Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Gradina mea... de apartament(3)

+44
Marry
dienutzababy
claudiana
EuIrinuca
CCristinaC
ema
diblaru maria
rivka
arielas
valentinadof
iulia sevcenco
Karina33
elenaxx
denis21
zahariaelouise
betymi72
cld
AlinaJ.Bijoux
MihaelaT
Uca
moruna
MagdaMarin
aba
corina corina
danniela
tala
mykya
Gianina4ever
ivanutamihaela
firicel
ragazza
Floren
carmenco
scumpy_nensy
vero50
Buburuza
ikuta
SilviaDumitrescu
dorina64
Steluzza
geo
amoni
mnarcisa
Gabiuta
48 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de ikuta Dum 17 Apr 2011, 8:36 pm

Firi iti raspund eu: este Forsythia sau ploaie de aur (popular)
Alinuta superba magnolia, cred ca este un vis acolo la voi.Spune-mi muscari (ultima poza) raman afara si iarna?Am primit si eu un ghiveci si inca nu stiu nimic despre ei
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 17 Apr 2011, 8:47 pm

Da, raman afara si iarna, avem destul de multi prin curte si cam toti sunt imfloriti. Si nu sunt pusi de noi ci de fosta propietara a casei, verisoara mamei mele, cea de la care am cumparat casa acum 6 ani!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de firicel Dum 17 Apr 2011, 8:48 pm

Ikuta,imi permit sa te contrazic,Forsythia,este cu flori galbene iar astea sunt roze wink Cred dar nu sunt sigura ca se cheama merisor sau intr-un alt fel Smile
Alinutza ai mai pus o poza intre timp si "mi-ai incurcat borcanele"eu ziceam de antepenultima ca stiam de forsythia rade


Ultima editare efectuata de catre firicel in Dum 17 Apr 2011, 8:50 pm, editata de 1 ori
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 17 Apr 2011, 8:48 pm

SilviaDumitrescu a scris:Ce frumoooossss. La mine nu sunt asa infloriti pomii wink
Esti de-a mea Smile

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 17 Apr 2011, 8:51 pm

Firi, Ikuta si eu ti-am raspuns bine. Tu te referi la arbustul din ante penultima poza, acela e merisor asa cum ai zis si tu!!!

Scuze acum am vazut ca ai editat mesajul, Firi!!! Embarassed
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de cld Dum 17 Apr 2011, 9:15 pm

frumoase florile si arbustii!
dar eu am o problema si va intreb aici.
am plantat un mar acum doua saptamani, in spatele casei in gradina. fiindca a plouat, chiar a nins nu m-am dus sa il ud. astazi am mers sa vad ce mai face si am descoperit ca oile (le-a dat mami drumul si in gradina) mi-au ros coaja marului in citeva locuri. nu vreau sa il pier. ce ziceti ceva sugestii?? nu e roasa decit coaja la suprafata in citeva locuri.
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 49
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de firicel Dum 17 Apr 2011, 9:21 pm

Cld,fa-i un mansonel cu care sa-l infasori! Smile
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de betymi72 Dum 17 Apr 2011, 9:29 pm

in sfarsit am vazut si eu florile(la amiaza nu -mi mergea forumul)...frumoase flori!bravo firi!!! kiss
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de vero50 Dum 17 Apr 2011, 10:26 pm

Buna seara , vorbiti despre flori... nici nu va imaginati ce parada a fost la Pitesti de "Simfonia lalelelor" care in fiecare an tine 3 zile si este inainte de "Florii" .Am facut cateva poze si o sa incerc sa le postez, insa pozele nu se compara cu realitatea. In urmatorii ani, cele care vor sa admire sau sa cumpere plante, sa faca o plimbare la Pitesti inainte de "Florii". Poate corina sa va confirme daca a venit vreodata la Pitesti de Simfonie.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
nu sti la ce sa te opresti sa admiri...


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Lun 18 Apr 2011, 6:51 am, editata de 1 ori (Motiv : Aranjat linkuri)
vero50
vero50
helper
helper

Numarul mesajelor : 73
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 06/03/2011

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de Floren Dum 17 Apr 2011, 11:19 pm

mi-au ros coaja marului in citeva locuri. nu vreau sa il pier. ce ziceti ceva sugestii?? nu e roasa decit coaja la suprafata in citeva locuri.[/quote]
Poti sa infasori tulpina marului in fâsii de panza de sac si s-o legi cu sfoara,dar nu foarte strans.Asa il protejezi atat de oi,cat si de caldurile verii,precum si de gerul iernii.Ii poti lasa infasurati cam vreo 2 ani de acum incolo.Cat despre "ranile"facute marului de catre oi,daca nu sunt pe suprafete mari si nu sunt adanci,nu au de ce sa reprezinte un risc pentru pom kiss
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de corina corina Mar 19 Apr 2011, 1:19 pm

Alina Bijoux e foarte frumos la tine in curte . La noi n-au inflorit decat zarzarii si arbustii rosii si galbeni de care ai si tu . Dar solariile din poze sunt tot ale tale ? Sau nu vad eu bine ?
Draga Vero 50 , din pacate n-am fost niciodata personal la ''Simfonia lalelelor'' la Pitesti . Dar am aflat de ea prin '91 de la o colega de liceu (la P.T.T.R in Bucuresti ) , ea locuind in Pitesti . Apoi am vazut ani de-a randul poze de acolo trimise de ea . Zilele astea am vazut chiar la tv parada de la voi si am inteles de ce prietena mea povestea cu atata entuziasm de sarbatoarea asta . dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de cld Mar 19 Apr 2011, 2:40 pm

Floren a scris:
Poti sa infasori tulpina marului in fâsii de panza de sac si s-o legi cu sfoara,dar nu foarte strans.Asa il protejezi atat de oi,cat si de caldurile verii,precum si de gerul iernii.Ii poti lasa infasurati cam vreo 2 ani de acum incolo.Cat despre "ranile"facute marului de catre oi,daca nu sunt pe suprafete mari si nu sunt adanci,nu au de ce sa reprezinte un risc pentru pom kiss

multumesc mult de raspuns.
am gasit pina la urma pe net sa fac un amestec de lut, balega si apa si am dat pe mar, l-am infasurat. zici ca pot sa il las infasurat asa 2 ani?
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 49
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de Floren Mar 19 Apr 2011, 2:53 pm

Doi ani sau chiar mai mult!Este o"haina de protectie"pentru orice pom impotriva vicisitudinilor vremii. hug
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de cld Mar 19 Apr 2011, 3:36 pm

mersi mult! va anunt daca a scapat marul meu!
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 49
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de carmenco Mier 20 Apr 2011, 12:24 pm

ismene Smile

Mi-a inflorit ieri, decat o floare. Azi cand o sa ajung acasa sigur vor fi toate inflorite

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de corina corina Mier 20 Apr 2011, 4:33 pm

Foarte frumos crinul tau , Carmenco ! Superb !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de zahariaelouise Mier 20 Apr 2011, 4:38 pm

superb crinul!l-am salvat in colectia mea cu flori pt inspiratie
zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de firicel Mier 20 Apr 2011, 5:37 pm

Carmenco,superba floarea!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de denis21 Mier 20 Apr 2011, 6:53 pm

Carmenco,ce crin frumos!
denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de carmenco Joi 21 Apr 2011, 9:03 am

ismene se numeste "crinul" meu. Azi a mai facut o floare. Cand vor fi toate inflorite il pozez din nou.
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de mykya Joi 21 Apr 2011, 10:59 am

Frumoase. Am vazut si eu intr-o revista de profil dar se vindeau cate trei bulbi si erau destul de scumpi. Dar acum cand le vad cred ca merita.
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de carmenco Joi 21 Apr 2011, 11:03 am

Din revista i-am luat mykya (3 buc) si au facut pui insa puii au ramas mici, nu s-au dezvoltat. Ma gandesc sa-i scot in toamna si sa-i pun separat, poate asa se dezvolta altfel. Iar daca se fac mari iti dau si tie. pupi
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de firicel Mier 27 Apr 2011, 9:40 am

Va arat si floarea primita in dar de la Corina,datorita careia ne-am cunoscut!Se numeste "Coroana lui Isus" si este o frumusete!(poza i-am facut-o la Corina acasa)[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de cld Mier 27 Apr 2011, 9:43 am

s-o stapinesti sanatoasa firicel! hug
anul asta am taiat-o si eu. sa vedem cum creste.
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 49
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de danniela Mier 27 Apr 2011, 11:50 am

Superb crinul Carmenco!
Apropo de coroana lui Isus, aici o vad ca creste exact sub forma de coroana, am avut pe coasta, statea vesnic inflorita, insa depinde mult de climat cred. (ca creste e cacofonie??? scratch )
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 4 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB