Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Gradina cu legume (3) - Pagina 5 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Gradina cu legume (3) - Pagina 5 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Gradina cu legume (3) - Pagina 5 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Gradina cu legume (3) - Pagina 5 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Gradina cu legume (3) - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Gradina cu legume (3) - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Gradina cu legume (3) - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Gradina cu legume (3) - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Gradina cu legume (3) - Pagina 5 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Gradina cu legume (3) - Pagina 5 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Gradina cu legume (3) - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Gradina cu legume (3) - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Gradina cu legume (3) - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Gradina cu legume (3) - Pagina 5 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Gradina cu legume (3) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Gradina cu legume (3) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Gradina cu legume (3) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Gradina cu legume (3) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Gradina cu legume (3) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Gradina cu legume (3) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Gradina cu legume (3)

+58
oanaraluca
Gabiuta
IOANA 80
greieras
annamaria26985
lucky
ileana cosanzeana
violetas
panduta
ancabanu
aurahd
aba
odrina
GabitzaMami
mariaz_09
patru
gretty
Gianina4ever
cristinadumitru1977
lennny
pufoi
godeta
despina13cucli
tinap
adriuta
ismi3ismi
cld
Floren
stoy
rosita
canadianca50
LORIMAR
ancone
olympia
dorina64
RamonaM
Uca
Cristache
Admina
valentinadof
bubu85
mnarcisa
ionela stefan
Marry
MagdaMarin
stelave
claudiana
amoni
arielas
CCristinaC
SilviaDumitrescu
elenaxx
cocav
AlinaJ.Bijoux
diblaru maria
diada
ema
corina corina
62 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 16 Oct 2011, 5:57 pm

Corina felicitari esti o furnicuta harnica si o buna gospodina
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Lun 17 Oct 2011, 6:22 pm

Multumesc , Canadianca ! Ma straduiesc si eu . wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 21 Oct 2011, 2:49 pm

woooowww,corina,se vede ca totul e lucrat si ingijit cu mult drag.bravoooo,felicitari!!!

Intrebare: busuiocul care se pune in retetele culinare este acelasi cu cel din gradina,pe care il ducem la biserica,sau e alt soi...alimentar?mama mea a pus la ciorbele de rosii pt iarna pe cel din gradina... Smile ...o fi bun?

avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de claudiana Mar 25 Oct 2011, 1:12 pm

Eu am avut busuioc in gradina si il folosesc si la gatit.Eu cred ca-i bun.
claudiana
claudiana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 359
Varsta : 43
Localizare : Barsanesti/Bacau
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 25 Oct 2011, 4:59 pm

Si noi il folosim la gatit. Mama il pune in casa la uscat, intr-o vaza facut buchet. Iar mai apoi rupe cate o crenguta, doua si le foloseste la friptura sa-i dea aroma.
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de adriuta Dum 20 Noi 2011, 7:53 pm

O sa repostez si aici:
Un alt ingrasamant foarte bun sunt resturile vegetale din bucatarie si nu numai. Din cojile de banana, cojile de oua, cartofi, castraveti, rosii, cotoare de mere...in general orice e comestibil se poate face un ingrasamant natural extraordinar de bun pentru flori si plante. Se numeste compost si cele care aveti gradina mare il puteti amesteca cu resturi de frunze, iarba.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

sunt imagini cu tot felul de indei de a realiza un astfel de composter.
Dar pentru apartamente au venit cu ideea a ceva ff ingenios:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Compostul acela se amesteca cu pamantul si plantelor le merge extraordinar de bine. Eu am inceput doar de cateva luni si am observat ca plantele la care am pus au crescut ceva de speriat. Sapi la radacina de jur imprejur si amesteci pamantul cu compost si pui la loc totul si uzi.

Sper sa va foloseasca ideea. kiss
adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Lun 21 Noi 2011, 2:29 pm

Eu fac asta de ani buni , chiar si inainte sa am gradina asta mare . La mine in bucatarie sunt doua cosuri de gunoi : cel pentru compost (care se goleste la platforma afara ) si cel pentru hartii (care merg in centrala la foc ) . Plastic , metal si sticla punem la tomberonul pe care-l goleste masina de gunoi , martea .
Chestia pe care n-o pricep eu este ce face compostorul asta minunat . Resturile de legume si fructe devin compost in cateva luni .Cum sa tii cateva luni in casa o galeata cu resturi vegetale ? In curte , am inteles , mai merge , desi nici acolo nu mi se pare prea ok . Compostul trebuie udat , apoi intors si aerisit ca sa rezulte mranita aceea neagra si hranitoare . Dar , daca merge si asa e bine .Compost sa fie !

Edit : Merci Acum am vazut si schema de interior ! Sunt ingenioase intr-adevar !
Buna informatia , Adriuta !Iti doresc sa ai plante frumoase !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Mar 13 Dec 2011, 1:31 pm

Eeeee ! Eu am sters praful si data trecuta de pe topicul asta , asa ca n-am de gand sa-l las sa se astearna dinnou . wink
Am fost tare ocupata in ultima vreme si cu gradina am ramas cam in urma asa ca zilele astea suntem in recuperari . Deja am curatat de lujeri cam jumatate din teren , dar mai avem jumate . Apoi sa aram , sa frezam si sa semanam ce trebuie . Si daca ar fi fost terenul pregatit oricum a fost prea cald si semanaturile riscau sa rasara , apoi gerul le-ar fi distrus . Avem toamna lunga ,nu gluma , asa ca mararul si loboda trebuie sa mai astepte pana se mai raceste afara , apoi semanam .
Ieri am plantat vreo 200 de salate , pe o brazda in solar , ca tura cealalta s-a terminat . Sotul meu a pus ceapa de stufat pe brazda din mijloc , iar pe cea din stanga punem maine usturoi (pe care deja l-am pregatit ), asociat cu loboda alba si rosie . Si dovada :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Fetelor , voi n-ati pus nimic in gradina in toamna asta ? Gradinaritele la raport , va rog ! hug
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de tinap Mar 13 Dec 2011, 1:42 pm

Doamne,Corina ce fata harnica esti,si buna la suflet ca o piine calda,se simpte de departe!Ti-am citit toate postarile cu placere!
Craciun fericit si sa ai spor la gradinarit!
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Mar 13 Dec 2011, 1:46 pm

Multumesc , Tina ! hug Esti o draguta !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de despina13cucli Mar 13 Dec 2011, 2:46 pm

corina, se vede că esti o buna gospodina si daca asezi asa rasadurile, imi inchipui cum e totul la linie la tine!
Felicitări!
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de godeta Mar 13 Dec 2011, 4:02 pm

Corina, mirat2 sunt fara grai. De-a domnul s-aveti roade pe masura muncii voastre!Smile
godeta
godeta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 123
Localizare : Ici-colo
Data de inscriere : 02/09/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Mar 13 Dec 2011, 6:02 pm

Multumesc fetelor ! Merci
Despina , de regula sunt o persoana ordonata , dar in gradina de la sotul meu vine...linia . Nu face nici o brazda fara sa marcheze cu ata de rafie (se si vede pe brazda de ceapa ata albastra ) . Asa totul iese drept si arata bine .
Godeta , iti intorc urarea : sa dea Domnul sa avem toate roade pe masura muncii , nu numai in gradina ci si la lucru de mana ! wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de tinap Mar 13 Dec 2011, 6:38 pm

Corina,fata buna si frumoasa,tare mult mi-as dori sa am o prietena ca tine,inteleapta,familista,harnica,buna la suflet,si pe deasupra si frumoasa.As veni pe la tine,mi-as deschide inima cind e prea grea,dar si la ocazii,cind faci tu masa aia mare plina cu mincaruri bune,din gradina ta!Mama,ce bunatati ai tu acolo!
Acum sa rizi:am cumparat seminte de leustean,11 seminte 1 $! 11 seminte!!!!le-am numarat!!
Si nu mi-au rasarit decit 2!!! acum sint 2 plantute firave,una cred ca e pe moarte.
Doamne ce-m place leusteanul!!(am uitat sa precizez ca eu traiesc in Israel si aici nu e leustean)
Te apreciez pentru gradina ta,pentru felul minunat cum depozitezi roadele tale,dar si pentru familia minunata pe care o ai!Sa va dea Domnul sanatate si putere de munca!
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de pufoi Mar 13 Dec 2011, 10:21 pm

nici in Italia nu este leustean Tina,dar eu am luat plicuri din romanica ,am pus in ghiveci si mi-a iesit. Daca nu pun leustean in ciorbita sunt moarta.
Corina de cand nu am mai mancat eu loboda!! Tu vrei sa spui ca pui rasad de loboda_ adica cum?
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de tinap Mar 13 Dec 2011, 11:08 pm

Aoleo fetelor,mor de pofta de ciorba de loboda!!Cred ca acum peste 20 de ani am mincat ultima oara!!
Corina cind ti-am vazur borcanele cu seminte...ziceam in gindul meu..acolo sa fiu eu..
Pufisor,si eu la fel,ciorba nu e ciorba fara leustean!
A venit mama in septembrie si mi-a adus leustea uscat si congelat,dar eu o rugasem sa-mi aduca seminte,ca sa am si eu mereu.
Mi-a trimis prin posta,dar nu a ajuns.La leustean in engleza ii zice LOVEGE.
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Mier 14 Dec 2011, 7:59 am

Tina , draga mea ,multumesc de aprecieri ! hug As vrea ca toata lumea sa aiba linistea sufleteasca si intelegerea din familia mea .
Imi pare rau ca nu ai si tu leustean , mai ales ca-ti place asa de mult !Mai bine ii spuneai mamei sa-ti aduca radacini de leustean . Asa erai sigura de reusita . Am mai auzit ca se adapteaza tare greu planta asta prin alte parti .Nici eu nu m-as putea lipsi de leustean in unele ciorbe .
Draga Pufoi , am vrut sa spun ca seman loboda . Daca as mai face-o si pe ea rasad , nu stiu daca as mai reusi sa le fac pe toate . Dar daca vrei sa-ti iei rasad (asa , ca asa pastrezi samanta de exemplu ) tine la plantare . Asa am facut eu rost de cateva plantute de loboda alba la iceput , le-am rasadit , au crescut si acum am semintele mele (vreo jumatate de sac ) .
In solar seman prin decembrie -ianuarie loboda , iar in gradina in ianuarie -februarie , in functie de cum ninge sa pot pregati brazdele . Anul asta , pentru ca nu a nins pana acum , cred ca am sa seman pana in sarbatori , pentru ca dupa aceea s-ar putea sa avem zapada pana in martie si sa nu mai pot semana . Nici un an nu seamana cu altul si trebuie sa ma orientez .
Va pup si sa auzim numai de bine !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de lennny Mier 14 Dec 2011, 8:21 am


Bine ai revenit, corina!
Chiar ca se puse-se praful pe-aici!Uitam sa va spun , va citesc si eu chiar daca stau la bloc si n-am gradina...mai fur din idei si le pun in practica cand ma duc la tara...si inca ceva, ma declar fan al corinei, imi plac mult sfaturile si ideeile ei. Merci
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Mier 14 Dec 2011, 9:02 am

Multumesc , Lennny ! hug Tot e bine ca ai si la tara gradina !Decat deloc... wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de claudiana Mier 14 Dec 2011, 9:16 am

Eeeee ... m-as muta la tine Corina pe timpul iernii, mi-as lua cutia cu ate si as sta in solar. Smile Pana la primavara eu nu prea am ce sa fac in gradina decat sa fac oameni de zapada pt copii rade ...la noi fiind zona mai de munte cand vine iarna greu se da plecata. Felicitari pt toata munca voastra!!
claudiana
claudiana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 359
Varsta : 43
Localizare : Barsanesti/Bacau
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Mier 14 Dec 2011, 12:48 pm

Multumesc , Claudiana !Poti sa faci si oameni de zapada , dar poti sa pui si arpagic , usturoi , sa semeni patrunjel , marar , leustean , loboda si laptuci sau salata . Astea toate trec iarna cu bine si rasar mai devreme in primavara , imediat ce se topeste paturica de zapada .
Sa stii ca e bine si cald in solar (unii vecini ne spun ca e mai cald ca la ei in casa ). Iarna asta avem trei sobe in doar 88 de metri patrati , dar nu vor arde toate decat daca va fi prea ger . Am ramas numai cu un solar (pentru ca pe celalalt il demontam in iarna asta sa recuperam materialul pentru altul mai mare - al doilea adica ) , asa ca ne concentram asupra lui de parca ar fi ghiveci . Nu mai are fir de iarba , toate sunt la dunga , udam numai cu stropitoarea ca nu-i prea mult teren si intre timp visam la momentul cand vom acoperi solarul cel mare si il vom face si pe al doilea .
Dar toate la timpul lor .Mai avem de taiat ceva lemne si de bagat la adapost , apoi trecem la lucru de mana ca de cand astept . Anul asta ne apucam de martisoare din timp si mai am si eu cate ceva de cusut , crosetat si tricotat. dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de cristinadumitru1977 Mier 14 Dec 2011, 5:04 pm

Corina, felicitari pentru gradina! Eu stau la bloc in Bucuresti, dar o data la doua saptamani merg acasa, la maica-mea, la curte si la gradina. Acum vreo 2 luni mi-am adus o telina intr-un ghiveci, cu tot cu radacina si frunze.Ca sa am sa pun proapata la ciorbe. In cateva zile i s-au uscat toate frunzele. Am crezut ca s-a terminat cu ea, asa ca am scos ghiveciul din bucatarie afara, pe balcon. De cateva zile are lastari noi!!! Smile
cristinadumitru1977
cristinadumitru1977
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/02/2010

http://handmade-in-romania.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de corina corina Mier 14 Dec 2011, 7:32 pm

Multumesc , Cristina ! Ai avut o idee buna cu telina . Si eu am de gand sa plantez cateva in solar sa vad daca fac frunze toata iarna . Daca iese bine experimentul , la primavara imi plantez rasad de telina direct in solar , ca sa nu mai sufere la transplantare cum a patit a ta .
Eu pana anul asta nu am mancat frunze de telina . Nu suportam mirosul lor . Anul asta insa am pus in ciorbe si mi-a placut . Azi am facut si o salata din 4 radacini mari de telina fiarta si pasata plus doi cartofi fierti in coaja (curatati si pasati ) si maioneza . E un deliciu !Noi ii spunem ''salata dragostei'' , ca asa a numit reteta persoana de la care am luat-o (fara nici o aluzie la calitatile telinei pe aceasta tema ) . wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de Gianina4ever Mier 14 Dec 2011, 8:14 pm

Mie imi place la nebunie telia...eu am cateva fire de patrunjel in solar,si soacra mea a pus salata,dar n-avem incalzire...
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de pufoi Mier 14 Dec 2011, 9:29 pm

Corina mai da-mi un sfat ca mor,nu alta.a venit si aici frigul si mi s-a fleoscait leusteanul din ghiveci. si ce frumos mai era!!!crezi ca l-am pierdut? zid
si.. multumesc frumos pt lamuririle cu loboda.acum ma intreb daca si pt stevie se procedeaza la fel?!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina cu legume (3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB