Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Gradina cu legume (3) - Pagina 6 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Gradina cu legume (3) - Pagina 6 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Gradina cu legume (3) - Pagina 6 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Gradina cu legume (3) - Pagina 6 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Gradina cu legume (3) - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Gradina cu legume (3) - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Gradina cu legume (3) - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Gradina cu legume (3) - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Gradina cu legume (3) - Pagina 6 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Gradina cu legume (3) - Pagina 6 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Gradina cu legume (3) - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Gradina cu legume (3) - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Gradina cu legume (3) - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Gradina cu legume (3) - Pagina 6 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Gradina cu legume (3) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Gradina cu legume (3) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Gradina cu legume (3) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Gradina cu legume (3) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Gradina cu legume (3) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Gradina cu legume (3) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Gradina cu legume (3)

+58
oanaraluca
Gabiuta
IOANA 80
greieras
annamaria26985
lucky
ileana cosanzeana
violetas
panduta
ancabanu
aurahd
aba
odrina
GabitzaMami
mariaz_09
patru
gretty
Gianina4ever
cristinadumitru1977
lennny
pufoi
godeta
despina13cucli
tinap
adriuta
ismi3ismi
cld
Floren
stoy
rosita
canadianca50
LORIMAR
ancone
olympia
dorina64
RamonaM
Uca
Cristache
Admina
valentinadof
bubu85
mnarcisa
ionela stefan
Marry
MagdaMarin
stelave
claudiana
amoni
arielas
CCristinaC
SilviaDumitrescu
elenaxx
cocav
AlinaJ.Bijoux
diblaru maria
diada
ema
corina corina
62 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de tinap Mier 14 Dec 2011, 10:17 pm

Pufisor,nu creste stevie in Italia?Te-ai uitat pe marginea drumurilor,sau prin locuri unde e iarba,terenuri virane..Eu asa am gasit stevie in SUA.(am trait 4 ani acolo,fortata de imprejurari).O recunosti daca ai vede-o?
Eu am luat si seminte de la planta matura si le-am aruncat in gradina,primavara a rasarit o gramada.
Am facut o ciorba de stevie deasa,cu ceapa verde si leustean,si-am mincat-o cu mamaliga!Mamaaaaa,ce buna era....!!!!
Niste prieteni americani ziceau:ce e asta?(weeds)?burueni?Iar ai gatit buruieni?
Supele care le maninca ei sint in cutie de conserva.
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de Gianina4ever Mier 14 Dec 2011, 10:27 pm

Pufoi,pai tu l-ai lasat afara daca e frig?...Daca e in ghivece baga-l in bucatarie...da altul din radacina
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Joi 15 Dec 2011, 9:53 am

Pufoi , nu te ingrijora ! Leusteanul si daca il tii la caldura iarna tot moare si primavara da iar . E singura planta care nu poate fi pacalita , sa zic asa . Simte cand e sezonul de hibernare orice i-ai face .Nici in sere nu se cultiva iarna pentru ca nu se face . Altfel nu s-ar gasi in supermarket-uri sau pe piata la comercianti tot timpul anului ? Noi iarna vindem foarte bine leusteanul uscat , pentru ca verde nu-i . Ghiveciul tau sa-l pui totusi undeva sa nu inghete pamantul , pentru ca in ghiveci nu-i ca-n gradina si poate degera de tot daca e foarte frig .
Cu stevia e alta poveste . Din radacina da in fiecare an , tine si peste iarna daca are conditii , dar din seminte creste foarte greu ,dar creste .Si loboda se face in sere tot timpul anului , ca are caldura .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de pufoi Joi 15 Dec 2011, 12:27 pm

adica Corina poti sa mananci un bors taranesc cu cartofi si oua si loboda si dres cu smantanica chiar si iarna?
moama ce bunatate!! si cu ceapa verde! pupi
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de lennny Joi 15 Dec 2011, 2:10 pm

...si eu m-am intrebat de multe ori , de ce nu se gaseste leustean verde pe piata ,iarna?

Eu imi pun din vara leustean la congelator, in pungute, si e aproape la fel de aromat ca atunci cand e proaspat.

Ei , cred ca am mai spus treaba asta pe undeva , corina noastra pe toate le stie!
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Joi 15 Dec 2011, 2:12 pm

Bineinteles ca poti !Nici nu stii de cate ori am vrut sa nu mai tin flori la geamuri si sa pun in ghivece loboda si marar! rade Dar nu m-am lasat sotul meu . A spus ca totul are o limita . Si nici eu cred ca nu m-as fi indurat de flori .
Lenny hug imi place sa fiu Corina voastra , dar nu le stiu nici eu chiar pe toate . Invat tot timpul . Si de la voi invat mereu ! pupi
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de tinap Vin 16 Dec 2011, 3:05 pm

Corina,pun poze cu cele 2 fire de leustean care mi-au rasarit,in ghiveci.
Ce crezi tu?De ce sint atit de anemice?Sint puse in pamint de la florarie,dar are o consistenta ca buretele,nu e asa nisipos(la pipait).E mai mult umed,cu bulgari uscati ca cimentul,din loc in loc,cum se vede in poza.
Ieri am gasit in borcanul cu cimbru uscat adus de mama,o punguta cu seminte de leustean,o punguta mica,mica,cea din poza.Acum mi-e frica sa le plantez,sa nu le stric.Spume-mi te rog cum sa le plantez ca sa le mearga bine si sa am si eu leustean verde.Iti multumesc si te pup[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Sam 17 Dec 2011, 4:02 pm

Draga Tina , dupa cum sunt de mici plantutele imi dau seama ca ai semanat in vara . A fost cam tarziu pentru semintele de leustean , ca sa poata face ceva radacini pana in toamna .Oricum , nu cred ca leusteanul tau va trece iarna (chiar as fi curioasa sa vad cum se prezinta in lunile urmatoare ) .
De semanat trebuie sa semeni la jumatarea lui februarie , daca tii ghiveciul in casa . Prin mai il scoti afara , cand plantutele vor fi ca acestea de acum si pana toamna vor avea timp sa faca radacini viguroase care sa ierneze bine si sa dea dinnou primavara urmatoare .
Eu seman leustean la inceputul lui martie in paharele pe care le tin in solar . Apoi , in mai le plantez cu pamant cu tot la loc definitiv . Dar fac asta ca sa am plante mai timpurii . In gradina seman toamna direct pe brazda si primavara rasare leusteanul fara probleme , doar ca ceva mai tarziu (in functie de vreme ) .
Asa ca , Tina draga , eu iti doresc sa ai leustean frumos sa pui si la uscat la vara ! wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de tinap Sam 17 Dec 2011, 4:52 pm

Draga Corina iti multumesc din suflet!Nu stiam nimic din tot ce-ai spus tu.Am sa seman in ghiveci asa cum ai spus tu in februarie,apoi in mai il scot afara.Am sa incerc sa pun citeva seminte afara,zilele astea,poate rasare la primavara.
Merci mult,esti o draguta ca-ntotdeauna!
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Lun 19 Dec 2011, 11:10 am

Cu mare placere ! Sunt pe aici . wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de gretty Dum 01 Ian 2012, 1:04 pm

Corina, asa cum mi-ai sugerat, am intrat sa te vad aici. Dar tu faci agricultura, nu gradinarit! Felicitari! Ai zis undeva ca si tu, care sti atatea, mai inveti; pe you tube mai cauti, sau in alte site-uri, sau vrei sa-ti dau eu cateva linckuri interesante in tema?
Si eu am o bucatica de gradina dar nu prea am putere, sanatatea nu-mi permite, totusi am facut si eu rosii multe si am facut cateva poze inainte de a se coace, apoi n-am mai pozat. Ma mai ajuta o prietena care vine la mine sambata si duminica. Uite cateva poze si apoi linkuri:
Rosiile in prima poza sunt neplivite, iar mai incolo vezi cum am pus fasolea urcatoare din criza de araci!


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Dum 01 Ian 2012, 4:48 pm

Grety , imi place la tine !Ador gradinile ingrijite !Ce araci interesanti ai pus la fasole !
Ma bucur ca ai venit sa ma vezi si ca gradinar si astept link-urile de la tine ca acum nu le vad .Si eu am strecurat internet-ul mereu , dar sigur mai am multe de invatat .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de gretty Dum 01 Ian 2012, 8:50 pm

Uite si o sa-ti mai pun, am multe salvate

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

MENTA

Nici acum nu am primit notificarea pt postarea ta!...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de cocav Dum 01 Ian 2012, 10:21 pm

La multi ani. sanatate si belsug in 2012 !

Interesante si folositoare linkuri Grety, multumesc !
cocav
cocav
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 229
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 28/07/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de gretty Lun 02 Ian 2012, 9:05 am

alte linkuri:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] pe fiecare site din acesteagasiti si alte probleme interesante.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Lun 02 Ian 2012, 9:11 am

Merci Grety !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de tinap Lun 02 Ian 2012, 9:46 am

Corina,ce bine-ti vine asa,Texas girl! Ce frumoasa esti!
Ce mai mesteresti pe-afara,sau prin solar?Sau esti in vacanta de iarna,la gura sobei crosetind.
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de patru Lun 02 Ian 2012, 10:19 am

Dragele melet ,am citit din mesajele voastre ca va confruntati cu un sol sarac si glisos.Sfatul meu ar fi sa va faceti singure acasa ingrasamant organic.Toate resturile vegetale de la legume si fructe sau care s-au stricat,cojile de oua,zat de cafea adunate intr-un loc in gradina,intr-un coolt.De preferat e sa depozitati resturile vegetale intr-un recipient confectionat din plasa de sarma in forma unui butoi,cilindru captusit cu folie perforata, ca sa poata ingrasamantul respira si acoperiti cu un capac.
Dupa un an deja, aveti un ingrasamant organic nemaipomenit pentru legume.
Cu drag Andreea
patru
patru
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Localizare : Calimanesti
Data de inscriere : 16/03/2011

http://www.gmx.net

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de patru Lun 02 Ian 2012, 10:37 am

Pacat ca nu se apreciaza legumele bio,de calitate.In Germania,Ftanta,Elvetia sunt foarte scumpe,lux...Va mai trebui timp pana sa invete romanul sa respecte produsele bio,de calitate.
Andra
patru
patru
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Localizare : Calimanesti
Data de inscriere : 16/03/2011

http://www.gmx.net

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Lun 02 Ian 2012, 2:21 pm

Andra sau Andreea cum zici tu , multumim de sfaturi, dar ai grija cu postarea succesiva ca te pui rau cu regulamentul ! wink

Multumesc de compliment , Tina ! E poza care ma reprezinta cel mai bine .

Prin gradina sunt mereu . Azi am facut treaba cu sotul meu pe un teren de 3500 de metri patrati , undeva in afara curtii , in spate . Am pus inainte de sarbatori vreo 20 de cuiburi de nuci si azi am completat pana la 48 . Cate 3 nuci la cuib , nu-i mare lucru , dar masuratorile au durat si au cerut km in foaie . Noi suntem mai meticulosi si vrem randuri drepte , ca daca-i livada sa arate a livada de nuci . Mai pe toamna am mai pus 60 de cuiburi de nuci , mai la munte unde mostenesc un teren de la parintii mei . Asa ca voi avea peste suta de nuci ! Nu conteaza cat dureaza , ca sunt tanara si am timp ,dar cand nu voi mai putea munci pamantul , nucile voi putea sa le adun sigur . Si vor fi destul de multe .Cand vor avea cate 2000 de nuci fiecare inmultit cu 5 lei suta , fac si ei 10 000 de lei pe an .M-am gandit rau ? wink
In gradina stam pe loc pana se mai racoreste , ca nu putem semana . Loboda a iesit pe ici pe colo din semintele cazute pe jos , dar daca-i da un ger moare . Am inteles ca in februarie se prezic precipitatii si implicit o sa fie mai rece , asa ca dupa jumatatea lui ianuarie semanam loboda . Marar si patrunjel semanam in martie , pentru ca am bagat gunoi de vaca si ne omoara iarba , asa ca trebuie sa erbicidam . De anul asta aducem gunoi de oaie si scapam de erbicid . Mai punem ceapa perena si usturoiul calugaresc , care se pun de fapt in toamna , apoi poate plantam ceva salata si afara .
De crosetat crosetez dimineata devreme (eu sunt foarte matinala, pentru ca seara ne culcam mai devreme decat vara ), iar seara mai cos cate ceva . Nu pot fara lucru de mana ! Macar un pic ...

Aici am pus 60 de nuci ,la vreo 12 km mai la munte de casa mea .Acolo au parintii mei casa de vara , ca iarna se trag la oras cand e gata gradina .La nuci e un peisaj minunat prin octombrie cand padurea are toate culorile . Undeva jos e raul Ramnic unde vara ne scaldam uneori . Dar cel mai frumos peisaj mi-l vor oferi puii mei de nuc cand isi vor face aparitia !

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de pufoi Lun 02 Ian 2012, 2:38 pm

Corina esti harnicuta tare!Imi place poza,da palaria mergea asortata cu un cal alb si un bici sau un lasou in mana!? wink
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de gretty Lun 02 Ian 2012, 5:54 pm

Corina, te-am speriat? sunt sigura ca si tu ai dat o fuga prin site-urile astea... dar or mai trebui si altora, sau sa le pastrez pt mine...Eu nu ma pot lauda cu ceva serios, din 1ooomp gradina nu prea reusesc sa-i valorific pe toti ca, am spus, sanatatea nu-mi permite, doar ca atat cat pot nu las in paragina. Mai ales ca am revenit acasa dupa cam 8 ani de stat prin Bucuresti si lumea ma vede ca adesea merg in baston dar am avut rosiile cele mai mari, mai multe si mai timpurii ca alte gospodine cu vechime!Si asta starneste invidii si mie ar trebui sa mi se urce la cap!...Eu am un teren de 10 m latime si la noi gradinile din spatele caselor nu sunt imprejmuite asa ca in poze mai intra si cate ceva din vecini. Asa ai vazut la fasole unde, neavand suficienti araci,am "inventat" acel sistem de sfori, iar langa ele se vad si balariile vecinei. Mai tarziu am legat sfori si de la un arac la altul si aveam un veritabil gard viu pe acel hotar. Anul acesta vreau sa aplic sistemul de udare cu PET-uri de pe internet. la cuiburile de dovlecei mai ales patison.Noi apreciem mult acel soi care ne plac mai ales murati...dar si pane' cu ustsroi si la zacusca.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de mariaz_09 Lun 02 Ian 2012, 8:05 pm

Corina,spune-mi si mie cum ai procedat la semanatul nucilor.Inteleg ca faci groapa si pui samburi de nuca acolo?Am avut pui in gradina,dar radacina fiind pivotanta m-am chinuit mult sa scot.Am inteles ca trebuie pusi departe de casa ca isi intind radacinile sub fundatie. pupi
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 72
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de adriuta Lun 02 Ian 2012, 8:28 pm

Corina ce frumoasa eeeeeeesti kiss Si ce bine iti sta palariutza...
Merci de off topic dar am scris aici ca stiu ca citesti.
Spor la gradinarit in noul an fetelor.
adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de tinap Lun 02 Ian 2012, 10:47 pm

Corina,pe linga ca esti frumoasa,foarte harnica,buna la suflet ca piinea calda,mai esti si desteapta!!!(socoteala cu nucile la batrinete mi-a placut mult!).Chiar,cum se planteaza nucile?Prima oara cind aud,banuiesc ca ingropi nuca in pamint,nu miezu,altfel ar putrezi.
PS.Nu ai vre-o sora -,asa la 18 ani,care se semene cu tine? wink
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB