Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 EmptyIeri la 11:23 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 EmptyIeri la 8:18 am Scris de Dorulet

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 EmptyVin 17 Mai 2024, 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 EmptyVin 17 Mai 2024, 12:00 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 EmptyJoi 16 Mai 2024, 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Haideti sa slabim (4)

+24
mariaz_09
valentinadof
Celya_f40
geany
oliviamar
ikuta
StMihaela
ioana soare
Chirrox13
SilviaDumitrescu
victoriacus
ghita
Admina
cris_io_mat
danniela
Uca
bobitica
elenaxx
ema
Clio_Ela
letho
corina corina
annamaria26985
aurishta
28 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de corina corina Mar 23 Aug 2011, 3:34 pm

Aurishta ! Te-ai vopsit ! Sau ... cine este in poza ta , ca nu mai pricep nimic ?
Tu ai intinerit peste noapte sau eu nu vedeam bine inainte ?Scuze de off !
Salutare , fetelor ! Ce de slabute la noi si ce activitate pe aici !Ce-mi place !
Ioana , cred ca tu esti genul de metabolism norocos si sa-ti fie de bine ! Asa e sotul meu : mananca mereu cat vrea (juma' de paine la o masa ) , are o digestie de invidiat si nu pune nimic pe el de ani de zile . E adevarat ca nu se omoara cu dulciurile, dar nici nu stie ce ala mic dejun . El mananca la toate mesele mancare gatita . Eu nu gatesc nici gras , nici foarte sarat si nici cu prea multa carne .
Pentru noi , fetele, am luat 100 de kg de pepeni si de cateva zile ne...hidratam . Am fost direct pe camp si am ales ce-am vrut la 10 bani kg .
Asa ca sa vedeti ce ''dulci'' o sa fim la sfarsitul curei noastre de ...fructe .
Azi dansam dinnou si sper sa ne tina pofta de dans si zumba cat mai multa vreme .Va dau si voua un link , poate va place si spor la Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 351247 Filmarea nu-i grozava , dar melodia e antrenanta si pasii eficienti pentru fese (acolo am facut eu febra prima data ).

corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de Clio_Ela Mar 23 Aug 2011, 3:47 pm

Constipatia cronica este deja boala, si trebuie tratata. E vorba de toxine, iar greutatea (grasimea nu are nimic de-a face cu kilogramul de XX ce ramane zile intregi in intestin. (sorry de expresie, insa asta e...

Slabitul cu ceaiuri sau cu diete stricte ar trebui facut sub control medical. Nu am auzit de nimeni care sa fi slabit peste 10 kg in mai putin de o luna si sa fie sanatos, si fara dereglari. (ma refer la cei care slabesc cu ceaiuri sau facut "foame".
Nu vb de sport sau un regim alimentar echilibrat.

Da, si eu stiu pe cineva care a slabit 30 de kg in doua luni. De la chimioterapie.
Nu vreau sa fiu rea, insa noi vb aici de slabit sanatos, ca altfel nu stiu daca ar trebui sa fim prezente aici.

Nu stiu cat e de important sa slabim cu ceaiuri toxice si sa privam corpul de nutrienti, scopul nu trebuie sa fie asta. Scopul e sa slabim SANATOS.

Roxana, mergi la internist sau unde e nevoie si trateaza constipatia. Ceaiurile si laxativele sunt solutii de moment, nu sunt sanatoase. Alea sunt bune ocazional, insa nu te vindeca. Din cauza constipatiei pot aparea mai tarziu probleme foarte mari.

Muuuulta fibra, multe lichide, si si mai multa miscare. Miscarea ajuta foarte mult la digestie.

Edit:
Corina, am vazut postarea ta numai dupa ce am trimis eu...
Aurishta, acum intreb si eu, esti tu in poza? Pai super, subtirica, fatza de cum povesteai tu cand spuneai cam la cate kilograme ai ajuns...
Bravo, tot asa sa o tii!!

Corina, si eu as papa pepeni buni!! Si de zumba am chef, azi la 6 merg iar. Acum e martea si duminica, insa din septembrie o sa fie si joia. Acum am tot fost la piscina, insa nu reusesc sa inot, ca merg cu cel mic. Sotiorul vine dupa serviciu, seara, si atunci profit sa stau si eu la soare linistita si sa atipesc pe paturica. (asta ca sa nu spun ca imi e lene sa inot:))


Ultima editare efectuata de catre Clio_Ela in Mar 23 Aug 2011, 4:08 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de aurishta Mar 23 Aug 2011, 5:49 pm

Hihihi, eu sunt, m-am deghizat in Simona rade
Mi-am vopsit parul, da, am mai slabit, da, dar nu stiu cat, fiindca am o intelegere cu partenera mea de JM sa rezistam tentatiei cantarului pana pe 5 sept. Ne amuza grozav cum intra baietii in sala de aerobic pentru cantar, mai trag putin de fiare ,iar se cantaresc rade
In rest ma simt excelent, am un tonus de milioane, lui JM cred ca o sa-i ridic o statuie Merci iar cu dieta este destul de usor vara. Asa ca, fetelor, haideti sa slabim! Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 351247
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 23 Aug 2011, 6:17 pm

Puteti incepe sa radeti de acum dar eu tot intreb ca tuta Ce inseamna "JM" asta?

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de aurishta Mar 23 Aug 2011, 7:56 pm

Este o tipa tare de tot, Jillian Michaels, care a conceput un sistem de antrenament foarte eficient pentru modelarea corporala. Noi am tot vorbit despre ea, de-aia folosim initialele Smile
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de valentinadof Mar 23 Aug 2011, 8:55 pm

aurishta ti=am spus=o si pe privat, esti total schimbata,nu numai ca ai slabit,pur si simplu radiezi,nu-i un compliment gratuit,lumea chiar se intreaba cu-adevarat daca esti tu sau fata ta!eu nu-ti dau mai mult de 27-29 de ani!esti un exemplu de femeie pt toata lumea!felicitari!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de Admina Mar 23 Aug 2011, 10:16 pm

Eu n-o mai complimentez pe Aurishta, ca i se urca la cap. Se tranteste pe canapea, la TV cu o ditamai caserola de inghe si nu se lasa pana nu o termina. rade
Am slabit si eu 1kg, de ieri si pana azi, dar asa nu v-as dori. Am avut o indigestie groaznica, de la o mancare de fasole pastai. In 24 de ore am mancat doar o felie mare de paine neagra, prajita si cu unt deasupra. zid

Vreau sa ma tin de lichide, era mult mai bine cand beam mult odata. Asa am observat ca ma tin de lichide, daca dau gata un pahar odata. Daca-l descant, il termin in jumatate de zi si nu-l umplu des. Voi ce apa beti? (parca am mai intrebat, dar nu mai gasesc unde...) Bine, pe Corina nu o mai intreb ca stiu ce izvor are... Eu iau apa minerala la sticla de sticla si uneori plata, Bucovina. Dar as vrea sa gasesc o sursa buna, sa pot reumple sticlele de 5l.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 23 Aug 2011, 10:24 pm

minerala face bine pentru slabit?
eu pentru consumul zilnic al familiei dau comanda la apa talea si imi aduce acasa minim 5 bidoane de 10 litri cu 5 lei bidonul

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de aurishta Mar 23 Aug 2011, 10:54 pm

Valentina, multumesc din inima pentru cuvintele frumoase! Admina are dreptate, parca, parca a inceput sa mi se suie la cap. Mai bine criticati-ma:"Vezi ca mai ai niste burtica in plus, mai insista etc" rade
Dincolo de gluma, sunt determinata sa elimin orice plus dezagreabil si sa ma mentin pana la adanci batraneti, caci vreau sa ma bucur pe deplin de nepoti si, de ce nu, si de stranepoti! inocent si sa fiu intr-o buna forma fizica, apta de catarat pe topogane si alergat dupa ei rade
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de Clio_Ela Mier 24 Aug 2011, 12:30 pm

Super Aura!!!!!! Felicitari!! Sincer nu credeam ca se poate chiar asa in doar cateva luni! Dar, cu multa perseverenta, de care noi, cele mai multe de aici, nu reusim sa dam dovada. (sa nu ma bata fetele ca vorbesc in numele multora de aici)...

Gata, pe langa alea 3 Zumba pe sapt, ma apuc si eu de JM. Asa, jumatate de ora in zilele in care nu merg la zumba. A, tre sa pozez camera de zi, ca a ajuns sala de joc pentru cel mic-jumatate din ea, iar cealalta jumatate e sala de sport.
Crosstrainerul, minibicicleta, banca pt sport, greutati (numai 4 buc), rola pt stretching si abdomene...Sotul meu ii da inainte in fiecare dimineata cu crosstrainerul cate o ora, plus jumate de ora cu greutati..
tre sa inep si e asa.
Aurishta, eu nu pot edscaca CDuri cu torente sau alte progr, aici sunt controale multe, am o prietena care a primit 900 de euro amenda ca a descarcat un film cu torente. Nu pot risca, iar de cumparat inca nu am cautat sa iau CD cu JM.
Dar si din 2- 3video de pe Youtube am gasit exerctii super. Am incercat azi cateva minute, chiar lucreaza toti muschii!
Aici de ex: Exercitii Jillian Michaels
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de Chirrox13 Mier 24 Aug 2011, 12:50 pm

Ceaiuri toxice pt organism?....Ela, daca erau toxice nu aveau avizul ministerului sanatatii si tatal meu dupa 30de ani de simte bine cu ceaiuri nu rau ci dimpotriva...depinde si cine le recomanda....Farmacista si medicul sunt mai instruiti decat mine asa ca nu le iau dupa ureche, iar miscarea, gimnastica/mersul pe jos sunt importante daca ai si un regim alimentar adecvat. Nu ma simt rau, ma simt bine si nu mi-am pus in gand sa slabesc 10-20kg in 1-3 luni. Eu mi-am spus parerea, modul de slabire ca si celelalte forumiste.
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de Admina Mier 24 Aug 2011, 1:40 pm

Maiculita, mi se pare prea agresiva madam JM, asta a voastra... Nu-mi place stilul ei si exercitiile mi se par cam pentru avansati, cam dure cu articulatiile. zid Ma rog, gusturile nu se discuta.
Corina, de unde ai luat pepeni cu 10bani? ma batea gandul sa mergem la Dabuleni, sa luam direct de la sursa. wink
Chirrox, si eu sunt pentru ceaiuri si suplimente alimentare. Din pacate, oricat ne-am stradui alimentatia noastra e deficitara, pentru ca si fructele-legumele din supermarcheturi sunt vechi de o saptamana sau mai mult, sunt stropite cu fel de fel de substante ca sa tina; carnea e plina de aditivi si E-uri ca sa se pastreze rosie si proaspata mult timp. E nevoie sa ne ajutam organismul, mai ales daca locuim in orase. Ceaiurile laxative (ma gandesc in special la ceaiul verde - chinezesc, in cutia verde inchis) mi se par personal cam dure, am avut probleme si eu candva, dar am rezolvat renuntand definiv la carne. Asa merge bine digestia mea, nu se impaca bine cu proteina animala; si lapte dulce beau mai rar pentru ca imi cade greu la stomac. In schimb mananc peste si alte lactate, legume, fructe mai putine, dar am de gand sa suplimentez. Acum spre exemplu beau ceai de urzica vie, coada calului si un mix detoxifiant pentru sange, cu papadie si multe alte plante sanatoase. Ceaiurile sunt mult mai sanatoase decat orice alta bautura. Apa de izvor e buna, dar daca nu o avem, suplimentam cu ceai din plante (nu la plic, de preferat).

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de annamaria26985 Mier 24 Aug 2011, 2:31 pm

Aurishta sincerele mele felicitari, cum zicea si admina si mie mi se par un pic cam dure exercitiile JM, grasuta de mine nu a putut nici jumatate din ele, dar unele le-am co-optat in programul meu de exercitii diverse, facute cand doarme fica-mea.
Ela nu fugi de noi, ca mai avem de lucrat, nu gluma pana sa ne apropiem putin de greutatea visata.
Eu dupa ce am nascut am avut muuuult 115 kg.Nici inainte n-am fost slaba: 80-85 de kg.La noi in familie se manca mult, multa carne si multa grasime si pe deasupra multa paine.Acum la un an si 5 luni de cand am nascut am 87 de kg.Cu greu, cu chin si cu efort. Am schimbat cu 180 de grade modalitea de a gati, am redus painea si portiile de mancare, dar de mancat tot mananc trei mese pe zi si fac si exercitii aproape in fiecare zi, 20 - 30 de minute cat pot.Pot sa zic si eu ca Aurishta ca ma simt minunat, incep sa arat a femeie si asta ma motiveaza sa mai fac exercitii.
Sa aveti o zi buna!
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de corina corina Mier 24 Aug 2011, 3:11 pm

Pepenii i-am luat de la Valcele , Admina . E un sat la vreo 30 de km de Ramnicu Sarat pe drumul de Braila .Sunt vestiti pepenii de Valcele la noi , iar pretul a fost mic pentru ca se sparg bostanariile fiindca de-acum si pepenii sunt pe trecute . Am gasit si cativa mai paliti , dar tot au fost buni .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de Clio_Ela Mier 24 Aug 2011, 3:26 pm

oooo!

Ok, mai bine plec de tot, ca vad ca nu se poate vorbi...

Chirros, in primul rand nu m-am legat de tine, deja chiar ma supara sa vad ce scrii. Nu era vorba ca TU vrei sa slabesti 10 kg in 1-3 luni...
Vorbeam in general, iar de constipatie ti-am dat niste sfaturi simple, ...

Admina, vorbeam de ceaiurile de slabit (adica IN GHILIMELE de slabit... Nu de ceaiuri in general, ca stiu si eu ca sunt sanatoaswe.

ok... o sa vin saq mai spun cate ceva (si nu aiurea, ci lucruri tot de la medici, Roxana, de la medici poate mai competenti decat unii la care am fost candva.

O sa vin sa mai scriu si eu cum merge slabitul sanatos, dar ma abtin de la comentarii si sfaturi... E mai bine, si nu e prima data, la bebelusi mi-am mai "citit" candva cateva, dar m-am facut ca nu vad.

Spor la slabit (cum vreti, sanatos sau nesanatos, daca unora va e egal)...
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de valentinadof Mier 24 Aug 2011, 3:43 pm

Admina,fetelor,apa se mananca ,nu se bea!apa care ne hidrateaza e cea amestecata cu saliva,cea bauta repede se elimina repede si atat!si daca se poate sa fie de izvor si mai bine!eu numai apa de izvor beau de vreo cativa ani, nu stiu cum am putut bea apa de la chiuveta candva!.zilnic aducem apa de la izvor in bidoane,si din cand in cand mai schimbam izvorul.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de geany Mier 24 Aug 2011, 5:38 pm

Na ca n-am mai intrat de mult aici... Fetelor faceti sport si nu va paruiti lol!

Roxana, eu iti recomand suc de mere indoit cu apa zilnic. Suna ciudat? In Germania oriunde mergi in vizita esti servit cu apa sau suc de mere(peste zi). In Romania daca servesti un musafir cu apa se uita cioras la tine... (in general)

Ioana, matematiciana cum te stiu, perfectionista in toate cele, insa eu n-as putea socoti caloriile, pentru ca nu tot ce mananc e ambalat cu numarul caloriilor, iar sa le studiez de prin internet n-am rabdarea necesara. Totusi, de mancat mananc dupa placere, dar destul de putin. Deci am noroc, pot sa spun asa, ca si atunci cand imi place foarte mult ce mananc, ma opresc cand ma simt satula. Daaar ca ai mentionat greutatea ta... la fel am si eu si tot acele 700 de grame ma deranjeaza si pe mine, ca le-am luat datorita problemelor de sanatate, mai exact luasem 2 kg... si-au ramas 700 care trebuiesc antrenate. Sport fac, si ma simt extrraordinar. Dorm mult mai bine si calitatea pieleii s-a imbunatatit vizibil.
Cu bautul apei, mi-am format un obicei, sa am tot timpul sticla de apa pe masa si un pahar din care beau cate putin cand trec pe langa el, si il umplu de cate ori este gol. In asa fel beau 1,5 l. apa pe zi si pe langa cafea, cola, lapte(mai nou cu banana) si alte lichide dupa preferinta).

Poate suna ciudat, dar eu va recomand sa beti cel putin atata apa pe zi, pana cand urina este incolora. Cine nu consuma cel putin atatea lichide, incat urina sa fie clara, acele persoane risca imbolnaviri grave pana la foarte grave ale organelor genitale.




geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de ioana soare Mier 24 Aug 2011, 11:55 pm

annamaria26985 a scris: Am schimbat cu 180 de grade modalitea de a gati, am redus painea si portiile de mancare, dar de mancat tot mananc trei mese pe zi si fac si exercitii aproape in fiecare zi, 20 - 30 de minute cat pot.Pot sa zic si eu ca Aurishta ca ma simt minunat, incep sa arat a femeie si asta ma motiveaza sa mai fac exercitii.
Sa aveti o zi buna!

Annamaria 3 mese pe zi este putin, iar din ce ai scris se intelege ca ai vrea sa reduci la si mai putine. 5 sau 6 este cel mai bine, putin si des. Felicitari pentru schimbarile pe care le-ai facut!

Corina nu sunt deloc genul de slabanoaga, ma ingras si eu daca mananc mult sau prost.Dar poate ca "multul" de la care ma ingras eu e un pic mai mult decat multul altora:))

Geany ai dreptate cu lichidele. Si eu beau multa apa, acum pe canicula (si in plus si pt. ca alaptez) beau 4-5 litri pe zi, iar in zilele cu gimnastica si mai mult. Si nu ma chinui, adica de fapt ma mir cum de nu bea toata lumea asa pe caldurile astea. Si e excelent ca identifici momentul de satietate si te opresti. Mamele noastre ne-au invatat tare prost cu "mananca tot din farfurie". Eu nu voi fae asa cu copiii mei, vreau sa-i invat sa-si cunoasca si sa-si asculte organismul.

ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de annamaria26985 Joi 25 Aug 2011, 12:34 am

nu m-am exprimat bine, trei mese cu mancare gatita, fructe si salate de sezon la discretie, adica cand imi vine sa rontai ceva intre mese dau fuga dupa un mar, sau o salata de rosii, de exemplu.
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de aurishta Joi 25 Aug 2011, 3:03 pm

ioana soare a scris:
annamaria26985 a scris: Am schimbat cu 180 de grade modalitea de a gati, am redus painea si portiile de mancare, dar de mancat tot mananc trei mese pe zi si fac si exercitii aproape in fiecare zi, 20 - 30 de minute cat pot.Pot sa zic si eu ca Aurishta ca ma simt minunat, incep sa arat a femeie si asta ma motiveaza sa mai fac exercitii.
Sa aveti o zi buna!

Annamaria 3 mese pe zi este putin, iar din ce ai scris se intelege ca ai vrea sa reduci la si mai putine. 5 sau 6 este cel mai bine, putin si des. Felicitari pentru schimbarile pe care le-ai facut
Ioana are mare dreptate, este o regula de baza a dieteticii sa nu astepti sa ti se faca foame. Ar trebui sa mananci la interval de 2-3 ore, iar fructele, preferabil, pe stomacul gol, cu cel putin 15 min inainte de masa. Felicitari pentru determinarea de a face schimbari in stilul tau de viata si te asteptam aici cu rezultate frumoase. pupi hug
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de geany Joi 25 Aug 2011, 3:31 pm

Asa e Ioana, mama mea mereu se supara pe mine ca lasam farfuria cu mancare. Ba chiar, asa am ramas, si acum fac la fel, las in farfurie cand ma simt satula. Ma bucur ca pot rezista placerii unui unumit gust. Si eu mananc tot la 2-3 ore cate ceva. Putin si des.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de Admina Joi 25 Aug 2011, 3:57 pm

zid Eu pap tot din farfurie si acum. Si imi pun si mult, Diada stie prea bine. rade
Dar noroc ca mananc mai sanatos, fara grasimi si glucide prea multe. Spre exemplu mananc multa salata si cu paine, dar doar cu ceva peste sau branza, nu cu gratar si cartofi prajiti; si eventual si ciorba inainte si desert dupa... Deci un singur fel, dar satios. Am reusit sa tai si dulciurile de pe lista, dimineata mananc paine cu unt si cu putina miere sau magiun/ gem cu putin zahar. In cafea lapte sau o lingurita de miere, nu zahar.
De azi ne apucam de o cura de dezintoxifiere si speram sa ajungem cu burtile lipite de spate, atat eu cat si sotul. Chiar sper sa se tina si el, ca vreau sa-l masor in talie, inainte si dupa. Varul lui a slabit foarte bine asa, unde mai pui ca e sanatos sa scapi de rezuduri, metale grele si alte nenorociri pe care la scumulam in organism.zid

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 25 Aug 2011, 4:28 pm

Admina a scris: ....De azi ne apucam de o cura de dezintoxifiere si speram sa ajungem cu burtile lipite de spate, atat eu cat si sotul. Chiar sper sa se tina si el, ca vreau sa-l masor in talie, inainte si dupa. Varul lui a slabit foarte bine asa, unde mai pui ca e sanatos sa scapi de rezuduri, metale grele si alte nenorociri pe care la scumulam in organism.zid
Detaliaza ce? cat? cum? in ce fel? wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de Admina Joi 25 Aug 2011, 8:31 pm

Doamno, curioasa ca o pisica, cum te stiu. cat Deci este in felul urmator: niste prafuri naturale din:seminte de in, zeolit (mineral), aloe vera, senna, crusin, rozmarin, ghimbir, lemn dulce, coriandru,anason, anghinare, fenicul, chimen, afine, merisoare.... am obosit de cat am scris. rade Deci se iau in prima zi doua masuri apoi cresti pana la vreo 3-4 masuri pe zi, la cocoane; la berbanti cam vreo 4-5 ca sunt mai mari si mai grasi. Si mananci praful cu iaurt, musli, suc, lapte, cu ce vrea muschiul tau, nu-l tragi pe nas, ca stranuti. Embarassed (eu stiu ca am incercat si nu mere...) Dupe, bei un pahar cu apa si zi de zi, in fiecare zi trebuie sa bei mai mult de 2l de lichid, ca daca nu te strange la stomac. Te ti de praf timp de 3 saptamani, cam de doo ori pe an, asa zic ei. Eu zic ca odata pe an si tot e ceva.
Teoria e cam nasol de explicat, dar o cautare pe net, cu "detoxifiere", te lamureste. Asta e de la Daciaplant si a fost 80lei 480g, ajunge intreaga perioada sigur pentru o persoana, pentru doua, daca te zgarcesti putin. Depinde de rezultate, ca poti lua 2 lingurite ca femei si 3 ca barbat si ajunge sigur o luna. wink Banuiesc ca poti face praful si acasa, daca iei plantele pentru ceai iesi mult mai ieftin, dar trebuie rasnite, amestecate... greu. Si de unde iei aloia si zeolitul? Question Hai ca m-am inchis singura, cu logica mea. Ca si cu-copiatorul...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 25 Aug 2011, 8:42 pm

Merci Merci Merci cand ai inceput sa insiri atatea alea.... mai ca imi venea sa inchid calculatorul dar cand am mai cetit si am vazut ca toate alea le poti lua amestecate gata doar sa le ingurgitezi...m-am mai linistit. Apoi... cand am vazut ca costa 80 lei..... iar imi venea sa inchid calc. Dar daca ma gandesc mai bine...parca n-ar fi o avere.
Acum ca sa nu il mai stresez pe tataie Gogu (mai bine pe tine ca am o mai mare satisfactie wink rade ) te mai intreb : mancarea in timpul acestei curi? E la fel ca in timpul cand nu tii cura? Ma gandesc la mancare de bun simt nu.... slana, prajeli, rantasuri si alte alea wink Sau e si un regim alimentar mai strict pe aceasta perioada?
Moamaa ce bine ma simt ca te-am streasat cu intrebareeeeeeaaaa rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim (4) - Pagina 10 Empty Re: Haideti sa slabim (4)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB