-au placut mult, ar trebui sa fie fain. Sper sa reusim Smile
Deiutza, eu sper sa ne auzim mai mult decat inca 30 de ani de acu incolo Smile. Doamne-ajuta Smile
Si eu sunt la dieta de cateva zile ca deja sarisem de 54 si nu-mi place. Sunt ceva de groaza, ba dieta ba nedieta. Sper sa ma reglez cand merg la servici.
Pana una alta, sper sa ajung acu la 52, asa m-as simti super.
Ca la sala inca nu visez, poate spre primavara incolo.
Weekend frumos cat a mai ramas Smile!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Dum 08 Ian 2012, 8:14 pm

salutare

cris, tu oricum slabesti repede.succes !

eu n-am facut nimic de mincare inca.si nici n-am chef.o sa iau 2 pui gata facuti si o sa fac orez si ceva legume pt mine.

aici parca-i primavara.asa fain si cald e..dar cred ca si cind o sa ninga, o sa fie vai de noi.
am sunat sa vad de clase de inot pt anna.sesiunea de iarna a inceput pe 2 ianuarie.pt cea de primavara , tre sa o insciru din februaire si incepe in marite sau aprilie..

cris, andrei doarme bine.eu cred ca la anna e si din cauza dintilor.i se vad cei 2 de sus,unul mai tare si unul un pic...
la sport n-am mai fost de sapt trecuta, dar nici n-am energie deloc pt asta.
cris, ce mincare de dieta mai faci?si ce fain ca iesiti..noi nici macar la film n-am mai fost de cind a aparut anna.
saptamina buna si dietetica pt toata lumea.
kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Dum 08 Ian 2012, 8:54 pm

Julie, nu fac eu cine stie ce pt mine...mai ciugulesc salata de varza, oo fierte, muschiulet, cascaval, am facut azi varza calita din varza murata si sotul a fost incantat si am incercat o reteta interesanta care era de dieta si am mancat si cand am inceput treaba, mai putin partea din paine:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Cu iesitul...nici noi 1 an jumate nu prea am iesit, acu s-a nimerit ca l-am lasat pe Andrei de rev si ca vine soacra. Si de fapt de asta tin dieta, ca daca merg, vreau sa arat bine vineri Smile.
Am o rochie faina, mulata si de rev n-am putut-o purta, ca eram si pe stop si la aproape 54 de kg, aratam dizgration, stiti ca la camasuta mai ascunzi o shunca, da la astea mulate....nu prea Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Mar 10 Ian 2012, 4:48 pm

Hello
Ce liniste!!!!!!!!!!!!!!!!!!
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 10 Ian 2012, 9:12 pm

buna fetelor Smile
eu m-am tinut de cuvant si, de azi, am inceput aerobicul :D
fraiera eu ca nu m-am mobilizta din timp ca acum puteam fi slaba bat si nu mai aveam stresuri ca trebuie sa imi cumpar rochia si eu nu ma simt bine la kg mele... zid

cris, tu de la 54 aj imediat la 52...asa trebuie sa fac si eu. dupa ce slabesc sa ma cantaresc macar de 2 ori/sapt ca sa vad imediat cum incep sa cresc si sa iau masuri atunci, cateva zile, in loc sa ma chinui cateva luni

ps: eu rezervat si Biserica pt nunta Smile
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mar 10 Ian 2012, 11:28 pm

Bravo Handrico, felicitari!!!! Din cate vad eu, deja v-ati cam organizat in mare Smile. De-abia astept! Oricum, nu te necaji, chiar daca nu vei avea -5 kg sub greutatea sanatoasa (cum vrem noi toate miresili coarda ), important e sa va bucurati de moment si sa va distrati la maxim...astea sunt priceless Smile
Annaaaaaa!!! aici sunt, prezenta. Vrem poze cu unghiutele, baga pe fb, poate vin si cliente Smile
Eu am ajuns la 52,8 in dimineata asta, deja ma simt muuult mai bine, ca se simte si se vede. De la 53 in jos imi place cum arat. Desi burta asta ascutita de la sarcina, frate, e jale!!!! Sunt sigura ca ma intelegeti Smile Inca n-a trecut de tot!
Handrico, asa e, strategia mea zic eu ca e f buna....
Eu ma cantaresc aproape in fiecare zi. Si ma ajuta sa ridic semnalul de alarma cand deja devine periculos. Sper sa mai apuc sa o fac si pe asta cand incep munca, dar si odata la cateva zile tot e bine.
Daca as varia doar intre 52-53 maxim, as fi super fericita. De la 54 incep sa mi se umfle toate alea, ca deh, daca nu fac sport, nu sta carnitza cum trebuie Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Mier 11 Ian 2012, 12:30 pm

Hello!!!!

Andreea, sunti sigura ca o sa fi o mireasa slaba, slaba. O sa se duca kg-le mai ales cand intrati pe ultima suta de metrii. Eu am fost foarte stresata in perioada aia si m-am certat cu barbatu ca mi-a si trecut prin minte sa nu ma mai marit. Noroc cu o prietena, care primul lucru ce m-a intrebat la telefon a fost daca ne-am certat rau. rade Cica e sindromul de dinaintea nuntii. rade

Cris, hai, mai, tu esti slaba rau de tot. Eu nici n-am curaj sa ma cantaresc. Acu tre sa-mi vina si musafirii din rusia, asa ca zic pas la cantar.

Si eu vreau la aerobic!!!!!!!!!!! La noi n-ai unde, da eu n-am scuze ca am programul JM. Doar ca intotdeauna gasesc altceva de facut.

Hai ca pun si poze cu unghiile.

L.E.
Primele mele unghii. Sunt facute cu oja permanenta, fara gel, pe unghia naturala Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mier 11 Ian 2012, 1:55 pm

Arata superb Ana Smile
Si pe unghiile tale frumoase, cred si eu...
Ale mele sun oribile!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Mier 11 Ian 2012, 2:02 pm

Merci, merci. Cu prima ocazie dau un vin bun, ca tot intentionam sa vizitam Moldova. Smile

Am vazut unghii oribile transformate in unghii superbe. E drept ca a pus tipsuri, dar foarte faine si nu foarte lungi. Ce mai, de foarte bun gust. Nu mi-a venit sa cred. Intotdeauna am avut impresia ca tipsurile sunt o alegere proasta. M-am inselat.

O sa experimentez si tipsurile, numai sa gasesc cobai. rade
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mier 11 Ian 2012, 2:44 pm

Daca eram aproape, aveai cu cine, ca eu am nevoie de prelungiri unghiale rade . Ale mele sunt mici si deformate rau.
O singura data mi-am pus, la nunta, da cum asta a fost in orasul ala mic, nu am gasit decat o tipa care mi-a pus, nu stia ce face, mi le-a facut super lungi si mi le-a pilit prea mult. Nu puteam sa fac nimic cu ele, iar a doua zi pana la pranz, deja pierdusem vreo 2.
Seara la nunta cautam o unghiera sa le dau jos pe toate rade .
A fost patetic Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Mier 11 Ian 2012, 3:54 pm

Cris, nici eu nu as sti ca fac bine sau nu ca n-am mai pus niciodata. rade
Doar am vazut ceva tutoriale pe youtube. Nu-i mare filozofie. Tipsurile se taie de obicei, dupa ce se aplica, la lungimea dorita, apoi se pilesc.
Am vazut si constructie de unghie, adica o unghie mica a prelungit-o foarte fain.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 25 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 25  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB